Skocz do zawartości

Rdza we wnęce koła zapasowego pod butlą


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Takie nieszczęście się trafiło ze przy legalizacji butli po 10 latach wyszedł babol montera butli lpg. Pomijając fakt ze była tak przyciągnieta do podłogi ze blacha popękala w paru miejscach i co jakiś czas poprawiłem bo się pojawiała rdza to po jej wyciągnięciu okazało się ze zbiornik lezy na filcowej  szmacie /gąbce / podkładce która trzymała  wodę. Efekty poniżej na zdjęciach.  W żadnym aucie z lpg tego nie widziałem. W poprzednim aucie które miało 15 lat wymieniałem butle i wnęka była perfekcyjna tylko ze butla leżała bezpośrednio na podłodze. 

Stara butla z wżerami na złom a auto idzie do blacharza na wstawienie dna wneki. Ktoś się z czymś takim spotkał i widział taką  masakre? 

 

Pytanie czy nową butle przywalić do podłogi czy podłożyć jakieś grubsze gumy np. transportowe żeby butla była nieco uniesiona?  

Pozdrawiam 

20190403_112018.jpg

20190403_112216.jpg

20190403_111959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babol montera lpg, chciał dobrze a niekoniecznie wyszło. Nie spotkałem się z takim patentem, skoro korodowała Ci wnęką od zewnątrz to nie zainteresowałeś żeby zobaczyć co się dzieje od wewnątrz od strony wielozaworu? Pewnie można było zauważyć to "wygłuszenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to astra h. Z dołu korozja pojawiła się jakieś 2 lata temu na pęknięciach blachy. Cztery pęknięcia po 3cm może.  Mozna je zauwazyc na zdjeciach. Były dwa razy od spodu czyszczone i zabezpieczane  a przed zeszła zimą uszczelnilem to masa klejąco uszczelniajacą.  Od spodu podloga wygladala dobrze a dopiero po wyciagnieciu butli sie okazalo ze z blachy zostal papier i szlo ją przebić srubokretem. Z góry nie było nic kompletnie widać tym bardziej  tej maty. Wilgoci i wciekajacej  wody do auta nigdy nie zaobserwowałem. Do głowy by mi nie przyszło ze tam jest taki gnój. Aktualny gaziarz powiedział że woda się dostawała przez tą rurkę wentylacyjną przykręconą do dna wnęki na wkręty. 

 

Przyjdzie nowe dno wnęki na koło i gazownik powiedział żeby ta rurkę  koniecznie wywalić. W czterech autach w rodzinie na lpg nie ma takich rurek. Jedynie u ojca jest z boku dna - resztki po instalacji holenderskiej. U mnie też dodatkowo jest jedno z boku. 

Nie wiem co za partacz  u mnie to montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.