Skocz do zawartości

8 maja ruszają zamówienia na ID NEO / ID. 3


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.05.2019 o 07:34, Ryb napisał:

Na tę chwilę największym argumentem przeciw elektrykom jaki można podnieść po lekturze tego forum może być jednak coś innego. Mam wrażenie że po zakupie auta elektrycznego włącza się jakaś dziwna i niezrozumiała arogancja. Ludzie krytykujący pojazdy elektryczne wskazują konkretne wady TYCH POJAZDÓW. Natomiast ludzie je posiadający odpowiadają krytyką INNYCH LUDZI (a że zbyt głupi do jazdy EV, a że nie dorośli, że kompleksy, można też porównać do analfabetów...). 

Ja bardzo dziękuję ale mimo wielu zalet aut elektrycznych znalezienie się po zakupie właśnie w takim towarzystwie to jest dyskomfort, na który z oczywistych względów można nie mieć ochoty.

:ok:

 

Mnie ogolnie bawi ten caly hype na elektryki ;]

Jeslt mi osobiscie kompletnie obojetne czym napedzane jest auto, pod warunkiem ze dowiezie mnie z punktu A do punktu B...

A juz doplacanie grubo do tego interesu, zeby jezdzic na pradzie to dla mnie zbyt duza ekstrawagancja ;)

Ale ja nigdy fanem gadzetow i nowinek nie bylem.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mnie ogolnie bawi ten caly hype na elektryki ;]
Jeslt mi osobiscie kompletnie obojetne czym napedzane jest auto, pod warunkiem ze dowiezie mnie z punktu A do punktu B...
A juz doplacanie grubo do tego interesu, zeby jezdzic na pradzie to dla mnie zbyt duza ekstrawagancja
Ale ja nigdy fanem gadzetow i nowinek nie bylem.
 
Z takim myśleniem to byśmy w jaskini jeszcze siedzieli...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kiwal napisał:

Z takim myśleniem to byśmy w jaskini jeszcze siedzieli...

 

Jesli Ty masz ochote doplaca tylko za to, zeby tylko byc "trendy" to prosze bardzo :ok:

Ja lubie miec poczucie, ze wydajac swoje pieniadze place uczciwa cene wzgledem tego co dostaje.

Na chwile obecna auta elektrycznecnie spelniaja dla mnie tego warunku a wartosc dodana z samej jazdy na pradzie dla mnie jest praktycznie zadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 10:25, Maciej__ napisał:

 

Mnie ogolnie bawi ten caly hype na elektryki ;]

Jeslt mi osobiscie kompletnie obojetne czym napedzane jest auto, pod warunkiem ze dowiezie mnie z punktu A do punktu B...

A juz doplacanie grubo do tego interesu, zeby jezdzic na pradzie to dla mnie zbyt duza ekstrawagancja ;)

Ale ja nigdy fanem gadzetow i nowinek nie bylem.

 

 

Dopłacać do Fiata 500, i do Astry by mieć znaczek turbo na klapie, jest równie abstrakcyjne dla wożenia dOOpy z punktu A do B.

Przepych i ekstrawagancja w czystej postaci. W skrócie, to się nie opłaca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mrBEAN napisał:

 

Dopłacać do Fiata 500, i do Astry by mieć znaczek turbo na klapie, jest równie abstrakcyjne dla wożenia dOOpy z punktu A do B.

Przepych i ekstrawagancja w czystej postaci. W skrócie, to się nie opłaca!

 

Jesli doplata do elektryka bedzie taka jak do 500-ki wzgledem Pandy, czy wersji turbo to NA w Astrze to bede sie zastanawial ;] :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli doplata do elektryka bedzie taka jak do 500-ki wzgledem Pandy, czy wersji turbo to NA w Astrze to bede sie zastanawial ;] :ok:

 

 

Dla Ciebie w Twoim przypadku jakiś wariant się "nie opłaca", a dla innego nie opłaca się Twój wariant. 

Ludzie dopłacają i kupują jako drugie auta wypasione SUVy premium do wożenia dzieci w koło komina i tu nikogo dOOpa nie piecze.

Natomiast jak pojawia się EV, ooooo to już swędzi konkretnie ;]

 

Ustalone, TOBIE ev się nie opłaca :oki: I całe szczęście, dłużej będzie pusto na ładowarkach, bo jest Was więcej ;]

Edytowane przez mrBEAN
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
3 minuty temu, mrBEAN napisał:

 

Bez dwumasy czy paska rozrządu to jest popierdułka nie silnik. Pewnie elektronika pójdzie i kury przestaną się nieść.

Z resztą porządny silnik, też zmieści do torby. Kwestia torby...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiwal

 

Precyzyjniej, akurat otrzymałem trochę info odnośnie premierowej edycji ze średnim aku:

 

 

W nowym ID.3 1ST czekają na Ciebie takie wyjątkowe rozwiązania, jak: Bateria o pojemności 58 kW dzięki, której przejedziesz do 420 km na jednym ładowaniu wg WLTP² 1 rok bezpłatnego ładowania w ponad 100 tysiącach punktów ładowania w całej Europie³ Wallbox - domowa stacja ładowania aut elektrycznych Dodatkowe przyspieszenie - o 2 sekundy szybciej od 0 do 100 km/h czyli 7,5 s Wysoka moc ładowania 100 kW (DC) lub 11 kW (AC)

Pedały Play & Pause i inne elementy stylistyczne na zewnątrz i we wnętrzu

 

ID3 1ST  

 

 Ekskluzywny ID.3 1ST oferuje wszystko, czego potrzebujesz, by komfortowo wejść w elektryzującą przyszłość. I to w atrakcyjnej cenie.

Cena: poniżej 170 000 zł

Najciekawsze elementy wyposażenia : 18-calowe obręcze ze stopu metali lekkich East Derry Kierownica multifunkcyjna, obszyta skórą, podgrzewana Pakiet zimowy Tuner cyfrowy DAB+ i bezprzewodowy App Connect System nawigacji satelitarnej Discover Pro Funkcja obsługi głosowej Hello ID. Systemy wspomagające: Aktywny tempomat, Front Assist, Lane Assist, czujniki parkowania 3 kolory lakieru do wyboru, tapicerka szara Platinum z czarnymi elementami wykończenia

Kabel do ładowania prądem zmiennym AC ze stacji ładującej

 

 

ID.3 1ST Plus  

 

 Dodatkowe elementy stylistyczne, jak na przykład trzy ekskluzywne kombinacje kolorystyczne we wnętrzu, nadają ID.3 1ST Plus jeszcze więcej indywidualnego charakteru. A gdy jego diodowe reflektory „spojrzą” na Ciebie na powitanie, jak tylko się zbliżysz, będziesz nim oczarowany.

Cena: poniżej 200 000 zł

Elementy wyposażenia dodatkowe do wariantu wersji ID.3 1ST: 19-calowe obręcze ze stopu metali lekkich Andoya Szyba tylna oraz boczne tylne przyciemniane Tapicerka siedzeń ArtVelours Pakiet Exterieur Style Silver Pakiet Light Advance - IQ.Light – reflektory matrycowe LED, diodowe podświetlenie w tle, rozszerzone oświetlenie zewnętrzne Pakiet Komfort Plus (Keyless Advanced, oświetlenie Ambiente Plus)

System Rear Assist - kamera cofania

 

ID.3 1ST Max  

 

 ID.3 1ST Max zachwyca swoim wyposażeniem premium i najnowocześniejszymi rozwiązaniami high-tech.

Cena: poniżej 220 000 zł

Elementy wyposażenia dodatkowe do wariantu ID.3 1ST Plus: 20-calowe obręcze ze stopu metali lekkich Sanya Cockpit Infotainment z wyświetlaczem Head-up Display z poszerzoną rzeczywistością Dach szklany panoramiczny otwierany elektrycznie System dźwięku Beats Pakiet Travel Assist High z systemami Side Assist, Traffic Jam Assist oraz Emergency Assist Komfortowe fotele przednie z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa Instalacja telefoniczna Comfort z funkcją ładowania indukcyjnego

Wyjątkowa stylistyka wnętrza - tapicerka ciemno-szara Dusty z czarnymi elementami wykończenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kiwal napisał:

Szczerze na dzien dzisiejszy chyba wole Model 3.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że Tesla faktycznie wbrew pozorom jest tania, w stosunku do tego co oferuje.

Choć jako auto na cod zień, to na ten moment odrzuca brak polityki serwisowej w PL i innych krajach. Jeśli to się zmieni, a Tesla będzie żyła, to taki model Y będzie mocnym graczem na rynku europejskim, bardzo mocnym. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że Tesla faktycznie wbrew pozorom jest tania, w stosunku do tego co oferuje.

Choć jako auto na cod zień, to na ten moment odrzuca brak polityki serwisowej w PL i innych krajach. Jeśli to się zmieni, a Tesla będzie żyła, to taki model Y będzie mocnym graczem na rynku europejskim, bardzo mocnym. 

 

Osiągi vs cena w trójce są bez konkurencji, czy to wśród EV czy spalinówek.

Z Wrocławia jest blisko do Deutschland, więc serwisem nie ma się co przejmować :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tom111 napisał:

Z Wrocławia jest blisko do Deutschland, więc serwisem nie ma się co przejmować :oki:

Pewnie. Po kolizji nie mieć auta przykładowo przez pół roku, lub pojechać do Berlina z usterką w wrócić z nią z powrotem też jest ok ;]

A aucie codziennym to jest nie do zaakceptowania, przynajmniej nie dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrBEAN napisał:

Pewnie. Po kolizji nie mieć auta przykładowo przez pół roku, lub pojechać do Berlina z usterką w wrócić z nią z powrotem też jest ok ;]

A aucie codziennym to jest nie do zaakceptowania, przynajmniej nie dla każdego.

 

Eee tam, trzeba myśleć pozytywnie, a nie że zaraz coś się popsuje, albo rozbije, a Berlin jakby co to rzut beretem :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Coraz częściej dochodzę do wniosku, że Tesla faktycznie wbrew pozorom jest tania, w stosunku do tego co oferuje.
Choć jako auto na cod zień, to na ten moment odrzuca brak polityki serwisowej w PL i innych krajach. Jeśli to się zmieni, a Tesla będzie żyła, to taki model Y będzie mocnym graczem na rynku europejskim, bardzo mocnym. 
Ja mam serwis na miejscu. W Pradze jest insalon i serwis.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tom111 napisał:

 

Eee tam, trzeba myśleć pozytywnie, a nie że zaraz coś się popsuje, albo rozbije, a Berlin jakby co to rzut beretem :oki:

Użytkownicy Tesli u nas mają inny pogląd na tą sprawę, mimo, że początkowo myśleli pozytywnie 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 15.11.2019 o 20:46, mrBEAN napisał:

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że Tesla faktycznie wbrew pozorom jest tania, w stosunku do tego co oferuje.

 

Gdybym dziś kupował EV to zamiast Ioniqa w garażu byłaby Tesla 3.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kravitz napisał:

 

To jest jakaś magia, czy jak ten kabel jest tak pozwijany, to nie robi się tam cewka topiąca przewody? ;]

Ogólnie trochę tak, ale mało zwojów w tym przypadku chyba ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
50 minut temu, mrBEAN napisał:

Szczecin, testy.

Wygląda tak bardzo niepozornie, że pewno bym go na mieście nie zauważył.

Jeszcze trochę czasu upłynie nim będzie to jeździło po polskich drogach w więcej niż kilku egemplarzach-  jakiś czas temu widziałem info, że w PL salonach ma się pojawić na przełomie wiosny i lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryki jak elektryki... Dlaczego nie ma aut wodorowych, dlaczego to tak kuleje ??? Żeby zrobić prąd trzeba coś "spalić" lub przetworzyć (zachód to atom) polska to węgiel...

Auta wodorowe to jedyne w pełni ekologiczne auta.

BMW już kilka - kilkanaście lat temu miało opracowany i przetestowany napęd wodorowy (gotowe działające i jeżdżące auta po ulicach) zaniechali dalszych prac i wprowadzenia do sprzedażny bo...

Czyżby to była prawda z tym spiskiem... jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze... duże pieniądze koncernów motoryzacyjnych   https://warszawskagazeta.pl/teoria-spisku/item/4311-spisek-firm-naftowych-dlaczego-nie-ma-samochodow-o-napedzie-wodnym

 

Edytowane przez Przygodownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przygodownik napisał:

Żeby zrobić prąd trzeba coś "spalić" lub przetworzyć (zachód to atom) polska to węgiel...

Auta wodorowe to jedyne w pełni ekologiczne auta

 

A czysty wodór do tych aut to  przepraszam bierze się po prostu 'z powietrza' , czy może jednak trzeba włożyć trochę energii (nawiasem mówiąc dużo więcej niż uzyskuje się później z tego wodoru w ogniwie auta) żeby go wyprodukować? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

 

A czysty wodór do tych aut to  przepraszam bierze się po prostu 'z powietrza' , czy może jednak trzeba włożyć trochę energii (nawiasem mówiąc dużo więcej niż uzyskuje się później z tego wodoru w ogniwie auta) żeby go wyprodukować? 

 

W dużej mierze masz racje i się z tobą zgadzam, dzisiaj na masową skalę jest to nieopłacalne. Bo żadne duże koncerny nie włożyły miliardów na dopracowanie technologii. DLACZEGO ??? Bo kraje takie jak USA, ROSJA, ARABIA SAUDYJSKA itd. zarabiają rocznie setki miliardów dolarów na sprzedażny ropy i gazu. Za duże pieniądze na stole, aby świat nagle przestał to kupować.

Są różne teorie na ten temat, czy więcej trzeba energii na pozyskanie wodoru z wody czy więcej uzyskujemy energii z wodoru ??? Skoro po ulicach jeździły/jeżdżą takie auta to można to zrobić. Niezaprzeczalnym jest iż rozpad wody to wodór i czysty tlen.

Wiele wybitnych autorytetów (fizyka/chemia/motoryzacja) twierdzi, że elektryki to okres przejściowy do docelowego jakim jest wodór. Docelowo mądre głowy mówią o masowym wdrożeniu wodoru za jakieś 10-15 lat

 

"Skuteczne wykorzystanie energii słonecznej do fotokatalitycznego rozszczepienia wody umożliwi wydajne naśladowanie procesu fotosyntezy. Gdyby uczonym udało się zoptymalizować ten proces, moglibyśmy choć w części uniezależnić się od węgla kopalnego i innych paliw, których ilość jest na Ziemi ograniczona. Z drugiej strony spalanie węgla kopalnego zanieczyszcza środowisko i powoduje emisję dwutlenku węgla, natomiast w wyniku spalania wodoru otrzymujemy jedynie wodę, którą z kolei można poddać rozkładowi z użyciem kolejnych kwantów światła. Byłoby to zatem zarówno korzystne dla środowiska, jak i dawało dostęp do czystej wody, której w wielu miejscach świata dramatycznie brakuje. Problem z produkcją wodoru polega na tym, że jego wytwarzanie musi się opłacać."

 

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C411466%2Cuwolnic-wodor-zyskac-paliwo-i-czysta-wode.html

Edytowane przez Przygodownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Przygodownik napisał:

Są różne teorie na ten temat, czy więcej trzeba energii na pozyskanie wodoru z wody czy więcej uzyskujemy energii z wodoru ??? Skoro po ulicach jeździły/jeżdżą takie auta to można to zrobić. Niezaprzeczalnym jest iż rozpad wody to wodór i czysty tlen.

 

Nie widziałem nigdy auta jeżdżącego na wodę (tylko na wodę). Ponieważ mnie w szkole uczyli fizyki klasycznej, której główną zasadą jest zasada zachowania energii, pozwolę sobie pozostać przy swoim ograniczonym być może poglądzie, że nie da się rozbić wody na wodór i tlen bez dodatkowej energii z otoczenia. Jeśli w samochodzie potem odwracamy dokładnie ten sam proces to owszem uzyskujemy energię, ale mniejszą niż włożyliśmy pierwotnie, bo oba zjawiska nie są bezstratne. 

 

Produkcja wodoru jest opłacalna wyłącznie w momencie gdy wykorzystuje energię nadmiarową (czyli taką, której nie możemy w danym momencie wykorzystać), np. z wiatraków jak mocno wieje. Czyli produkcja wodoru spełnia wtedy tę samą rolę co wodna elektrownia szczytowo-pompowa - magazynuje nadmiar energii. 

Ewentualnie jak jest 'odpadem' z innego procesu chemicznego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jakaś energia do wytworzenia czegoś zawsze jest potrzebna, chodzi tylko o to, aby zużyć jak najmniej energii na zainicjowanie procesu pozyskania zwielokrotnionego uzysku energetycznego. Mała iskra = wielki wybuch 🧨

Są różne szkoły, teorie na wykorzystanie wodoru, skąd go brać (woda na wodór czy wodór na wodę oto jest pytanie :) spalać, rozbijać itd. 

Kwestia ceny, opłacalności: https://elektrowoz.pl/transport/shell-mozemy-produkowac-wodor-za-13-zl-1-kg-100-km-zasiegu/

W ciągu ostatnich 4 lat koszty produkcji spadły 2 krotnie, jeśli będzie to taniało w takim tempie, to za kolejne 4 lata zrówna sie z elektrykami a za kolejne 4 (czy li za 8 lat od dzisiaj) teoretycznie będzie to tańsze od elektryków... Czy tak będzie ? Pożyjemy zobaczymy (to tak trochę jak 15 lat temu, ktoś powiedział, że samochody elektryczne będą królowały - większość się śmiała... a inwazja elektryków właśnie się zaczyna:)

 

Toyota ma na to trochę inny pomysł i takie auto można już kupić: https://www.toyota.pl/new-cars/mirai/

Technika na dzień dzisiejszy niezbyt doskonała (tak jak auta elektryczne 10 lat temu)

Zobaczymy zatem co wymyślą, ulepsza dopracują za 10-15 lat 

 

Grupa BMW już w 2022 r. planuje zaprezentować następną generację aut wodorowych. Prezentowany na targach BMW Hydrogen NEXT ma dać przedsmak tego, co będzie oferował produkcyjny model. https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/premiery/bmw-hydrogen-next-czyli-x5-na-wodor/gmtmb4k

Edytowane przez Przygodownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Przygodownik napisał:

Czyżby to była prawda z tym spiskiem... jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze... duże pieniądze koncernów motoryzacyjnych   https://warszawskagazeta.pl/teoria-spisku/item/4311-spisek-firm-naftowych-dlaczego-nie-ma-samochodow-o-napedzie-wodnym

Proszę Cię - tylko nie gazeta warszawska jako źródło argumentów :) . To medium jak tak zabawne, i tak "wiarygodne" że przebija nawet TVP czy ASZdziennik. Tam wszędzie są spiski. Czytają to chyba tylko podstarzali portierzy ;) 

 

Też uważam, że wodorowe są przyszłością, ale to jeszcze ze 20 lat nim ich popularnosć zbliży się choćby do tej, jaką dziś mają elektryki. One by były już dziś popularne, gdyby nie problemy generowane przez wodór.

A propos wodorowych, to pamietam że Opel był przed wszystkimi - miał ok 2000 r. Zafirę I na wodór  i w sumie pozostała ona jeżdżącym prototypem. Poza tym w sprzedaży w USA parę lat temu była Honda FCX Clarity, której nie można było kupić - moża było ją leasingować i tak kilkadzieisąt sztuk trafiło na drogi. Teraz poza Toyotą Mirai, jest jeszcze Honda Clarity i Hyundai Nexo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Manx napisał:

Proszę Cię - tylko nie gazeta warszawska jako źródło argumentów :) . To medium jak tak zabawne, i tak "wiarygodne" że przebija nawet TVP czy ASZdziennik. Tam wszędzie są spiski. Czytają to chyba tylko podstarzali portierzy ;) 

 

 

Zachęciłeś mnie i zajrzałem na stronę. Poziom pasków grozy TVP. Kto to czyta? :pad:

 

Co do wodoru, to nie sądzę, żeby zagroził normalnym EV, pojemność i szybkość ładowania baterii dość szybko rośnie, koszt spada. Pewnie za 5 lat normą EV w cywilizowanych krajach będzie realny zasięg 500 km ładowany w 15 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezh napisał:

Zachęciłeś mnie i zajrzałem na stronę. Poziom pasków grozy TVP. Kto to czyta? :pad:

Nikt normalny tego nie czyta... no chyba że dla jaj, albo jest naukowcem i bada zjawiska paranormalne ;)

W kilku miejscach widziałem to jako lekturę ochroniarzy w wieku około emerytalnym.

 

2 godziny temu, Cezh napisał:

Co do wodoru, to nie sądzę, żeby zagroził normalnym EV, pojemność i szybkość ładowania baterii dość szybko rośnie, koszt spada. Pewnie za 5 lat normą EV w cywilizowanych krajach będzie realny zasięg 500 km ładowany w 15 minut. 

Wodór może zagrozić elektrykom, gdzieś w przyszłości, tylko: 1. muszą być takie samochody (come on - 3 modele na rynku to nic) 2. samochody nie mogą być dużo droższe od elektryków  3. wodór do ich tankowania musi być dostępny 4. wodór nie może być drogi...czyli musi być tańszy sposób otrzymywania go.

Taką Toyotę Mirai tankujesz na full w parę minut i masz zasięg 550 km. Zużywa to ok 1,2 kg wodoru na 100 km, a 1 kg to koszt ok 40 zł... i tu jest pies pogrzebany, bo koszt jak w samochodzie na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

 

Wodór może zagrozić elektrykom, gdzieś w przyszłości, tylko: 1. muszą być takie samochody (come on - 3 modele na rynku to nic) 2. samochody nie mogą być dużo droższe od elektryków  3. wodór do ich tankowania musi być dostępny 4. wodór nie może być drogi...czyli musi być tańszy sposób otrzymywania go.

Taką Toyotę Mirai tankujesz na full w parę minut i masz zasięg 550 km. Zużywa to ok 1,2 kg wodoru na 100 km, a 1 kg to koszt ok 40 zł... i tu jest pies pogrzebany, bo koszt jak w samochodzie na benzynę.

 

No i elektryka mogę podładować w domu i pod pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cezh napisał:

 

No i elektryka mogę podładować w domu i pod pracą.

To masz luksus... a nie każdy tak ma i tu jest największy ból z elektrykami. Takim z ogniwami paliwowymi na wodór jedziesz na stację tankowania wodoru i w parę minut masz pełny zbiornik i 500 km zasięgu. Generalnie zapowiadają się na wygodniejsze: jazda nimi w dłuższą trasę nie będzie wymagała uwzględniania dłuższych postojów na ładowanie, jak przy dzisiejszych elektrykach. Nie będzie trzeba pamietać, żeby podłączyć samochód do gniazdka zostawiając go na noc. Czy mieszkasz w domku, czy w bloku nie ma różnicy - odpada problem dostępności gniazdka. Pojemność baterii nie spada zimą. Pod względem wygody użycia będą jak dzisiejsze samochody na przetworzony sok z dinozaurów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Manx napisał:

To masz luksus... a nie każdy tak ma i tu jest największy ból z elektrykami. Takim z ogniwami paliwowymi na wodór jedziesz na stację tankowania wodoru i w parę minut masz pełny zbiornik i 500 km zasięgu. Generalnie zapowiadają się na wygodniejsze: jazda nimi w dłuższą trasę nie będzie wymagała uwzględniania dłuższych postojów na ładowanie, jak przy dzisiejszych elektrykach. Nie będzie trzeba pamietać, żeby podłączyć samochód do gniazdka zostawiając go na noc. Czy mieszkasz w domku, czy w bloku nie ma różnicy - odpada problem dostępności gniazdka. Pojemność baterii nie spada zimą. Pod względem wygody użycia będą jak dzisiejsze samochody na przetworzony sok z dinozaurów.

Ciekawe na ile się to obecnie zmieniło :)

https://www.se.pl/auto/testy/pierwsze-auto-na-wodor-jest-w-polsce-ale-tankowac-trzeba-w-niemczech-walka-o-rejestracje-mirai-trwala-8-miesiecy-aa-ZAam-6Lgb-JGCf.html

 

Odnośnie EV wielokrotnie już to padało to stwierdzenie, ze EV nie jest dla każdego, m.in z racji zasięgu i ładowania w domu :)

Dla mnie osobiście to idealne auto jako drugie/miejskie ładowane z niemal darmowego prądu w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.