Jump to content
Sign in to follow this  
bolekatepl

sprzegło dziwny hałas

Recommended Posts

Witam

Chyba kończy mi sie sprzegło w moim SC choć to dziwne bo ma dopiero ok 60tys km przebiegu (obecnie LUK wcześniejsze Valeo wytrzymało 154tys) Objaw jest taki że na wolnych obrotach wydaje dziwne dźwieki jakieś rzeżenie tak jak by cos było luźne. Po wciśnieciu jest zupełna cisza. Poza hałasem brak jakichkolwiek innych obajwów ślizgania szarpania itp. Czy jest mozliowść żeby np docisk sie poluzował? Ewentualnie cos innego bo nie chce mi sie wierzyc ze po 60 tys sprzegło sie skonczyło. Ewentualnie jakie kupic LUK Valeo czy Sachs czy teraz to wszysko jedno bo w chinach klepane

Nikt nawet nie wypowie sie w kwestii jakie kupic ?

Trudno wróżyć

Zwalaj skrzynię i sam zobaczysz co jest, może łożysko oporowe się posypało dlatego coś rzęzi 

Jak miałem CC. To strasznie coś rzezilo na jałowym póki się nie nagrzalo, z czasem efekt się nasilał. ( Domniemam że zakatowalem łożysko od szybkiego strzelania że sprzęgła i jazdy w stylu WRC ile fabryka dała,nie wytrzymało tarcia i temperatury...itp)

Miałem komplet wtedy Valeo z takim łożyskiem foto 1... Niestety mała powierzchnia styku z dociskiem spłaszczyła ten pierścień co jest łożyskowany i zaczęło piszczeć rzęzic trzeć. Zima była najgorsza....przy -15 targalem skrzynie z poziomu lewarka i podpórek żeby wymienić znów komplet sprzęgła( na tamte czasy koszt 160zl) wymiana na komplet od luka z mniej więcej takim łożyskiem foto2 (podgląd SKF) i na tamte czasy zestaw od luka wytrzymał katowanie do złomowania. Może siadlo łożysko???

Lozysko oporowe Cinquecento Seicento 1100 SD LUK 500 0671 10 n99r51.JPG

skf-vkc2095-vkc-2095-lozysko-oporowe-fiat-cnq-seicento-900-szt-skf.jpg

Ps fotki na szybko podkładowe żeby było wiadomo różnice wizualnie mniej wiecej

No właśnie teraz mam Luka ale jakie było łożysko to pojecia nie mam. Dlatego zastanawiam sie jakiej firmy kupic teraz sprzego żeby polatac  przynajmniej te 100tys  jak wczesniej