Skocz do zawartości

Dlaczego pomimo 9 letniego samochodu jeżdżę na przeglądy do ASO


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, marcindzieg napisał:

Na to co bym chciał i tak mnie pewnie nigdy nie będzie stać. W przeciwnym wypadku też bym pewnie jak @Ryb wymieniał co kilka lat. Nowe samochody są jednak fajniejsze jako codzienne dupowozy.

Są jeszcze dwie drogi - kupno za gotówkę i leasing - ten drugi raczej wymusza częstsze zmiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rwIcIk napisał:

W sumie można.

Ale z tego co słyszę, to najczęściej nawet jak ktoś wykupi, to po pół roku sprzedaje.

 

No właśnie nie do końca. Znam kilka osób, które jeżdżą dopóki nie zacznie się nadmiernie psuć. Zwykle to jest znacznie dłużej niż leasing.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rwIcIk napisał:

W sumie można.

Ale z tego co słyszę, to najczęściej nawet jak ktoś wykupi, to po pół roku sprzedaje.

 

 

Po pol roku sprzedaje, żeby nie placic podatku ;]

Sporo ludzi faktycznie wymienia auta po okresie leasingu ale to raczej fanaberia niż konieczność ;)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎04‎-‎12 o 13:13, Ozarek napisał:

a takie koszty jak warsztat (czynsz/podatki od nieruchomości ect), zużycie wyposażenia, utylizacja materiałów niebezpiecznych (tak to kosztuje wyobraź sobie), prąd, woda, ogrzewanie to z tych 22pln/h będziesz płacił?

Nie miałeś chyba nigdy nic wspólnego z osobistą działalnością zarobkową, że takie pierdoły wypisujesz.

Pisalem, ze to dotyczy Henka, ktory robi u siebie w stodole, chlewie, przerobionym na warszat. Ja u takiego bylem i on nie ponosi takich kosztow. Prad, woda okay, ale do wymiany oleju to chyba nawet niepotrzebne.

ASO to jest dzialalnosc zarobkowa

 

Dnia ‎2019‎-‎04‎-‎12 o 13:13, Ozarek napisał:

gdzie mam podjechać żebyś mi wymienił olej w 15min za 11pln? tylko porządnie proszę.

Chłopie zdjęcie osłon (wyobraź sobie, że nie każdy samochód ma rewizję na korek/filtr oleju) spuszczenie oleju, wymianę filtra, zalanie oleju, sprawdzenie stanu, korekta, montaż wszystkiego spowrotem w 15min - gdzie?

dalej czytasz bez szerszego kontekstu. jestem na wymianie rozrzadu. dodatkowa robota to odkrecenie/zakrecenie trzech korkow spustowych i zalanie oleju. Ile Ci to zajmie, wiedzac, ze taki samochod ma wszystko w miare na wierzchu i nie potrzeba nic innego oprocz klucza 19/21 i lejka oraz lejka z wezykiem (do skrzyni)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcindzieg napisał:

No właśnie nie do końca. Znam kilka osób, które jeżdżą dopóki nie zacznie się nadmiernie psuć. Zwykle to jest znacznie dłużej niż leasing.

Chyba ze potrzebujesz koszty i stac cie na nie przez 3-5 lat.

Wiadomo nowe auto co 3-5 lat nie drazni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcindzieg napisał:

Koledze żaden Zenek nie chciał się podjąć naprawy modułu komfortu. Zrobiło to ASO. Kazali mu kupić płytkę na złomie (u nich 3 kzł) i poskładali mu to

nie ma co generalizować . oczywiście są usterki  , które naprawi tylko ASO bo potrzeba specjalistycznego oprzyrządowania i oprogramowania  online . coraz częściej  ASO programuje czy też diagnozuje auta online czego nie zrobi "zenek " bez dostępu do serwera producenta danej marki .kwestia czasu i nawet banalna wymiana zarówki będzie musiała być wykonana w ASO bo trzeba będzie online błąd skasować albo jakieś parametry światła wgrać . do czego ten świat technologii zmierza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piter19731 napisał:

nie ma co generalizować . oczywiście są usterki  , które naprawi tylko ASO bo potrzeba specjalistycznego oprzyrządowania i oprogramowania  online . coraz częściej  ASO programuje czy też diagnozuje auta online czego nie zrobi "zenek " bez dostępu do serwera producenta danej marki .kwestia czasu i nawet banalna wymiana zarówki będzie musiała być wykonana w ASO bo trzeba będzie online błąd skasować albo jakieś parametry światła wgrać . do czego ten świat technologii zmierza .

Zmierza do uzaleznienia od serwisu a co za tym idzie przychodow. Zanim ulice zaleja tesle to jeszcze ze dwa pokolenia mechanikow sie przewinie. O ile komunikaty sa przydatne to juz np to o czym piszesz to  irytujace.

Swoja droga nabywca auta za 500-900 tys z zalozenia nie bedzie sie babral  u henka z wyminaa klockow, tarcz czy innego dpf-a:) ma to po prostu gdzies:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

Na to co bym chciał i tak mnie pewnie nigdy nie będzie stać. W przeciwnym wypadku też bym pewnie jak @Ryb wymieniał co kilka lat. Nowe samochody są jednak fajniejsze jako codzienne dupowozy.

 

Kiedyś nosiło mnie co 4-5 lat ale robię się coraz starszy, fajnych aut na rynku coraz więcej i mam problem bo teraz po dwóch latach już mnie nosi. Outlander nie ma jeszcze trzech lat a ja już w skrzynce mailowej mam różne oferty.

8]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

W sumie można.

Ale z tego co słyszę, to najczęściej nawet jak ktoś wykupi, to po pół roku sprzedaje.

 

 

Ja sprzedaję natychmiast po wykupie. Skarb Państwa lubi to.

:hehe:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

No właśnie nie do końca. Znam kilka osób, które jeżdżą dopóki nie zacznie się nadmiernie psuć. Zwykle to jest znacznie dłużej niż leasing.

 

Z punktu widzenia optymalizacji podatkowej (modne słowo) to nie ma sensu. Księgowi zwykle radzą jednak żeby sobie zrobić dobrze zamiast robić dobrze skarbówce.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

 

Z punktu widzenia optymalizacji podatkowej (modne słowo) to nie ma sensu. Księgowi zwykle radzą jednak żeby sobie zrobić dobrze zamiast robić dobrze skarbówce.

:ok:

Ale żeby odliczać to trzeba mieć z czego. Ja się tam nie znam ale z tego co mi tłumaczono to nie jest do końca tak jak tu się opisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcindzieg napisał:

Ale żeby odliczać to trzeba mieć z czego. Ja się tam nie znam ale z tego co mi tłumaczono to nie jest do końca tak jak tu się opisuje.

 

Oczywiście że trzeba mieć z czego. Zakładamy sytuację gdy w przypadku niekupienia nowego auta pieniądze po prostu leżą i się nudzą.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcindzieg napisał:

No właśnie. A zwykle jednak tak nie jest.

 

Różnie bywa w przypadku firm, nawet jednoosobowych. Zauważ, że niedługo nawet @twinsen spłaci długi i będzie miał do wyboru albo robić dalej dobrze bankowi albo zacząć robić dobrze sobie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ryb napisał:

 

Różnie bywa w przypadku firm, nawet jednoosobowych. Zauważ, że niedługo nawet @twinsen spłaci długi i będzie miał do wyboru albo robić dalej dobrze bankowi albo zacząć robić dobrze sobie.

 

Sobie robię dobrze od dość dawna, ale nie wchodźmy w szczegóły ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gregoryj napisał:

Pisalem, ze to dotyczy Henka, ktory robi u siebie w stodole, chlewie, przerobionym na warszat. Ja u takiego bylem i on nie ponosi takich kosztow. Prad, woda okay, ale do wymiany oleju to chyba nawet niepotrzebne.

ASO to jest dzialalnosc zarobkowa

Nie kolego pisałeś o DG i przeliczałeś ze średnich zarobków, zacytuję Ci bo chyba zapomniałeś co pisałeś ...

Cytuj

 Zejdz chlopie na ziemie. Srednia krajowa netto to 3500  co daje na godzine jakies 22 zlote. Nawet na DG podwajajac ta stawke na ZUSy, USy to masz 44pln/h. Robota 15-minutowa wychodzi 11 zlotych :hehe:. Tyle powinna kosztowac wymiana oleju. 100 pln to najczystsze zdzierstwo biorac pod uwage, ze nie przyjechalem tylko na wymiane oleju. Nawet dajac mi flaszke za 15 minut roboty, to przeplacasz ;]

Jak sobie jeździsz do tego 'Heńka' i nie interesuje Cię do którego rowu on ten olej potem wyleje albo do którego lasu w starym baniaku podrzuci to Twoja sprawa. Tylko nie ściemniaj tu z takimi wyliczeniami j/w i nie próbuj się nimi uwiarygadniać. OK?

Wspominanie o spalaniu tego oleju do ogrzewania też przemilcz, bo z ekologią nie ma nic wspólnego. Instalacje do spalania przepracowanego oleju kosztują grube $$, kapanie sobie olejem na drewno w starej kozie nie ma z tym nic wspólnego.

A jak Cię ten Heniek oskubał na 100 za wymianę oleju to mam dla Ciebie radę, jedź do legalnego warsztatu biorą 40-50PLN w mojej okolicy :ok:

1 godzinę temu, gregoryj napisał:

dalej czytasz bez szerszego kontekstu. jestem na wymianie rozrzadu. dodatkowa robota to odkrecenie/zakrecenie trzech korkow spustowych i zalanie oleju. Ile Ci to zajmie, wiedzac, ze taki samochod ma wszystko w miare na wierzchu i nie potrzeba nic innego oprocz klucza 19/21 i lejka oraz lejka z wezykiem (do skrzyni)?

twierdziłeś, że to jest robota na 15min, a nie jest, więc nie wymyślaj tu teraz dalej. Nie da się rzetelnie wymienić oleju w aucie w 15min w jedną osobę. Nawet jeżeli w międzyczasie zajmujesz się czymś innym to nadal Twoje wyliczenia na 11PLN są kpiną z czyjejś pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ozarek napisał:

twierdziłeś, że to jest robota na 15min, a nie jest, więc nie wymyślaj tu teraz dalej. Nie da się rzetelnie wymienić oleju w aucie w 15min w jedną osobę. Nawet jeżeli w międzyczasie zajmujesz się czymś innym to nadal Twoje wyliczenia na 11PLN są kpiną z czyjejś pracy.

 

 

Czy w te 15 min wliczone jest też przyjęcie auta na warsztat, rozmowa z klientem, następnie zabezpieczenie wnętrza, przejazd na stanowisko, wyjazd ze stanowiska po wymianie, wydanie auta klientowi, przyjęcie płatności i wystawienie faktury?

 

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ryb napisał:

Czy w te 15 min wliczone jest też przyjęcie auta na warsztat, rozmowa z klientem, następnie zabezpieczenie wnętrza, przejazd na stanowisko, wyjazd ze stanowiska po wymianie, wydanie auta klientowi, przyjęcie płatności i wystawienie faktury?

no @gregoryj twierdzi, że wymiana oleju to jest 15min więc zakładam, że wszystko co wymieniłeś już wliczył... ale zaraz powie, że Heniek tego wszystkiego nie robi więc się nie liczy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ozarek napisał:

no @gregoryj twierdzi, że wymiana oleju to jest 15min więc zakładam, że wszystko co wymieniłeś już wliczył... ale zaraz powie, że Heniek tego wszystkiego nie robi więc się nie liczy ;]

 

Ale ktoś robić musi. Więc albo Heniek doliczy to do czasu pracy albo musi w cenę wliczyć pensję pani recepcjonistki, która się tym zajmie za niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Ryb napisał:

 

Czy w te 15 min wliczone jest też przyjęcie auta na warsztat, rozmowa z klientem, następnie zabezpieczenie wnętrza, przejazd na stanowisko, wyjazd ze stanowiska po wymianie, wydanie auta klientowi, przyjęcie płatności i wystawienie faktury?

 

:hmm:

te 15 minut, to byl czas na wymiane oleju, jako dodatkowa czynnosc, kiedy auto przyjechalo na serwis i musialo byc na podnosniku z otwarta maska itp. Obejmowalo odkrecenie, zakrecenie trzech korkow oraz wlanie oleju do skrzyni i silnika. Plus odkrecenie/zakrecenie filtra oleju

Edytowane przez gregoryj
O filtrze oleju zapomnialem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ozarek napisał:

Nie kolego pisałeś o DG i przeliczałeś ze średnich zarobków, zacytuję Ci bo chyba zapomniałeś co pisałeś

pisalem o DG, bo powiedzmy Heniek co mi robil jest na DG, ale 15 minut dalej odnosilo sie mojego auta, ktory byl na serwisie z innego powodu, a wymiana olejow byla tylko dodatkowa czynnoscia.

 

Godzinę temu, Ozarek napisał:

Wspominanie o spalaniu tego oleju do ogrzewania też przemilcz, bo z ekologią nie ma nic wspólnego. Instalacje do spalania przepracowanego oleju kosztują grube $$

To ile kosztuje utylizacja oleju dla warsztatu? Tak duzo? Kazdy indywidual moze przyjsc do warsztatu i oddac olej i warsztat musi mu przyjac wg prawa. W sumie moglbym ten olej wziasc z warsztatu i oddac do PSZOKa

 

Godzinę temu, Ozarek napisał:

Heniek oskubał na 100 za wymianę oleju to mam dla Ciebie radę, jedź do legalnego warsztatu biorą 40-50PLN

Dobrze, ze nie ja placilem tylko uzyszkodnik tego samochodu ;] Jakbym mial placic z wlasnej kieszeni, to odmowilbym i znalazlbym innego Zbyszka co za 30 pln robi, wlacznie z umowieniem sie, wjazdem na stanowisko i wyjazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gregoryj napisał:

Dobrze, ze nie ja placilem tylko uzyszkodnik tego samochodu ;] Jakbym mial placic z wlasnej kieszeni, to odmowilbym i znalazlbym innego Zbyszka co za 30 pln robi, wlacznie z umowieniem sie, wjazdem na stanowisko i wyjazdem

 

To chyba bys długo szukal, kogos kto za 30PLN wymieni zarówno olej w silniku jak i skrzyni :hehe:

 

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gregoryj napisał:

W sumie to nawet sam bym chyba wymienil. Za darmo. Bez podnosnika ani garazu, w godzinke spokojnie bym sie uwinal.;]

 

Zmarnowanie godziny swojej pracy nie jest za darmo lecz za tyle, ile Ci normalnie płacą za godzinę. Lub drożej, bo można tę godzinę spędzić np. z dzieckiem, a to nie ma ceny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gregoryj napisał:

To ile kosztuje utylizacja oleju dla warsztatu? Tak duzo?

zależy ile kto tego ma i jakie ma kontakty,ale papierkologia jest obowiązkowa. Jakieś grosze od litra płacą.

5 godzin temu, gregoryj napisał:

Kazdy indywidual moze przyjsc do warsztatu i oddac olej i warsztat musi mu przyjac wg prawa.

wg. prawa musi Ci przyjąć sklep w momencie zakupu nowego, warsztat AFAIK nie przyjmuje spoza swojej działalności.

5 godzin temu, gregoryj napisał:

W sumie moglbym ten olej wziasc z warsztatu i oddac do PSZOKa 

Nie wszystkie PSZOK'i przyjmują stale materiały niebezpieczne, często są organizowane okresowe zbiórki.

4 godziny temu, Ryb napisał:

Zmarnowanie godziny swojej pracy nie jest za darmo lecz za tyle, ile Ci normalnie płacą za godzinę. Lub drożej, bo można tę godzinę spędzić np. z dzieckiem, a to nie ma ceny.

ale czasem się to robi dla oderwania od codziennych czynności, ubrudzenia rąk ot frajdy zwyczajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, akir napisał:

Pszok nie przyjmuje materiałów od samochodów. Szybę przednia musiałem rozbikac i rozdawać do okolicznych kublow sąsiadów

W każdej gminie PSZOKi działają na innych zasadach.

U mnie w ilościach nie wskazujących na DG przyjmują dużo rzeczy, w tym opony z aut osobowych i oleje, ale szyb i części samochodowych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2019 o 18:36, akir napisał:

Pszok nie przyjmuje materiałów od samochodów. Szybę przednia musiałem rozbikac i rozdawać do okolicznych kublow sąsiadów

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Zderzaka przedniego nawet nie zabrali jak wystawiłem w dniu odbioru gabarytów ....

Taki ładny tylko pęknięty przy ślizgach po przygodzie kobiety z krawężnikiem na parkingu  🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.