Skocz do zawartości

Uniwersalne Vanowate do 20 tyś


veenom

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam.Zaczynam poszukiwania autka dla mojej rodzinki.Wymagania duze a budzet max 20 tys(dobrze by bylo w tej kasie zrobic pakiet startowy).

Autko wyzej zawiesOne z latwym wsiadaniem.Z tylu musi byc isofix bo bedzie jezdzic dziecko.Dodatkowo musi tam byc miejsce aby mozna bylo w miare bez komplikacji przewiez oprocz fotelika dwie dorosle osoby.Samochód bedzie jezdzil raczej na krotkich odcinkach+ewentualnie  dluzszy weekendowy wypad.Dlatego preferowalbym silnik benzynowy o pojemnosci max 1,6.

Czyli podsumowujac:auto male ale pojemne,silnik maly ale z zapasem mocy-teorerycznie niemozliwe;)

Do tej pory wybralem i ogladalem:

Nissan Note,C3 Picasso.

W planach do obejrzenia:Meriva

Z gory dziekuje za porady;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIA Sorento, zarywiście ogromny bagażnik, nie wiem czy ten budżet ale znajomy kilka lat temu się zmieścił - wersja na Stany, słuszny silnik, instalacja gazowa by nakarmić potworka i można jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, veenom napisał:

Z gory dziekuje za porady;)

Scenic lub Grand Scenic 2ph2 czyli roczniki 2007 - 2009. Silniki 1,6; 2,0 i 2,0 turbo. Wszystkie dobre pod LPG. Można próbować szukać scenica 3 z 1,4 tce, ale może być ciężko w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Note raczej słabo na tylnej kanapie, żeby zmieścił się fotelik i dwoje dorosłych. Chyba, że naprawdę okazjonalnie. Ale poza tym Note spełnia podane wymagania. Wymiary zewnętrzne niewielkie, a miejsca w środku naprawdę dużo. Bardzo zwinnie autko do miasta. Ja jestem zadowolony.

Minusem jest cena Notesów. Samochód świetny, ale moim zdaniem ceny są kosmiczne (zresztą ceny używanych samochodów,  to jest obecnie jakieś nieporozumienie). 

 

Z większych ciekawa jest Mazda 5, ale nie miałem styczności.

Edytowane przez mati_lecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, veenom napisał:

 Witam.Zaczynam poszukiwania autka dla mojej rodzinki.Wymagania duze a budzet max 20 tys(dobrze by bylo w tej kasie zrobic pakiet startowy).

Autko wyzej zawiesOne z latwym wsiadaniem.Z tylu musi byc isofix bo bedzie jezdzic dziecko.Dodatkowo musi tam byc miejsce aby mozna bylo w miare bez komplikacji przewiez oprocz fotelika dwie dorosle osoby.Samochód bedzie jezdzil raczej na krotkich odcinkach+ewentualnie  dluzszy weekendowy wypad.Dlatego preferowalbym silnik benzynowy o pojemnosci max 1,6.

Czyli podsumowujac:auto male ale pojemne,silnik maly ale z zapasem mocy-teorerycznie niemozliwe;)

Do tej pory wybralem i ogladalem:

Nissan Note,C3 Picasso.

W planach do obejrzenia:Meriva

Z gory dziekuje za porady;)

 

Jak ma być naprawdę uniwersalne to zerknalbym na Puga Partnera albo Berlingo w wersjach osobowych :ok:

Ewentualnie Opel Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tilok napisał:

Scenic lub Grand Scenic 2ph2 czyli roczniki 2007 - 2009. Silniki 1,6; 2,0 i 2,0 turbo. Wszystkie dobre pod LPG. Można próbować szukać scenica 3 z 1,4 tce, ale może być ciężko w tym budżecie.

No wlasnie Scenic bylby super w tych pieniadzach.Jeszcze by spokojnie zostalo na pakiet startowy ale tak boje sie troche o awaryjnosc(elektronika+slynny hamulec reczny).

2 godziny temu, BOGUSS napisał:

Touran 1.6 MPI po lifcie powyżej 2007r.

Jak z kosztami czesci i serwisowania w tym wozie???

 

1 godzinę temu, mati_lecha napisał:

W Note raczej słabo na tylnej kanapie, żeby zmieścił się fotelik i dwoje dorosłych. Chyba, że naprawdę okazjonalnie. Ale poza tym Note spełnia podane wymagania. Wymiary zewnętrzne niewielkie, a miejsca w środku naprawdę dużo. Bardzo zwinnie autko do miasta. Ja jestem zadowolony.

Minusem jest cena Notesów. Samochód świetny, ale moim zdaniem ceny są kosmiczne (zresztą ceny używanych samochodów,  to jest obecnie jakieś nieporozumienie). 

 

Z większych ciekawa jest Mazda 5, ale nie miałem styczności.

Zgadzam sie w 100% odnosnie cen Note.

Czy ktos mial stycznosc z Takim dziwolągiem jak C3 Picasso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, veenom napisał:

No wlasnie Scenic bylby super w tych pieniadzach.Jeszcze by spokojnie zostalo na pakiet startowy ale tak boje sie troche o awaryjnosc(elektronika+slynny hamulec reczny).

W poliftach elektronika nie jest tak awaryjna jak w przedliftach, chyba że ktoś wcześniej grzebał. Co do modułu hamulca to nie ma co się bać, gdyż regeneracja to koszt ok. 300 zł i wcale nie ma pewności, że się zepsuje ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touran 1.6 MPI same zalety, wszyscy chwalą, dostęp do tanich części, prostota konstrukcji silnika idealnego do LPG.

Wady? Trudno kupić satysfakcjonujący egzemplarz.

Sam szukałem takiego rok i nie udało się nawet w UE szukałem, w końcu kupiłem diesla 1.9 z 2008 roku.

https://www.autofakty.pl/czy-warto-kupic/volkswagen-touran-i/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUSS napisał:

Touran 1.6 MPI same zalety, wszyscy chwalą, dostęp do tanich części, prostota konstrukcji silnika idealnego do LPG.

Wady? Trudno kupić satysfakcjonujący egzemplarz.

Sam szukałem takiego rok i nie udało się nawet w UE szukałem, w końcu kupiłem diesla 1.9 z 2008 roku.

https://www.autofakty.pl/czy-warto-kupic/volkswagen-touran-i/

Można rozszerzyć poszukiwania na Altea XL ewentualnie Golf Plus/Altea. Zwiększy to szanse na 1.6 Z każdym innym silnikiem w tym budżecie w tych konkretnych autach dałbym sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rbgarb1 napisał:

Szukaj ładnego Scenica i zapraszam do gazu.Astra już dokonała żywota ? :piwko: Będziesz zadowolony. Pozdr.

Hehe astra juz dawno poszla na zyletki.Gdyby nie ruda jezdzilaby do dzisiaj.

Gazu raczej nie bedzie bo za krotkie odcinki do pokonywania.

✍️Pozdro✍️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2019 o 21:21, veenom napisał:

 Witam.Zaczynam poszukiwania autka dla mojej rodzinki.Wymagania duze a budzet max 20 tys(dobrze by bylo w tej kasie zrobic pakiet startowy).

Autko wyzej zawiesOne z latwym wsiadaniem.Z tylu musi byc isofix bo bedzie jezdzic dziecko.Dodatkowo musi tam byc miejsce aby mozna bylo w miare bez komplikacji przewiez oprocz fotelika dwie dorosle osoby.Samochód bedzie jezdzil raczej na krotkich odcinkach+ewentualnie  dluzszy weekendowy wypad.Dlatego preferowalbym silnik benzynowy o pojemnosci max 1,6.

Czyli podsumowujac:auto male ale pojemne,silnik maly ale z zapasem mocy-teorerycznie niemozliwe;)

Do tej pory wybralem i ogladalem:

Nissan Note,C3 Picasso.

W planach do obejrzenia:Meriva

Z gory dziekuje za porady;)

W tym budżecie przychylam się do opinii - scenic grand, najlepiej w wersji 2.0t (aczkolwiek to rzadkość). Piszę jako były użytkownik (4 lata i ok 60 tys. Przebiegu)...

W tej kwocie nie szukaj SC III, bo będzie to ulep (też sprawdzone empirycznie - obecnie sc III, jednak bardzo  mocno powyżej zakładanego budżetu,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to samo miesiąc temu... dla żony wokół komina

budżet ten sam

kupiłem Merivę A 2009 rok, 1.4 16V, za ok. 15 tyś, wymieniłem zawieszenie, opony wielosezonowe, itp + ubezpieczenie wyszło koło 19 tyś.

jestem zadowolony, ale...

poza miasto się to nie nadaje, da się tym jechać do max 120 km w miarę komfortowo, powyżej 140 nic się nie dzieje, owszem pojedzie i licznikowe 180...

teraz szukałbym chyba 1.8 i gazował

żonie po mieście pali na krótkich odcinkach 7-8 litrów, dopiero dwa razy tankowałem.

Przestronne, wygodne do miasta, super się wsiada, wysiada i jeździ po mieście

Gdybym szukał dla siebie to tylko 1.8 16V, ale że żona po mieście to luz... chociaż marudzi, ze coś jest chyba popsute w tej merivce bo nie jedzie tak jak mondeo mk2 1.8 16V...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 62545tomasz napisał:

przerabiałem to samo miesiąc temu... dla żony wokół komina

budżet ten sam

kupiłem Merivę A 2009 rok, 1.4 16V, za ok. 15 tyś, wymieniłem zawieszenie, opony wielosezonowe, itp + ubezpieczenie wyszło koło 19 tyś.

jestem zadowolony, ale...

poza miasto się to nie nadaje, da się tym jechać do max 120 km w miarę komfortowo, powyżej 140 nic się nie dzieje, owszem pojedzie i licznikowe 180...

teraz szukałbym chyba 1.8 i gazował

żonie po mieście pali na krótkich odcinkach 7-8 litrów, dopiero dwa razy tankowałem.

Przestronne, wygodne do miasta, super się wsiada, wysiada i jeździ po mieście

Gdybym szukał dla siebie to tylko 1.8 16V, ale że żona po mieście to luz... chociaż marudzi, ze coś jest chyba popsute w tej merivce bo nie jedzie tak jak mondeo mk2 1.8 16V...

 

 

A jak z miejscem na tylnej kanapie?da rade tam wcisnac 2 dorosle osoby i fotelik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, veenom napisał:

A jak z miejscem na tylnej kanapie?da rade tam wcisnac 2 dorosle osoby i fotelik???

Jaki jest wzorzec osoby doroslej, bo wsadzić dzieciaka w foteliku z dwiema drobnymi kobietami to nie to samo co z dwoma postawnymi facetami.

 

W sumie to nie wiem czy moja KIA Soul ma ISOFIX, ale jest wyżej, sporo miejsca w kabinie przy małych gabarytach zewnętrznych.

Jedynie bagażnik mikry, twarde zawieszenie i 1,6 pali chyba sporo (żona na LPG jeździ i nikt tego nie mierzy dokładnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2019 o 23:44, veenom napisał:

da rade tam wcisnac 2 dorosle osoby i fotelik???

Wcisnąć tak. Komfort na dłuższych dystansach zapewni Ci coś w rozmiarze Xsary/C4 Picasso, Berlingo/Partner, Turan, Scenic, Zafira.

W przypadku 3 pierwszych dużo popularniejsze są samochody z silnikiem diesla. Turan i Picasso mają oddzielne fotele, które łatwo się przesuwa lub wyjmuje. Berlingo/Partner miewają tradycyjną kanapę. Diesle PSA i VAG z tych aut mają niezłe opinie. XP ze względu na zakończenie produkcji bodajże w 2008 roku i zmierzch produkcji modelu są dobrze wyposażone i powinny być dość tanie. Niebite egzemplarze nie mają w większości  przypadków problemów z rudą a benzynowy silnik radzi sobie z budą.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.