Skocz do zawartości

Na placu boju zostały dwa auta :) co fajniejsze


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

Znalezione obrazy dla zapytania volvo v60 momentum pro 2019

 

Volvo v60 dieselek 190 ps ...może prestiżu nie ma ale jest fajne i szybkie 

5 lat gwarancji rocznik 2019

 

albo

Znalezione obrazy dla zapytania bmw g31 kombi

Jest prestiż  !!  i jest kombi ale 150 ps wiec szybkie nie ale dynamiczne 

no jest większe od volvo ale rocznik 2018 . Gwarancja 4 lata 

 

Ceny obydwu aut są identyczne 

 

no to co volvo bo sympatyczne i szybkie auto czy bmwe prestiż jest ale nalepkę 518 trzeba szybko zdjąć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V60, ale jeśli się da, to bez keyless'a. Znajomy ma XC60 i klnie na czym świat stoi. Auto już dobre kilka, jeśli nie kilkanaście razy, było w serwisie z powodu usterki tego fjuczera. I po dziś dzień nie jest OK. Poprzednio posiadany P407 wspomina z tęsknotą do jego znikomej awaryjności.

 

Edytowane przez kenickie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz pod uwagę najważniejszego czynnika - tego, jak ci się będzie autem jeździć.

Z danych katalogowych i liczb można sobie wyrobić ogólną opinię, ale nic nie zastąpi jazdy próbnej.

W końcu żaden portal randkowy nie zastąpi spotkania na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych dwóch wybrał bym Volvo. BMW jest po prostu brzydkie, przód wygląda jak z jakimiś wieśniackimi tuningowymi dodatkami, za dużo przetłoczeń z boku, niespójna bryła nadwozia. Czuł bym się źle w takim samochodzie. Mówisz że jest jakaś różnica w prestiżu między tymi dwoma nowymi samochodami? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, amazaque napisał:

Ja z tych dwóch wybrał bym Volvo. BMW jest po prostu brzydkie, przód wygląda jak z jakimiś wieśniackimi tuningowymi dodatkami, za dużo przetłoczeń z boku, niespójna bryła nadwozia. Czuł bym się źle w takim samochodzie. Mówisz że jest jakaś różnica w prestiżu między tymi dwoma nowymi samochodami? :hehe:

Ogromna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Polarny napisał:

Nie bierzesz pod uwagę najważniejszego czynnika - tego, jak ci się będzie autem jeździć.

Z danych katalogowych i liczb można sobie wyrobić ogólną opinię, ale nic nie zastąpi jazdy próbnej.

W końcu żaden portal randkowy nie zastąpi spotkania na żywo.

Ale obydwa nie maja klimy manual tylkp nedzy automat no i ledy zamiast dobrych sprawdzonych żarówek :)

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin79 napisał:

By myślisz ze nie jezdzilem tym i tym :)

Tak myślę, bo jeżeli ktoś jeździł, to raczej nie będzie pytał, co wybrać.

Ale jeżeli chciałeś mi przekazać, że jeździłeś tymi oboma modelami, to wg ciebie pisanie, że oba mają jakieś elementy konkretnych wyposażeń jednakowe (i do tego każdy się tej jednakowości domyśla), jest właściwym sposobem przekazania tej informacji?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin79 napisał:

Volvo v60 dieselek 190 ps ...może prestiżu nie ma ale jest fajne i szybkie 

5 lat gwarancji rocznik 2019

 

albo

 

Jest prestiż  !!  i jest kombi ale 150 ps wiec szybkie nie ale dynamiczne 

no jest większe od volvo ale rocznik 2018 . Gwarancja 4 lata 

 

Ceny obydwu aut są identyczne 

 

no to co volvo bo sympatyczne i szybkie auto czy bmwe prestiż jest ale nalepkę 518 trzeba szybko zdjąć :)

 

 

Serio się zastanawiasz? Jeśli to BMW nie jest kompletnie gołe to bierz BMW. Przecież to inna liga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kenickie napisał:

V60, ale jeśli się da, to bez keyless'a. Znajomy ma XC60 i klnie na czym świat stoi. Auto już dobre kilka, jeśli nie kilkanaście razy, było w serwisie z powodu usterki tego fjuczera. I po dziś dzień nie jest OK. Poprzednio posiadany P407 wspomina z tęsknotą do jego znikomej awaryjności.

 

Znajomy ma wiele problemów z XC90, także ogólnie awaryjność nowych modeli poszła mocno w dół. Dodatkowo tylne prawe drzwi fabrycznie miał z innej wersji wyposażenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym wyglądasz jak waginosceptyk, w drugim jak handlarz woreczkami z białym proszkiem. ;]

 

A poważnie. Dużo jeździsz w trasy? Dużo Was (żona + dzieci)?

 

Sam użytkuje X5, ale nie potrafię się zakochać w BMW. Spełnia absolutnie wszystkie moje potrzeby, ale chemii nie ma. Z nowych Volvo jeździłem 250-konnym XC40 i byłem pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin79 napisał:

 

no to co volvo bo sympatyczne i szybkie auto czy bmwe prestiż jest ale nalepkę 518 trzeba szybko zdjąć

jeszcze do niedawna myślałem podobnie ad. prestiżu i ktoś zwrócił mi uwagę ad. Volvo - potwierdzam, widziałem, jechałem - co prawda innym modelem ale jest ok - bardzo fajne auta i właśnie Volvo bym wybrał.

 

Z Bmw miałem do czynienia z F10 w odmianie 520d i oczywiście porównując do typowo miejskich aut można było użyć stwierdzenia jakoś się zbiera ale ogólne wrażenia były kipeskie ad. dynamiki. 

 

Tzw. lag-i przy ruszaniu, elastyczność taka sobie. Może na papierze nie wyglądało najgorzej ale w rzeczywistości przypominało jazdę W210 2.2 cdi. Poza tym psuło się przez okres gwarancji i zaraz po gwarancji padło turbo. Kiedyś o tym pisałem bardziej szczegółowo. Auto kolegi, po F10 wziął w leasing G30 z benzyną i dopiero jest zadowolony

 

Głos dla Volvo👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maxit napisał:

W jednym wyglądasz jak waginosceptyk, w drugim jak handlarz woreczkami z białym proszkiem. ;]

 

A poważnie. Dużo jeździsz w trasy? Dużo Was (żona + dzieci)?

 

Sam użytkuje X5, ale nie potrafię się zakochać w BMW. Spełnia absolutnie wszystkie moje potrzeby, ale chemii nie ma. Z nowych Volvo jeździłem 250-konnym XC40 i byłem pozytywnie zaskoczony.

90% miasto i jazda samemu :) ewentualnie rozważenie dzieci :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo. A dlaczego??. Bo jest tego mniej i troszke się wyróżnisz. Volvo bez prestiżu? , mam zupełnie inne zdanie.Zawsze było nieco wyżej od innych i ciut poniżej świętej trójcy premium. Ostatnie modele mam wrażenie ,że zbliżyły Volvo do niemieckiego trio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które fajniejsze - ciekawe pytanie :) 

Volvo wizualnie bardziej oryginalnie i jest subiektywnie ładniejsze (no ale to kwiestia gustu), a BMW lepiej jeżdzące. 

W kilku testach V60, które czytałem dziennikarze sugerowali, że jest podczas jazdy bardzo relaksujące, ale z drugiej strony mało angażujące i nawet któryś stwierdził że nudne. Minus Volvo - przeglądy gwarancyjne są drogie.

IMO za BMW przemawia to, że w tej samej cenie dostaniesz więcej samochodu i z tego co piszą/mówią w testach, nowa 5 prowadzi się jak na BMW przystało. Do tego masz przeglądy w cenie.

Ja przy takim wyborze postawiłbym na BMW (tylko nie pospolite czarne ani nie białe) :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, koNik napisał:

150KM diesel w 2 tonowym kombi w 2018r? Będziesz musiał wyłączać ta klimę do wyprzedzania ;]

Jest automatyczna - wyłączy się sama.

Tylko później będzie zdziwienie- co tak się pocę przy tym wyprzedzaniu? 

A tu przyczyny są 2 - nie tylko słaby silnik.

Edytowane przez Polarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Polarny napisał:

Jest automatyczna - wyłączy się sama.

Tylko później będzie zdziwienie- co tak się pocę przy tym wyprzedzaniu? 

A tu przyczyny są 2 - nie tylko słaby silnik.

Ale żartu nie zauważyłeś?

Nie, nie wyłączy się przy wyprzedzaniu. Mocy jest w nadmiarze. Wyłączała się w Matizie. Tyle że tam była Twoja ukochana manualna. To tak jak już chcesz być śmiertelnie poważny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał:

Ale żartu nie zauważyłeś?

Nie, nie wyłączy się przy wyprzedzaniu. Mocy jest w nadmiarze. Wyłączała się w Matizie. Tyle że tam była Twoja ukochana manualna. To tak jak już chcesz być śmiertelnie poważny.

 

Notabene, sprężarka może nie pracować przez kilkadziesiąt sekund a w niektórych przypadkach nawet przez kilka minut i system nadal utrzyma chłodne powietrze. Są samochody gdzie sprężarka włącza się okresowo co jakiś czas, a przy systemach start-stop pozostaje czasem wyłączona dość długo nawet gdy auto stoi w korku czy na światłach.

Z punktu widzenia komfortu wewnątrz jest to niezauważalne, więc tym bardziej takie wyprzedzanie (bądź co bądź krótkie) nie ma wpływu na działanie klimy. Pomijam już, że takiego 150-konnego diesla w BMW trudno nazwać słabym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.