Skocz do zawartości

Mylące światła


Polarny

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Roswell napisał:

Ja tam nie widzę zbytniej szansy żeby się pomylić.

 

to jak jestes taki madry to wyjasnij mi jak jade tamtedy pierwszy raz skad mam wiedziec czy swiatla odnosza sie do calego skrzyzowania czy tylko do przejscia dla pieszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patgaw napisał:

 

to jak jestes taki madry to wyjasnij mi jak jade tamtedy pierwszy raz skad mam wiedziec czy swiatla odnosza sie do calego skrzyzowania czy tylko do przejscia dla pieszych

Weź pod uwage, że internet jest pełen mądrych ludzi. Pozostałe 99% się nie wypowiada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Polarny napisał:

Kto z was by się nie pomylił, jadąc od strony podporządkowanej?

Tu nie chodzi o pomyłkę, bo od tamtej strony wszystko jest logiczne, jest zielone, to jadę zgodnie z przepisami dotyczącymi świateł i przejeżdżam przez skrzyżowanie mając w czterech literach znaki. Kierowca ma się domyślać, że Ci naprzeciwko jadą po znakach, bo nie mają sygnalizatorów? Przejście dla pieszych jest w obrębie skrzyżowania, czy nie? To co, teraz na każdym skrzyżowaniu za przejściem dla pieszych trzeba jechać według znaków?

To coś zaprojektowała wybitna osoba, następna wybitna odebrała :sciana: Zapewne obie osobistości PJ znaleźli w paczce z chipsami.

Edytowane przez krowka
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krowka napisał:

jest zielone, to jadę zgodnie z przepisami dotyczącymi świateł i przejeżdżam przez skrzyżowanie mając w czterech literach znaki.

ZA światłami są następne znaki. A nie ma czegoś takiego, że światła anulują znaki ileś metrów naprzód (pomijając fakt, że światła nic o pierwszeństwie nie wspominają).

Więc oznakowanie jest prawidłowe, ale rzadko spotykane i mylące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Polarny napisał:

Więc oznakowanie jest prawidłowe, ale rzadko spotykane i mylące.

Z tą prawidłowością bym polemizował ;] Kwestia definicji.

 

6 godzin temu, grogi napisał:

No i szanowny Pan znowu się myli... 

Tu też bym mógł popolemizować, ale kolejny raz mi się nie chce ;] a i efekt będzie z tego żaden.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Polarny napisał:

ZA światłami są następne znaki. A nie ma czegoś takiego, że światła anulują znaki ileś metrów naprzód (pomijając fakt, że światła nic o pierwszeństwie nie wspominają).

Więc oznakowanie jest prawidłowe, ale rzadko spotykane i mylące.

 

Proponuję jednak doszkolić się, zaczynając od definicji skrzyżowania i tego co znajduje się w jego obrębie (czyli co należy do skrzyżowania) - idąc dalej, ma to znaczący wpływ na anulowanie oznakowania przy działającej sygnalizacji.
Zgadza się, oznakowanie jest jak najbardziej prawidłowe, wcale nie rzadko spotykane, bo często ustąp, wręcz STOP jest za sygnalizatorem, ale co z tego, skoro projekt i wykonanie sygnalizacji świetlnej są spartaczone, bo tęgie głowy nie wiedzą co to jest skrzyżowanie i jaki ma to wpływ na oznakowanie?

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grogi napisał:
11 godzin temu, Polarny napisał:

(pomijając fakt, że światła nic o pierwszeństwie nie wspominają).

No i szanowny Pan znowu się myli... 

Więc zacytuj przepis, który stwierdza, co w kwestii pierwszeństwa mówi światło zielone.

 

25 minut temu, krowka napisał:

Proponuję jednak doszkolić się, zaczynając od definicji skrzyżowania i tego co znajduje się w jego obrębie

Dajesz cytat z przepisów o obrębie skrzyżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Polarny napisał:

Więc zacytuj przepis, który stwierdza, co w kwestii pierwszeństwa mówi światło zielone.

 

Dajesz cytat z przepisów o obrębie skrzyżowania.

Skoro tak swoich błędnych racji bronisz, to dajesz paragrafy, które je podtrzymają :) Bo jak na razie nie dałeś nic na potwierdzenie.

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, krowka napisał:

Skoro tak swoich błędnych racji bronisz, to dajesz paragrafy, które je podtrzymają :) Bo jak na razie nie dałeś nic na potwierdzenie.

Jak mam zacytować przepisy, które potwierdzają moje tezy, że nie istnieje dany przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, krawiec napisał:

Ktoś gdzieś ma foto jak to wyglada z drugiej strony?

 

Krawiec

 

No na filmie jest pokazane jak wyglada z obu stron.

 

Na bank jadąc tam pierwszy raz, a zwłaszcza w nocy w dłuższej trasie, ciąłbym na zielonym z pełnym spokojem. Lipa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krawiec

A faktycznie nie wytrzymałem do końca filmu. Ktoś postawił światła dla pieszych zupełnie bez pomyślunku. Miejmy nadzieje, że coś z tym zrobią zanim dojdzie do tragedii.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2019 o 09:16, Polarny napisał:

Więc zacytuj przepis, który stwierdza, co w kwestii pierwszeństwa mówi światło zielone.

 

Np. Rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych - § 95.4
 

Kierujący pojazdem szynowym skręcający na skrzyżowaniu o ruchu kierowanym sygnałami świetlnymi może je opuścić, z zastrzeżeniem ust. 1 pkt 2-4, pod warunkiem ustąpienia pierwszeństwa uczestnikom ruchu poruszającym się na wprost. Przepisu nie stosuje się na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym oznaczonym znakami C-12.

 

Warto też pamiętać, że sam fakt uruchomionej sygnalizacji świetlnej powoduje, że przestają obowiązywać inne znaki a pierwszeństwo jest ustalane w ramach zasad ogólnych PoRD. (PoRD Art 5.3). Jesli na skrzyżowaniu jest znak STOP i światło zielone, to przecież nie stajesz...

 

Wpływa to na pierwszeństwo zwykle na skrzyżowaniach z łamanym pierwszeństwem, ale także np na rondach.

 

Np. 

 

image.png.8068955228dd2cdf7be367570c1e36e1.png

 

Jadący z "południa" i skręcający w lewo ma pierwszeństwo przed tym jadącym z północy na południe. Ale jeśli tylko uruchomiona zostanie sygnalizacja, to pierwszeństwo będzie odwrotne. 

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grogi napisał:

Warto też pamiętać, że sam fakt uruchomionej sygnalizacji świetlnej powoduje, że przestają obowiązywać inne znaki

Zacytuj - ciekawy jestem, gdzie tam mowa po prostu o innych znakach. Z tego, co pamiętam, sygnalizacja świetlna ma pierwszeństwo przed innymi znakami pierwszeństwa, a nie - jak piszesz - że znaki wszelkie nagle nie obowiązują.

No i nadal nie zacytowałeś przepisu, co o pierwszeństwie mówi zielone światło. Przepis z tramwajami uwzględnia sam fakt istnienia sygnalizacji i dotyczy czegoś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.