Skocz do zawartości

Dlaczego pomimo 9 letniego samochodu jeżdżę na przeglądy do ASO


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.04.2019 o 13:18, Prozaq napisał:

Nawet nie wiem jak to skomentować.

Rozrząd też powinien charytatywnie wymienić w końcu nabiera doświadczenia.

Trolling to jest, chociaż z drugiej strony znam centusiów (nawet geograficznie...), którzy uważają, że usługa każda powinna być dla nich prawie za darmo, natomiast oni zdecydowanie za mało zarabiają...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gregoryj napisał:

Nigdy nie bede prowadzil DG, chyba ze dodatkowo przy etacie. Takie uslugi to kolezensko moge prowadzic. Przyjezdzasz z flaszka albo 4-6pakiem browarow .... i masz ;] Od tego ZUSu, ani dodatkowych podatkow nie musze odprowadzac ani miec DG.

 

Olej oddam wlascicielowi, ktory u nas w kraku moze oddac za darmo do tzw PSZOKa

 

I pisze po raz n-ty. Gosc, ktory mi to robil, nie robil na fakture, na 99% wszystko na czarno, az boje sie myslec co z olejem robia.

Jakby to bylo ASO, lub cokolwiek z faktura , i przyjechalbym tylko na wymiane oleju, to 100 pln uznalbym za promocje albo uczciwie opodatkowane ozusowane pieniadze

Tos zarobil...chyba ze masz miliony kolegow. Bo trudno mowic o rpzychodzie i zycia z wymiany skoro dlubniesz w garazu  po pijaku:) koledze. Ale zeby wypowiadac sie o drozyznie zacznij robic to uczciwie po 20 zl  i wtedy hojrakuj. Stare graty ok, korek, spust, filtr, 10 minut i nastepny ale w nowszych juz nie tak szybko czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz byłem zadowolony z ASO jak w sumie za niewielką kwotę naprawili pocięte przez gaziarza przewody chłodnicze. A tak to średnie wrażenia. A to coś zbywali, a to przegląd zawsze drożej wyszedł niż przez telefon, czasowo też kijowo. Oczywiście u mietków też szału nie ma. Teraz mam kolesi, którzy tani nie są, ceny w sumie takie troszkę wyższe niż normalnie, ale przynajmniej każdą usterkę do tej pory naprawili dobrze. No i są koło domu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fanlan napisał:

Tos zarobil...chyba ze masz miliony kolegow. Bo trudno mowic o rpzychodzie i zycia z wymiany skoro dlubniesz w garazu  po pijaku:) koledze. Ale zeby wypowiadac sie o drozyznie zacznij robic to uczciwie po 20 zl  i wtedy hojrakuj. Stare graty ok, korek, spust, filtr, 10 minut i nastepny ale w nowszych juz nie tak szybko czasem.

A Ty to od razu marzyciel, ktoremu marza sie miliony zarobione na mechanice samochodow.:facepalm: Jedz do ameryki z dolarem i wroc z milionem. Zejdz chlopie na ziemie. Srednia krajowa netto to 3500  co daje na godzine jakies 22 zlote. Nawet na DG podwajajac ta stawke na ZUSy, USy to masz 44pln/h. Robota 15-minutowa wychodzi 11 zlotych :hehe:. Tyle powinna kosztowac wymiana oleju. 100 pln to najczystsze zdzierstwo biorac pod uwage, ze nie przyjechalem tylko na wymiane oleju. Nawet dajac mi flaszke za 15 minut roboty, to przeplacasz ;]

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregoryj napisał:

A Ty to od razu marzyciel, ktoremu marza sie miliony zarobione na mechanice samochodow.:facepalm: Jedz do ameryki z dolarem i wroc z milionem. Zejdz chlopie na ziemie. Srednia krajowa netto to 3500  co daje na godzine jakies 22 zlote. Nawet na DG podwajajac ta stawke na ZUSy, USy to masz 44pln/h. Robota 15-minutowa wychodzi 11 zlotych :hehe:. Tyle powinna kosztowac wymiana oleju. 100 pln to najczystsze zdzierstwo biorac pod uwage, ze nie przyjechalem tylko na wymiane oleju. Nawet dajac mi flaszke za 15 minut roboty, to przeplacasz ;]

Aha. Wymieniając bez narzędzi pod chmurką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gregoryj napisał:

A Ty to od razu marzyciel, ktoremu marza sie miliony zarobione na mechanice samochodow.:facepalm: Jedz do ameryki z dolarem i wroc z milionem. Zejdz chlopie na ziemie. Srednia krajowa netto to 3500  co daje na godzine jakies 22 zlote. Nawet na DG podwajajac ta stawke na ZUSy, USy to masz 44pln/h. Robota 15-minutowa wychodzi 11 zlotych :hehe:. Tyle powinna kosztowac wymiana oleju. 100 pln to najczystsze zdzierstwo biorac pod uwage, ze nie przyjechalem tylko na wymiane oleju. Nawet dajac mi flaszke za 15 minut roboty, to przeplacasz ;]

Pozostaje jedynie wybudowac warsztat, wyposazyc. Chyba ze bedziesz sie kladl pod auto na najazdach z cegiel:)  Ameryka mi nie potrzebna skoro tu mam az nadto by nie targowac sie z mechanikiem o 5 zlotych:) To ile juz od poniedzialku zarobiles?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, grogi napisał:

Aha. Wymieniając bez narzędzi pod chmurką...

jak bez narzedzi, kilka cegiel, mlotek i brecha, 3 klucze na krzyz i ogien:))) A jak pada to kapok na glowe i jazda. Wlasnie sobie wyobrazilem mechanika  Janusza jak struga fachure po 11 zl wymieniajac olej:))) lezac w blocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, grogi napisał:

Aha. Wymieniając bez narzędzi pod chmurką...

 

2 godziny temu, fanlan napisał:

Pozostaje jedynie wybudowac warsztat, wyposazyc. Chyba ze bedziesz sie kladl pod auto na najazdach z cegiel:)  Ameryka mi nie potrzebna skoro tu mam az nadto by nie targowac sie z mechanikiem o 5 zlotych:) To ile juz od poniedzialku zarobiles?:)

Pany, moze jeszcze temu mechanikowi mam zasponsorowac szkole mechaniczna? no bo przeciez gdzies sie musial nauczyc jak wymienic olej? .... i dodatkowe szkolenia w porsche, fordzie, volvo i innych markach? bedzie wyspecjalizowany w wymianie oleju :facepalm:

 

Zeby prowadzic biznes i zarabiac to trzeba zainwestowac, np w klucze. Heniek wymieniajacy olej robi to w garazu, budynku, stodole na swoim terenie i za 100 pln kupi wszystkie klucze do wymiany oleju potrzebne. A ..... ogrzewa budynek z oleju, ktore wymienil w samochodach, jak to wyzej juz  wspomniano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gregoryj napisał:

 

Pany, moze jeszcze temu mechanikowi mam zasponsorowac szkole mechaniczna? no bo przeciez gdzies sie musial nauczyc jak wymienic olej? .... i dodatkowe szkolenia w porsche, fordzie, volvo i innych markach? bedzie wyspecjalizowany w wymianie oleju :facepalm:

 

Zeby prowadzic biznes i zarabiac to trzeba zainwestowac, np w klucze. Heniek wymieniajacy olej robi to w garazu, budynku, stodole na swoim terenie i za 100 pln kupi wszystkie klucze do wymiany oleju potrzebne. A ..... ogrzewa budynek z oleju, ktore wymienil w samochodach, jak to wyzej juz  wspomniano.

Tak - tak to właśnie działa. Z usługi, za którą płacisz, mechanik kupuje narzędzia, opłaca lokal, wyposażenie (np. podnośnik), szkolenia, prąd, woda, śmieci, utylizacja, sprzątanie itd.

 

Fakt, że np. narzędzia miał wcześniej niczego nie zmienia - te kiedyś się zużyją i trzeba będzie kupić nowe. Albo sprzęt jest w leasingu lub kredycie. 

Garaż też można wynająć komuś innemu i mieć przychód z tego. Jeśli mechanik decyduje się wykorzystywać własny garaż do DG, to tego przychodu nie ma - to też koszt, tzw. koszt utraconej korzyści. 

Wiedza i wymagane umiejętności się zmieniają, wchodzą nowe regulacje itd - trzeba się szkolić cały czas...

 

I.T.P., I.T.D. 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, volf6 napisał:

Skąd ten wynik8]

Trzeba coś odjąć ''w pamięci'':hmm:

;] cyferki mu sie przestawily. ale chcialbym dziennie zarabiac 700 pln .... miesiecznie jakies 15 tysi ..... bajka. Obnizylbym cene do 15-20 pln, zabral robote wszytkim serwisom w okolicy i wyspecjalizowal sie w oleju za 7500-10000 miesiecznie ;] trza sie brac za biznes ....

  • Haha 2
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

 

Pany, moze jeszcze temu mechanikowi mam zasponsorowac szkole mechaniczna? no bo przeciez gdzies sie musial nauczyc jak wymienic olej? .... i dodatkowe szkolenia w porsche, fordzie, volvo i innych markach? bedzie wyspecjalizowany w wymianie oleju :facepalm:

 

Zeby prowadzic biznes i zarabiac to trzeba zainwestowac, np w klucze. Heniek wymieniajacy olej robi to w garazu, budynku, stodole na swoim terenie i za 100 pln kupi wszystkie klucze do wymiany oleju potrzebne. A ..... ogrzewa budynek z oleju, ktore wymienil w samochodach, jak to wyzej juz  wspomniano.

No to zebys henkowi nie urwal sruby i nie zerwal gwintu:) albo zeby henkowa zona z US nie przyjechala pilnie i  wymienisz bez kwita i  biznes....hohohooo... :))))

Wiesz ile trzeba oleju zeby stodole ogrzac jako tako? Zakladdam ze ten mechanik Janusz jest na etacie i dziala po godzinach. owszem mozna jako hobby raczej i po kumplach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, volf6 napisał:

Skąd ten wynik8]

Trzeba coś odjąć ''w pamięci'':hmm:

o patrz  pan jaka "palcóweczka " się wkradła .

 

5 godzin temu, gregoryj napisał:

 cyferki mu sie przestawily. ale chcialbym dziennie zarabiac 700 pln .... miesiecznie jakies 15 tysi ..... bajka

cyferki przestawiły , fakt . nie zmienia to faktu ,że wyliczenie jest teoretyczne bardzo i w godzinę nie dasz rady wymienić oleju w trzech samochoodach . trafi się jeden z osłoną pod silnikiem na 15 wkrętów i poł godziny barowania się z osłoną . drugiemu korek nie chce się odkręcić . trzeci ma filtr oleju w takim miejscu ,że rękę trzeba w 5 miejscach złamać aby sięgnąć . w niektórych silnikach samo nalanie oleju zajmuje 10 minut . dodaj czas wjazdu i wyjazdu na kanał . wymień w kilku autach sam to pogadamy . idź do notariusza albo lekarza  i powiedz ,że zapłacisz tylko 30 zł bo poświęcił ci tylko 20 minut .

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎04‎-‎09 o 08:30, gregoryj napisał:

Robota 15-minutowa wychodzi 11 zlotych :hehe:. Tyle powinna kosztowac wymiana oleju.

wynajmę Ci swój garaż z wyposażeniem ( bo takowe mam ) . wezmę od ciebie czynsz 1000 pln / mies . zobaczymy po miesiącu jak interes się będzie kręcił . powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gregoryj napisał:

ale chcialbym dziennie zarabiac 700 pln ....

to trzeba było się uczyć :hehe: . nie zarabiać tylko mieć  utarg . utarg to nie zysk . mi kiedys klient stwierdził ,że za zbiezność nie zapłaci 100 zł , przecież to przykręcenie tylko 2 śrubek i 10 minut roboty  . zaproponowałem ,że ok , zrobie to gratis ale niech mi wskaże które to śrubki muszę przykręcić . nie zdażyłem dokończyć zdania a gość zawrócił i odjechał . po trzech dniach przyjechał tym samym autem jego syn na zbieżność i grzecnie wypłacił 100 zł.

 

6 godzin temu, gregoryj napisał:

wyspecjalizowal sie w oleju za 7500-10000 miesiecznie ;] trza sie brac za biznes ....

do odważnych świat należy . sam widzisz , czysty zysk .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, piter19731 napisał:

wynajmę Ci swój garaż z wyposażeniem ( bo takowe mam ) . wezmę od ciebie czynsz 1000 pln / mies . zobaczymy po miesiącu jak interes się będzie kręcił . powodzenia.

nie wynajme, bo bede mial swoj :hehe:

 

17 godzin temu, piter19731 napisał:

to trzeba było się uczyć :hehe: 

no widzisz to jak to jest, ze wszyscy polacy pokonczyli jakies szkoly, uczyli sie i zarabiaja srednio 3500 na reke? to jest srednia krajowa pensja. nawet jesli policzymy koszty zusow usow po stronie pracodawcy i pracownika (czyli DG, przychod) to dalej jest to 7000 brutto brutto (44pln/h). i teraz mi powiesz ze mechanik zenek co w swoim garazu kreci srubki, nie placi zusow usow, pali olejem ma brac 100 pln za wymiane oleju, w najprostszym samochodzie, gdzie zajmie mu to dodatkowo 15 minut, bo robi tez co innego?

 

18 godzin temu, piter19731 napisał:

trafi się jeden z osłoną pod silnikiem na 15 wkrętów i poł godziny barowania się z osłoną . drugiemu korek nie chce się odkręcić . trzeci ma filtr oleju w takim miejscu ,że rękę trzeba w 5 miejscach złamać aby sięgnąć . w niektórych silnikach samo nalanie oleju zajmuje 10 minut .

 co to za auta? podaj przyklady. czy mowimy tu o AMG v8, jakies r6 biturbo ktorych na drogach jest 0,1%. Mialem iles tam aut i nie widzialem zeby w zadnym bylo cokolwiek ciezko odkrecic, ani lamac reki. TeDeIk, oprocz tego ze mial oslone pod silnikiem, to filtr z tego co pamietam mial u gory, nawet od biedy kanal nie byl potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gregoryj napisał:

co to za auta? podaj przyklady

np : stary ale jeszcze obecny ford mondeo mk2 , renault master z metalową osłoną pod silnikiem . filtry paliwa pochowane w nadkolach . francuzy mają korek spustowy w misce olejowej na klucz kwadrat ( rózne rozmiary ) , japonce często 12 lub 14  zamiast 13 .

 

9 godzin temu, gregoryj napisał:

TeDeIk, oprocz tego ze mial oslone pod silnikiem

nic nie stoi na przeszkodzi abyś same TDIki obsługiwał . przynajmniej będziesz miał specjalizację .

 

9 godzin temu, gregoryj napisał:

ma brac 100 pln za wymiane oleju, w najprostszym samochodzie, gdzie zajmie mu to dodatkowo 15 minut, bo robi tez co innego?

a dlaczego ma nie wziąć za to zapłaty ? co to wolontariusz ?  robi co innego więc musi poświęcić czas aby wykonać dodatkowo wymianę oleju , trzeba mieć do czego stary olej spuścić , zutylizować , przechować , wytrzeć , odtłuścić , zrobić to dobrze.

nie chce już mi się z Tobą gadać , otwórz sobie warsztat i rób wolontariat . powodzenia. pa

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma nie wziąć za to zapłaty ? co to wolontariusz ?  robi co innego więc musi poświęcić czas aby wykonać dodatkowo wymianę oleju , trzeba mieć do czego stary olej spuścić , zutylizować , przechować , wytrzeć , odtłuścić , zrobić to dobrze.
nie chce już mi się z Tobą gadać , otwórz sobie warsztat i rób wolontariat . powodzenia. pa
A stronkę internetową to wszyscy chcą za 500 netto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2019 o 08:30, gregoryj napisał:

 Zejdz chlopie na ziemie. Srednia krajowa netto to 3500  co daje na godzine jakies 22 zlote. Nawet na DG podwajajac ta stawke na ZUSy, USy to masz 44pln/h.

a takie koszty jak warsztat (czynsz/podatki od nieruchomości ect), zużycie wyposażenia, utylizacja materiałów niebezpiecznych (tak to kosztuje wyobraź sobie), prąd, woda, ogrzewanie to z tych 22pln/h będziesz płacił?

Nie miałeś chyba nigdy nic wspólnego z osobistą działalnością zarobkową, że takie pierdoły wypisujesz.

Dnia 9.04.2019 o 08:30, gregoryj napisał:

Robota 15-minutowa wychodzi 11 zlotych :hehe:. Tyle powinna kosztowac wymiana oleju.

gdzie mam podjechać żebyś mi wymienił olej w 15min za 11pln? tylko porządnie proszę.

Chłopie zdjęcie osłon (wyobraź sobie, że nie każdy samochód ma rewizję na korek/filtr oleju) spuszczenie oleju, wymianę filtra, zalanie oleju, sprawdzenie stanu, korekta, montaż wszystkiego spowrotem w 15min - gdzie?

Dnia 10.04.2019 o 10:32, gregoryj napisał:

Pany, moze jeszcze temu mechanikowi mam zasponsorowac szkole mechaniczna? no bo przeciez gdzies sie musial nauczyc jak wymienic olej? .... i dodatkowe szkolenia w porsche, fordzie, volvo i innych markach? bedzie wyspecjalizowany w wymianie oleju :facepalm:

w zasadzie to tak, jeżeli wymagasz od niego specjalistycznej wiedzy, umiejętności i doświadczenie to on ich charytatywnie też nie zyskał. Nie masz mu, i każdemu innemu specjaliście, literalnie płacić za szkołę, ale za posiadaną wiedzę i doświadczenie już tak. Nie wiem zupełnie czego Ty tu nie rozumiesz. Wysokiej klasy specjalista kosztuje więcej niż gość bez tych przymiotów.

Możesz być dobrym rzemieślnikiem i pracownikiem bez rozbudowanej wiedzy inżynieryjno projektowej ale wtedy wyżej nie podskoczysz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rwIcIk napisał:

Ja wczoraj za przegląd po 30 tkm, w tym była wymiana oleju i filtrów oraz płynu hamulcowego zapłaciłem 1250 zł - IMO trochę drogo, nawet jak na ASO.

No tak o polowe za drogo, lekko liczac.

 

Mi tez niedlugo 30kkm stuknie, zobaczymy jak mnie w Seacie potraktuja. Tyle, ze ja zawsze jezdze ze swoim olejem i filtrami, bo w ASO licza drugie tyle za te same/slabsze materialy.

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zinger napisał:

ja zawsze jezdze ze swoim olejem i filtrami

akurat w przypadku filtra oleju to bym sprawdził na Twoim miejscu cenę i parametry fabrycznego. Zamienniki często miewają inne parametry ciśnieniowe zaworka bypass, w skrajnych przypadkach masz filtrowany olej tylko na wolnych obrotach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ozarek napisał:

akurat w przypadku filtra oleju to bym sprawdził na Twoim miejscu cenę i parametry fabrycznego. Zamienniki często miewają inne parametry ciśnieniowe zaworka bypass, w skrajnych przypadkach masz filtrowany olej tylko na wolnych obrotach...

Knecht/Mahle, ponoc jedne z lepszych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

przegląd po 30 tkm, w tym była wymiana oleju i filtrów oraz płynu hamulcowego zapłaciłem 1250 zł

ile z tego robocizna a ile materiały ? wszystkie filtry ? olejowy , powietrza , kabinowy , paliwa , płyn hamulcowy , może też chłodzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gregoryj napisał:

ale u Zenka w pseudowarsztacie

może trafiłeś na przysłowiowego "zenka " czy "janusza "  ale często taki zenek czy janusz zrobi to nie gorzej niż aso . myślisz  ,że w ASO to pracują jacyś wyjątkowi fachowcy ? pracuje albo Zenek żeby mieć zus i dostęp do specjalistycznych danych i przyrządów albo pracują młodzicy uczący się zawodu . nie przekreślam ASO , nie nie . bywa ,że ASO , pomimo dostępu do danych producenta  nie potrafi poradzić sobie z jakaś usterką , w ASO nie naprawią mechanizmu tylko wymienią na nowy . ASO kontrolowane jest przez przedstawiciela tej marki i wymaga wyników sprzedaży części i rozlicza z tego .Zanek zamiast wymienić to naprawi , posmaruje , wyczyści , usprawni ( nie każdy oczywiście ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piter19731 napisał:

ile z tego robocizna a ile materiały ? wszystkie filtry ? olejowy , powietrza , kabinowy , paliwa , płyn hamulcowy , może też chłodzący

Tylko hamulcowy.

Olej 5.3 l i 3 filtry. Paliwa chyba nie. Ale może ...

Podpięcie pod komputer i przegląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zinger napisał:

Knecht/Mahle, ponoc jedne z lepszych na rynku.

spoko, ale uniwersalność zamienników powoduje często rozbieżności względem oryginalnych parametrów, niestety filtry w zamiennikach są dobierane głównie wielkością.

Ja go nie neguje tylko sugeruje sprawdzenie czy parametry kluczowe są ok, cena filtra oleju w ASO też potrafi pozytywnie zaskoczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Tylko hamulcowy.

Olej 5.3 l i 3 filtry. Paliwa chyba nie. Ale może ...

Podpięcie pod komputer i przegląd.

 

Poza ASO dobry olej to 250zl, filtry powietrza, klimy i oleju to powiedzmy 150zl.

Na ile Cie za te materialy skasowali z ciekawosci?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zinger napisał:

Poza ASO dobry olej to 250zl, filtry powietrza, klimy i oleju to powiedzmy 150zl.

Na ile Cie za te materialy skasowali z ciekawosci?

Dużo.

Taki urok serwisu na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Co 2 lata lub 30kkm.

Czyli u mnie wymiana oleju co 15kkm i przegląd co 1.5 roku.

 

 

No to nie ma co dramatyzować :ok:

1,2kPLN raz na 1,5-2 lata to do przezycia biorac pod uwagę, ze auto za ponad 100-ke.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do aso głównie swoje materiały dostarczam,

filtr kabinowy 36zl aso 140zl.

Olej 4l shell 5w 30 140zl aso 280zl,

płyn hamulcowy jakieś grosze kosztował nie pamiętam nawet,

filtr oleju oraz uszczelka z aso 48zl i uszczelka 1zl

 

Konserwacja wykonana samemu 780zl

ASO 1400zl ale tak że wypadało by zrobić to na nowo na własnych materiałach, nie polecam robić takich usług w aso. Jak zobaczyłem konserwację na norweskich środkach premium po dwóch dniach (twarde i zero wyciekania z profili) z moich cieknie po 6miesiacach żywy środek. Kolega dostarczył mi tylko kupę śmiechu jak wydał 1400zl.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

No to nie ma co dramatyzować :ok:

1,2kPLN raz na 1,5-2 lata to do przezycia biorac pod uwagę, ze auto za ponad 100-ke.

 

Nadprogramowo wymieniam dodatkowo olej pomiędzy przeglądami pi 15 kkm. Ot taka fanaberia dla 2 właściciela ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2019 o 20:11, rwIcIk napisał:

Nadprogramowo wymieniam dodatkowo olej pomiędzy przeglądami pi 15 kkm. Ot taka fanaberia dla 2 właściciela ;]

 

Pytanie czy rzeczywiście się będziesz szybko pozbywał auta. Bo jak będziesz jeździł 10 lat to fanaberia jest dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2019 o 16:22, piter19731 napisał:

Zanek zamiast wymienić to naprawi

ASO też często zamiast wymienić to naprawi. Koledze żaden Zenek nie chciał się podjąć naprawy modułu komfortu. Zrobiło to ASO. Kazali mu kupić płytkę na złomie (u nich 3 kzł) i poskładali mu to. Za bardzo przyzwoite pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcindzieg napisał:

ASO też często zamiast wymienić to naprawi. Koledze żaden Zenek nie chciał się podjąć naprawy modułu komfortu. Zrobiło to ASO. Kazali mu kupić płytkę na złomie (u nich 3 kzł) i poskładali mu to. Za bardzo przyzwoite pieniądze.

Chciałbym tylko zauważyć, że przeczysz sam sobie. Piszesz, że ASO zamiast wymienić to naprawi, a za chwilę że poskladali na używce, czyli wymienili, a nie naprawili moduł. :phi:

Dobrze, że za dobrą kasę.

Piszesz też, że u Zenka kolega szukał naprawy nie wymiany, to jakby trochę trudniejsza sztuka jest od wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcindzieg napisał:

Pytanie czy rzeczywiście się będziesz szybko pozbywał auta. Bo jak będziesz jeździł 10 lat to fanaberia jest dla Ciebie.

Nigdy jeszcze nie jeździłem tak długo tym samym autem. 

Ale kto wie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Chciałbym tylko zauważyć, że przeczysz sam sobie. Piszesz, że ASO zamiast wymienić to naprawi, a za chwilę że poskladali na używce, czyli wymienili, a nie naprawili moduł. :phi:

Ale płytka z układem scalonym to nie jest cały moduł. Co mieli naprawić? Spaloną dziurę po układzie scalonym? Jaki genialny Zenek w garażu to potrafi? Szukał tego samego wszędzie - żeby mu naprawili moduł komfortu. ASO mogło tam dużo więcej rzeczy wymienić. Np. całą wiązkę, która miała przytopione wtyczki. Jednak rozebrali to, wyczyścili wtyczki i wymienili samą płytkę. Którą kolega kupił za 20 zł na złomie. Co geniusz w garażu w takim przypadku może zrobić? Jak już się podejmie po żaden nie chciał. Mimo że tacy genialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcindzieg napisał:

Ale płytka z układem scalonym to nie jest cały moduł. Co mieli naprawić? Spaloną dziurę po układzie scalonym? Jaki genialny Zenek w garażu to potrafi? Szukał tego samego wszędzie - żeby mu naprawili moduł komfortu. ASO mogło tam dużo więcej rzeczy wymienić. Np. całą wiązkę, która miała przytopione wtyczki. Jednak rozebrali to, wyczyścili wtyczki i wymienili samą płytkę. Którą kolega kupił za 20 zł na złomie. Co geniusz w garażu w takim przypadku może zrobić? Jak już się podejmie po żaden nie chciał. Mimo że tacy genialni.

Wszystko zależy od tego jak leży.

Ja znam geniusza z garażu, do którego ASO auta na gwarancji potrafi odesłać i za naprawę naprawić.

Oczywiście nie mówię, że w Twoim przykładzie dało się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

 

Po 4-6 latach zaczyna mnie nosić po salonach i znienacka zmieniam na nowszy model ;]

 

Na to co bym chciał i tak mnie pewnie nigdy nie będzie stać. W przeciwnym wypadku też bym pewnie jak @Ryb wymieniał co kilka lat. Nowe samochody są jednak fajniejsze jako codzienne dupowozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.