Skocz do zawartości

Malowanie słupków ocynk


riot

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem za grosze parę słupków ocynk. Na słupkach jest troche białego nalotu, ale także miejscami trochę rdzawego. Jak to przygotować pod malowanie np. Chlorokauczukiem? Zostało mi trochę podkladu czerwonego tlenkowego, bedzie sie to trzymało ?

 

Oczywiscie interesują mnie domowe sposoby i malowanie wałkiem na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudą usunąć, białego nie ruszać bo jest bardzo wskazany, najwyżej lekko zmatowić.

Raz a na długo? Farba okrętowa tak zwana, dwuskładnikowa jako grunt.  Jest to podkład epoksydowy dwuskładnikowy z dodatkami przeciw rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ocynk to wystarczy przykryć aby się nie ulatniał. Chlorokauczuk jest OK ale osobiście lepiej wspominam dwuskładnikowy poliuretan. Tylko trzeba się sprężać z malowaniem bo dosyć szybko wiąże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joki napisał:

Jeśli ocynk to wystarczy przykryć aby się nie ulatniał. Chlorokauczuk jest OK ale osobiście lepiej wspominam dwuskładnikowy poliuretan. Tylko trzeba się sprężać z malowaniem bo dosyć szybko wiąże. 

Nie wiąże tak szybko jak dasz odpowiednio utwardzacza. Znam gości którzy pomalowali 2km rury, pędzlem, bez utwardzacza ;l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cumel napisał:

Nie wiąże tak szybko jak dasz odpowiednio utwardzacza. Znam gości którzy pomalowali 2km rury, pędzlem, bez utwardzacza ;l 

Dałem zgodnie z instrukcją. Z resztą to był dobrany komplet. Puszka i buteleczka utwardzacza, na całą puszkę. Po trzech czy czterech godzinach malowania skomplikowanych przęseł zaczęło gęstnieć.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joki napisał:

Dałem zgodnie z instrukcją. Z resztą to był dobrany komplet. Puszka i buteleczka utwardzacza, na całą puszkę. Po trzech czy czterech godzinach malowania skomplikowanych przęseł zaczęło gęstnieć.

;)

Rozrabia się tyle ile można wymalować w godzinę nie całość farby ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, riot napisał:

Niestety "okretowej" nie było w sklepie. Jakiś poliwinyl do dachu i rynny mam, Lowicyn 2w1

W sklepie o jakims amoniaku mówili do przetarcia słupków

 

Amoniak owszem pomaga głównie na samopoczucie przy  świeżym ocynku który jeszcze "gazuje i lubi z niego farba schodzić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.