Skocz do zawartości

Podlewanie ogródka


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Jest potrzeba ogarnięcia podlewania ogródka działkowego przy pomocy pompy elektrycznej i węża. 

Stan obecny to studnia z kręgów o głębokości 3-5 m (chyba) i gniazdko 230V. Szukam rozwiązania prostego, demontowalnego i raczej budżetowego. 

Generalnie podłączenie węża do pompy, wrzucenie tego do studni, podłączenie od 230V i podlewamy z węża w zasięgu max 30 m od studni. 

Po robocie zwijamy sprzęt i nie ma śladu po konstrukcji. 

Wymagania:

- lekkie

- kompaktowe

- przenośne.

 

Obsługa przez osobę lat 70+ dlatego proste rozwiązania. Nic drogiego bo nie jest to ogródek przy domu i jest ryzyko że mogą lumpy założyć dźwignię i będzie szkoda - takie proste pompy chodzą po 150-200 pln i to by pasowało

Czy pompka tego typu  się sprawdzi? 

pompa-do-wody-czystej-6000-l-h-250-w-ste

 

do tego wąż tego typu 

 

359205_1.jpg

 

i końcówka w tym stylu 

 

bradas-pistolet-do-podlewania-z-zaworem-

 

Ma to szanse powodzenia w praktyce z taką pompą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA dla teściowej oddałem Białoruską pompę ok 300W, za którą zapłaciłem ok 250zł. Podobno są lepsze niż chińskie. Pracowała u mnie na budowie, bez wyciągania - nie ukradli. Teraz służy do podlewania ogródka.

Wąż co podałem to taki najtańszy, lepszy będzie grubszy który się nie skręca, nie musi być Gardeny.

Do tego przemyślał bym sprawę włącznika, dla teściowej ogarnąłem proste gniazdo sterowane pilotem za 35zł z Kauflandu. Dzięki temu jak się podlewa to nie trzeba bieć wyłączać pompę tylko można to zrobić pilotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.