Skocz do zawartości

leasing auta


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

serwis w aso

gap nie obowiązkowy

brak ubezpieczenia leasingu (produkt dodatkowy)

przy wpłacie 30% leasing wynosił 101%

fajne pakiety serwisowe na 4 lata z limitami km.

Pytanie jakie chcesz to auto bo oferty leasingu mogą się różnic a promocyjny leasing 101% nie jest dostepny caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem sie pojawia jak nie dokończysz leasingu lub nie wykupisz auta.

U mojego poprzedniego pracodawcy nie skończyliśmy spłacać lesingu kia w EFL auto serwisu aso nie widziało. EFL pojazd odebrał (firma zalegala z ratami) po czym cza było dopłacić worek kasy obniżyli chyba wartość auta .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RABIN napisał:

problem sie pojawia jak nie dokończysz leasingu lub nie wykupisz auta.

U mojego poprzedniego pracodawcy nie skończyliśmy spłacać lesingu kia w EFL auto serwisu aso nie widziało. EFL pojazd odebrał (firma zalegala z ratami) po czym cza było dopłacić worek kasy obniżyli chyba wartość auta .

 

 

No to na pewno wtedy bedzie solidna doplata :ok:

Aczkowliek dla mnie serwisowanie nowego auta poza ASO to zwyczajnie glupota...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RABIN napisał:

Ja przy rapidzie na 4 lata dostalem servis gratis do 100tkm wiec sie nie przejmuje

martwi mnie jedynie wymiana oleju co 30 tkm co przy trzech cylindrach moze mieć opłakane konsekwencje.

 

Z tym serwisem w ASO to nie ma co demonizowac...

Mnie 2 pierwsze serwisy w Astrze kosztowaly w sumie 1,3kPLN.

Jesli przez 5 lat i 4 serwisy zaplace w sumie 2,5-3kPLN to i ile bym oszczedzil serwisujac poza ASO?

Pewnie z max 1kPLN czyli w skali 5 lat tyle co nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Z tym serwisem w ASO to nie ma co demonizowac...

Mnie 2 pierwsze serwisy w Astrze kosztowaly w sumie 1,3kPLN.

Jesli przez 5 lat i 4 serwisy zaplace w sumie 2,5-3kPLN to i ile bym oszczedzil serwisujac poza ASO?

Pewnie z max 1kPLN czyli w skali 5 lat tyle co nic...

Serwis to raptem kilka % kosztów utrzymania auta,

Główne koszty to paliwo i utrata na wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RABIN napisał:

serwis w aso

gap nie obowiązkowy

brak ubezpieczenia leasingu (produkt dodatkowy)

przy wpłacie 30% leasing wynosił 101%

fajne pakiety serwisowe na 4 lata z limitami km.

Pytanie jakie chcesz to auto bo oferty leasingu mogą się różnic a promocyjny leasing 101% nie jest dostepny caly czas.

W Fiacie i Alfie też dostępny leasing 100% wpłata minimum 20% i reszta na 36 miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Aaron napisał:

na co zwrócic uwage biorac leasing?

Gdzie sa teraz dobre promocje na leasing?

Mała benzyna

2-3 lata.

 

Jak w październiku 2018 brałem leasing, to wszystko odpadło przeciwko ofercie VW.

Nawet jak auta były tańsze, to leasing o ile pamiętam w VW był 100,6%. I to zmniejszało ratę na takiego Golfa poniżej raty na Megankę, Astrę czy co tam sobie podstawisz porównywalnego.

 

Wtedy VW dawał też gratis dodatkowe 2 lata gwarancji (razem 4) i pakiet serwisowy, tak że przez 60tyś km nie płaciłeś praktycznie za nic. Olej, filtry, wszystko w cenie.

Można było dokupić lepszy pakiet serwisowy, gdzie wymieniali też za free jakieś materiały typu hamulce. Nie wiem czy też nie opony, zwyczajnie mnie nie interesowało dokupienie czegoś więcej, stąd specjalnie nie wnikałem w szczegóły.

 

Dlatego mam Golfa, chociaż tego auta zasadniczo pod uwagę nie brałem przy kupnie auta.

 

Nie sądzę żebyś znalazł coś lepszego niż w VW. Jak znajdziesz, to daj znać, bo ja będę kupował kolejne auto, ale dopiero jakoś za rok. Będę miał na uwadze ofertę którą znalazłeś.

 

Jeśli chodzi o samo auto, to bardzo fajnie cenowo wyglądała Astra K. Opel niestety dopiero po tym jak kupiłem Golfa, zaczął oferować jakieś pakiety serwisowe (tez już nie pamiętam czy za free, czy w jakiejś bardzo dobrej cenie). Po ponownej kalkulacji z gorszym leasingiem, może bym jeździł Astrą.

 

Aha. W VW też w racie leasingu można było wziąć pakiet ubezpieczeń. Tutaj już nie pamiętam szczegółów, ale też była to oferta lepsza niż proponowali mi w salonach Toyota/Renault/Opel

 

Najgorzej wychodziła Toyota. Pod każdym względem. Prawie zero rabatów, ubezpieczenia takie sobie, cena samochodu kosmos. I mocno wtedy promowali jakieś smart plany, które zasadniczo były wypożyczeniem samochodu. Co podnosiło cenę użytkowania samochodu na przestrzeni 4 lat (takie symulacje sobie robiłem), prawie 2x tyle co dla VW.

 

Oferty leasingu zewnętrzne badałem z PEKAO SA i z mBanku. Zabij mnie, ale też szczegółów nie pamiętam. Było to około 103-104%, z tym że wtedy rabat na samo auto był oferowany mniejszy w VW i nie dodawali tego bazowego serwisu za free.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kravitz napisał:

Aha. W VW też w racie leasingu można było wziąć pakiet ubezpieczeń. 

 

W Oplu tez mozna, ale to sie zasadniczo nie oplaca, bo wtedy placisz tez VAT od tego ubezpieczenia...

A nawet jak odliczysz to jedynie 50% tego co zaplaciles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Aaron napisał:

Przez caly okres leasingu trzeba auto serwisować w ASO?

co z dodatkowym ubezpieczeniem GAP

oraz z ubezpieczsniem samego leasingu?

Ja serwisuje w ASO, ale mam pakiet w PSA "Drive Free" odpowiednik all inclusiv. Więc jest mi wszystko jedno, przeglądy kosztują mnie 0PLN. Wykupiłem też GAP + 30PLN/m-c wliczone w ratę. Ubezpieczenie leasingu odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 18:28, RABIN napisał:

martwi mnie jedynie wymiana oleju co 30 tkm co przy trzech cylindrach moze mieć opłakane konsekwencje.

możesz zmieniać co 15kkm 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, RABIN napisał:

będę zmieniał co 15 ale wtedy servis pokrywam sam a nie z pakietu

OKRESY PRZEGLĄDOWE
ŠKODA do nowo zakupionych przez Klientów modeli (z obecnej oferty ŠKODY) oferuje dwa okresy przeglądowe: QI6 oraz QI4.


QI6 Przeglądy
W tym wariancie Twój okres przeglądów jest stały: pierwszy wykonujesz do 30 tys. km lub do 2 lat, kolejne co 30 tys. km lub co 1 rok. Wymiana oleju następuje natomiast zmiennie: min. co 15 tys. km lub 1 rok, max. co 30 tys. km lub 2 lata.

QI4 Przeglądy
W tym wariancie Twój okres przeglądów jest stały: pierwszy wykonujesz do 30 tys. km lub do 2 lat, kolejne co 30 tys. km lub co 1 rok. Wymiana oleju następuje co 15 tys. km lub 1 rok.

 

http://www.skoda-auto.pl/serwis/przeglady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 17:28, RABIN napisał:

Ja przy rapidzie na 4 lata dostalem servis gratis do 100tkm wiec sie nie przejmuje

martwi mnie jedynie wymiana oleju co 30 tkm co przy trzech cylindrach moze mieć opłakane konsekwencje.

To zmieniaj u Mietka na własną rękę co roku. Tylko filtr kupuj w ASO, żeby zawsze był z logo. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 18:26, Maciej__ napisał:

 

No to na pewno wtedy bedzie solidna doplata :ok:

Aczkowliek dla mnie serwisowanie nowego auta poza ASO to zwyczajnie glupota...

 

ja po drugim serwisie w ASO gdzie mnie ordynarnie okradli osrałem ich serwis. Zrezygnowałem tym samym z gwarancji, zaoszczędziłem jednocześnie worek pieniędzy. Więc nie do końca głupota, Trzeba zważyć za i przeciw 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 18:17, Maciej__ napisał:

 

Jesli zamierzasz wykupic auto po okresie leasingu to chyba nikt w to nie wnika...

 

Jeśli nie zamierzasz to też nikt nie wnika. I tak jest spłacone. Jeśli firma leasingowa dostaje prezent w postaci spłaconego niemal w całości auta to jej zwisa czy było serwisowane bo i tak na tym zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ryb napisał:

 

Jeśli nie zamierzasz to też nikt nie wnika. I tak jest spłacone. Jeśli firma leasingowa dostaje prezent w postaci spłaconego niemal w całości auta to jej zwisa czy było serwisowane bo i tak na tym zarobi.

 

A kto zostawia auto, które jest w calosci splacone? ;]

Tu chodzi o przypadki, gdzie bierzesz auto z max dużym wykupem (40% i więcej) i wtedy zostawiasz po okresie leasingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

 

A kto zostawia auto, które jest w calosci splacone? ;]

Tu chodzi o przypadki, gdzie bierzesz auto z max dużym wykupem (40% i więcej) i wtedy zostawiasz po okresie leasingu...

 

A to tak. Przy dużych wykupach umowy wyglądają inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Fixxxer napisał:

w ASO gdzie mnie ordynarnie okradli

 

jakie wyroki dostali zlodzieje?

 

21 godzin temu, Maciej__ napisał:

kto zostawia auto, które jest w calosci splacone?

 

bys sie zdziwil 🤣

mysmy zostawiali foki z przebiegiem 400tys i wyzszym

koszty placu, rzeczoznawcy i wynagrodzen dla firmy przetargowej przekraczaly rezydualna wartosc aut

 

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kalkstein napisał:

szkoda ze odpusciles, nie wolno takim poblazac

 

tapatalked

gdybym nie odpuścił sprawa w najlepszym wypadku zakończyła by się cytuję: niską szkodliwością społeczną czynu. skoro centrala nie poczuła się w obowiązku za nieuczciwego dealera to co mogłem zrobić sam ?  Jedynie stracić czas i nerwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.