Skocz do zawartości

Części motoryzacyjne z Aliexpress


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zauważyłem ostatnio, że na Aliexpress coraz więcej części do aut. Do mojego Stilona mogę już kupić całe oczujnikowanie (czujnik temperatury, czujnik ciśnienia w dolocie, przepływomierz), zawory EGR, elektrozawory sterowania VGT. Są nawet podzespoły turbosprężarek (VGT, korasy) jak również kompletne turbosprężarki. Czy ktoś się bawił w te tanie części? Wiadomo, jakościowo chińczyk to loteria. Z drugiej strony krąży opinia, że jest z nimi coraz lepiej. Sam kupiłem chiński zacisk hamulcowy i działa lepiej niż oryginał po regeneracji. A teraz coś o cenach. Czujnik ciśnienia w dolocie f-my Bosch to do mojego auta koszt prawie 200 zł. Oferta z aliexpress to koszt niespełna 30 zł z przesyłką. Czujnik wygląda identycznie. Na etykiecie Made in Germany. Opinie klientów pozytywne. Czy przypadkiem Bosch nie tłucze tych czujników w Chinach i sprytny Chińczyk nie opycha oryginałów bez logo producenta po tańszych pieniądzach?

 

https://pl.aliexpress.com/item/0281002437-Wysokiej-Jako-ci-Boost-Czujnik-MAP-Dla-Alfa-Romeo-147-156-159-166-Brera-GT/32841577629.html

 

https://pl.aliexpress.com/item/Newest-3-Bar-Original-Map-Sensor-For-Fiat-Multipla-Sedici-Stilo-Croma-Doblo-Ducato-Idea-Punto/32791597973.html

 

Ryzykować? 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, goofer007 napisał:

Czujnik Boscha można kupić za 80zł, nawet taniej.

https://allegro.pl/oferta/czujnik-bosch-opel-chevrolet-saab-vauxhall-7605278406

Czyli ważny jest ten kod w ramce, w tym przypadku 816, zgadza się? W opisie oferty, którą wrzuciłeś nie przywołuje się numeru referencyjnego dla FIAT EPER czyli 55206797.

EDIT: coś mi się wydaje, że ten kod 816 to ślepy zaułek ;)

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bochumil napisał:

Czyli ważny jest ten kod w ramce, w tym przypadku 816, zgadza się? W opisie oferty, którą wrzuciłeś nie przywołuje się numeru referencyjnego dla FIAT EPER czyli 55206797.

EDIT: coś mi się wydaje, że ten kod 816 to ślepy zaułek ;)

No ślepy zaułek. O tych czujnikach już wspominałem wcześniej TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bochumil napisał:

. Czujnik ciśnienia w dolocie f-my Bosch to do mojego auta koszt prawie 200 zł. Oferta z aliexpress to koszt niespełna 30 zł z przesyłką. Czujnik wygląda identycznie. Na etykiecie Made in Germany. Opinie klientów pozytywne.

To to się psuje? Jak jeżdżę już prawie 10 lat jtd tak nigdy nie było problemu z tym czujnikiem, już prędzej regulator ciśnienia w pompie cr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz właściwego numeru może na nim być wszystko zbędne jak.i potrzebne do identyfikacji np: akcji serwisowych jakby okazały się wadliwe na większą skalę...

Może na nim być data,zmiana,obszar,zakład,maszyna,linia produkcyjna region itp.

Osobiście zaryzykowałby i zakupiłbym z Ali.... Ale czas.oczekiwania jest dość dlugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił na Ali kamerkę 4K. Kamerka po wgraniu nowego softu kompletnie się "ucegliła". Znajomek zgłosił więc problem sklepowi. Po kilku mailach wyjaśniających otrzymał zwrot kosztów. Znajomek kamerkę wysłał do jakiegoś serwisu gdzie ją za niewielkie pieniądze zreanimowali... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PawelWaw napisał:

To jak w oplu

Tyle się czeka w ASO BMW na wymianę wadliwego zaworu EGR w ramach akcji nawrotowej.

 

Wczoraj przyjrzałem się oryginałowi i zamiennikowi dokładnie. Różnią się. Raczej Chińczyk tłucze swoje.

 

 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2019 o 22:11, mati_lecha napisał:

Ja myślę o radiu 7" i kamerze cofania z Ali. Tylko co z gwarancją..

Zamówiłem radio do mojego Subaru. Było oryginalne, wyszło w czwartek o 12, w piątek o 17 kurier przyniósł do biura. Wysyłka 53$ ale sumarycznie nowe wyszło taniej od używek z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2019 o 22:11, mati_lecha napisał:

Ja myślę o radiu 7" i kamerze cofania z Ali. Tylko co z gwarancją..

Jakieś 3 lata temu kupiłem na Ali pierwsze radio 7" jeździło rok, sprzedałem bo miało starego androida i yanosik nie banglał, kupiłem drugie na andku 6 czy 7 i już ze dwa lata pięknie gra, w śród znajomych kilka osób po mnie też kupiło podobne sprzęty i wszyscy zadowoleni tak więc z tą gwarancją nie ma się co napinać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem kołki plastikowe do mocowania tapicerki. Oryginały 1.9 zl za 1 szt. Kupiłem na ali 40 szt za 5.40 zl.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Ja również kupiłem kołki, chyba 300 szt
z Ali, ale te co ja kupiłem nie nadają się zupełnie do niczego i są zrobione z pomidorów chyba - takie miękkie i beznadziejne...

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2019 o 11:59, Spajdi napisał:

Koniecznie zdaj relację jak ogarniesz temat.
 

 

Czujnik przyszedł nadspodziewanie szybko, bo po dwóch tygodniach. Dzisiaj montaż i obserwacje:

 

1. Czujnik wygląda w 90% jak oryginał.

2. Wtyczka elektryczna czujnika nie wchodzi z charakterystycznym klick'iem.

3. Pierwsza próba odpalenia silnika odbywa się z trudem. Silnik trochę przebiera, odpala ale na desce pojawia się CHECK. 

4. Po podłączeniu diagnostyki 2 zapisane błędy dot. niewłaściwego ciśnienia.

 

Podsumowując - CHIŃSKI ZŁOM. Nie polecam. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czujnik przyszedł nadspodziewanie szybko, bo po dwóch tygodniach. Dzisiaj montaż i obserwacje:
 
1. Czujnik wygląda w 90% jak oryginał.
2. Wtyczka elektryczna czujnika nie wchodzi z charakterystycznym klick'iem.
3. Pierwsza próba odpalenia silnika odbywa się z trudem. Silnik trochę przebiera, odpala ale na desce pojawia się CHECK. 
4. Po podłączeniu diagnostyki 2 zapisane błędy dot. niewłaściwego ciśnienia.
 
Podsumowując - CHIŃSKI ZŁOM. Nie polecam. 
Napisz na Ali zwrócą kasę raczej, albo wyślą drugi.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ewidentnie uwalony jest czujnik ciśnienia. I nie mam zamiaru brać następnego z prostej przyczyny. To nie jest zamiennik jakiego się spodziewałem. Wysłano mi po prostu podróbkę czujnika Bosch. Logo Bosch widnieje nawet na etykiecie. Różnica jest w detalach jak chociażby w odwrotnie naklejonej naklejce i prawdopodobnie w szerokości pinów, w które nie mieści się oryginalny wtyk, stąd problem z rozruchem i błędy po odpaleniu.

 

Czujnik ciśnienia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę filtr polifenolowy , a takowego w Intercars nie ma w ofercie.

 

Edit:

Sprawdziłem i już mają :) Ale kosztuje 113zł,  a na allegro 80zł z wysyłką. I tutaj pojawia się pytanie: Czy to są te same filtry...

 

I jeszcze pytanie. Czy znacie tą stronę?

https://m.autoczesciexpert.pl/

 

 

Edytowane przez mati_lecha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chcę filtr polifenolowy , a takowego w Intercars nie ma w ofercie.
 
Edit:
Sprawdziłem i już mają Ale kosztuje 113zł,  a na allegro 80zł z wysyłką. I tutaj pojawia się pytanie: Czy to są te same filtry...


Poszukaj sprzedawcy valvosklep na allegro. Lokalizacja Brzeziny. Posiada filtry MANN w ofercie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.