Skocz do zawartości

Zalewanie Aku żelowego.


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.03.2019 o 21:37, Fili_P napisał:

 

Praktykował ktoś? Okazuje się że ma regularne korki itd

 

...

 

 

 

Raczej AGM a nie żel, tam sie normalnie wlewa elektrolit-do nowych rzecz jasna. Bywają agm'y do motocykli i elektrolit jest oddzielnie a calość do samodzielnego uruchomienia/zalania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej AGM a nie żel, tam sie normalnie wlewa elektrolit-do nowych rzecz jasna. Bywają agm'y do motocykli i elektrolit jest oddzielnie a calość do samodzielnego uruchomienia/zalania
"Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem".
Tak Aku do Moto.
Ma ewidentnie napis "gel" żadnego "AGM" nie widzę.

Btw wyparował, więc woda
Tx all
zobaczymy po prostowniku przez noc czy wstanie i czy będzie trzymal

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fili_P napisał:

"Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem".
Tak Aku do Moto.
Ma ewidentnie napis "gel" żadnego "AGM" nie widzę.

Btw wyparował, więc woda
Tx all
zobaczymy po prostowniku przez noc czy wstanie i czy będzie trzymal

...
 

A czy na listwie korķów który wydłubałeś nie jest przypadkiem napisane nie otwierać?

 

Aku motocyklowe AGM wyglądają jakby nie miały elektrolitu bo całość jest uwięziona we włókninie i nie ma nawet jak sprawdzić prawidłowego poziomu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na listwie korķów który wydłubałeś nie jest przypadkiem napisane nie otwierać?
 
Aku motocyklowe AGM wyglądają jakby nie miały elektrolitu bo całość jest uwięziona we włókninie i nie ma nawet jak sprawdzić prawidłowego poziomu.
 
 
 
 
Nie. Numer tylko jest.
Tak dokładnie właśnie jest-plyty rozdzielone "włóknina"

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, wrzucisz fotke tej baterii?

 

Tak żeby było widać napis Gel oraz drugie ze zdjętym wieczkiem żeby pokazać płyty z włókniną. Potrzebuję taką fotkę do prezentacji.

 

To wieczko powinno być zgrzane na amen w fabryce po uruchomieniu, dzięki włókninie i systemowi odgazowania takie akumulatory praktycznir nie tracą wody przez parowanie. Jeśli dolałeś wody na tyle że poziom stoi ponad płytami i się przelewa to nie dobrze - obserwuj czy nie będzie wywalać elektrolitu podczas jazdy przez system odgazowania żeby sobie nie uszkodzić motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotrus napisał:

To wieczko powinno być zgrzane na amen w fabryce po uruchomieniu,

To jak byś napełnił elektrolitem?

Mowa przecież o motocyklowych i patrz np. seria Funstart Warty-AGM a do samodzielnego uruchomienia, kupujesz nie uruchomiony a elektrolit masz w zestawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, volf6 napisał:

To jak byś napełnił elektrolitem?

Mowa przecież o motocyklowych i patrz np. seria Funstart Warty-AGM a do samodzielnego uruchomienia, kupujesz nie uruchomiony a elektrolit masz w zestawie:)

Nijak, bo takie akumulatory ze zgrzanym wieczkiem są fabrycznie zalane i aktywowane. Np. Exide coś takiego produkuje :

http://www2.exide.com/pl/pl/product-solutions/transportation/product/exide-agm-ready.aspx

 

Varta o której mówisz robi wersję do zalania przez użytkownika, zamiast wieczka jest wciskana listwa z korkami, na której jest napisane DO NOT OPEN.

 

Z tą żelówką kol. Fili-p'a to klasyka gatunku. Akumulator AGM fabrycznie zalany i  oznaczony jako akumulator żelowy - w środku ma dokładnie tą samą konstrukcję co klasyczny AGM ale klient w sklepie myśli że kupuje żelówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mam prośbę, wrzucisz fotke tej baterii?
 
Tak żeby było widać napis Gel oraz drugie ze zdjętym wieczkiem żeby pokazać płyty z włókniną. Potrzebuję taką fotkę do prezentacji.
 
trolitu podczas jazdy przez system odgazowania żeby sobie nie uszkodzić motocykla.


Aku wraca do życia powoli, ten sezon jeszcze chyba pociągnie.
No problemo. Ale foty w weekend dopiero bo gonię w piętkę.
Nie nie zalalem że stoi ponad...w zasadzie to powoli wciąż nawilżam sukcesywnie...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.