Skocz do zawartości

2020 Ford Kuga/Escape


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

a82707f166bee0c1d7d707561d1ab8f4.jpg

 

 

f61d0edb0dd11130a2f590ea811eca5e.jpg

 

 

f8bf7c665afd366b2940fb98cb034084.jpg

 

Focus sie sterydufff najadł.

 

1594f950589791d5463e393992c40822.jpg

 

140738fbb44c2428d2f7d66666ac0e98.jpg

 

 

6620e1a966204d85a04e31024da498d6.jpg

 

 

595d8ea74d0cf697a316c683fc8c9a3d.jpg

 

 

3 silniki.

 

Jeden gdzie ukradli cylinder 1.5l T

 

2.0l Turbo gdzie oddali ten ukradziony cylinder - 250KM

 

2.5l Hybrid w cyklu Atkinson 198KM

 

2.5l ma tez wersje PHEV. 14.4kW baterie upychali pod tylne siedzenia, dając total 209KM. Pełne lądowanie na LVL2 ładowarce ma być w 3.5h.

 

PHEV nie może być AWD (bo bateria zajmuje miejsce).

 

 

Pod koniec 2020 ma być ST.

 

Sync 3 na pokladzie.

 

 

eef9aa6dd9d7751e5f38bc3626f0bf81.jpg

 

Focus wola, ze to plagiat!

 

2209c096902960f1bd63760272d74c4d.jpg

 

 

 

 

 

Sent from my iCrap X using Tapacrap

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, OZI napisał:

 


Niestety to nie projekt. Dealerzy od dziś depozyt na to biorą.... kolejek totalnie brak emoji23.png


Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

No niestety wyszlo bez szalu to juz Tucson i Kila sa lepsze. Jakby tak dac karsoerie Koreancow a wszystko inne Forda to byloby niezle auto a takto obecna generacja jest ladniejsza. Mysle, ze nie odniesie to sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wyszlo bez szalu to juz Tucson i Kila sa lepsze. Jakby tak dac karsoerie Koreancow a wszystko inne Forda to byloby niezle auto a takto obecna generacja jest ladniejsza. Mysle, ze nie odniesie to sukcesu.


To ma niby trafić w gusta EU klientow.
Wyglada, ze dużo części jest z Focus???

U mnie raczej nie trafi... (w gusta)sprzedaż Ford za poprzedni miesiac

Ranger 3,721 sztuk
Mustang 536 sztuk
Everest 437 sztuk
Focus 434 sztuk
Escape 343
Transit 338
Endura 216
EcoSport 38
Fiesta 0
Total: 6,160 za miesiąc.

Dla porównania Mazda CX5 2,414 wypachanych sztuk za poprzedni miesiąc, Mitsu Outalnder 2,067
Nissan X-Trial 1,861, nawet Premium to bije Benz GLC 701, BMW X3 603 sztuk.

Ergo cos się ludziom w Escape aka Kuga nie podoba, nie sadze żeby ten ‚nowy EU model’ miał to zmienić....



Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OZI napisał:

 


To ma niby trafić w gusta EU klientow.
Wyglada, ze dużo części jest z Focus???

U mnie raczej nie trafi... (w gusta)sprzedaż Ford za poprzedni miesiac

Ranger 3,721 sztuk
Mustang 536 sztuk
Everest 437 sztuk
Focus 434 sztuk
Escape 343
Transit 338
Endura 216
EcoSport 38
Fiesta 0
Total: 6,160 za miesiąc.

Dla porównania Mazda CX5 2,414 wypachanych sztuk za poprzedni miesiąc, Mitsu Outalnder 2,067
Nissan X-Trial 1,861, nawet Premium to bije Benz GLC 701, BMW X3 603 sztuk.

Ergo cos się ludziom w Escape aka Kuga nie podoba, nie sadze żeby ten ‚nowy EU model’ miał to zmienić....



Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

Co jest dosc zaskakujace bo Missabiczi to jedna z bardziej paskudnych aut.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest dosc zaskakujace bo Missabiczi to jedna z bardziej paskudnych aut.


Miss a bitchi ma to co inni nie maja...

- niezawodne,
- tanie,

Wyglada, ze u mnie recesja nadchodzi.

12 miesięcy spadku nowych aut.

Wszyscy tracą tylko Mitsu i Kia idzie w górę.




ASX 2,236 sztuk za Marzec - stary kotlet odgrzewany.

Koniec roku finansowego - dla firm - w poprzednim miesiącu dało się wyjechać ASX za ok 50k PLN na ulice ze wszystkimi podatkami, ubezpieczeniami, bakiem paliwa.

Prosty silnik (2.0l naturalny ), cywilizowana CVT, reputacja, niezawodność, 7 lat gwarancji, wsparcie klienta, cena = sprzedaż.

Recepta Mitsu jest prosta.

To u mnie na wsi dowodzi jeszcze jednego, ze tak naprawdę pospolity lud który chce auta do poruszania się od A do B ma w pupci i to głęboko wszelkie udziwnienia typu turbo, downsizing, EV i wszelkie inne narzucane przez zielonych duperele.

Auto ma być proste, tanie, żyć długo, a jak fabryka i dealer da ci dobre wsparcie = sukces.


acbfdd0278e928be2c4061124f12da8f.jpg

Jeśli się nie mylę, to teraz kolonia karna skazańców jest największym rynkiem zbytu dla Mitshubishi.... Raj dla@Ryb




Sent from my iCrap X using Tapacrap
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, OZI napisał:

Jeśli się nie mylę, to teraz kolonia karna skazańców jest największym rynkiem zbytu dla Mitshubishi.... Raj dla@Ryb emoji6.png
 

 

 

Jeśli nie przyślą do EU Pajero Sport to się obrażę i pójdę gdzie indziej!

:foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeśli nie przyślą do EU Pajero Sport to się obrażę i pójdę gdzie indziej!
:foch:


Black Edition


492448f9bdfa48b2dfec6e19611bb057.jpg

Całkowicie poważnie to się chyba nie doczekasz, Rudolph to ZUO teraz w EU.

Ale to wlasnie to o czym mówię. 7 lat gearancji, 2 lata Service za free, $1,000 dostajesz w formie MasterCard zwrotu od najlepszej wynegocjonowanej ceny.

Czekają na placu...

63e1ccafcb0eba1a5abcbd57c42021eb.jpg


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujekcybul napisał:

O prosze a nowa Puma im sie udala. Pozycjonowana pomiedzy Ecosport a Kuga. :ok: 

 

 

czyli kolejne fajnie kojarząca się nazwa ktora stal sie SUVem. Po eclipse przyszła pora na pumę. Czekam na Mustanga SUV 😄 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OZI napisał:

 


Black Edition emoji106.pngemoji379.png


492448f9bdfa48b2dfec6e19611bb057.jpg

Całkowicie poważnie to się chyba nie doczekasz, Rudolph to ZUO teraz w EU.

Ale to wlasnie to o czym mówię. 7 lat gearancji, 2 lata Service za free, $1,000 dostajesz w formie MasterCard zwrotu od najlepszej wynegocjonowanej ceny.

Czekają na placu...

63e1ccafcb0eba1a5abcbd57c42021eb.jpg


Sent from my iCrap X using Tapacrap

 

 

Weź mnie nie denerwuj... 

Miał być od 2019 zamiast Pajero. I Pajero rzeczywiście znika a Sporta na razie nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I liczysz na to, ze Missabiczi go wprowadzi na rynek? Poza ASX to kiepska przeda w EU. Widac zupelnie inny gust niz AU.


Ciekawostka, kolonia karna jest 12 największym rynkiem na świecie pod względem sprzedaży SUV.

13e6e6d576a1e7fb7bf5ec8f6746d5b3.jpg
@Ryb - 3 lata już kiedy model jest na rynku.

Facelift jest już za pare miesięcy. AFAIK Pajero Sport lub Montero Sport/Shogun Sport jak ma być znane na niektórych rynkach w EU miało powrócić , ale krzywość banana z zakazaniem wszystkiego co Diesel w EU postawiła to pod znakiem zapytania.


Facelift ma upodobnić PS do Delica MY2020

a5eaeb7a58d008ffb81d55d998a76db0.jpg


AFAIK dotrze do EU ale z innym silnikiem, pod warunkiem, ze silnik przejdzie testy emisyjne, co podobno jest robione teraz.

2.2l Diesel 4N14 - 145KM/380 Nm.



Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, OZI napisał:

Facelift jest już za pare miesięcy. AFAIK Pajero Sport lub Montero Sport/Shogun Sport jak ma być znane na niektórych rynkach w EU miało powrócić , ale krzywość banana z zakazaniem wszystkiego co Diesel w EU postawiła to pod znakiem zapytania.

 

 

IMO to nie problem z dieslem, bo wbrew powszechnym opiniom diesle mają się tu dobrze. W tej klasie i tak rządzą diesle, więc Mitsu nic tu nie ryzykuje.

 

 

19 minut temu, OZI napisał:

Facelift ma upodobnić PS do Delica MY2020

 

 

Myślę że będzie bardziej jak z L200/Triton, bo to w gruncie rzeczy ten sam samochód.

 

5e560e32c2ae5a46ce184e57dd09e823.jpg

 

 

19 minut temu, OZI napisał:

AFAIK dotrze do EU ale z innym silnikiem, pod warunkiem, ze silnik przejdzie testy emisyjne, co podobno jest robione teraz.

2.2l Diesel 4N14 - 145KM/380 Nm.
 

 

2.2 4N14 w wersji 150KM/380Nm to ja mam teraz pod maską. I właśnie wycofali Outlandera z tym silnikiem, więc nie sądzę żeby mieli go do Pajero wsadzać. IMO będzie za słaby do tej budy. Już ten 2.4 szału nie robi.

Ja na pewno tego w takiej konfiguracji nie kupię. Już to mam, tylko w połączeniu z lżejszym autem, co lepiej jeździ. Więc taka zamiana nie ma sensu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

I liczysz na to, ze Missabiczi go wprowadzi na rynek? Poza ASX to kiepska przeda w EU. Widac zupelnie inny gust niz AU.

 

Trudno dyskutować o sprzedaży czegoś, czego nie oferują.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Design nienachalny, ale w sumie mi się podoba. Dużo ładniejsza niż obecna Kuga, która jest po prostu brzydka (o wersji sprzed fl lepiej nie wspominać). Chyba Fordowi znów się kończy dobra passa do ładnego designu z jajem. Były całkiem fajne designersko modele (Fiesta mk VII, Mondeo mk IV, Kuga mk I), a ostatnio już nie jest tak dobrze - Focus mk IV totalnie nijaki, Mondeo mk V nijakie, Fiesta VIII się broni (ale ten tyyył :facepalm:) , jedynie Mustang jest naprawda ładny z każdej strony (a i nawet to da się schrzanić, jak już pokazali w latach '90).

 

Gdyby nie znaczek to możnaby zgadywać co to za marka - obstawiam, że ludzie by wymieniali po kolei Mazda, Hyundai, Kia, a Ford nie padał by zbyt często.

Dnia 3.04.2019 o 06:16, OZI napisał:

3 silniki.

 

Jeden gdzie ukradli cylinder 1.5l T

Osobiście nie lubię 3-cylindrowców i obraziłem się na BMW jak do 3-series wsadzili 3 gary zamiast 4, kiedy miałem to kupić. Nie lubię specyficznej kultury pracy 3-cylindrowców. Ostatnio jednak oglądałem ciekawy test Fiesty ST, gdzie dziennikarz, który mówi otwarcie że nie lubi 3-cylindrowców, był zachwycony jak ten 3-cylindrowiec w 200-konnej wersji się zbiera i ciekawie brzmi ( https://youtu.be/C95V8NPuNss ) De gustibus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2019 o 11:03, Manx napisał:

 

Osobiście nie lubię 3-cylindrowców i obraziłem się na BMW jak do 3-series wsadzili 3 gary zamiast 4, kiedy miałem to kupić. Nie lubię specyficznej kultury pracy 3-cylindrowców. Ostatnio jednak oglądałem ciekawy test Fiesty ST, gdzie dziennikarz, który mówi otwarcie że nie lubi 3-cylindrowców, był zachwycony jak ten 3-cylindrowiec w 200-konnej wersji się zbiera i ciekawie brzmi ( https://youtu.be/C95V8NPuNss ) De gustibus...

Wynajmowalem dlugoterminowo takie BMW niczego mu nie brakuje. Nadal ponizej 10s do 100 dopiero przy wyzszych predkosciach dostawal zadyszki. Troche szkoda, ze nie ma juz starego 1.6T tam jednym zabiegiem dalo sie oszczedzic kilkanascie jak nie kilkadziesiat tysiecy i z 316 robilo sie o ile dobrze pamietam 320. Silnik ten sam ale program inny. Teraz chyba da sie zrobic podobnie z 320 ale to juz duzo drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Wynajmowalem dlugoterminowo takie BMW niczego mu nie brakuje. Nadal ponizej 10s do 100 dopiero przy wyzszych predkosciach dostawal zadyszki. Troche szkoda, ze nie ma juz starego 1.6T tam jednym zabiegiem dalo sie oszczedzic kilkanascie jak nie kilkadziesiat tysiecy i z 316 robilo sie o ile dobrze pamietam 320. Silnik ten sam ale program inny. Teraz chyba da sie zrobic podobnie z 320 ale to juz duzo drozej.

:nono: 316i i 320 to były inne silniki 316i to 4-cylindrowy 1595 cm3 turbo i miał 136 KM, a 320i to 4-cylindoryw 1995 cm3 turbo i miał 184 KM.

 

Ja jechałem tym w 2 active tourer i nie podobało mi się brzmienie. Mułem nie był, rakietą też nie, ale nie podobało mi się brzmienie. 10s do setki - umówmy się że to przyzwoite osiągi, ale w tych pieniądzach, to już słabo - można za to mieć duuużo szybszy samochód. Poza tym IMO nie pasuje to do "sportowego" wizerunku BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

:nono: 316i i 320 to były inne silniki 316i to 4-cylindrowy 1595 cm3 turbo i miał 136 KM, a 320i to 4-cylindoryw 1995 cm3 turbo i miał 184 KM.

 

Ja jechałem tym w 2 active tourer i nie podobało mi się brzmienie. Mułem nie był, rakietą też nie, ale nie podobało mi się brzmienie. 10s do setki - umówmy się że to przyzwoite osiągi, ale w tych pieniądzach, to już słabo - można za to mieć duuużo szybszy samochód. Poza tym IMO nie pasuje to do "sportowego" wizerunku BMW.

Wlasnie o tych starych 316 pisalem. Ja mialem 318 136KM 3 cylindry z automatem.

Edytowane przez wujekcybul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.