Skocz do zawartości

Serwisy VW - ciekawostka dot. cen w ASO VW i Skodzie


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Może już o tym było a może nie, ale co mi tam, napiszę. :)

Po roku użytkowania przyszła pora na serwis VW Up!. Równy rok jeżdżenia, 10500 km nakręcone, zgodnie z instrukcją wypada serwis olejowy.

Dzwonię do ASO VW, w zasadzie trzech i wszędzie dostają taką samą cenę około 720 zł. Miałem wrażenie, że to jakaś polityka cenowa odgórnie ustalona, żeby serwisy nie konkurowały ceną. Cholera wie.

Ale zadzwoniłem też do ASO Skody z autoryzacją VW i za to samo zawołali 410 zł.

Dla porównania cen, ten sam olej VW 3,4 litra w VW 336,6 PLN, w Skodzie 238 PLN. Sama usługa wymiany w VW 340 PLN, w Skodzie 120 PLN. Roboczogodzina brana do wyliczenia ceny usług w VW 380 zł, w Skodzie 240 zł. Do tego w Skodzie wg zestawienia wszystko robią szybciej o kilkanaście minut.

 

Aha, dostałem ofertę serwisu klimy a w zasadzie tylko jej odgrzybiania. W VW za 170 zł, w Skodzie 60 zł.

Obydwa serwisy z autoryzacją VW, więc wpis do książki, gwarancja, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w VW są z d... . Olej VW (bańka 5l) można kupić w ASO za 130zł, fabryczny filtr oleju + oring korka lub korek spustowy spokojnie - 40zł. Kupiłem, zmienię sobie sam.

(W pakiecie mam serwisy w materiałami, ale co 2 lata/30kkm - zaraz będzie 15kkm na blacie...)

Ale dobrze wiedzieć - jak będzie trzeba skorzystam z serwisu skody :oki:

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

Może już o tym było a może nie, ale co mi tam, napiszę. :)

Po roku użytkowania przyszła pora na serwis VW Up!. Równy rok jeżdżenia, 10500 km nakręcone, zgodnie z instrukcją wypada serwis olejowy.

Dzwonię do ASO VW, w zasadzie trzech i wszędzie dostają taką samą cenę około 720 zł. Miałem wrażenie, że to jakaś polityka cenowa odgórnie ustalona, żeby serwisy nie konkurowały ceną. Cholera wie.

Ale zadzwoniłem też do ASO Skody z autoryzacją VW i za to samo zawołali 410 zł.

Dla porównania cen, ten sam olej VW 3,4 litra w VW 336,6 PLN, w Skodzie 238 PLN. Sama usługa wymiany w VW 340 PLN, w Skodzie 120 PLN. Roboczogodzina brana do wyliczenia ceny usług w VW 380 zł, w Skodzie 240 zł. Do tego w Skodzie wg zestawienia wszystko robią szybciej o kilkanaście minut.

 

Aha, dostałem ofertę serwisu klimy a w zasadzie tylko jej odgrzybiania. W VW za 170 zł, w Skodzie 60 zł.

Obydwa serwisy z autoryzacją VW, więc wpis do książki, gwarancja, etc.

A który to serwis skody we wrocku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 19:09, RABIN napisał:

olej musi byc nowy zamknięty spełniający normę do danego silnika

np. https://allegro.pl/oferta/olej-silnikowy-5w30-longlife-iii-5l-vw-oryginal-7955232141

Oryginalny z logo VAG, sprzedawany przez ASO (zachować paragon), także nawet jakby bardzo chcieli robić problemy w razie konieczności korzystania z gwarancji to nie znajdą podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pij napisał:

Kumpel do audi jak cos z części było potrzebne i była taka możliwość to też w skodzie kupował, zawsze minimum kilkanaście zł taniej.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Ale szedł do ASO już konkretnym nr części czy po prostu "Panie kierowniku, poczeba do mojego A6 taki dynks z gumą przy kole, bo puka". Jak to wygląda w przypadku "obcego" ASO jeśli idziesz tam po część do innej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szedł do ASO już konkretnym nr części czy po prostu "Panie kierowniku, poczeba do mojego A6 taki dynks z gumą przy kole, bo puka". Jak to wygląda w przypadku "obcego" ASO jeśli idziesz tam po część do innej marki?
Z konkretnym numerem części.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.