Skocz do zawartości

Hulajnoga elektryczna - taka trochę większa


Rekomendowane odpowiedzi

Masz już swoją hulajnogę Xiaomi M365 (lub Ninebot ES2) i dość szybko zaczynasz odczuwać, że czegoś w niej brakuje.

Nie ma adrenaliny, prędkość mogłaby być większa a zasięg lepszy. Poza tym odczuwasz dyskomfort poza asfaltowy,i ścieżkami..

 

Ja byłem w takiej sytuacji. Zamówiłem więc coś większego, mocniejszego i szybszego.

Jest to sprawdzona konstrukcja sprzedawana pod różnymi markami: Dualtron / Hunghao S12 / Tomini. Do mnie przyszła ta ostatnia:

 

Hulajka_05.jpg.d83a4f82d7ccefea6f76a471c7afb9cd.jpg

 

Suche parametry techniczne są imponujące, ale w zasadzie nie dają odpowiedzi "jak to jeździ ?"

Moc: 2 x 1200W = 2400 W (napęd na oba koła)

Prędkość max: 55 km/h

Zasięg: 75-90 km

Max obciążenie: 150 kg

 

Jednak w porównaniu z dobrze znaną M365 już sama opona robi wrażenie:

Hulajka_01.jpg.3c35965bbab3ded9f24456ed3518f1cd.jpg

 

Dalej jest jeszcze lepiej. Wyższa (koła 10"), z szerszym podestem i dużo bardziej stabilnym mechanizmem składania kierownicy:

Hulajka_06.jpg.7aad8af24b736352377a4062467d6502.jpg

 

Duże koła i tarczowe hamulce (rowerowe - możliwość wymiany na lepsze) zapowiadają emocje:

Hulajka_02.jpg.c6ad6ab15c9a90700bfd7fe357ffcde9.jpg

 

Moje subiektywne odczucia z jazdy:

:: hulajnoga jest wyraźnie głośniejsza od M365

:: hamulce nie są tak skuteczne na jakie wyglądają

:: jest bardzo szybka - tam gdzie eMKA przestaje się rozpędzać ta dalej ciągnie

:: opór powietrza wyciska łzy z oczu, konieczne okulary

:: do kierownicy trzeba się przyzwyczaić, przez pierwsze kilometry wydaje się mniej wygodna niż w eMCe

:: jest bardzo ciężka (30 kg) i gorzej się przenosi (brak blokady złożonej kierownicy o tylny błotnik)

 

Po dwóch dniach zabawy powiem tak: jest dobrze. Jest adrenalina i wróciła radość ze śmigania taką popierdółką :)

 

Hulajka_08.jpg.c5fc40cb47eb9bda2c953665860fc887.jpg

Hulajka_09.jpg.f742d25d842a4d6585587d40ea606fbd.jpgHulajka_10.jpg.c142b1b9350c5b0316d63e3339fd658e.jpgHulajka_11.jpg.dc4acafa1174ad867cd584545744c9d6.jpgHulajka_12.jpg.9c1df67f61fd847ba59a433f9ef4d6df.jpgHulajka_13.jpg.467e58178db19cca8c96f2e304f915e9.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Joki napisał:

Niechciałbym być złym prorokiem ale nie myślałeś o kasku?

 

Oczywiście że tak :ok:

 

1 minutę temu, maras77 napisał:

Xiaomi m365 to model hulajnogi miejskiej, a ta twoja to model wiejski lub rekreacyjny.

 

Mam obie. Więc jestem miejsko-wiejski :) Może jakieś 500+ na każdą hulajnogę uchwalą ?

 

2 minuty temu, maras77 napisał:

Gdybym miał takim czymś dojeżdżać w sposób kombinowany do pracy, to bym nie dojechał.

 

Słowo klucz: "kombinowany". Fakt - to bydle jest słabo przenośne, ciężko je wnieść do autobusu czy tramwaju. Trzeba mieć też duże auto żeby się do bagażnika zmieściła.

Ale przy mojej wadze (94 kg) eMKa jest po prostu za słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, michalkl1 napisał:

Jaki koszt takiej hulajnogi ? Jaki realny zasięg ?

 

Koszt zależy od wielu zmiennych.

Ja kupiłem bezpośrednio u producenta w chińskiej fabryce. Wyszło 4200 wraz z transportem i akcesoriami (klocki hamulcowe, opony).

Jest szansa że niedługo ten model oraz Falcon Zero będą dostępne w polskim sklepie z normalną gwarancją.

 

Realnego zasięgu jeszcze nie sprawdziłem. Dam znać.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grogi napisał:

Zrób moda na hydrauliczne - to skuteczność wróci...

 

Taki jest plan !

Tę hulajnogę można zamówić w wersji z fabrycznymi hamulcami hydraulicznymi. Ale sporo drożej.

Specjalnie wziąłem takie linkowe - żeby zmienić na dobrą hydraulikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slawekw napisał:

 

Taki jest plan !

Tę hulajnogę można zamówić w wersji z fabrycznymi hamulcami hydraulicznymi. Ale sporo drożej.

Specjalnie wziąłem takie linkowe - żeby zmienić na dobrą hydraulikę.

Co ciekawe, (ale tylko w wersji na prostą kierownicę) hydrauliczne hamulce nie są od linkowych droższe... https://allegro.pl/oferta/zestaw-hamulcow-tarczowych-shimano-br-mt200-p-t-7767651780

 

W rowerach szosowych to wciąż absurdalnie drogi upgrade... 😕 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodzi do bagażnika małego auta - w mieście traci sens jako środek transportu.

Czyli wchodzimy w kategorię "zabawek", a tutaj porównywanie do M365 traci sens. To tak jakby porównywać skodę citigo i golfa R - niby jedno i drugie to samochód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

Czyli wchodzimy w kategorię "zabawek", a tutaj porównywanie do M365 traci sens.

 

Hej, ale to nie jest test porównawczy !

Chciałem pokazać, że na M365 świat się nie kończy. Są trochę droższe i trochę lepsze hulajnogi (Speedway Mini / Ruima) lub znacznie droższe - ale czy znacznie lepsze ? To zależy.

 

Opisywany sprzęt z uwagi na wagę, moc i rozwijaną prędkość jest tak naprawdę skuterem przebranym za hulajnogę. I tak należy go traktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, slawekw napisał:

 

Hej, ale to nie jest test porównawczy !

Chciałem pokazać, że na M365 świat się nie kończy. Są trochę droższe i trochę lepsze hulajnogi (Speedway Mini / Ruima) lub znacznie droższe - ale czy znacznie lepsze ? To zależy.

 

Opisywany sprzęt z uwagi na wagę, moc i rozwijaną prędkość jest tak naprawdę skuterem przebranym za hulajnogę. I tak należy go traktować.

Taka jazda SUVem jako autkiem miejskim. Można i da się. Ja jednak na miasto wolę coś małego.

Ta hulajka to model country, widać kawał dobrej konstrukcji z duża gumą i resorami. Świetne rekreacyjnie. Ale z moją przepuklina kręgosłupa i brakiem mózgu u architektów miejskich, do noszenia po schodach na wiaduktach, gdzie nie ma podjazdów i ramp a windy nie działają wole M365, choć i ona jest na granicy mojej wytrzymałości. Dla mnie idealna była by hulajka tak do 10 kg masy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, slawekw napisał:

Dzisiaj pożegnałem tę hulajnogę.

Nie chciało mi się jej targać do domu do ładowania (bo ciężka). Więc sprzedałem.

Jak auto z Polmozbytu za PRL - używana poszła ze sporym zyskiem.

Wracasz do eMki?

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Roswell napisał:

A nie wystarczyło podkręcić xiaomi?

 

Raczysz żartować ? Oczywiście że M365 ma wrzucony modyfikowany soft. Ale i tak lata max. 29 km/h.

S12 ciągnęła do 55 km/h. Uwierz mi - robiło to wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 17.04.2019 o 23:41, slawekw napisał:

Dzisiaj pożegnałem tę hulajnogę.

Nie chciało mi się jej targać do domu do ładowania (bo ciężka). Więc sprzedałem.

Jak auto z Polmozbytu za PRL - używana poszła ze sporym zyskiem.

 

Co teraz upalasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.