Skocz do zawartości

Kołki szybkiego montażu do Porotherm


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, luccass napisał:

Wszystko zależy w którym miejscu się przewiercisz i jak bardzo kruchy jest porotherm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszałem setki rzeczy w domu z Porothermu i nigdy nie miałem większego problemu. Oczywiście podstawa to wybór średnicy kołka (często np do kilku kg rzeczy dodawane są"6"). Z tych większych jak 10 i 12, używałem Fischera, chyba takiej jak kolega wkleił wyżej, są ok.

Ważne też jest samo wiercenie, ja wiercę delikatnie, tak by nie rozrajbować dziury, potem odkurzacz / sprężone powietrze, trochę wody na kołek i w ścianę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ccLot napisał:

Ale to nie są kołki szybkiego montażu.:phi:

I to właśnie jest clue! 

 

3 godziny temu, 4thelement napisał:

Wszystko zależy w którym miejscu się przewiercisz i jak bardzo kruchy jest porotherm

 

3 godziny temu, tezetek napisał:

Zalezy co chcesz przykrecac

Będzie to drewniany 'ruszt' pod elewację drewnianą, więc punktów montażu będzie całkiem sporo. 

 

2 godziny temu, sherif napisał:

Wieszałem setki rzeczy w domu z Porothermu i nigdy nie miałem większego problemu.

Ja też wieszałem sporo, ale nigdy 'szybkim montażem'. W tym przypadku oszczędność czasu byłaby zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, luccass napisał:

 

Będzie to drewniany 'ruszt' pod elewację drewnianą, więc punktów montażu będzie całkiem sporo. 

W tym wypadku pokusiłbym się jednak o "normalne" kołki a nie szybkiego montażu. Jeśli posiadasz wkrętarkę akumulatorową to duża ilość wkrętów nie powinna stanowić większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tezetek napisał:

W tym wypadku pokusiłbym się jednak o "normalne" kołki a nie szybkiego montażu. Jeśli posiadasz wkrętarkę akumulatorową to duża ilość wkrętów nie powinna stanowić większego problemu.

Tragedii nie ma, ale czasu jednak trochę się traci. Zerknę czy mają gdzieś dostępne w okolicy i przetestuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik domu z porothermu dodam, że wg mnie kołki 10x80 trzymają znacznie lepiej niż te większe.
Testowałem przy różnych gabarytach.
 
Ogólnie duopower robią robotę. Ale wiercimy bez udaru!
Zamówiłem 8x65 duopower. Zobaczymy jaka będzie różnica porównując do 'zwyklych'

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te UX 65 też są spoko, a z średnicy 8 i 10 bardzo dobrze ramowe FUR trzymają - do cięższych rzeczy. Duopower też dobre, ale koniecznie zakup przez neta, bo cena w marketach jest nieakceptowalna, jeśli potrzebujesz więcej niż 4 sztuki...
Tylko że żaden z nich to nie szybki montaż ;)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też wszystko wieszam na duopower'y fischer'a. Nic jeszcze nie odpadło, a w niektórych miejscach maja naprawdę spore obciążenie. Jak pisali przedmówcy wierć bez udaru, dobre wiertło wchodzi jak w masło. Ja używam Bosch Multi Construction lub Metabo WS i wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, komor napisał:

Jako użytkownik domu z porothermu

 

 

A co proponujesz od zewnątrz ? będę potrzebował 10x200 bo 100 jest styropianu, i się zastanawiam co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aras napisał:

A co proponujesz od zewnątrz ? będę potrzebował 10x200 bo 100 jest styropianu, i się zastanawiam co wybrać.

Zależy co wieszasz. Ja mam 20cm styro, więc kupowałem kołki 30cm. To na jakieś cięższe rzeczy. Na lżejsze typu lampka spokojnie wystarczą kołki do styro, co klinują się w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianB napisał:

Sąsiad montował oświetlenie za pomocą ślimaków do GK i też trzyma :ok:

bo to niemal to samo ;), te do styro bywają większe/ dłuższe. Ja je zamiennie używam, w zależności od ciężaru. 6 lampek tak wisi o różnej wielkości. Znacznie szybciej to idzie niż wiercenie pod 30cm kołki (w szczególności jak mamy żelbet za styro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.