Skocz do zawartości

Dokument legalizacji butli


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja, wcięło mi gdzieś ten papier. Wiem, że nie zrobię bez tego przeglądu ale czy np zarejestruję bez tego auto już zarejestrowane w PL i druga sprawa za ile i gdzie wyrabia się wtórnik tego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Waldek40 napisał:

jeśli pojedziesz na stacje diagnostyczną gdzie już robiłeś przegląd tego auta z zamontowanym już lpg to nie musisz już okazywać kwitka o ważności butli, tak mi odpowiedział diagnosta

pod warunkiem, że sobie odnotowali datę gdzieś trwale, spotkałem się niestety z sytuacją gdy tego diagnosta nie zrobił i musiałem podrzucić kwitek - a jeżdżę na tą samą stację zawsze.

No i jak przerejestruje auto to już kolejnego badania bez kwitka od butli nie zrobi.

 

Ja sobie zawsze robię xero tego kwitka, org ląduje w teczce z papierami auta, a xero jest w książce serwisowej podpięte razem z fv, rachunkami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Waldek40 napisał:

jeśli pojedziesz na stacje diagnostyczną gdzie już robiłeś przegląd tego auta z zamontowanym już lpg to nie musisz już okazywać kwitka o ważności butli, tak mi odpowiedział diagnosta

o spróbuje:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2019‎-‎04‎-‎09 o 16:35, Waldek40 napisał:

jeśli pojedziesz na stacje diagnostyczną gdzie już robiłeś przegląd tego auta z zamontowanym już lpg to nie musisz już okazywać kwitka o ważności butli, tak mi odpowiedział diagnosta

 

7 godzin temu, WaWeR napisał:

Przez 5 ostatnich lat, raz pokazalem ten kwit. Przy pierwszym przegladzie z lpg.

podajcie jeszcze publicznie adresy tych stacji kontroli . diagnosta ma OBOWIĄZEK sprawdzić protokół zbiornika przy każdym badaniu . to ,że tego nie robi to jego sprawa i najlepiej nie rozpowszechniać tego publicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co robić masło maślane? diagnosta ma w systemie że np. w danym aucie jest butla ważna jeszcze 2lata,przecież nikt ot tak sobie butli nie wymienia  dla przyjemności np.na 15 letnią i bez homologacji, a druga sprawa czy kiedyś diagnosta dostając kwit od butli sprawdził czy on jest faktycznie od tej butli? bo mi się to nie zdarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2019 o 21:31, piter19731 napisał:

podajcie jeszcze publicznie adresy tych stacji kontroli . diagnosta ma OBOWIĄZEK sprawdzić protokół zbiornika przy każdym badaniu . to ,że tego nie robi to jego sprawa i najlepiej nie rozpowszechniać tego publicznie .

jak ma w systemie nr butli, numer papierka i datę końca legalizacji to w czym problem?

Dnia 11.04.2019 o 05:26, Waldek40 napisał:

a druga sprawa czy kiedyś diagnosta dostając kwit od butli sprawdził czy on jest faktycznie od tej butli? bo mi się to nie zdarzyło

naturalnie, za każdym razem jak przyjeżdżałem z nowym autem, nową instalacją, albo ostatnio po wymianie zbiornika to sprawdzał wszystko. Potem już kwitka nie potrzebowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ozarek napisał:
Dnia ‎2019‎-‎04‎-‎10 o 21:31, piter19731 napisał:

 

jak ma w systemie nr butli, numer papierka i datę końca legalizacji to w czym problem?

w tym ,że ustawa nakazuje aby przy każdym badaniu ( każdym , nawet dodatkowym ) okazać dokument na urządzenie dozorowe ( a zbiornik LPG ) jest takim urządzeniem . Brak dokumentu = brak badania pojazdu .

Płacicie kasę to wymagajcie ;] , przed wjazdem na stanowisko diagnosta jest zobowiązany sprawdzić szczelność instalacji gazowej .

Rozdział 3

Badania techniczne pojazdów

Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego

wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać

go do badania technicznego.

...

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym

dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez

właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, piter19731 napisał:

w tym ,że ustawa nakazuje aby przy każdym badaniu ( każdym , nawet dodatkowym ) okazać dokument na urządzenie dozorowe ( a zbiornik LPG ) jest takim urządzeniem .

pełna zgoda

22 minuty temu, piter19731 napisał:

Brak dokumentu = brak badania pojazdu .

ja wiem jak to literalnie brzmi w przepisie, ale ten dokument z roku na rok (w okresie obowiązywania) się nie różni, mają jego dane w swoim systemie wewnętrznym więc de facto wiedzą co badają. Mam na myśli TYLKO sytuację kiedy jeżdżę na tą samą stację i oni zwyczajnie to wiedzą. Przed przeglądem wbija sobie gość nr rej i widzi co wyszło poprzednio, czy jest lpg, do kiedy jest papier na butlę ect - jak przyjechałem po terminie butli to chciał nowy kwit, sprawdził wszystko, wbił w system.

27 minut temu, piter19731 napisał:

Płacicie kasę to wymagajcie ;] , przed wjazdem na stanowisko diagnosta jest zobowiązany sprawdzić szczelność instalacji gazowej .

i zawsze to robią, ba nawet jak po wymianie filtrów podjadę to kontrolę szczelności zrobią bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2019 o 05:26, Waldek40 napisał:

ale po co robić masło maślane? diagnosta ma w systemie że np. w danym aucie jest butla ważna jeszcze 2lata,przecież nikt ot tak sobie butli nie wymienia  dla przyjemności np.na 15 letnią i bez homologacji, a druga sprawa czy kiedyś diagnosta dostając kwit od butli sprawdził czy on jest faktycznie od tej butli? bo mi się to nie zdarzyło

Sprawdzał, sprawdzał i to przy 1,5 rocznym aucie z butla założona rok wczesniej. Stwierdził, że nie raz widział papiery od innej butli niż faktycznie zamontowana i głowy podkładał nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.