Jump to content
Lukass186

Czy istnieje coś takiego jak pechowy samochód? Długie

Recommended Posts

Nie, to normalna eksploatacja 126p. Jeśli było inaczej, to świadczyło o niesamowitym szczęściu właściciela.
Miałem kilka sztuk tego goowna i miałem serdecznie dość. Wszystko poza syreną było bardziej niezawodne. 
Malacz był w bielskim wykonaniu strasznym gruzem, rdza, odpalanie na kija, hałas, kielichy, zwrotnice, hamulce (a w zasadzie ich brak) w moim przypadku to jeszcze skrzynia padła, doświadczyłem szlifu wału, a na końcu padł silnik - siedemset kilo (czy ile tam ważył) nieruchomości na kołach.
Kumpel miał bisa, to było jeszcze większe nieszczęście.
Później sam kupiłem CC704 i to był kolejny błąd, choć pierwsze 2 lata jeszcze ujdzie, potem miało nie być Fiata w rodzinie, a jednak koleje losu są niezbadane.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, Sheckley napisał:

Raczej pechowi mechanicy i kolejny dowód że w dzisiejszych czasach remont silnika to coś czego się nie robi.

Robić to się robi, tylko w zwykłych dupowozach to się w żaden sposób nie kalkuluje, bo porządny remont silnika czyli naprawa główna to musi kosztować a nie, że ktoś wymieni pierścienie i zrobi głowicę i mówi, ze auto po kapitalce:hehe:

• Like 2

Dnia 5.04.2019 o 03:11, pejus1982 napisał:

Ostatnie auto używane jak kupowałem to oglądałem je 5 minut. Auto o wartości 25k zł od kącikowej koleżanki 😀 Auto okazało się w stanie bardzo dobrym od 2 lat tylko serwis olejowy. 

Mam podobnie z focusem II 09r.prosty motor 1,6 100KM ,.Przez okres 4 lat zrobiłem.

Uszczelka miski olejowej,klocki przód,pleciona +śr.tłumik,tuleja wahacza przód.rozrząd ..dzis nowe nakrętki do alu ..najechane przez 4 lata 53kkm.

10 godzin temu, volf6 napisał:

Robić to się robi, tylko w zwykłych dupowozach to się w żaden sposób nie kalkuluje, bo porządny remont silnika czyli naprawa główna to musi kosztować a nie, że ktoś wymieni pierścienie i zrobi głowicę i mówi, ze auto po kapitalce:hehe:

coraz częściej producent nie przewiduje naprawy silnika, wał którego nie da się szlifować, czy brak nadwymiarowych tłoków

Posted (edited)

Jest awaria. Wykrakałem . Turbo pada przy przebiegu 180kkm. Szybko kobita wykończyła 🤣. Biję się z myślami czy nowe za 3k czy regeneracja w warsztacie który naprawia niby oficjalnie na angielskich częściach Mellet...

Swoją drogą zakładów od turbo więcej chyba niż z LPG . Prosta robota ?

Edited by stig

19 minut temu, stig napisał:

Jest awaria. Wykrakałem . Turbo pada przy przebiegu 180kkm. Szybko kobita wykończyła 🤣. Biję się z myślami czy nowe za 3k czy regeneracja w warsztacie który naprawia niby oficjalnie na angielskich częściach Mell bodajże ...

W jakim aucie? Ja bym rozwazyl hybrydke to przy okazji wiecej bedzie cisnienia dawala.

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

W jakim aucie? Ja bym rozwazyl hybrydke to przy okazji wiecej bedzie cisnienia dawala.

2.0 JTDM niestety. W T-Jet  instalowałbym zaraz Gt1446 😎

• Like 1

2 godziny temu, stig napisał:

Jest awaria. Wykrakałem . Turbo pada przy przebiegu 180kkm. Szybko kobita wykończyła 🤣. Biję się z myślami czy nowe za 3k czy regeneracja w warsztacie który naprawia niby oficjalnie na angielskich częściach Mellet...

A objawy awarii to? Mnie śmiech ogarnia jak ludzie jadą do mechanika bo brak mocy i diagnoza to turbo do regeneracji. 

Charakterystycznie zaczęła gwizdać i podejrzanie coś szybko ciśnienie daje. Bierze tez chyba olej . 

Nie zapeszając na tą chwilę same sukcesy. Tlumik pospawany za 50zl. Wczoraj położyłem się pod autem żeby pomacać sprężarkę klimy która od zeszłego roku rzęziła. Zauważyłem brak jednej śruby a podobną znalazłem jakiś czas temu na osłonie slinika. Myślałem że mechaniik po naprawie silnika zostawił. Wkręciłem i nastała cisza 😄

• Like 1

Dnia 4.04.2019 o 21:46, Maciej__ napisał:

Ja tez doszedlem do takich wnioskow  jakis czas temu:ok:

Zwyczajnie szkoda wolnego czasu, zeby go marnowanac na jezdzenie po mechanikach, doktoryzowanie sie na forach itp...

A nawet jak masz chwile wolnego, to lepiej go spozytkowac na cos ciekawszego niz wizyty w serwisie.

Nowe auta daje zdecydowanie wieksza gwarancje, ze lejesz tylko paliwo i jezdzisz, a w serwisie pojawiasz sie raz do roku na przeglad.

PS. Pewnie zaraz sie tu zleca Ci co to znaja wujka, szwagra, kolege co to byl w ASOz mechanikami na Ty po kupnie nowego auta ;) 

100% racji 

tylko do tego musisz mieć pieniądze

tak na poziomie ~80 tys-100 tys

• Like 1

2 godziny temu, TWENTIS napisał:

100% racji 

tylko do tego musisz mieć pieniądze

tak na poziomie ~80 tys-100 tys

No właśnie. Ja wcale bym się nie obraził na nowego Forestera :)