Skocz do zawartości

VW Troc 2.0 TSI 4Motion MTM 5.6s do 100


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Jak nie lubie SUV to ten wydaje sie byc idealny. Nie jest tak duzy jak Cupra Ateca, nie bedzie przesadnie twardy. Po lekkim tuningu od MTM idzie jak burza.

 

 

VW pokazał wersje R o mocy 300KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Nie jest tak duzy jak Cupra Ateca, nie bedzie przesadnie twardy.

Ze e? Ateca duza? Bylem sobie w salonie usciasc i... ateca jest dosyc ciasna. to T-roc musi w srodku byc wielkosci punto / polo... kiszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jaceq napisał:

Ze e? Ateca duza? Bylem sobie w salonie usciasc i... ateca jest dosyc ciasna. to T-roc musi w srodku byc wielkosci punto / polo... kiszka.

Jak nie wozisz prosiaka albo ziemniakow na targo to troc wystarczy na codzien. Nawet dziecko wejdzie jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wujekcybul napisał:

Jak nie wozisz prosiaka albo ziemniakow na targo to troc wystarczy na codzien. Nawet dziecko wejdzie jak trzeba.

Woze 2-ke dzieci 😄 Teraz mam A6 (wczesniej mialem Superb2) i A6 tez wielkie w srodku nie jest... w tym sensie Superb byl zdecydowanie na +.

W tym odniesieniu Ateca jest mala z malym bagaznikiem... Musze w koncu isc ogladnac Tarraco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wujekcybul napisał:

Niby tak ale ten zapewne jest bardziej przystepny cenowo. Pewnie jest jakas paczka typu DP,IC i wydech. 

tzn ile ?

Jakoś nie trafię tych desek by VW 8-)

 

Kolega w Q7 ma podobne osiągi i to w sadzomiotaczu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jaceq napisał:

Woze 2-ke dzieci 😄 Teraz mam A6 (wczesniej mialem Superb2) i A6 tez wielkie w srodku nie jest... w tym sensie Superb byl zdecydowanie na +.

W tym odniesieniu Ateca jest mala z malym bagaznikiem... Musze w koncu isc ogladnac Tarraco :)

Na wakacje box i po sprawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

Na wakacje box i po sprawie. 

Box jakos do mnie nie przemawia. Ogolnie chodzi tez o ilosc miejsca w kabinie tak 'na codzien', z tylu mam 2 foteliki i w wielu samochodach jest poprostu ciasno (zwlaszcza w trakcie wsiadania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceq napisał:

Woze 2-ke dzieci 😄 Teraz mam A6 (wczesniej mialem Superb2) i A6 tez wielkie w srodku nie jest... w tym sensie Superb byl zdecydowanie na +.

W tym odniesieniu Ateca jest mala z malym bagaznikiem... Musze w koncu isc ogladnac Tarraco :)

Bo trock to podwyższone polo , idealne auto dla ludzi ala wujekcebul :)

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceq napisał:

Box jakos do mnie nie przemawia. Ogolnie chodzi tez o ilosc miejsca w kabinie tak 'na codzien', z tylu mam 2 foteliki i w wielu samochodach jest poprostu ciasno (zwlaszcza w trakcie wsiadania)

Mam Atece i uwierz, ze miejsca nie brakuje. Mam dwoch nastolatkow, starszy co za mna siedzi ma blisko 190cm i zadnego problemu z siedzeniem z tylu.

Wyjazdy na wakacje czy narty (tu oczywiscie z boxem) nie stanowia zadnego problemu.

Ale jesli twierdzisz, ze dla Ciebie jest ciasno to warto zerknac na Tarraco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zinger napisał:

Mam Atece i uwierz, ze miejsca nie brakuje. Mam dwoch nastolatkow, starszy co za mna siedzi ma blisko 190cm i zadnego problemu z siedzeniem z tylu.

Wyjazdy na wakacje czy narty (tu oczywiscie z boxem) nie stanowia zadnego problemu.

Ale jesli twierdzisz, ze dla Ciebie jest ciasno to warto zerknac na Tarraco.

No wlasnie tez myslalem ze bedzie ok, ale po obadaniu bylo ciasnawo... moja zona tez na nie :)

Zobacze Tarraco jak mnie kiedys wezmie wena na wizyte w salonie (bo mam caly 1km :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jaceq napisał:

Ze e? Ateca duza? Bylem sobie w salonie usciasc i... ateca jest dosyc ciasna. to T-roc musi w srodku byc wielkosci punto / polo... kiszka.

No właśnie - Ateca ma tylko nieco więcej miejsca niż Leon hatchback. Nigdy bym nie powiedział że ona jest duża. Duża to ona jest .... może na japońskie warunki ;) 

Tak - Trok to podwyższone Polo.  Wyżej siedzisz, ciut więcej miejsca nad głową, tyle samo bagażnika, tyle samo miejsca z tyłu. No ciasnota. Przy tym cena wyższa o ok. 30 k zł od podobnej specyfikacji Polo :hehe:. Wykończenie - wszystko twarde jak w podstawowej Fabii i kierownica z plastiku również jak w takiej Fabii. Auto za ponad 80 000 zł klima regulowana ręcznie, światła dziennie żarówkowe, nie ma sterowania radiem w kierownicy, nie ma gniazdka żeby telefon podładować,  nie ma bluetooth, nie ma nawet jednego czujnika parkowania, felgi stalowe z plastikowymi kołpakami. Na ulicach tego nie ma i wcale się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Manx napisał:

No właśnie - Ateca ma tylko nieco więcej miejsca niż Leon hatchback. Nigdy bym nie powiedział że ona jest duża. Duża to ona jest .... może na japońskie warunki ;) 

Tak - Trok to podwyższone Polo.  Wyżej siedzisz, ciut więcej miejsca nad głową, tyle samo bagażnika, tyle samo miejsca z tyłu. No ciasnota. Przy tym cena wyższa o ok. 30 k zł od podobnej specyfikacji Polo :hehe:. Wykończenie - wszystko twarde jak w podstawowej Fabii i kierownica z plastiku również jak w takiej Fabii. Auto za ponad 80 000 zł klima regulowana ręcznie, światła dziennie żarówkowe, nie ma sterowania radiem w kierownicy, nie ma gniazdka żeby telefon podładować,  nie ma bluetooth, nie ma nawet jednego czujnika parkowania, felgi stalowe z plastikowymi kołpakami. Na ulicach tego nie ma i wcale się nie dziwię.

Leon jest mały i ciasny, jest przepaść na tylnej kanapie w porowniu do Ateci. W aronia jest więcej miejsca na nogi niż w Leonie, a ta jest mniejsza od Troca. 

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wladmar napisał:

130 to tylko niektóre Thule, dedykowane do danych modeli. Zwykłe mają 90. 

A mozesz jakis link z taka inf? Bo tak na szybko przejrzalem i wszedzie 130 podaja i odkad pamietam kojarze 130 jako max predkosc do jazdy z boxem.

np https://porady.ebagaznik.pl/predkosc-jazdy-z-bagaznikiem-dachowym-lub-boxem-ograniczenia-producentow-i-przepisy-w-roznych-krajach/

albo tu https://www.taurus.info.pl/b2b/blog/wiadomosci-i-wydarzenia/jazda-z-boxem-dachowym-zasady-bezpiecznego-transportu

czy tu 

http://interpack.com.pl/a16/praktyczne-informacje

 

Wszedzie pisza o 130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sherif napisał:

tzn ile ?

Jakoś nie trafię tych desek by VW 8-)

 

Kolega w Q7 ma podobne osiągi i to w sadzomiotaczu ;)

 

Widze w cenniku, ze ponad 100k. Na stronie MTM sa rozne pakiety.... ale jak oni maja to i w PL i UK beda odpowiednie mapy. Czyli + 1,5k mapy, graty do wydechu i IC razem z montazem to razem niecala dycha. Teraz widze, ze promuja boxy ale to juz inna generacja niz kiedys wiec i gwarancja dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaceq napisał:

Woze 2-ke dzieci 😄 Teraz mam A6 (wczesniej mialem Superb2) i A6 tez wielkie w srodku nie jest... w tym sensie Superb byl zdecydowanie na +.

W tym odniesieniu Ateca jest mala z malym bagaznikiem... Musze w koncu isc ogladnac Tarraco :)

Ja woze siebie i konkubine czasem kochanke ale nie chca w trojke jezdzic :hehe: Jakbym mial dzieci to moze inaczej bym myslal i o zgrozo kupilbym Szkode  Kukaraq albo innego Passata.

9 godzin temu, mazi napisał:

Do setki w miarę jedzie, do 200 już tak trochę ospale 😄

Przeciez to kiosk na kolach opror wiatru robi swoje.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jaceq napisał:

Ze e? Ateca duza? Bylem sobie w salonie usciasc i... ateca jest dosyc ciasna. to T-roc musi w srodku byc wielkosci punto / polo... kiszka.

odpowiednikiem Troca jest Arona ,a nie Ateca

i jest duzo mniejsza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wujekcybul napisał:

Widze w cenniku, ze ponad 100k. Na stronie MTM sa rozne pakiety.... ale jak oni maja to i w PL i UK beda odpowiednie mapy. Czyli + 1,5k mapy, graty do wydechu i IC razem z montazem to razem niecala dycha. Teraz widze, ze promuja boxy ale to juz inna generacja niz kiedys wiec i gwarancja dziala.

No wlasnie z tymi boxami to juz podobno nie tak rozowo i gdzies czytalem ze od niedawna VW jest w stanie je wykryc tzn fakt ich zastosowania po zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał:

No wlasnie z tymi boxami to juz podobno nie tak rozowo i gdzies czytalem ze od niedawna VW jest w stanie je wykryc tzn fakt ich zastosowania po zdjeciu.

Niee to dziala tak jak z laptopem z windowsem format C i nic nie widac. Teraz jedyny producent, ktory wykrywa to BMW jak masz te opcje online cos tam... jest w stanie wykryc, ze auto jest na hamowni i dostajesz wiadomosc prosze przyjechac do serwisu i pozamiatane. MTM daje swoja gwarancje takze to jest IMO bardzo bezpieczne.

Edytowane przez wujekcybul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

Trcoc to nie ateca. Tcross to ateca i jakas nowa Skoda kukurak czy inny brzydal.

Patrzac na rozstaw osi od  najmniejszego tcros=arona, trock, ateca=Karoq, Kamiq,  Tiguan.

 

Długość całkowita tcros=arona, trock, kamiq, ateca=Karoq,  Tiguan.

 

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wujekcybul napisał:

Niee to dziala tak jak z laptopem z windowsem format C i nic nie widac. Teraz jedyny producent, ktory wykrywa to BMW jak masz te opcje online cos tam... jest w stanie wykryc, ze auto jest na hamowni i dostajesz wiadomosc prosze przyjechac do serwisu i pozamiatane. MTM daje swoja gwarancje takze to jest IMO bardzo bezpieczne.

Na forum Ateci jest temat dot boxow i ktos ostatnio napisal, ze od lutego VW tez jest w stanie to wykryc. Jak i czy to jest sprawdzona informacja tego nie wiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zinger napisał:

Ateca to Tiguan i Karoq.

Tarraco to Tiguan Allspace i Kodiaq.

Nie do końca. Ateca jest jak Karoq ale nie jak Tiguan. Tiguan jest o 10 cm dłuższy od nich, ma większy bagażnik niż Karoq/ Ateca, jest troszkę lepiej wykończony i wyciszony. To strategia, żeby wyglądało że dopłacasz nie tylko za znaczek VW, ale też za dodatkowe centymetry, jakość itp ;) Czy to jest warte takiej róznicy cenowej to inne pytanie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wladmar napisał:

130 to tylko niektóre Thule, dedykowane do danych modeli. Zwykłe mają 90. 

Ja mam box Taurus'a i w instrukcji też podają max 130... tylko nie napisali czy licznikowe czy wg GPSu ;)

Jechałem z nim ponad 150 i nic się nie działo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kanu napisał:

Ja mam box Taurus'a i w instrukcji też podają max 130... tylko nie napisali czy licznikowe czy wg GPSu ;)

Jechałem z nim ponad 150 i nic się nie działo. 

 

tzn. nie przekroczyłeś marginesu bezpieczeństwa. Nigdy nie podadzą Ci predkości granicznej równej tej, kiedy już coś złego się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Manx napisał:

Nie do końca. Ateca jest jak Karoq ale nie jak Tiguan. Tiguan jest o 10 cm dłuższy od nich, ma większy bagażnik niż Karoq/ Ateca, jest troszkę lepiej wykończony i wyciszony. To strategia, żeby wyglądało że dopłacasz nie tylko za znaczek VW, ale też za dodatkowe centymetry, jakość itp ;) Czy to jest warte takiej róznicy cenowej to inne pytanie.

 

 

 

 

Owszem, Tigua jest cit dluzszy (choc rozstaw osi ma tylko cm wiekszy a bagaznik o 10l, niewatpliwym plusem jest ruchoma kanapa, wtedy orznica bedzie wieksza) i nieco inaczej wykonczony, ale tez drozszy, ale to ciagle ta sama klasa i rodzina i jak ktos szuka sredniego SUVa to praktycznie zawsze bedzie te 3 auta porownywal. Z reszta wszystkie 3 sa na tej samej plycie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zinger napisał:

Owszem, Tigua jest cit dluzszy (choc rozstaw osi ma tylko cm wiekszy a bagaznik o 10l, niewatpliwym plusem jest ruchoma kanapa, wtedy orznica bedzie wieksza) i nieco inaczej wykonczony, ale tez drozszy, ale to ciagle ta sama klasa i rodzina i jak ktos szuka sredniego SUVa to praktycznie zawsze bedzie te 3 auta porownywal. Z reszta wszystkie 3 sa na tej samej plycie.

 

Nie 1cm, a 4,3 cm, w kazdym wymiarze Tiguan jest wiekszy od Ateci. Tak jak Tiguan 1 od Skody Yeti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sdss napisał:

Nie 1cm, a 4,3 cm, w kazdym wymiarze Tiguan jest wiekszy od Ateci. Tak jak Tiguan 1 od Skody Yeti.

Tak, tak, zgubilem cyferke. Nigdzie nie napisalem, ze nie jest jest ciut wiekszy (czyli o te pare cm) bo jest, ale to nie czyni go autem inne kategorii. To ciagle ta sama klasa, nie mniej, nie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2019 o 12:12, jaceq napisał:

Box jakos do mnie nie przemawia. Ogolnie chodzi tez o ilosc miejsca w kabinie tak 'na codzien', z tylu mam 2 foteliki i w wielu samochodach jest poprostu ciasno (zwlaszcza w trakcie wsiadania)

 

ostatnio rzadziej zaglądam na AK, na HP to już w ogóle przestałem wchodzić, ale widzę że te same tematy wiecznie żywe. Czyli między innymi jaki autobus potrzeba dla rodziny 2+2. :hehe:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 22:03, wujekcybul napisał:

Jak nie wozisz prosiaka albo ziemniakow na targo to troc wystarczy na codzien. Nawet dziecko wejdzie jak trzeba.

 

z dziećmi jest tak, że rosną, dorastają, wyrastają. Ja z synem i żoną objechaliśmy w ostatnich latach pół Europy Kiją Rio i miejsca starczyło dla wszystkich. Dla bagaży też, nawet w bagażniku było wolne miejsce. Lada moment syn już nie będzie używał fotelika, a za następnych kilka lat już nie będzie chciał z nami nigdzie jeździć. I tyle to z tego podniecania się miejscem i przestrzenią. A mnie interesuje, żeby samochód dobrze się prowadził, był przyzwoicie wyciszony, w środku nic nie trzeszczało, żeby silnik był mocny. A po doświadczeniu z Astrą jeszcze żeby była trakcja dobra zamiast mielenia kołami w miejscu. Coraz bardziej zaczynają mi się podobać te pseudo SUVY. Byle miało ponad 200KM, napęd na 4 koła i w miarę sztywny zawias, to już nawet opory na autostradzie nie takie straszne, a skoro wygodniej się wsiada i łatwiej manewruje, to co chcieć więcej. Chyba się starzeję. ;] Myśląc o SUVie od razu przychodzi mi na myśl Cupra Ateca. Ale podobają mie się też klasyczne linie i rozwiązania i strasznie podoba mi się Hyundai I30 N Fastback. Co prawda jest tylko FWD, ale podobno daje radę mimo to. Może być nawet bez pakieru Performance.

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maro_t napisał:

 

 Co prawda jest tylko FWD, ale podobno daje radę mimo to. Może być nawet bez pakieru Performance.

Jesli chodzi o Hultaja i brak trakcji o ktorej wspomniales to bez tego pakietu nie ma szpery wiec omijaj z daleka. IMO trzeba czekac na Focusa ST/RS bedzie lepszy. 

 

Chyba jestes pierwsza osoba na ak, ktora ma dziecko i nie potrzebuje Zuka z plandeka zeby wyjechac na wakacje :phi: 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jesteś w błędzie.

Watpie, siedzialem w obu. Masz jakies dane na podparcie?

12 godzin temu, maro_t napisał:

 

ostatnio rzadziej zaglądam na AK, na HP to już w ogóle przestałem wchodzić, ale widzę że te same tematy wiecznie żywe. Czyli między innymi jaki autobus potrzeba dla rodziny 2+2. :hehe:

😄 No to jest temat rzeka! Wiesz, (odnoszac sie i do Twojego nastepnego posta) kiedys jezdzilo sie maluchem w 2+2 na wakacje i tez sie dalo. Jednak tu nie chodzi o to zeby sie dalo tylko zeby bylo fajnie i przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 19:58, wujekcybul napisał:

Jak nie lubie SUV to ten wydaje sie byc idealny. Nie jest tak duzy jak Cupra Ateca, nie bedzie przesadnie twardy. Po lekkim tuningu od MTM idzie jak burza.

 

 

A na co te osiągi? Na tor tym będziesz jeździł?:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.