Skocz do zawartości

Muł przy przyspieszaniu


setor

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący, przy ruszaniu spod świateł, generalnie po zatrzymaniu  i ponownym ruszaniu przez 3 sekundy Croma jest strasznie mułowata, po 3 sekundach dostaje kopa i zbiera się żwawo.

Kilka miesięcy temu był wymieniany zawór EGR i zawór turbiny, wszystkie bolączki ustąpiły aż do teraz.

Co sprawdzić teraz 

Edytowane przez setor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod interfejs, w MES pokazuje na samym starcie że EGR jest otwarty w 3.98% Nie wiem czy powinien być zamknięty całkowicie, Zauważyłem jeszcze że na jałowym biegu czuć szarpanie budą, widać to nawet po laptopie leżącym na siedzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w wolnej chwili czyli jak towarzystwo pójdzie wreszcie do szkoły zajrzę do EGR. A tak przy okazji to jakie wartości korekcji wtrysków uważa się za prawidłowe. Po podłączeniu korekcja wtrysków wynosi od -0.06 do +1,5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2019 o 07:52, Iron napisał:

Mierzone na zimnym czy rozgrzanym silniku ?

 

Są rożne szkoły , ale na ogół przyjmuje się , że korekcje powinny się mieścić na ciepłym silniku w zakresie +/-  1.6 

 

 Skąd takie info? Nie to żebym negował, tylko nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji w temacie dopuszczalnych korekt w układzie CR Bosch na sterowniku EDC16C39. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto ożywa powyżej 2000 obrotów to masz zablokowany EGR - warto przeczyścić, koniecznie cewkę rozebrać i spolerować rdzeń ..

Jeśli auto ożywa powyżej 2600..3000 obrotów to masz problem z turbina a dokładnie z sterowaniem kierownicami zmiennej geometrii. Najczęściej problemem jest przetarty/popękany wężyk podciśnienia który idzie do zaworka zamocowanego na chłodnicy i dalej do gruszki na turbinie a w 2-giej kolejności ten elektro-zaworek. Sprawdzić czy po dodaniu gazu na biegu jałowym pracuje cięgno gruszki ( wsuwa i wysuwa się ) jeśli nie to szukać przyczyn...      

Edytowane przez Lisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Elektro zaworek jakiś czas temu wymieniłem na nowy ale zauważyłem że jest sparciała  końcówka dochodząca do elektro zaworka

Czy tę samą koncówkę wężyka można dokupić ????

 

Doszedłem do wniosku że wymienię na nowe całe wężyki podciśnienia. W związku z tym mam pytanie jakiej średnicy i jakiej długości kupić wężyki, przy okazji wymienię też gruchę od sterowania

Edytowane przez setor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem rozwiązałem, okazało się winny jest zawór EGR. Od razu przestrzegam przed zakupem zamienników, EGR okazał się czysty ale założyłem oryginalny i wyczyszczony zawór Pierburga

Od razu osiągi się poprawiły Croma zbiera się jak złoto. Do sprawdzenia wziąłem zamontowany kilka miesięcy temu zamiennik, mimo że zawór był czysty to grzybek nie zamykał się już do końca i przepuszczał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.06.2019 o 11:19, Iron napisał:

Czyli pierwsza diagnoza postawiona w drugim poście okazała się trafna w 100% :skromny:

 

Dokładnie tak, sprawdziłem to na samym końcu bo byłem przekonany że skoro zamontowałem nowy zawór  to na dłuższy czas powinien być spokój. Skupiłem się na sprawdzeniu wężyków od podciśnienia a tu ...zonk. Ale mam nauczkę aby uważać na zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.