Skocz do zawartości

VW Polo vs francuskie i koreanskie padla.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem na tapete trafil VW Polo 1.0TSI. Po serii przygod z Hyundaiem i10/i20 i francuskimi wynalazkami SUVo podobnymi odetchnalem z ulga.

 

VW jaki jest kazdy widzi na tle francuskich aut wydaje sie dosc brzydki. Miejsca w srodku bardzo duzo, prowadzi sie gorzej od Forda Fiesty/Focus i tak samo jak Seat Ibiza jest IMO dosc nadsterowny. Nie wiem czy to kwestia nowej plyty podlogowej, kalibracji ESP czy moze waskich i wysokich opon jak na XXI wiek. Fieste mialem na 17kach a to na 15 calach i na balonach.

 

Wnetrze zjadliwe, na plus obsluga mulimedii i wogole jakosc i prostota obslugi. Francuzi mogliby sie uczyc. Hultaj jest daleko w tyle ze swoim i20 a Kila Stonic bardzo poprawna i wygodna. BTW Stonic to zaraz po Soul druga najlpesza kila jaka jezdzilem. Cala reszte mogliby przestac produkowac.

 

Podsumowanie przez ostatnie pol roku jezdzilem kiikunastoma SUVami klasy B oraz innymi kompaktami.

 

Najlepszy jest Focus i Polo. Pozniej Fiesta IMO nowa generacja jest jakas dziwna. Niby fajna a niefajna. Pozniej Kila Stonic. I dalej podle samochody koreanskie i francuskie.

 

Jakbym mial teraz kupic nowego kompkata to polecialbym po Polo.

 

 d5730cec27149660cef3849fb73950d2.jpg

19f815396a90f85ed87e76dd4e84bf01.jpg

Vs beznadziejne i20po fl. Kolor dość ciekawy.

07a3558ba2ff6d7722ab107d9d7ed88a.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Galka jak galka ;]

Jak chcesz mieć lepiej to bierz automatyczna klime ;)

 

Ale w takich Hoplach nie jest mozliwe odroznienie  na pierwszy rzut oka czy to manual czy automat.Mowie tu o deskach Astry J/Merivy B/Zafiry C/Insignii A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wlad napisał:

Ale w takich Hoplach nie jest mozliwe odroznienie  na pierwszy rzut oka czy to manual czy automat.Mowie tu o deskach Astry J/Merivy B/Zafiry C/Insignii A.

 

Niby tak, ale za to w Astrze K nie da się ustawić temperatury co 0.5 stopnia na automacie ;]

  • Lubię to 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wlad napisał:

Ale w takich Hoplach nie jest mozliwe odroznienie  na pierwszy rzut oka czy to manual czy automat.Mowie tu o deskach Astry J/Merivy B/Zafiry C/Insignii A.

W Insigni A automatyczna klime mam na dotyk, nie pokrętła i co 1 stopień tylko.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wujekcybul napisał:

Najlepszy jest Focus i Polo. Pozniej Fiesta IMO nowa generacja jest jakas dziwna. Niby fajna a niefajna. Pozniej Kila Stonic. I dalej podle samochody koreanskie i francuskie.

Zauważyłem że polecasz auta które się słabo sprzedają a negujesz auta które mają w miarę dobrą sprzedaż. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KYRTAP napisał:

Zauważyłem że polecasz auta które się słabo sprzedają a negujesz auta które mają w miarę dobrą sprzedaż. 

Myślę że chodzi mu o wrażenia z jazdy. 

Kiedy ja szukałem nowego auta jeździłem praktycznie wszystkimi wymienionymi i potwierdzam odczucia. Focusem i klasą B od VAG jeździło mi się najlepiej. 

Każdy ma inne kryteria oceny. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaruga napisał:

Myślę że chodzi mu o wrażenia z jazdy. 

Kiedy ja szukałem nowego auta jeździłem praktycznie wszystkimi wymienionymi i potwierdzam odczucia. Focusem i klasą B od VAG jeździło mi się najlepiej. 

Każdy ma inne kryteria oceny. 

Mam podobnie, w VAGach czuje się najlepiej, po prostu wsiadam i jadę. Najnowszy Focus też mi sie podobał, bardzo fajnie się prowadzi :ok:

Wczoraj dostałem w wypożyczalni Opla Mokkę- niby poprawny, nic w nim nie razi i nie odrzuca ale... no jakoś Ople mi nie leżą ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KYRTAP napisał:

Zauważyłem że polecasz auta które się słabo sprzedają a negujesz auta które mają w miarę dobrą sprzedaż. 

Gdzie u nas w zascianku? Czy w EU? Bo w EU VW i Ford na pierwszych miesjcach. Zabojady i zjadacze psow sa dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaruga napisał:

Myślę że chodzi mu o wrażenia z jazdy. 

Kiedy ja szukałem nowego auta jeździłem praktycznie wszystkimi wymienionymi i potwierdzam odczucia. Focusem i klasą B od VAG jeździło mi się najlepiej. 

Każdy ma inne kryteria oceny. 

Nalezy jeszcze dodac obsluge i umieszczenie przyciskow. Z litosci o multimediach nie bede wspominal francuskie auta potrafia wywalic Apple Car play w trakcie jazdy. O dwoch USB to juz nawet nie ma co wspominac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Nalezy jeszcze dodac obsluge i umieszczenie przyciskow. Z litosci o multimediach nie bede wspominal francuskie auta potrafia wywalic Apple Car play w trakcie jazdy. O dwoch USB to juz nawet nie ma co wspominac.

 

Faktycznie, Apple Car Play i zlacza USB, to jest to co w aucie najważniejsze ;] :ok:

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Faktycznie, Apple Car Play i zlacza USB, to jest to co w aucie najważniejsze ;] :ok:

 

Za granica? A jak sobie to inaczej wyobrazasz? Mozesz wziac Polo i bedziesz iwedzial, ze podlaczysz telefon przez USB i pojedziesz gdzie bedziesz chcial. W tym samym czasie kobita moze sobie komorke ladowac zeby po dojechaniu na miejsce zrobic fote. Mozesz tez wziac Citroena C3 i przed kazdym rondem podlaczac kabel USB bo wlasnie samochod przestal wykrywac telefon. Masz tez do wyboru albo zwiekszysz temperature albo widzisz mape. 

 

W XXI wieku USB i mulitmedia sa tak samo wazne jak inne rzeczy. O spotify nie wspominam bo tu pewnie nadal PR1 sluchajo.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wlad napisał:

Mnie zastanawia czemu od tylu lat VW nie zmieni tych ohydnych galek od klimatyzacji.Nawet Opel ma normalne,schludne pokretla:nie_wiem:

 

tylko w polo masz takie gałki, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Faktycznie, Apple Car Play i zlacza USB, to jest to co w aucie najważniejsze ;] :ok:

 

Przykładowo odtwarzanie spotify przez bletooth był jednym z moich priorytetów przy wyborze auta. I muszę przyznać ze w skodzinie działa to znakomicie. A USB to dodatkowa ładowarka do sprzętów których ciągle przybywa. 

Jesteś po prostu zacofany technologicznie ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując wersje za ok 46-48k PLN:

Pug 208 - fajne auto z ciekawym wnętrzem, wielkość idealna do miasta.

Polo - czarna, obskurna, plastikowa jaskinia :no:

 

Na zdjęciu jest wersja za lekko 60k PLN - tutaj rzeczywiście można porównać polo do klasy kompakt, głównie ceną. Bez zastanowienia dołożyłbym 10% i kupił golfa. A klasy B szukał u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

Przykładowo odtwarzanie spotify przez bletooth był jednym z moich priorytetów przy wyborze auta. I muszę przyznać ze w skodzinie działa to znakomicie. A USB to dodatkowa ładowarka do sprzętów których ciągle przybywa. 

Jesteś po prostu zacofany technologicznie ;)

 

Spotify słucham caly dzień w pracy, wiec w aucie u mnie gra przede wszystkim radio :ok:

Telefonu w sumie nawet jeszcze od ponad 2 lat nie sparowałem z autem bo nie mam potrzeby :hehe:

A odnośnie USB to jedno jest wystarczające, używam glownie do podpięcia tel na dłuższych trasach...

Dla mnie istotniejszy od takich elektronicznych dupereli jest np podlokientik czy tempomat.

  • Lubię to 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Spotify słucham caly dzień w pracy, wiec w aucie u mnie gra przede wszystkim radio :ok:

Telefonu w sumie nawet jeszcze od ponad 2 lat nie sparowałem z autem bo nie mam potrzeby :hehe:

A odnośnie USB to jedno jest wystarczające, używam glownie do podpięcia tel na dłuższych trasach...

Dla mnie istotniejszy od takich elektronicznych dupereli jest np podlokientik czy tempomat.

Dla mnie z kolei tempomat jest zbędny bo nie lubię tego używać. Natomiast podłokietnik sobie bardzo cenię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

lDla mnie z kolei tempomat jest zbędny bo nie lubię tego używać. Natomiast podłokietnik sobie bardzo cenię. 

Dopiero automatyczny robi robote chyba, ze trafisz np na dziwne auto i przy zmianie pasow na autostradzie Cie wyhamuje :hehe: Podbobno Mazda tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Polarny napisał:

I pewnie większy niż Golf I.

Czyli Polo to w zasadzie klasa D ;]

2 godziny temu, iwik napisał:

Porównując wersje za ok 46-48k PLN:

Pug 208 - fajne auto z ciekawym wnętrzem, wielkość idealna do miasta.

Polo - czarna, obskurna, plastikowa jaskinia :no:

 

Na zdjęciu jest wersja za lekko 60k PLN - tutaj rzeczywiście można porównać polo do klasy kompakt, głównie ceną. Bez zastanowienia dołożyłbym 10% i kupił golfa. A klasy B szukał u konkurencji.

Ot i dobre podsumowanie. :ok:

Edytowane przez DamU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iwik napisał:

Porównując wersje za ok 46-48k PLN:

Pug 208 - fajne auto z ciekawym wnętrzem, wielkość idealna do miasta.

Polo - czarna, obskurna, plastikowa jaskinia :no:

 

Na zdjęciu jest wersja za lekko 60k PLN - tutaj rzeczywiście można porównać polo do klasy kompakt, głównie ceną. Bez zastanowienia dołożyłbym 10% i kupił golfa. A klasy B szukał u konkurencji.

Ale ktory? IMO ciezko o cos lepszego. Chyba, ze chcesz mniejsze auto to wtedy Swift...

 

https://www.samar.pl/__/52/52.t/4/Porównywarka-samochodów.html?52.c=0,673349&52.c=0,687208&52.c=0,656459&52.c=0,677579

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wujekcybul napisał:

Ale ktory? IMO ciezko o cos lepszego

Coś takiego, tylko jeszcze miał chyba kierę bez przycisków i jakieś gorsze radio:

922833598_9_1080x720_trend-10mpi-80km-cz

48k po rabatach. Nie dałbym nawet 40... :no:

 

vs

916218578_;slot=11;filename=eyJmbiI6Im96

 

I nie pokazuj mi cen katalogowych, bo to nie ma sensu. Jeden i drugi trochę poniżej 50k w salonie.

 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, iwik napisał:

Coś takiego, tylko jeszcze miał chyba kierę bez przycisków i jakieś gorsze radio:

 

48k po rabatach. Nie dałbym nawet 40... :no:

 

vs

 

 

I nie pokazuj mi cen katalogowych, bo to nie ma sensu. Jeden i drugi trochę poniżej 50k w salonie.

 

Nie wiem nie znam sie kupowalem kilka nowych aut i nigdy mi nie zjechali nie wiadomo ile z ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2019 o 12:52, wlad napisał:

Mnie zastanawia czemu od tylu lat VW nie zmieni tych ohydnych galek od klimatyzacji.Nawet Opel ma normalne,schludne pokretla:nie_wiem:

 

To chyba zależy od modelu.

Ja mam w golfie takie.

Natomiast kierownica w tym Polo jest żywcem wzięta z Golfa

 

7F70821E-7ABA-44AF-A547-49C1F7DCB025.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wujekcybul napisał:

Za granica? A jak sobie to inaczej wyobrazasz? Mozesz wziac Polo i bedziesz iwedzial, ze podlaczysz telefon przez USB i pojedziesz gdzie bedziesz chcial. W tym samym czasie kobita moze sobie komorke ladowac zeby po dojechaniu na miejsce zrobic fote. Mozesz tez wziac Citroena C3 i przed kazdym rondem podlaczac kabel USB bo wlasnie samochod przestal wykrywac telefon. Masz tez do wyboru albo zwiekszysz temperature albo widzisz mape. 

 

W XXI wieku USB i mulitmedia sa tak samo wazne jak inne rzeczy. O spotify nie wspominam bo tu pewnie nadal PR1 sluchajo.

 

Tylko jest pewien problem.

Fajnie jakby to USB było dostępne jakos.

Ja nie potrafię dosięgnąć do gniazda trzymając w dwóch palcach kabel z wtyczka.

 

Na zdjęciu widać pilota do bramy, aby pokazać jak to jest głęboko.

To jest mega lipa

680252A6-F0D4-4224-8FED-5CDB6F43535E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo miażdży tego i20 wszystkim oprócz ceny. Zwłaszcza środkiem (w i20 ohydne i tandetne), prowadzeniem, odczuciem "jazdy większym autem" a przede wszystkim najlepszym wyciszeniem w klasie (Ibiza druga). I i20/Rio, wyciszenie złe, bardzo złe, w Rio to chyba brak - przy 60 km/h jadąc z tyłu musiałem się nachylać żeby usłyszeć o czym z przodu rozmawiają! Za to Kia najwygodniejsze ze wszystkiego jak dla mnie fotele, super pozycja za kierownicą w której się od razu chyba każdy odnajdzie, oprócz plastikowych boczków naprawdę dobre jak na tą klasę wykonanie detali (przyciski, gałki itp) wnętrza. W porównaniu do Ibizy z tymi samymi silnikami i skrzyniami, Polo ma wgrany inny program - mają 3 cylindry "nie warczeć" przez co ma strasznego muła od dołu, jest źle, bardzo źle - wchodzisz na mieście w zakręt, za zakrętem musisz zostać na jedynce po wrzucisz dwójkę, masz 1500 obrotów i auto dosłownie, dosłownie nie jedzie. Nie nie przyspiesza, ma problem z zachowaniem prędkości - podobnie ale jednak inaczej niż w Clio 0.9 (tam wystarczyło pamiętać żeby dodawać gazu). Za to jest cicho, bardzo cicho i bardzo ładnie zawieszenie wybiera dziury a przy tym fajnie się prowadzi. Wnętrze najładniejsze i najlepiej wykonane w klasie, bezsprzecznie. Bardzo, bardo dobrze spasowane. Inne wady: wajcha do regulacji kolumny kierowniczej, porażka, obija się o lewe kolano i nie tylko mnie (3 inne osoby mają ten sam problem). Zakończenie siedzisk za sztywne, niskie osoby przy wciskaniu sprzęgła bardzo uwiera pod kolanem, nie wpływa to za dobrze na krążenie jakby ktoś chciał tym jechać gdzieś dalej. Porażka: tylna kanapa - tam jest chyba dosłownie ze 2 cm gąbki na twardej desce, ja wiem że to klasa B ale w Ibizie bez porównania lepiej, zresztą we wszystkim. 

 

208 w porównaniu... mały, bardzo mały, jestem niski a na tylnej kanapie obijałem głową sufit 😄 Z przodu przy wysiadaniu podobne uczucia. Bardzo fajnie wykonany środek, auto ciekawe, wygodne, ale małe i czuć że za podobne pieniądze kupujesz po prostu mniej auta. 

Edytowane przez teg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:

 

To chyba zależy od modelu.

Ja mam w golfie takie.

Natomiast kierownica w tym Polo jest żywcem wzięta z Golfa

 

7F70821E-7ABA-44AF-A547-49C1F7DCB025.jpeg

Widzę że to klima manualna czy też półautomat jak to VW nazywa. Czy jest w tej wersji wyswietlana temepratura jaką ustawimy pokrętłem czy to jest "na czuja"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sowik85 napisał:

Widzę że to klima manualna czy też półautomat jak to VW nazywa. Czy jest w tej wersji wyswietlana temepratura jaką ustawimy pokrętłem czy to jest "na czuja"? 

Na węch :) zwykły manual.

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, sdss napisał:
25 minut temu, sowik85 napisał:

Widzę że to klima manualna czy też półautomat jak to VW nazywa. Czy jest w tej wersji wyswietlana temepratura jaką ustawimy pokrętłem czy to jest "na czuja"? 

Na węch :) zwykły manual.

@bergerac - może kolega ci wyjaśni, na czym polega sterowanie temperaturą w manualnej klimie.

Bo ja podobno sam nie wiem, o co w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sowik85 napisał:

Widzę że to klima manualna czy też półautomat jak to VW nazywa. Czy jest w tej wersji wyswietlana temepratura jaką ustawimy pokrętłem czy to jest "na czuja"? 

 

Serio nie wiem ;]

Nie używałem jeszcze klimy w tym aucie dluzej niż 2-3 minuty. Włączyłem tylko na chwile aby schłodzić wnętrze.

 

Półautomat mam w Lancerze. Działa zasadniczo jak automat, z tym ze ręcznie regulujesz gałką sile nawiewu. Dziwne to jest i zasadniczo nie korzystam. Używam całkowicie ręcznego trybu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Polarny napisał:

@bergerac - może kolega ci wyjaśni, na czym polega sterowanie temperaturą w manualnej klimie.

Bo ja podobno sam nie wiem, o co w tym chodzi.

Przeczytałem instrukcje, to chyba wystarczy aby umić ustawić klimatyzację w aucie 

? Czy trzeba mieć doktorat? 😁🤣😂🤣🤣😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kravitz napisał:

 

Półautomat mam w Lancerze. Działa zasadniczo jak automat, z tym ze ręcznie regulujesz gałką sile nawiewu. Dziwne to jest i zasadniczo nie korzystam. Używam całkowicie ręcznego trybu.

Jestes pewien?

Mialem semiautomat w Primerze i Touranie i w zadnym nie bylo mozliwosci trybu manualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.