Skocz do zawartości

Nissan Qashqai I - za i przeciw


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do "Kaszy". Zatem jaki silnik polecacie (tylko benzyna) i czy warto brać automat? Jeśli tak, jaka konfiguracja silnik/skrzynia będą najlepsze? Są jakieś większe bolączki tych aut? Przykładowy egzemplarz, który by mnie interesował czyli benzyna, automat, panorama, grzane siedzenia, tempomat poniżej:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-016v-ben-141km-panorama-klimatronik-komputer-149tkm-gwarancja-ID6BIZ9V.html

 

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czachabrava napisał:

Jak benzyna to tylko 2.0 z manualem do tej budy, chyba że wystarczą Ci mizerne osiągi to wtedy 1.6, bo będzie bezproblemowe. Zwróć uwagę na rdze, bo u znajomego zaczeła sie pojawiać.

Widziałem właśnie wersję 1.6 ale przy takiej budzie słabo to widzę. Ale skoro piszesz, że bezproblemowy... Ciekawe jak ze spalaniem, bo pewnie podobnie jak w 2.0 ;) Wg autocentrum wersja 1.6 117KM pali najmniej.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bochumil napisał:

Przymierzam się do "Kaszy". Zatem jaki silnik polecacie (tylko benzyna) i czy warto brać automat? Jeśli tak, jaka konfiguracja silnik/skrzynia będą najlepsze? Są jakieś większe bolączki tych aut? Przykładowy egzemplarz, który by mnie interesował czyli benzyna, automat, panorama, grzane siedzenia, tempomat poniżej:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-016v-ben-141km-panorama-klimatronik-komputer-149tkm-gwarancja-ID6BIZ9V.html

 

Ktoś, coś?

gdzieś na https://spidersweb.pl/autoblog/

Tymon znaczy  Złomnik  opisywał i polecał kyszkysz 1 gen  ;]  jak dla mnie dość konkretnie 

 

znajdz se ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2019 o 13:15, bochumil napisał:

Przymierzam się do "Kaszy". Zatem jaki silnik polecacie (tylko benzyna) i czy warto brać automat? Jeśli tak, jaka konfiguracja silnik/skrzynia będą najlepsze? Są jakieś większe bolączki tych aut? Przykładowy egzemplarz, który by mnie interesował czyli benzyna, automat, panorama, grzane siedzenia, tempomat poniżej:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-2-016v-ben-141km-panorama-klimatronik-komputer-149tkm-gwarancja-ID6BIZ9V.html

 

Ktoś, coś?

Znajomy kupił rok temu Qashqai-a po FL z 2010r z 2.0 140KM PB z manualem chyba za 43kpln. Ja byłem osobiście rozczarowany ilością miejsca w środku, taki wyżej zawieszony kompakt z ilością miejsca jak w obecnej klasie B nie wspominając bagażnika no ale teraz jest taka moda na takie samochody;] Od razu zagazował spalanie ma ~11l/100km lpg odcinki po 15km 30% miasto 70% poza miastem. Silnik mu bierze ok 3l oleju na 10kkm, przypadłość tych silników po przebiegu ~150kkm-200kkm [silnik Nissana MR20DE]. Silnik dobry pod lpg w teorii, bo gazmen Ci nie powie że trzeba regulować luz zaworowy w nim ze względu na brak hydrauliki na zaworach. Regulacja odbywa się poprzez wymianę całych popychaczy, do tego trzeba ściągać rozrząd bo jest na łańcuchu. Ostatnio reanimowaliśmy mechanizm wycieraczek bo się zatarł TTTM. Poza tym plastiki po 150kkm gorzej się hałasują jak w moim starym 16 letnim Fiacie po 246kkm. pozdrawiam

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2019 o 17:50, bochumil napisał:

A to nie jest kwestia użytkowania indywidualnych egzemplarzy, częstotliwości wymiany oleju w skrzyni?

Jeśli nawet... chcesz powiedzieć, że to Ty na pewno trafisz TĘ JEDYNĄ perełkę, pt. "fabrycznie nowy używany"? Jeśli nie znasz auta od początku, to niczego nie możesz być pewien. A zdiagnozować się w 100% nie da, bo kto pozwoli Ci przy kupnie rozbierać skrzynię?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kenickie napisał:

Jeśli nawet... chcesz powiedzieć, że to Ty na pewno trafisz TĘ JEDYNĄ perełkę, pt. "fabrycznie nowy używany"?

Nie. Nie to miałem na myśli. Miałem na myśli okoliczność, że problemy ze skrzynią mogą wynikać z niewłaściwej eksploatacji i nic więcej :) Wiem w jakim kraju mieszkam, tutaj auto się sprzedaje jak zaczyna się sypać, a w perełki od dziadka z Niemiec nie wierzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, arek_m napisał:

Ojciec jeżdzi 1,2 DIG turbo 115KM w automacie ..Całkiem znosnie jedzie ..

 

Chyba żartujesz, ten silnik o tej mocy w Kyszkysz II to porażka. Męczyłem się z nim przez rok. Auto samo w sobie fajne, ale nie z tym silnikiem o tej mocy. To tak pasuje do tego wozu jak silnik 1,6 115 KM w Opolu Astrze J. Tylko pali a nie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak interesuje mnie jedynka. Ewentualnie info co wniosła wersja poliftowa. Co do skrzyni CVT to opinie są raczej kiepskie. Skrzynia czuła jest na jakość oleju. Wymagana wymiana co 90 tysięcy km. Koszt imprezy w ASO ponad 1000 zł. Pewnie dlatego spora część użytkowników nie decyduje się na wymianę oleju doprowadzając do uszkodzeń bieżni kół stożkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spad napisał:

 

Chyba żartujesz, ten silnik o tej mocy w Kyszkysz II to porażka. Męczyłem się z nim przez rok. Auto samo w sobie fajne, ale nie z tym silnikiem o tej mocy. To tak pasuje do tego wozu jak silnik 1,6 115 KM w Opolu Astrze J. Tylko pali a nie jedzie.

Do normalnej miejskiej jazdy wystarcza a w trasie nie pędzi szybciej jak 120 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.