Skocz do zawartości

Amortyzatory


Smigiel

Rekomendowane odpowiedzi

Po kontroli na SKP okazało się, że amortyzatory mają już dość (LP 53%, PP 75%, LT 56%, PT 56%). Do Scenica 2 2.0 16V 2006 r. można znaleźć na przód:

Z Monroe:

1. 742063SP - OE Spectrum od 180 - 190 zł za sztukę

2. E4749 - Reflex od 180 - 190 zł za sztukę

3. G7396 - Original od 120 zł za sztukę

Z KAYABA:

1. 334831 od 150 zł za sztukę

Oryginał Renault

1. 8200851839 od 190 zł za sztukę

Ktoś wymieniał w SC II i ma jakieś spostrzeżenia? Do tego pewnie dojdą jeszcze osłony i w razie potrzeby łożyska z poduszkami.

Nie biorę pod uwagę taniej chińszczyzny, SACHS za drogo.

Edytowane przez Smigiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, czachabrava napisał:

Panów na przeglądzie to nie zdziwiło i powiedzieli, że to norma.

Ale z drugiej strony amortyzatory muszą mieć minimum 50% bo auto przeglądu nie przejdzie. O ile tyłu nie rozbujam, bo auto nie skacze to przód udaje się bez większego problemu rozbujać. Taki może mało miarodajny test na amortyzatory, ale mniej więcej widać co się dzieje. Przód do wymiany a tył jeszcze daje radę. Do tego przody są mokre oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Smigiel napisał:

Ale z drugiej strony amortyzatory muszą mieć minimum 50% bo auto przeglądu nie przejdzie. O ile tyłu nie rozbujam, bo auto nie skacze to przód udaje się bez większego problemu rozbujać. Taki może mało miarodajny test na amortyzatory, ale mniej więcej widać co się dzieje. Przód do wymiany a tył jeszcze daje radę. Do tego przody są mokre oba.


Pierwsze słyszę, że amortyzator nie może mieć poniżej 50%, bardziej chodzi o różnice miedzy nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smigiel napisał:

przód udaje się bez większego problemu rozbujać

 

W epice wylał mi amorek z przodu 2-3 lata temu, to nie musiałem nawet jechać na SKP i robić testu - na każdym progu zwalniającym przód tańczył jak latynoski pimpowóz :cool:.

Ile wytrzymały oryginały? Jak ponad 200kkm i twardość zawiasu Ci odpowiada to zostałbym przy oryginałach, ale fabryczne monroe nie miały chyba dobrych opinii (przynajmniej w starych meganach - ja musiałem zmienić komplet z tyłu przy 100kkm :no:)

Jak ma być twardziej to sachs albo KYB gazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, technix napisał:

KYB to beton,  nigdy więcej

 

Nie wiem czy to reguła,. ale na moim jednostkowym przykładzie pozostaje potwierdzić.

Co prawda są fani betonowego zawieszenie, ale na mój gust to podchodzi pod masochizm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Smigiel napisał:

Ale z drugiej strony amortyzatory muszą mieć minimum 50% bo auto przeglądu nie przejdzie

Nie.

Badanie skutecznosci amorow na przegladzie to radosna twórczość diagnostów.

W rozporz. jest tylko wzrokowa kontrola i nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Smigiel napisał:

Ale z drugiej strony amortyzatory muszą mieć minimum 50% bo auto przeglądu nie przejdzie.

jedyne co jest badane w ten sposób to różnica tłumienia na stronach. Przy dużej różnicy może być wynik negatywny.

ALE badanie amortyzatorów nie jest, a przynajmniej nie było, składnikiem podstawowego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.