Skocz do zawartości

parterówka?


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, 62545tomasz napisał:

strop robić drewniany? będzie skrzypiał, pracował?

Drewniany i ocieplony. Nic nie będzie skrzypieć ani pękać jeśli zabudowa GK będzie zrobiona prawidłowo na metalowym stelażu i połączeniach ślizgowych.

Ocieplenia w strop też pójdzie nieco mniej niż w dach i łatwiej ułożyć a po co ocieplać poddasze skoro ma być nieużytkowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jaka wyjdzie wysokość poddasza...

myślę czy z czasem nie wtargać by tam stołu do pingla;), syn dorośnie byśmy sobie pograli... może jakieś piłkarzyki...

zastanawiam się czy nie wyciągnąć na poddasze rury kanalizacyjnej oraz ciepłej i zimnej wody... jak wysokość pomieszczenia będzie w miarę i nie zrobić tam kibelka takiego imprezowego...

z czasem bym ocieplił poddasze, zrobił jakąś podłogę z osb czy coś... a co myślicie o świetlikach? Robić jakieś świetliki np na korytarz?

czy ściana w której nie ma okna, ale są luksfery traktowana jest jak ściana z oknem i musi być 4 metry od granicy?

Myślę by wzdłuż ogrodzenia zrobić jakąś dróżkę i kiedyś może jakąś wiatę postawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 62545tomasz napisał:

czy ściana w której nie ma okna, ale są luksfery traktowana jest jak ściana z oknem i musi być 4 metry od granicy?

ściana z luksferami ma byc 3 metry od granicy, chyba ze działka ma mniej niz 16m szerokości, wtedy moze byc 1m od granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 62545tomasz napisał:

a co sądzisz o tym projekcie z moimi mikro zmianami?

A masz MPZT lub WZ ?

Bo znam wiele przypadków kiuedy to chciało się parterówke ale wydane WZ skutecznie ograniczyły do minimum ten pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 62545tomasz napisał:

z jadalni zrobię sypialnie dla nas, zamknę od strony kuchni tylko nie do końca pasuje mi wejście z zalonu, troszkę też zamienię wejscie z pomieszczeniem gospodarczym, odbije je lustrzanie by pomieszczenie gospodarcze było koło dwóch łazienek, z prawej strony główna i przed nim ten mały kibelek

ta koncepcja przeczy jakimkolwiek zasadom organizacji przestrzeni w domu :) Właśnie chodzi o to, żeby podzielić przestrzeń "dzienną" od wypoczynkowej. Poza tym jaki jest sens mieć tak poszatkowane pomieszczenia w domu ? Dla mnie dom to przestrzeń - ja bym wywalił te wszystkie ściany pomiędzy jadalnią, salonem i kuchnią i miał jedną fajną powierzchnię gdzie domownicy mogą spędzać czas. Po prostu w tym projekcie brakuje jeszcze jednej sypialni dla Was :ok: Zasadniczo mi się również bardzo podoba koncepcja domu parterowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ta poszatkowana koncepcja pasuje;)

odsuwam się z sypialnią swoja na starość od dzieci;), dzieci będę większe, będą chciały mieć swoją intymność, prywatność.

Zdecydowanie będę szedł w projekt gdzie sypialnia dla rodziców jest odseparowana od pozostałej części dzieci;) i chcę mieć ją tak jak na fotce, od strony wschodnio południowej - mam tam pola..., a od północy mam wybrukowaną uliczkę gdzie troszkę aut jeździ, chcę spać w spokoju;) i budzić się rano w ciszy;) z widokiem na las/pola

dzieci wydzielam na stronę prawą. Myślę o poszerzeniu troszkę domu i zrobienia szerszego korytarza do 120 cm oraz całą ścianę w salonie chcę zrobić z oknami..., z jadalni robię sypialnie, zastanawiam się nad ścianą gdzie jest kominek w salonie, ja kominka nie zrobię - myślę by przy tej ścianie postawić stół, zrobić ją na 160 cm albo zlikwidować, a w kuchni planujemy z żoną zrobić blat lub stół do spożywania wspólnych posiłków, stół w salonie z krzesłami na jakieś imprezy schowany przy ścianie..., jadalnia idealnie pasuje mi na sypialnie naszą;) oddzielona właśnie od dzieci...

może po ścianie wschodniej wzdłuż sypialni i kuchni postawię garaż... przez całą szerokość domu, podzielony na część gospodarczą z wyjściem na ogród, fakt, myślę czy by jeszcze nie zrobić tak, żeby dom pociągnąc w literę L zostawić własnie tą jadalnie, przebić ścianę na salon a sypialnie dobudować na przedłużeniu domu w stronę ogrodu, jednocześnie powstająca sypialnie odesparuje mnie na tarasie od sąsiadów ze strony wschodniej;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 62545tomasz napisał:

może po ścianie wschodniej wzdłuż sypialni i kuchni postawię garaż... przez całą szerokość domu, podzielony na część gospodarczą z wyjściem na ogród, fakt, myślę czy by jeszcze nie zrobić tak, żeby dom pociągnąc w literę L zostawić własnie tą jadalnie, przebić ścianę na salon a sypialnie dobudować na przedłużeniu domu w stronę ogrodu, jednocześnie powstająca sypialnie odesparuje mnie na tarasie od sąsiadów ze strony wschodniej;)

to już chyba lepsza koncepcja, bo to co proponujesz teraz rujnuje zamysł tej części dziennej. Oczywiście na koniec dnia każdy robi tak jak mu pasuje, ale ja w życiu nie skaleczyłbym tej fajnej przestrzeni, którą tam można zrobić :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2019 o 09:53, 62545tomasz napisał:

czy ściana w której nie ma okna, ale są luksfery traktowana jest jak ściana z oknem i musi być 4 metry od granicy?

Luksfery to nie okno, można się zbliżyć pon 4m. Trzeba jednak pamiętaj, że są zimne w stosunku do okien oraz przepuszczają mniej światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz poddasze raczej nieużytkowe to zastanów się nad stropemndrewnisnym prefabrykowanym.

W dwa dni stoi.

Potem na spokojnie można wykańczać w srodku.

Masz też miejsce na rekuperację , prądy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 31.03.2019 o 13:01, 62545tomasz napisał:

zmiana koncepcji

chyba stanie na tym

 

 

Zrobisz sobie jak chcesz, ale ten dom, który wleiles to jest jakaś masakra. Pokoje klitki, szczególnie sypialnia. Nie wiem po co się pchać w dom parterowy, gdzie każdy sobie siedzi na głowie. Poza tym taka chmara dzieci i Wy i tylko jedna łazienka. Tragedia i wyrzucone pieniądze w błoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niepotrzebnie kombinujesz z przerabianiem projektu na starcie.

Po prostu wybierz jakąś parterówkę z 4-ma sypialniami, ogranicz wybór przez maksymalne przewidywane szerokości i oglądaj projekty.

 

Możesz też wyjść od założenia ile metrów kwadratowych potrzebujesz.

Nie że - budujemy 150m2 a potem się zobaczy.

 

Tylko konkretnie pomieszczenie po pomieszczeniu licz ile potrzebujesz i suma ci pokaże jaki dom wybrać.

Np. w tym pierwszym projekcie - budowanie zamkniętej jadalni na 8 osób jest kompletnie bez sensu.

Na codzienne potrzeby za duża, na duże imprezy za mała.

Wtedy się okaże że ten stół co w niej stoi będziesz wynosił do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netto piszą 127m2

dzieci mamy dwoje

dzieci dajemy na przeciwko siebie

nasza sypialnia oddzielona od dzieci pokojem

a i planuje zrobić drzwi między częścią gdzie kończy się nasza sypialnia i łazienka, a zaczyna część dla dzieci

drzwi by się troszkę własnie odizolować czy wyciszyć dźwięki z salonu jak będzie tv leciało, a i by mi goście nie chodzili po domu do tego małego wc dla dzieciaków.

Otworzy się drzwi i dalej będą pokoje dla dzieci i łazienka mniejsza.

Owszem są extra projekty, ale $...

i tak idę w kredyt...

działka za gotówkę reszta kreska....

na plecach mam mieszkanie z garażem warte powiedzmy 60-70% kredytu więc jakoś jestem spokojny chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.