Skocz do zawartości

Caddy jako Van? Realne czy tylko fikcja?


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wylądowałem u was na kąciku z prostej przyczyny 😊 szukam samochodu o którym myślę że wiecie więcej niż ja 😊 Model caddy. Troszkę się orientuję w temacie ale może posiadacz takiego egzemplarza mi powie coś więcej. Do konkretów. Szukam benzyny w wersji maxi 7 osób. VW caddy dwa razy przechodził lift co za tym idzie pojawiły się silniki TSI które różne maja opinie zwłaszcza jeśli chodzi o gaz ale i też różnie bywa z żywotnością. Czy wychodzi na to że jestem skazany na silnik 1.4 lub 1.6  z początkiem produkcja? Jak wygląda kwestia hydrauliki zaworowej w tych silnikach z początku produkcji. Jest czy nie ma? Czy posiada ktoś takiego vana w wersji benzynowej? Ma jakieś słabe strony ten samochód? Co jest jego plusem? Od dłuższego czasu szukam auta 7 osobowego które będzie miało po za autentycznie siedmioma miejscami spory bagażnik 💪👍 dziękuję z góry za pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dioda144 napisał:

Czy wychodzi na to że jestem skazany na silnik 1.4 lub 1.6  z początkiem produkcja? Jak wygląda kwestia hydrauliki zaworowej w tych silnikach z początku produkcji. Jest czy nie ma? Ma jakieś słabe strony ten samochód? 

 

Oba mają hydraulikę. Możesz też pomyśleć o 2.0 CNG który bardzo łatwo można przerobić na LPG.

Jak dla mnie do słabych stron mogę zaliczyć nienaturalną długość wersji 7 osobowej, wg mnie brzydka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak karawana i jest faktycznie mało urocza, ale mega praktyczna. Oglądałem Espace, Orlando, Mazda 5, Citroena C4, Zafira B, Grand Scenica, Dacie Lodgy i żadne z tym samochodów nie daje 7 miejsc i bagażnika. Mało jest wersji 7 osób w budzie Maxi. Znalazłem takie ogłoszenie i nie będę ukrywał że zastanawiam się nad nim dość poważnie, mam co prawda ponad 300km ale jeśli auto samo w sobie jest warte uwagi jako model grupy VW to chyba warto. 

 

https://www.olx.pl/oferta/volkswagen-caddy-maxi-CID5-IDzASCG.html

 

🙄

Edytowane przez dioda144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK,całe zapakowanie 7 osób do tego auta + jakiś bagaż to raczej tragedia z tym silnikiem. 

Źeby nie było miałem Touran TDI 90 KM i nie muszę mieć jakichś wyjątkowych mocy, ale beznzyna i takie obciążenie to IMHO nie jest najlepszy pomysł. 

Co więcej jeżeli miałbym wybierać to drugi raz wolałbym 1.6 niż 1.9, ale nie dla 7 osób + bagaż.

To auto nie ma jakichś większych wad, ale na jazdę próbną zapakuj go tak jak będziesz go używał i wtedy zdecyduj czy Ci pasuje.

A i do gazu nadaje się znakomicie. Te silniki trochę wciągają oleum alt TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę Rudą kite o ile będę miał możliwość bo jest już klient umówiony na wtorek. Jeśli chodzi o demona prędkości to na chwilę obecną jeżdżę Laguną 3 z silnikiem 1.6. Pięć osób plus bagaże i trumna na dachu daje rade, w caddy zmieni się tyle że pojawi nam się nowy członek rodziny więc też nie będzie mega dociążone auto, a reszta famili mając do dyspozycji 7 foteli będzie na pewno podróżować w większym komforcie gdzie na 7 foteli będzie 6 osób 😊

Edytowane przez dioda144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten silnik w passacie b6, z LPG radzil sobie wysmienicie, a spalanie siegalo 9-11ltr/100km. Osiagi tego silnika sa dobre jak na leciwa konstrukcje. Do tego silnik prosty jak budowa cepa i bezawaryjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że pierwszy klient kupił :/ to pierwsza zła wiadomość, druga zła wiadomość jak się okazało to że vw caddy w wersji maxi jest świętym gralem :/ znaleźć auto z silnikiem 1.6 do 2010 produkcji jest mega ciężkie biorąc po uwagę że chcemy 7 foteli. Znalazłem dwa takie w Niemczech oba około 2008 roku tańszy 10 tysięcy droższy 12 tys euro 😱😱

 

Moje pytanie jest takie czy da się bezpiecznie włożyć trzeci rząd siedzeń biorąc pod uwagę kwestie pasów itp

 

https://www.olx.pl/oferta/vw-caddy-maxi-gaz-CID5-IDyKxgh.html

 

Dzięki z góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2019 o 00:48, dioda144 napisał:

Wygląda jak karawana i jest faktycznie mało urocza, ale mega praktyczna. Oglądałem Espace, Orlando, Mazda 5, Citroena C4, Zafira B, Grand Scenica, Dacie Lodgy i żadne z tym samochodów nie daje 7 miejsc i bagażnika.

 

Bo kolego źle szukasz.

 

To jest prawdziwy VAN 7 osobowy z bagażnikiem:

https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler-town-country-3-8-v6-lpg-navi-dvd-skora-2x-monitor-kamera-fulll-ID6BPeFW.html?

 

Wymiary:

Długość 5144 mm

Szerokość 1999 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2248 mm
Wysokość 1750 mm
Rozstaw osi 3078 mm

 

Wymiary VW MAXI:

Długość 4876 mm
Szerokość 1794 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2062 mm
Wysokość1831 mm
Rozstaw osi 3006 mm

 

 

Niestety znalezienie egzemplarza godnego zakupu jest trudne. Większość to rozbitki z USA różnie naprawiane. Mój znajomy takiego miał i zrobił nim 300 000km w 5 lat, sprzedał bo ilość napraw drastycznie wzrosła ze względu na wyeksploatowanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2019 o 09:42, JacWeg napisał:

Bo kolego źle szukasz.

 

To jest prawdziwy VAN 7 osobowy z bagażnikiem:

https://www.otomoto.pl/oferta/chrysler-town-country-3-8-v6-lpg-navi-dvd-skora-2x-monitor-kamera-fulll-ID6BPeFW.html?

 

Wymiary:

Długość 5144 mm

Szerokość 1999 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2248 mm
Wysokość 1750 mm
Rozstaw osi 3078 mm

 

Wymiary VW MAXI:

Długość 4876 mm
Szerokość 1794 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi 2062 mm
Wysokość1831 mm
Rozstaw osi 3006 mm

 

 

Niestety znalezienie egzemplarza godnego zakupu jest trudne. Większość to rozbitki z USA różnie naprawiane. Mój znajomy takiego miał i zrobił nim 300 000km w 5 lat, sprzedał bo ilość napraw drastycznie wzrosła ze względu na wyeksploatowanie auta.

 

 

 

Przerabiałem temat amerykańskiej motoryzacji, tej wersji jak i poprzedniej. Fakt Chrysler to porządny duzy van z bagażnikiem. Nawet chwile czasu zastanawiałem się na tym samochodem, i doszedłem do wniosku że najmniejsze silniki jakie oferuje ta marka w benzynie są na poziomie 3.5 l i nie jest to dobry wybór żeby w 80% jazdy po mieście wozić powietrze jednostką który pali jak smok. Instalacja gazowa do tych samochodów montowana jest w miejscu gdzie drugi rząd siedzeń chowa się w podłodze co eliminuje możliwość złożenia całości i kosztuje bagatela prawie 5 tysięcy złotych, dlatego alternatywą okazał się caddy maxi który niestety jest świętym gralem. Nigdy nie przeglądałem niemieckich stron w poszukiwaniu auta, caddy maxi jest taką rzadkością w benzynie że szkoda gadać, mowa tu tylko o silnikach 1.6 do 2010 bo później VW wkładał zakichane TSI, można znaleść tańszego caddy z 2012-2014 niż z 2008-2010 to o czymś świadczy. W niemczech cena caddy maxi to standard w granicach 8-14 tysiecy euro znalazłem nawet rekordziste który kosztował z 2009 roku prawie 22 tysiace euro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2019 o 10:02, SebeKK napisał:

Mialem ten silnik w passacie b6, z LPG radzil sobie wysmienicie, a spalanie siegalo 9-11ltr/100km. Osiagi tego silnika sa dobre jak na leciwa konstrukcje. Do tego silnik prosty jak budowa cepa i bezawaryjny. 

Wiem, wiem dzieki za info 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2019 o 12:35, DamU napisał:

Może rozszerz poszukiwania o TDI 1.9 choć sam nie wiem czy to dobra rada. Kwestia przebiegu, dobrej diagnozy przed kupnem i szczęścia.

Dokładnie, zagadzam się 1.9 TDI porządna jednostka ale...... no właśnie ale znaleźć coś uczciwego z relatywnie niskim przebiegiem jeśli można mówić tu o niskich przebiegach. 

 

Pytanie mam jedno jeszcze czy ktoś się orientuje dlaczego w jednych caddy był wskaźnik temperatury, a w drugich nie ma go.  Jak w tych drugich sygnalizownany jest wzrost temperatury? Tak jak w facecie Uno że zapala się kontrolka że jest już gorąco pod maską? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dioda144 napisał:

Jeszcze jedno pytanie czy można przełożyć zegary z auta w którym wskaźniki były kompletne mowa tu o obecności wskaźnika temperatury płynu chlodzacego i czy jest szansa uruchomić ten wskaźnik? 

 

 

https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?t=9029

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

No i jest, brałem pod uwagę kilka opcji modelowych różnych producentów, poszukiwania skupiły się jednak na caddy maxi. Zakupiłem też wreszcie taki model! Mam go jakieś dwa miesiące i mogę polecić rodzinnie która w ilości 6-7 osób podróżuje. Przesuwane drzwi na bok po obu stronach super sprawa dla dzieci i dorosłych, system składania drugiego rzędu siedzeń żeby dostać się do trzeciego jest mega prosty i moja 7 letnia córka po chwili od pokazania sama wchodzi do tyłu, przestrzeń samochodu jest naprawdę mega! Jestem pod wrażeniem ogromu. Bagażnik przy 7 osobach robi robotę nie jest to część samochód, która tylko udaje bagażnik jak np. w Renault Grand Espace czy Chevrolet Orlando, to jest naprawdę duży bagol gdzie można spakować całą rodzinę. 

 

 

 

Pisze tego posta z dwóch powodów. 

Pierwszy żeby się "pochwalić" ze kupiłem😜😜 drugi to że chce zagospodarować półkę nad głową kierowcy. Chciałbym tam wstawić jakiś monitor żeby drugi i trzeci rząd siedzeń mógł oglądać coś w czasie podróż. Robił ktoś coś takiego albo może namiary na kogoś kto zrobił i opisał jakiegoś manualna? 

 

Z góry dziękuję za czas i zaangażowanie :)

Edytowane przez dioda144
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Jeździłem takim z 2012r 2.0 CNG maxi z nalotem 5000km. Z ładunkiem 400kg na pace i przyczepą 600kg na pace dawał radę. Wygodne wozidło.

Jako ciekawostkę napisze, że znajomy chciał go sprzedać w zeszłym roku. Ogłoszenie wisiało na olx i otomoto chyba z 3 miesiące i pies z kulawą nogą nie był zainteresowany.

Znajomy wkurzył się zawiózł go do brata do De i został sprzedany w 2tyg. Oczywiście kupili go Polacy ze Śląska ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.