Jump to content
Sign in to follow this  
spad

Serwisy VW - ciekawostka dot. cen w ASO VW i Skodzie

Recommended Posts

Może już o tym było a może nie, ale co mi tam, napiszę. :)

Po roku użytkowania przyszła pora na serwis VW Up!. Równy rok jeżdżenia, 10500 km nakręcone, zgodnie z instrukcją wypada serwis olejowy.

Dzwonię do ASO VW, w zasadzie trzech i wszędzie dostają taką samą cenę około 720 zł. Miałem wrażenie, że to jakaś polityka cenowa odgórnie ustalona, żeby serwisy nie konkurowały ceną. Cholera wie.

Ale zadzwoniłem też do ASO Skody z autoryzacją VW i za to samo zawołali 410 zł.

Dla porównania cen, ten sam olej VW 3,4 litra w VW 336,6 PLN, w Skodzie 238 PLN. Sama usługa wymiany w VW 340 PLN, w Skodzie 120 PLN. Roboczogodzina brana do wyliczenia ceny usług w VW 380 zł, w Skodzie 240 zł. Do tego w Skodzie wg zestawienia wszystko robią szybciej o kilkanaście minut.

Aha, dostałem ofertę serwisu klimy a w zasadzie tylko jej odgrzybiania. W VW za 170 zł, w Skodzie 60 zł.

Obydwa serwisy z autoryzacją VW, więc wpis do książki, gwarancja, etc.

Posted (edited)

Ceny w VW są z d... . Olej VW (bańka 5l) można kupić w ASO za 130zł, fabryczny filtr oleju + oring korka lub korek spustowy spokojnie - 40zł. Kupiłem, zmienię sobie sam.

(W pakiecie mam serwisy w materiałami, ale co 2 lata/30kkm - zaraz będzie 15kkm na blacie...)

Ale dobrze wiedzieć - jak będzie trzeba skorzystam z serwisu skody :oki:

Edited by iwik

9 godzin temu, spad napisał:

Może już o tym było a może nie, ale co mi tam, napiszę. :)

Po roku użytkowania przyszła pora na serwis VW Up!. Równy rok jeżdżenia, 10500 km nakręcone, zgodnie z instrukcją wypada serwis olejowy.

Dzwonię do ASO VW, w zasadzie trzech i wszędzie dostają taką samą cenę około 720 zł. Miałem wrażenie, że to jakaś polityka cenowa odgórnie ustalona, żeby serwisy nie konkurowały ceną. Cholera wie.

Ale zadzwoniłem też do ASO Skody z autoryzacją VW i za to samo zawołali 410 zł.

Dla porównania cen, ten sam olej VW 3,4 litra w VW 336,6 PLN, w Skodzie 238 PLN. Sama usługa wymiany w VW 340 PLN, w Skodzie 120 PLN. Roboczogodzina brana do wyliczenia ceny usług w VW 380 zł, w Skodzie 240 zł. Do tego w Skodzie wg zestawienia wszystko robią szybciej o kilkanaście minut.

Aha, dostałem ofertę serwisu klimy a w zasadzie tylko jej odgrzybiania. W VW za 170 zł, w Skodzie 60 zł.

A który to serwis skody we wrocku? 

Dnia ‎2019‎-‎04‎-‎04 o 21:12, Jaruga napisał:

A który to serwis skody we wrocku? 

GALL ICM

Proponuje Ci kupić olej poza aso i niech wymieniają robię tak od kilku lat 

olej musi byc nowy zamknięty spełniający normę do danego silnika

Dnia 6.04.2019 o 19:09, RABIN napisał:

olej musi byc nowy zamknięty spełniający normę do danego silnika

np. https://allegro.pl/oferta/olej-silnikowy-5w30-longlife-iii-5l-vw-oryginal-7955232141

Oryginalny z logo VAG, sprzedawany przez ASO (zachować paragon), także nawet jakby bardzo chcieli robić problemy w razie konieczności korzystania z gwarancji to nie znajdą podstaw.

Kumpel do audi jak cos z części było potrzebne i była taka możliwość to też w skodzie kupował, zawsze minimum kilkanaście zł taniej.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

23 godziny temu, pij napisał:

Kumpel do audi jak cos z części było potrzebne i była taka możliwość to też w skodzie kupował, zawsze minimum kilkanaście zł taniej.

Ale szedł do ASO już konkretnym nr części czy po prostu "Panie kierowniku, poczeba do mojego A6 taki dynks z gumą przy kole, bo puka". Jak to wygląda w przypadku "obcego" ASO jeśli idziesz tam po część do innej marki?

Ale szedł do ASO już konkretnym nr części czy po prostu "Panie kierowniku, poczeba do mojego A6 taki dynks z gumą przy kole, bo puka". Jak to wygląda w przypadku "obcego" ASO jeśli idziesz tam po część do innej marki?
Z konkretnym numerem części.

• Like 1

Dnia 4.04.2019 o 12:12, spad napisał:

No cóż tanie auto, drogi serwis 😄  Prawie jak w Dacii 😄