Skocz do zawartości

Wyprawa na testy auta elektrycznego


PawelWaw

Rekomendowane odpowiedzi

Wsiadlem wczoraj w diesla i z Wawy pojechalem do Wroclawia. Trwalo to jakies 3:15.

Z mlodym chcielismy sie po bmw i3 przejechac elektrycznym nisanem ktorych tu pelno zeby sobie porownac do bmw.

 

Pytanie brzmi czy jakis elektryczny pokona trase z Waw do Wro w podobnym czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

Wsiadlem wczoraj w diesla i z Wawy pojechalem do Wroclawia. Trwalo to jakies 3:15.

Z mlodym chcielismy sie po bmw i3 przejechac elektrycznym nisanem ktorych tu pelno zeby sobie porownac do bmw.

No i? Jak wypadlo porownanie? W koncu, wg tytulu, pojechales na testy...

 

4 godziny temu, PawelWaw napisał:

Pytanie brzmi czy jakis elektryczny pokona trase z Waw do Wro w podobnym czasie ?

To o czym w koncu jest ten watek, o testach elektryka czy znowu ma byc dyskusja co lepsze - EV vs tradycyjny?

 

A odpowiadajac (teoretycznie), wg GM Wawa-Wro (centrum-centrum) to 350km i 3,5h jazdy. Mysle, ze Tesla spokojnie da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelWaw napisał:

Wsiadlem wczoraj w diesla i z Wawy pojechalem do Wroclawia. Trwalo to jakies 3:15.

Z mlodym chcielismy sie po bmw i3 przejechac elektrycznym nisanem ktorych tu pelno zeby sobie porownac do bmw.

 

Pytanie brzmi czy jakis elektryczny pokona trase z Waw do Wro w podobnym czasie ?

Super, tak Ci mocno na testach zależało ?

W Warszawie swego czasu było Zoe, i3 oraz Leaf można było testować za grosze. Teraz ma być i3:

https://fintek.pl/juz-jutro-startuje-carsharing-aut-elektrycznych-innogy-go/

 

Są też firmy co wypożyczą Ci Teslę, wtedy tą trasę możesz zrobić szybciej niż swoim klekotem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelWaw 

 

Prowadziłem obydwa kilka dni temu.

 

I3 bije Leafa na głowę w temacie jakości, przyspieszenia, dopracowania i, wg. mnie, wyglądu. I jeszcze ma bardziej popularne w EU gniazdo CCS.

Leaf jest wiekszy (w tym bagażnik), ma lepszy zasięg i jest tańszy.

 

I3 zdecydowanie wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Super, tak Ci mocno na testach zależało ?

W Warszawie swego czasu było Zoe, i3 oraz Leaf można było testować za grosze. Teraz ma być i3:

https://fintek.pl/juz-jutro-startuje-carsharing-aut-elektrycznych-innogy-go/

 

Są też firmy co wypożyczą Ci Teslę, wtedy tą trasę możesz zrobić szybciej niż swoim klekotem ;).

 

W sumie to byl dodatek bo nie bylo co robic, pogoda ladna we wro wiec tam wyprawa.

I3 juz testowalem prywatnie i w panek cs.

 

Testowalem tez smarta elektrycznego ten fajny i cena nizsza ale nie wiem ile km robi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Cezh napisał:

@PawelWaw 

 

Prowadziłem obydwa kilka dni temu.

 

I3 bije Leafa na głowę w temacie wyglądu,  jakości, przyspieszenia, dopracowania i, wg. mnie, wyglądu. I jeszcze ma bardziej popularne w EU gniazdo CCS.

Leaf jest wiekszy (w tym bagażnik), ma lepszy zasięg i jest tańszy.

 

I3 zdecydowanie wygrywa.

 

Fakt i3 wygrywa zdecydowanie.

Nisan zasieg pokazywal 170km przy 91% naladowania.

Ale rozwiazanie z hamulcem postojowym to nie wiem co ma byc ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał:

Ale rozwiazanie z hamulcem postojowym to nie wiem co ma byc ?????

Jak zdasz sobie sprawę, że ten Leaf debiutował w 2011 roku, to już będzie łatwiej zrozumieć. Konstrukcyjnie <2010 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mrBEAN napisał:

Jak zdasz sobie sprawę, że ten Leaf debiutował w 2011 roku, to już będzie łatwiej zrozumieć. Konstrukcyjnie <2010 r.

 

Jak to jest projektowo-wizualnie porażka... Na zewnatrz jeszcze ok, ale za kierownicą. Przyciski różnej wielkości, wymagające różnej siły i wydające inne dźwięki, niektóre w przypadkowych miejscach. Ekran o kiepskiej rozdzielczości. Jakieś nieprzemyślane półśrodki, prymitywne klapki czy zaślepki. Menu nielogiczne. Typowy Japończyk (może poza najnowszą Toyotą).

Mogli by w końcu zatrudnić jakiego projektanta/designera, który by zaprojektował deskę z gustem i jakąś myślą przewodnią.

Pod tym względem wszystkie marki europejskie, Kia i Hyundai są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, analyzer64 napisał:

Wczoraj odbyłem jazdę BMW i3, w Warszawie usługę aut na minuty uruchomiło też Innogy (pierwsze 15 minut za grosz), byli w tamtym roku na rynku ale apka szybko zniknęła.

 

Wlasnie znowu ruszyli

 

 

Screenshot_2019-04-04-21-55-21-110_pl.innogy.go.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.