Skocz do zawartości

Dlaczego pomimo 9 letniego samochodu jeżdżę na przeglądy do ASO


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Pisze to z perspektywy "fizola" i moich doświadczeń, nie firmy/leasingu itp....

 

Tak wiem są ASO praktykanci/wymieniacze itd.... (też takich przerobiłem)...

 

ALE Jeżeli NIE MASZ zaufanego warsztatu specjalizującego się w autach danej marki, czasu, wiedzy specjalistycznej itd... to przejażdżka do ASO to nie jest taki głupi pomysł.

 

Jasne będzie trochę drożej (choć nie jest to regułą- NP: z ceną za kompletna wymianę rozrządu oszaleli  swojego czasu jak pytałem, ale z czymś tam innym okazało się, że byli tańsi niż przysłowiowy Ziutek), ......ale poza kawą, umyciem, fakturą i pełną historią serwisową w moim ASO jest coś jeszcze: potrafią wyłapać nadchodzące awarie PRZED czasem......

 

.....i w kontekście wątku obok nt: pękniętego rozrządu u mnie wygląda to tak (załacnzik). Jak sa jakies nieprawidłowości i nie decyduję sie na naprawe od razu..... i nie ma znaczenia czy auto nowe/na gwarancji/czy 9 letnie

 

Nie ma obowiązku naprawiać tego u nich (i czasami właśnie tak robię), ale wiedząc jakie bolączki ma dany model wiedzą na CO i KIEDYzwrócić uwagę.

 

Niestety wśród testowanych kilku mechaników w okolicy nie sprawdziło mi się podejście zostawiam, auto prosze o przegląd i sprawdzenie co tam jeszcze może było by do zrobienia/wymaga uwagi w najblizszym czasie.... Większość działa w trybie zadaniowym-wiesz co chchesz to to zrobią... z lepszym lub gorszym skutkiem końcowym.

 

Do tego mam wrażenie, że się ostatnio mechanicy niezależni "rozbestwili się mocno" (albo aż tak brakuje ludzi do pracy, a klientów przybywa). Wiem koszty działalności sa spore.... ALe powoduje to, że różnice między ASO i "mechanikiem' się zacierają .... W zależności od przyapadku na korzyśc jednej lub drugiej strony......

IDziemy ewidentnie w kierunku "kosztów nieopłacalności jakichkolwiek napraw" jak "na zachodzie"...

 

Zauważyłem tez inną rzecz (zresztą powiedziano mi to wprost  swego czasu): W ASO naprawde da się w rozsądnych pieniądzach zrobić pewne rzeczy - kwestią często jest czas. Jak wpadasz "z bomby" cennik rośnie, jak umawiasz się i zostawiasz auto okazuje się, że Różnice między Ziutkami i ASO zaczynają dotyczyć niewielkich kwot....

 

Takie moje, pewnie dla co poniektórych pewnie oczywiste, przemyślenia mnie naszły...

raport 9 lat.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bylem w ASO, ale "Ziutek" specjalizujacy sie w marce samochodu, ktorego zawiozlem na wymiane rozrzadu (bez pompy), krzyknal za wymiane 2 paskow i 2 rolek, regulacje zaworow - 350-400 pln. Mowi, ze mechanicy nie chca pracowac czasem za 15 zeta na godzine :nie_wiem:

Chyba sam zaczne sobie rozrzady wymieniac ... ;] 

 

A i hitem bylo, ze za wymiane oleju w silniku i skrzyni biegow liczyl 100 PLN (sama robota, olej i filtr przywiozlem) :facepalm: Ale pokarala go Bozia za takie zdzierstwo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia zaufania. Ja do swojego ASO straciłem owe w momencie kiedy chcieli mnie naciągnąć na wymianę klocków z przodu a kiedy się nie zgodziłem uszkodził przewód od czujnika zużycia żeby zapaliła mi się kontrolka. 

 

Mechanik Ziutek (w tym przypadku Krzysio) :). Naprawił przewód i na klockach zrobiłem jeszcze drugie tyle (29.000 a wymieniłem przy 58.000).

 

Od tego czasu zarabia Krzysio a nie Wimar :)

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gregoryj napisał:

Nigdy nie bylem w ASO, ale "Ziutek" specjalizujacy sie w marce samochodu, ktorego zawiozlem na wymiane rozrzadu (bez pompy), krzyknal za wymiane 2 paskow i 2 rolek, regulacje zaworow - 350-400 pln. Mowi, ze mechanicy nie chca pracowac czasem za 15 zeta na godzine :nie_wiem:

Chyba sam zaczne sobie rozrzady wymieniac ... ;] 

 

A i hitem bylo, ze za wymiane oleju w silniku i skrzyni biegow liczyl 100 PLN (sama robota, olej i filtr przywiozlem) :facepalm: Ale pokarala go Bozia za takie zdzierstwo ;]

Zdecydowanie powinieneś sam założyć taki interes. Bo widzę że jesteś kolejnym, który kompletnie nie docenia cudzej pracy.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gregoryj napisał:

Nigdy nie bylem w ASO, ale "Ziutek" specjalizujacy sie w marce samochodu, ktorego zawiozlem na wymiane rozrzadu (bez pompy), krzyknal za wymiane 2 paskow i 2 rolek, regulacje zaworow - 350-400 pln. Mowi, ze mechanicy nie chca pracowac czasem za 15 zeta na godzine :nie_wiem:

Chyba sam zaczne sobie rozrzady wymieniac ... ;] 

 

A i hitem bylo, ze za wymiane oleju w silniku i skrzyni biegow liczyl 100 PLN (sama robota, olej i filtr przywiozlem) :facepalm: Ale pokarala go Bozia za takie zdzierstwo ;]

Ciekawe za ile chciałbyś wejść pod samochód, zlać oleje, zalać na nowo? Przy tym w co drugim uwalisz się ekstra syfem z osłony silnika. 100 zł w tych czasach to dobra cena za taką usługę.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bergerac napisał:

ale w sensie, że to drogo ??? :totalszok:

no ja sie zatrzymalem na cenie 30 pln za wymiane oleju i filtra w silniku, wiec jak dodalbym 20 pln za skrzynie  (choc tu jest 3 razy mniej roboty) to razem 50 pln ..... a przy wymianie rozrzadu to powinno byc gratis. samochod na podnosniku. nawet wiecej czasu to nie zajmie.

7 minut temu, marcindzieg napisał:

Zdecydowanie powinieneś sam założyć taki interes. Bo widzę że jesteś kolejnym, który kompletnie nie docenia cudzej pracy.

Dokladnie, robi sie garaz i sam wszystko ogarne.

2 minuty temu, spad napisał:

Ciekawe za ile chciałbyś wejść pod samochód, zlać oleje, zalać na nowo? Przy tym w co drugim uwalisz się ekstra syfem z osłony silnika. 100 zł w tych czasach to dobra cena za taką usługę.

dla auta na wymianie rozrzadu? ktore jest na podnosniku?

Sam olej i filtr - 30 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to jeszcze bylo ASO, dostalbym fakture, wiem, ze goscie zatrudnieni, maja umowy i placone ZUSy .... to ok

 

3 minuty temu, Prozaq napisał:

Nawet nie wiem jak to skomentować.

Rozrząd też powinien charytatywnie wymienić w końcu nabiera doświadczenia.

kase za rozrzad wzial, ile bys chcial wziasc albo zaplacic za odkrecenie 2 x korka spustowego miski oraz filtra i ich przykrecenie? Mowicie ze 100 pln to dobra cena? To ile to kosztuje w ASO? 250pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Fili_P napisał:

Tak wiem są ASO praktykanci/wymieniacze itd.... (też takich przerobiłem)...

 

Jesienią kupiłem auto (przebieg ~125.000 km) właśnie od gościa, który serwisował tylko w swojej ulubionej ASO.

Był z siebie dumny jak raz sam zmienił żarówkę.

Później wyszło:

-w skrzyni (-słynna 6-biegowa M32) ~1,5l oleju zamiast ~2,8

-tarcze hamulcowe przód do wymiany

-kompresor klimy, a konkretnie sprzęgiełko, do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomeq77 napisał:

Jesienią kupiłem auto (przebieg ~125.000 km) właśnie od gościa, który serwisował tylko w swojej ulubionej ASO.

Był z siebie dumny jak raz sam zmienił żarówkę.

Później wyszło:

-w skrzyni (-słynna 6-biegowa M32) ~1,5l oleju zamiast ~2,8

-tarcze hamulcowe przód do wymiany

-kompresor klimy, a konkretnie sprzęgiełko, do wymiany.

 

 

Czyli z jego perepektywy wszystko było OK ;]

Skad wiesz czy ASO nie wskazalo tych usterek na przeglądzie, a gość machnal reka bo auto szlo na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Skad wiesz czy ASO nie wskazalo tych usterek na przeglądzie, a gość machnal reka bo auto szlo na sprzedaż?

Wszystkie kwity dostałem z autem. Dodatkowo to samo jest w my.opel.com.

Za mało oleju do skrzyni wlewał opel już w fabryce. I przez 8 lat i naście wizyt w ASO nikt o tym nawet nie wspomniał.

 

PS. Aha, po regeneracji odmy (pokrywa zaworów + kolektor ssący) też już jestem.

Edytowane przez tomeq77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomeq77 napisał:

Wszystkie kwity dostałem z autem. Dodatkowo to samo jest w my.opel.com.

Za mało oleju do skrzyni wlewał opel już w fabryce. I przez 8 lat i naście wizyt w ASO nikt o tym nawet nie wspomniał.

 

Mogli np ostatnim przeglądzie zadzwonic i spytali czy wymieniac hamulce i gość powiedział nie.. Po czyms takim nie będziesz miał sladu w dokumentach.

Poza tym tak jak mowie, z jego perspektywy było OK. Przejezdzil 8 lat i sprzedal dalej bez ponoszenia kosztów wymiany hamulcow czy sprzegla klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Prozaq napisał:

Nawet nie wiem jak to skomentować.

Ja w sumie też. Ja w trochę innej branży ale też miałem jednego takiego. Nikt mu nie chciał z serwerem naprawić pewnej rzeczy, męczył to w końcu poszedłem i zrobiłem. Rzuciłem mu tam jaką kwotę, w sumie niespecjalnie wygórowaną w porównaniu do cen takich usług. Oświadczył że w życiu tyle nie zapłaci za 10 minut roboty. To ten sam gatunek.

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, gregoryj napisał:

kase za rozrzad wzial, ile bys chcial wziasc albo zaplacic za odkrecenie 2 x korka spustowego miski oraz filtra i ich przykrecenie? Mowicie ze 100 pln to dobra cena?

A masz jak wlać do skrzyni czy trzeba używać strzykawki i korka spustowego? Co zrobić z olejem? Do kanału czy do utylizacji?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gregoryj napisał:

Chyba sam zaczne sobie rozrzady wymieniac ... ;] 

Jak wszędzie za  drogo to chyba jedyne wyjście:)

 Można też wcale nie wymieniać a jak sie zepsuje kupisz następne auto;]

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

no ja sie zatrzymalem na cenie 30 pln za wymiane oleju i filtra w silniku, wiec jak dodalbym 20 pln za skrzynie  (choc tu jest 3 razy mniej roboty) to razem 50 pln

 

Wpadnij do ASO, zapłać 2000 za wymianę oleju w skrzyni i wróć nam opowiedzieć czy 100zł to dużo czy mało.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Czyli z jego perepektywy wszystko było OK ;]

Skad wiesz czy ASO nie wskazalo tych usterek na przeglądzie, a gość machnal reka bo auto szlo na sprzedaż?

 

W związku z tym pytanie czy wyłączył rękojmię?

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasami opłacalnej wizyty w ASO vs. lokalny mechanik -ja przy przebiegu 15kkm poprosiłem w ASO o ponadplanową wymianę oleju z filtremu w Tipo (wg. książki jest co 30kkm obowiązkowa, co 15kkm zalecana) i koszt dodatkowej usługi wyniósł 26,25zł brutto.  Czy w tej cenie zrobiłbym poza ASO, wątpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lnk napisał:

Co do czasami opłacalnej wizyty w ASO vs. lokalny mechanik -ja przy przebiegu 15kkm poprosiłem w ASO o ponadplanową wymianę oleju z filtremu w Tipo (wg. książki jest co 30kkm obowiązkowa, co 15kkm zalecana) i koszt dodatkowej usługi wyniósł 26,25zł brutto.  Czy w tej cenie zrobiłbym poza ASO, wątpię. 

Ja za nadprogramową wymianę oleju w Hyundaiu zapłaciłem 550 zł.

Teraz za przegląd po 30 kkm chcą ponad 1100 zł.

Gwarancja jest, więc nie chcę kombinować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gregoryj napisał:

Ale Ty masz automat, a ja pisalem o wymianie oleju w skrzyni manualnej. olej sam przywiozlem

 

Ok, zgoda - w manualu powinno być taniej. Ale założę się, że moje ASO i tak potrafiłoby tu zaskoczyć.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał:

Ja za nadprogramową wymianę oleju w Hyundaiu zapłaciłem 550 zł.

Teraz za przegląd po 30 kkm chcą ponad 1100 zł.

Gwarancja jest, więc nie chcę kombinować.

 

Piszesz pewno kwotę razem z olejem i filtrem, ja podałem koszt samej usługi którą mam wyszczególnioną na fakturze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lnk napisał:

Piszesz pewno kwotę razem z olejem i filtrem, ja podałem koszt samej usługi którą mam wyszczególnioną na fakturze.  

ich materiały.

Olej i filtry pozłacane ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

o kurde, chłopie, jakbym był mechanikiem to bym się modlił, żeby tacy klienci się trzymali ode mnie z daleka.


Zasadniczo klientów, którzy przyjeżdżają ze swoimi materiałami typu olej i filtr bym wyganiał albo doliczał 20% za pracę na materiałach klienta.

a ja sie bede trzymal od takich mechanikow z daleka.

 

53 minuty temu, marcindzieg napisał:

A masz jak wlać do skrzyni czy trzeba używać strzykawki i korka spustowego? Co zrobić z olejem? Do kanału czy do utylizacji?

olej moge wziasc, za darmo jest utylizacja. wlewasz normalnie. lejek, ewentualnie wezyk i lejek jak trudniejszy dostep

 

4 minuty temu, Ryb napisał:

 

Ok, zgoda - w manualu powinno być taniej. Ale założę się, że moje ASO i tak potrafiłoby tu zaskoczyć.

:ok:

Wiem, slyszalem o cenach czesci i ASO Mitsu. Dlatego unikam Mitsu - choc galant V6 sprzed 2000r. nie chce mi wyjsc z glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gregoryj napisał:

Wiem, slyszalem o cenach czesci i ASO Mitsu. Dlatego unikam Mitsu - choc galant V6 sprzed 2000r. nie chce mi wyjsc z glowy :)

 

Z częściami do popularnych modeli nie jest tak źle. Tylko ASO drogie, ale jeśli lokalny mechanik ogarnie to nie ma się czego bać. Plus też taki, że auta są bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gregoryj napisał:

nie naciagaj. za 30 pln wymienie. wlasnie buduje garaz. jak ktos przyjedzie i bedzie chcial, za duza flaszke zrobie spokojnie.

Ale 30 to za drogo. Przecież to tylko odkręcenie wlewu i zlanie oleju. Czemu akurat 30 a nie 15? Chcesz zdzierać z ludzi?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gregoryj napisał:

nie naciagaj. za 30 pln wymienie. wlasnie buduje garaz. jak ktos przyjedzie i bedzie chcial, za duza flaszke zrobie spokojnie.

 

Rozumiem, ze fakturę tez wystawisz i wszystkie składki odprowadzisz?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

Zasadniczo klientów, którzy przyjeżdżają ze swoimi materiałami typu olej i filtr bym wyganiał albo doliczał 20% za pracę na materiałach klienta.

Zasadniczo wystarczy nie liczyć sobie marży 120% na materiałach, to klient nie będzie przywoził swoich.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gregoryj napisał:

to czemu bronisz ze 100 pln to nie duzo, a 30 pln to za duzo?

 

Nie zrozumiałeś ironii. Uważam że 50 zł za wymianę oleju w silniku i 50 w skrzyni to nie jest żadna, wygórowana kwota. Generalnie jak nie robisz po znajomości to nikt Ci tego taniej nie zrobi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gregoryj napisał:

jakby to jeszcze bylo ASO, dostalbym fakture, wiem, ze goscie zatrudnieni, maja umowy i placone ZUSy .... to ok

 

kase za rozrzad wzial, ile bys chcial wziasc albo zaplacic za odkrecenie 2 x korka spustowego miski oraz filtra i ich przykrecenie? Mowicie ze 100 pln to dobra cena? To ile to kosztuje w ASO? 250pln

Przecież, żeby to przyzwoicie zrobić to trzeba z pół godziny... Półgodziny pracy mechanika i pół godziny na podnośniku. Stary olej bezpiecznie zutylizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grogi napisał:

Przecież, żeby to przyzwoicie zrobić to trzeba z pół godziny... Półgodziny pracy mechanika i pół godziny na podnośniku. Stary olej bezpiecznie zutylizować. 

To bylo 15 minut pracy mechanika. Samochod byl na podnosniku na wymiane rozrzadu i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fili_P napisał:

to przejażdżka do ASO to nie jest taki głupi pom

Pewnie zawsze mozna źle trafic... ale w bardzo bliskiej rodzinie miałem przypadek że po 10 latach serwisowania w ASO (przebiegi roczne) ok 10kkm rozsypał sie cały dół silnika a wał wyszedł bokiem... samochód jeżedząny głownie na krótkich podmiejskich "traskach" - tak po 15-20 km....Warsztat który oglądał potem silnik nie wierzył w regularne serwisowanie i wymiane oleju.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

Zasadniczo wystarczy nie liczyć sobie marży 120% na materiałach, to klient nie będzie przywoził swoich.

 

Filtr powietrza do mojego auta kosztuje w ASO 250zł. Na allegro jakieś 50. 120% marży to bym jeszcze jakoś zniósł...

:hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryb napisał:

 

Kolega nigdy nie był w ASO. A już na pewno nie był w ASO Mitsubishi.

:hehe:

... ja w ASO Mitsubishi za benzynowego Outlandera płaciłem poniżej 1000zł brutto za trzy ostatnie przeglądy. Kolejny będzie z regulacją zaworów - wyceniają na ok 1500zł. Oczywiście są to ceny całkowite (materiały + robota)

To twój diesel jest drogi w serwisowaniu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

Ja za nadprogramową wymianę oleju w Hyundaiu zapłaciłem 550 zł.

Teraz za przegląd po 30 kkm chcą ponad 1100 zł.

Gwarancja jest, więc nie chcę kombinować.

 

Te 550zl to przeplaciles. Trzeba bylo na Zeran do FSO podjechac zrobili by fachowo za 300 a za reszte dobra flaszke kupic. Na przeglady jezdzilbym do ASO.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gregoryj napisał:

A i hitem bylo, ze za wymiane oleju w silniku i skrzyni biegow liczyl 100 PLN (sama robota, olej i filtr przywiozlem) :facepalm: Ale pokarala go Bozia za takie zdzierstwo ;]

Jak dobrze by to zrobił za 100 to mógłbym mu jeszcze flaszkę postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.