Skocz do zawartości

Meriva A co za nią?


AstraC

Rekomendowane odpowiedzi

Warunki to podobny wymiar, automat, światła ksenon/LED. Klima, poduszki to rzecz normalna. Budżet około 80kpln. Może być ciut więcej, może być mniej. Fajnie jakby było poniżej 10s do 100.

Przykład co się podoba:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-mokka-x-elite-1-4-140-km-automat-afl-led-wyprzedaz-2018-ID6BAS80.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mati_lecha napisał:

Tak.

Myślałem nad tym - jeszcze tylko ksenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swienty napisał:

 

Nie ten segment, to jest bardzo ciasne auto w środku. 

Znajdź mi nowego mikrovana. Coś opartego o Corse czy Fieste, czy Polo? Jest Venga, ale silnik z automatem kiepski, choć cena interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AstraC napisał:

Znajdź mi nowego mikrovana. Coś opartego o Corse czy Fieste, czy Polo? Jest Venga, ale silnik z automatem kiepski, choć cena interesująca.


Przymierz się do tego Opla, może akurat Ci podpasuje. Osobiście miałem wątpliwą przyjemność podróżować tym na tylnej kanapie na trasie Zabrze-Frankfurt i już więcej do tego nie wsiądę. ;];] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z mini, mikro vanów na placu boju pozostało niewiele:

 

- oprócz wspomnianej Vengi, bliźniak ix20

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-ix20-rocznik-2019-automatyczna-skrzynia-biegow-nawigacja-1-6-mpi-125-km-ID6BCqbr.html#593e22cd6e

 

- Golf Sportsvan

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-sportsvan-trendline-1-0-tsi-115-km-skrzynia-dsg-7-stopniowa-oferta-608429-ID6BPbSB.html#3343af22e3

 

oraz Fiat 500L, ale jego w automacie nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swienty napisał:


Przymierz się do tego Opla, może akurat Ci podpasuje. Osobiście miałem wątpliwą przyjemność podróżować tym na tylnej kanapie na trasie Zabrze-Frankfurt i już więcej do tego nie wsiądę. ;];] 

Ale to ma być dla dwoch osób. Przebieg roczny w granicach 10kkm. 80% w mieście.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lukaszek1207 napisał:

No niestety z mini, mikro vanów na placu boju pozostało niewiele:

 

- oprócz wspomnianej Vengi, bliźniak ix20

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-ix20-rocznik-2019-automatyczna-skrzynia-biegow-nawigacja-1-6-mpi-125-km-ID6BCqbr.html#593e22cd6e

 

- Golf Sportsvan

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-sportsvan-trendline-1-0-tsi-115-km-skrzynia-dsg-7-stopniowa-oferta-608429-ID6BPbSB.html#3343af22e3

 

oraz Fiat 500L, ale jego w automacie nie znalazłem...

Ix20 warte zobaczenia, lecz halogenowe lampy. :(

Golf spoko tylko nie wiem jak z trwałością DSG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎28‎.‎04‎.‎2019 o 18:10, swienty napisał:


Przymierz się do tego Opla, może akurat Ci podpasuje. Osobiście miałem wątpliwą przyjemność podróżować tym na tylnej kanapie na trasie Zabrze-Frankfurt i już więcej do tego nie wsiądę. ;];] 

 

Ktos Cie musial bardzo nielubic ;] To auto raczeje dla 2 dorosłych i dzieciakow...

W Corsie z tylu byłoby podobnie :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2019 o 19:52, AstraC napisał:

Ix20 warte zobaczenia, lecz halogenowe lampy. :(

Golf spoko tylko nie wiem jak z trwałością DSG?

Halogeny w miescie nie wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, t_kucyk napisał:

Halogeny w miescie nie wystarcza?

Problem taki, że trafia się podróż około miejska dość często i lepsze lampy to wymóg. Fajne są LEDy matrycowe i nawet za rozsądną kasę w Astrze K z automatem można dostać, pytanie jak nisko się wsiada. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AstraC napisał:

pytanie jak nisko się wsiada. :ok:

 

Nisko ;]. Po przejechaniu 100 km Astrą K boli mnie prawa noga, w poprzedniej wersji czyli w J też mnie bolała mimo wersji foteli sport. W suv-ie lub van-ie mogę zrobić 1000 bez wysiadania i jest ok. Mam delikatne problemy z kręgosłupem i przypuszczam, że to jest przyczyną. Ogólnie astra K to bardzo fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem astrą K 1.4 125 200 000 i jest mega wygodna, mam ten lepszy fotel kierowcy

silnik dynamika akceptowalna

auto super wyciszona, ergonomia na 6 z +

auto warte swojej ceny

od roku modelowego 2018 pojawiły się małe oszczędności

mam enjoya z pakietami i jest ok

teraz enjoy to plastik fantastic

trzeba by brać dynamica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2019 o 21:04, AstraC napisał:

Warunki to podobny wymiar, automat, światła ksenon/LED. Klima, poduszki to rzecz normalna. Budżet około 80kpln. Może być ciut więcej, może być mniej. Fajnie jakby było poniżej 10s do 100.

Przykład co się podoba:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-mokka-x-elite-1-4-140-km-automat-afl-led-wyprzedaz-2018-ID6BAS80.html

 

Fiat 500 L / 500 X jest bardzo zbliżony wymiarami do Meriva B czy starego Stilo 5D.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2019 o 21:04, AstraC napisał:

Warunki to podobny wymiar, automat, światła ksenon/LED. Klima, poduszki to rzecz normalna. Budżet około 80kpln. Może być ciut więcej, może być mniej. Fajnie jakby było poniżej 10s do 100.

Przykład co się podoba:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-mokka-x-elite-1-4-140-km-automat-afl-led-wyprzedaz-2018-ID6BAS80.html

Pug 3008 to już pewnie za drogi i za duży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2019 o 21:04, AstraC napisał:

Warunki to podobny wymiar, automat, światła ksenon/LED. Klima, poduszki to rzecz normalna. Budżet około 80kpln. Może być ciut więcej, może być mniej. Fajnie jakby było poniżej 10s do 100.

Przykład co się podoba:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-mokka-x-elite-1-4-140-km-automat-afl-led-wyprzedaz-2018-ID6BAS80.html

VW Sportsvan

ARONA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

Pug 3008 to już pewnie za drogi i za duży ?

Bardziej mnie zastanawia sterowanie, jednak tam jest chyba z tabletu? Przejze ceny, bo najważniejsze są znośne osiągi, reflektory, automat i wyższe wsiadanie. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AstraC napisał:

@sdss Arona wychodzi całkiem fajnie, tylko to 1.0. ;]

115KM fajnie się odpycha. LED fajnie świeci, całkiem sporo miejsca. Tylko popatrz na FR albo Xcelenca, reszta potwornie smutna w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 minuty temu, AstraC napisał:

Z mojego przejrzenia rynku, w zasadzie zostaje Sportsvan DSG7 1.0 115KM + LED'y, chyba będzie najlepsze.

@kravitz dalej polecasz VW?

 

No na tą chwilę to jeszcze tak. Może po roku coś wyjdzie dziwnego.

Ciekawi mnie pierwszy przegląd po 2ch latach. 

Jak poczuję że serwis jest z tych naciągających, to się pogniewam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, AstraC napisał:

Z mojego przejrzenia rynku, w zasadzie zostaje Sportsvan DSG7 1.0 115KM + LED'y, chyba będzie najlepsze.

@kravitz dalej polecasz VW?

no i ja bym przy tym pozostał.

A jak się wstydzisz przed szwagrem 1.0 TSI to zostaje Ci Hyundai ix20 z wolnosącym 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

no i ja bym przy tym pozostał.

A jak się wstydzisz przed szwagrem 1.0 TSI to zostaje Ci Hyundai ix20 z wolnosącym 1.6.

Wisi mi to kalafiorem, a mojemu ojcu jeszcze bardziej. ;]

W zasadzie konkurencją jedyną na tą chwilę jest C-MAX. Reszta to maluchy, albo bezsensowne SUV'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wymagania się nieco zmieniły i co jest teraz:

- Crossland X NJoy z dodatkami 1.2 130KM

- Mitsubishi ASX 1.6 117KM Intense Plus

I to są faworyci, dalej:

- Golf Sportsvan - nie da się zamówić 1.0 już, tylko 1.5 więc drożej w rezerwie

- C-MAX - nie produkowany, więc jeśli się trafi na placu pożądany to brany pod uwagę 

- Turneo Courier - ogólnie nie jest źle, Ale wnętrze jest biedne, i nie jest to do końca to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2019 o 21:04, AstraC napisał:

Warunki to podobny wymiar, automat, światła ksenon/LED. Klima, poduszki to rzecz normalna. Budżet około 80kpln. Może być ciut więcej, może być mniej. Fajnie jakby było poniżej 10s do 100.

Przykład co się podoba:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-mokka-x-elite-1-4-140-km-automat-afl-led-wyprzedaz-2018-ID6BAS80.html

 

Spieszy się bardzo, czy możesz poczekać?

 

Bo za ciut więcej powinien być Xceed 1.4T 140KM DCT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
20 godzin temu, technix napisał:

I latarnie, a tam gdzie nie ma to jak Kierownik nie widzi to są od tego lekarze 👍

Mało wiesz, a się mądrzysz. Koniec końców niestety nie będzie ani jednego, ani drugiego, ale to w związku z tym, że budżet zmalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.