Skocz do zawartości

Insignia II - problem z tempomatem aktywnym


wjotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Praktycznie od nowości mam ciekawe przygody z tempomatem aktywnym.

Przede wszystkim w ostatniej fazie hamowania słychać "szuranie" identyczne jak zardzewiałych mocno tarcz hamulcowych. Bardzo nieprzyjemne.

Po drugie gdy auto się zatrzymuje, następuje szarpnięcie kierownicą, niewielkie bo niewielkie ale nieprzyjemne.

Ale najgorsze jest że w warunkach wilgotnych tempomat sam się nagle wyłącza i nie da się go włączyć, wyskakuje komunikat "tempomat adaptacyjny czasowo niedostępny". Problem w tym że czasowo trwało w moim przypadku od listopada do końca stycznia (luty był już raczej suchy) i zrobiłem kilka tysięcy bez tempomatu. Nakręciłem kilkadziesiąt filmów i przekazałem serwisowi.

 

Opinia serwisu: Wszystko cacy. Tak może być. Ciekawe że w identycznym samochodzie kolegi wszystko działa i ani raz tempomat się nie wyłączył.

Ktoś ma jakieś podobne doświadczenia albo właśnie nie ma ?

Pozdrawiam, WS.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie takie same objawy. 

Serwis z początku także nic nie widział w komputerach... 

Potem okazało się, iż czujniki parkowania z przodu szwankowały. 

Jakieś resety poczynili i oddali. 

Trzepanie kołem kierownicy spowodowane było nierównym zużyciem klocków hamulcowych. Po ich wymianie ABS radził sobie bez przygód z tempomatem adaptacyjnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.