Skocz do zawartości

VW Polo vs francuskie i koreanskie padla.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Phil_ips napisał:

Dzisiaj wypożyczyłem nówkę Opel Grandland X. Auto z przebiegiem 700 km. Jeśli to coś jest lepsze i dojrzalsze od francuskich padlin to ja przepraszam. Plastiki to ja mam lepsze w bagażniku niż Opel na kokpicie i drzwiach, ciekawie wyglądają dodatki piano. Wyciszenie kabiny słabiutkie. Aha, ma jedno USB.

 

To jest jednak chyba Crossland X. To gówno kosztuje 100 kPLN?

 

 

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Przeciez to powstalo po polaczeniu z zabojadami. W zyciu bym tego nie kupil. Mialem Crosslanda z wypozyczalni to juz chyba byl wolal Skode kukuraq. Tfu jednak nie VW troc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolega nie wiedzial ze to francuskie, ale potwierdzil francuska jakosc
Za wikipedią:
Opel Crossland X – samochód osobowy typu crossover segmentu B produkowany od 2017 roku przez koncern General Motors we współpracy z koncernem PSA od 2017 roku.

We współpracy. Czyli Niemcy z Opla wzięli co chcieli lub co dali francuzi z PSA i zbudowali wg. niemieckich standardów auto.

Co innego przebrandować, a co innego zbudować we współpracy.
Crossland został zaprezentowany jakby nie było przed przejęciem.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Phil_ips napisał:

Za wikipedią:
Opel Crossland X – samochód osobowy typu crossover segmentu B produkowany od 2017 roku przez koncern General Motors we współpracy z koncernem PSA od 2017 roku.

We współpracy. Czyli Niemcy z Opla wzięli co chcieli lub co dali francuzi z PSA i zbudowali wg. niemieckich standardów auto.

Co innego przebrandować, a co innego zbudować we współpracy.
Crossland został zaprezentowany jakby nie było przed przejęciem.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To juz niestety francuz z ichnim cherlawym 1.2 i generalnym wrazeniem 3ciej ligi vs VAG. Strach pomyslec co z Astra zrobic jedynym 200KM autem w rozsadnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz niestety francuz z ichnim cherlawym 1.2 i generalnym wrazeniem 3ciej ligi vs VAG. Strach pomyslec co z Astra zrobic jedynym 200KM autem w rozsadnej cenie. 
Opel zawsze był w 3ciej lidze vs VAG. W '89 roku jeździłem Kadetem, nówką. Skoda 105 była lepiej zmontowana niż ten szajs. Miałem wrażenie że to gówno się rozpadnie, tak wszystko dzwoniło.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Phil_ips napisał:

Opel zawsze był w 3ciej lidze vs VAG. W '89 roku jeździłem Kadetem, nówką. Skoda 105 była lepiej zmontowana niż ten szajs. Miałem wrażenie że to gówno się rozpadnie, tak wszystko dzwoniło.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Bez jaj gdzie Kadet a gdzie Skoda z PRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa samochody z innej epoki. Opel byl lata swietlne przed padlinami z PRL.
Ok. Trzeszczał bardziej nowocześnie w przeciwieństwie do wytworów z demoludów. Nawet to spieprzyliśmy i nie potrafiliśmy wylrodukować auta, które by trzeszczało jak Opel.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Phil_ips napisał:

W trzeszczeniu kockpitu. Skoda i Polonez tak nie trzeszczały.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

A porownales wlasciwosci jezdne, hamulce, uklad kierowniczy, wyposazenie? To sa lata swietlne przed PRLem. Kadett mial kilka silnikow (od ok 90 roku na wtrysku), mial wspomaganie, mial automat, przekladnia kierownicza zebatkowa.  w zakrety wchodzi jak przyklejony w porownaniu do skody czy poldka. normalny mcperson, z tylu belka. A nie resor piorowy, albo wahacz wleczony z mostem napedowym.

 

Choc rzeczywiscie Kadett ma taka lekko trzeszczaca/tluczaca sie na wybojach deske rozdzielcza (w skodzie tez tlucze sie ale tak inaczej i chyba tylko na duzych wybojach), ale to glownie przez ten schowek przed pasazerem.

I dziwi mnie tez ze Kadett np w porownaniu do Astry F jest dosc twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.