Skocz do zawartości

vectra b - problem


zazdrosny17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nadzieje, że piszę w dobrym dziale. Otóż jestem posiadaczem vectry b z 2000r. Samochód jest wyposażony w silnik 2.0 benzyna + instalacja LPG. Wszystko z autem było w porządku aż tu pewnego dnia musiałem kręcić długo i z 4 razy żeby odpalił. Po zrobieniu 3km auto zgasło przy prędkości ok. 70km/h. Zjechałem na pobocze i znów pokręciłem 4 razy i odpaliło. Ujechałem kolejne 500m i zgasło. Po godzinie znów odpaliło od strzała. Ale przejechało 2km i zgasło. I przestało w ogóle odpalać. Po podłączeniu pod komputer pokazały się 2 błędy:

- czujnik położenia wałka rozrządu

- czujnik wału korbowego

 

Kupiłem więc czujnik położenia wałka rozrządu (zamiennik firmy DELPHI za 100zł) i po wymianie auto odpaliło od strzała. Ale po przejechaniu 5km zgasło i znów był problem z odpaleniem. Na drugi dzień po wymianie nie odpalało już wcale. A komputer pokazywał cały czas te same błędy. Kupiłem więc używany czujnik położenia wałka rozrządu i po wymianie auto długo kręci ale odpala za każdym razem i podczas jazdy nie gaśnie. Komputer nadal pokazuje błąd czujnika wału korbowego. W samochód wsadziłem już trochę pieniędzy i nie chce kupować kolejnych zbędnych rzeczy. Czy po wymianie czujnika wału korbowego jest szansa, że auto będzie szybciej odpalać?

 

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo jeśli tego nie naprawię pozostanie mi sprzedanie auta w firmie typu skup aut wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zazdrosny17 kolega ja mam identycznie z swoją vb ale z silnikiem X16xel, te same błędy te same objawy, szarpie dlawi się aż gaśnie. 

Zaczęło się od błędów czujnika wału i walka. 

Wymieniłem czujnik wałka na uzywke (oryginał nowy w ASO 560) i błąd od niego 0350 zniknął. Został 0335 czyli położenia wału. Kupiłem nowy z toprana, pomogło na 4km, kupiłem używany oryginał zrobiłem 100km a dzień później nie umiałem już 100m ujechac. Jestem na etapie wymiany na kolejny czujnik. Wcześniej już wymieniłem świece, trochę lepiej kręcił przy odpaleniu. 

ECU wymontowalem i sprawdzone były mostki między płytkami. 

Dalej walczę bo mi szkoda auta na szrot oddać, na jesieni u blacharza 2,6k PLN zostawiłem więc buda zdrowa l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

219+kw oryginalny czujnik położenia wału a nie mam pewności że dalej może to być wina czujnika. Myślisz że kupując 3 czujnik mam takie szczęście że będzie uszkodzony?

Może wcześniej to że przyjechałem 100km a potem nie potrafiłem z parkingu wyjechać jest spowodowane uszkodzonym czujnikiem? A może coś go pali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze za 169pln oryginal GM. Glownym problemem w czujnikach walu sa pekajace od wplywu czasu i temperatury ich przewody. Wiec watpie w trafienie uzywki w dobrym stanie. Tak samo jak z zamiennikami, poczytaj na forum vectry, ze zamienniki sie nie sprawdzaly. A objawy masz typowe padnietego czujnika. Jak dodatkowo nie wkreca sie powyzej 4000rpm to ksiazkowy przypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkreca się właśnie do 4kprm bez problemu. Uszkodzenie czujnika wałka powoduje że się nie kręci więcej.

Czytalem fora i wiem że różnie jest z tymi zamiennikami

 

@czachabravalink mile widziany, może się przyda może być na pw

Edytowane przez szpyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@technix nie jestem przekonany do końca czy to wina czujnika bo oprócz błędy 0335 mam też błąd 1622 - przerwa w przekaźniku pompy paliwa, nie wiem czy to błąd od tego że czujnik źle pracuje czy coś innego może być przyczyną. 

 

 

Praca po wymianie czujnika 

Edytowane przez szpyrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.