Skocz do zawartości

Renault Megane III 1.6 - przed zakupem


dawiddawidowski

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o tym konkretnym wynalazku? Na co zwrócić uwagę przy zakupie, ma jakieś wady lub usterki trapiące ten model?

Głównym przeznaczeniem na być jazda 8-10tys. km rocznie oraz od razu założenie instalacji gazowej bo auto ma być minimum pięć lat w jednych rękach

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6i-1110ps-gt-line-100-oryginal-przebieg-bezwypadkowy-key-less-ID6BSJlx.html#360eca3a0f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dawiddawidowski napisał:

Co powiecie o tym konkretnym wynalazku? Na co zwrócić uwagę przy zakupie, ma jakieś wady lub usterki trapiące ten model?

Głównym przeznaczeniem na być jazda 8-10tys. km rocznie oraz od razu założenie instalacji gazowej bo auto ma być minimum pięć lat w jednych rękach

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6i-1110ps-gt-line-100-oryginal-przebieg-bezwypadkowy-key-less-ID6BSJlx.html#360eca3a0f

 

Jakiekolwiek auto byś nie kupował, to na pewno nie z komisu.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kravitz napisał:

 

Jakiekolwiek auto byś nie kupował, to na pewno nie z komisu.

 

 

Nie przesadzaj, takie same ryzyko wtopy i kupienia dobrego auta jak od prywatnej osoby. Kupowałem różnie, zarówno od osób prywatnych jak i z komisów, i jak na razie największa wtopa to było auto od pierwszego właściciela.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kravitz napisał:

 

Jakiekolwiek auto byś nie kupował, to na pewno nie z komisu.

 

Sandero mam od 16r z komisu i było znacznie lepsze niż od prywatnych osób, mechanicznie, wizualnie wiadomo detailing czyni cuda ale i tak lakier wszędzie ori bez otarć itp., fakt że na takich puszkach nie ma dużego zarobku i przekrętów to trafiło się niekombinowane wozidło. Meganka nie dla mnie, więc moje przekonywanie od x lat żeby nie brać w komisach aut nic nie daje:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym konkretnym wynalazku? Na co zwrócić uwagę przy zakupie, ma jakieś wady lub usterki trapiące ten model?

Głównym przeznaczeniem na być jazda 8-10tys. km rocznie oraz od razu założenie instalacji gazowej bo auto ma być minimum pięć lat w jednych rękach

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6i-1110ps-gt-line-100-oryginal-przebieg-bezwypadkowy-key-less-ID6BSJlx.html#360eca3a0f

Jeździłeś Megane 1.6? Jeśli nie to miej świadomość, że będziesz żałować jeśli kupisz tę wersję. Megane III każde byle nie 1.6. Przy 130 nie da się rozmawiać w kabinie, samochód nie jedzie pomimo 110 koni i można by długo wymieniać. Szukaj każdej innej wersji silnikowej byle nie 1.6.

Pozatym bardzo fajne auto, proste w serwisowaniu i w eksploatacji.

 

A teraz co do konkretnego egzemplarza.

IMO Walony w przód. Zderzak jest od Coupe. Tylna klapa ze znaczkiem GT???

Cena delikatnie mówiąc jest wygórowana.

 

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SorenLorenson napisał:

Megane 3 z 1.6 miewa problemy z falującymi obrotami na biegu jałowym, sprawdź to przed kupnem.

Wysłane z mojego moto
 

Pomaga czyszczenie przepustnicy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=152064]Phil_ips[/mention] przecież tam jest skrzynia 6 biegowa, przy tej prędkości nie będzie wyć:skromny:
Obawiam się, że będzie.
5 biegowa skrzynia przy 130 km/h jest 3900 RPM
6 biegowa skrzynia przy 130 km/h jest 3700 RPM

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Phil_ips napisał:

Obawiam się, że będzie.
5 biegowa skrzynia przy 130 km/h jest 3900 RPM
6 biegowa skrzynia przy 130 km/h jest 3700 RPM

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka
 

porównując megane II i z 5 i megane III z 6 jest zauważalnie ciszej:skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Phil_ips napisał:

Obawiam się, że będzie.
6 biegowa skrzynia przy 130 km/h jest 3700 RPM

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka
 

 

Według obrotomierza przy 110km/h ma 3000rpm, przy 145km/h ma 4000rpm.

Przy normalnej jeździe w trasie 110-130km/h jest ekonomicznie i dosyć cicho, później spala dużo i robi się głośno.

Jedyne plusy tego silnika to prostota konstrukcji i montaż lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 19:18, r1sender napisał:

@Phil_ips przecież tam jest skrzynia 6 biegowa, przy tej prędkości nie będzie wyć:skromny:

Będzie.. mam taką służbową 1.6 kombi i jest dramat. W porównaniu z octavia 2 1.4 TSI jest przepaść. Dopóki jeździłem focusem dieslem myślałem że w Megane jest znośnie. Zmieniłem zdanie diametralnie jak teraz się przesiadam z prywatnego do służbowego. Skrzynia 6 nie pomaga bo krótka jest. 

 

Ktoś wyżej podał że mało pali. Staram się jeździć delikatnie a i tak w mieście je 9l/100 i więcej.. 

 

Pomijając te dwie rzeczy auto jest bardzo fajne. Dobrze się prowadzi, klima działa sprawnie, w kombi bagażnik jest całkiem ok. Jedyne co mi w kombi przeszkadza to grube słupki C przez co widoczność do tyłu jest ograniczona. Auto z 2011 roku z nalotem 130kkm. Jedyna usterka która zmusiła auto do jazdy na lawecie to kuna która zaszalala pod maską i rozwaliła przewód paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2019 o 13:23, cesarz napisał:

Jesli chcesz do LPG i nie jeździsz dużo na autostradach to bierz. Autko jest fajne, nieźle wyciszone, nieźle się prowadzi. 

 

Jeździłem 1.5 DCI 110 koni i nawet w miare się zbierało.

po A nie ma obowiazku jechac min 140, mozna i 110-120, cel sie osiagnie a odczuwalnie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanlan napisał:

po A nie ma obowiazku jechac min 140, mozna i 110-120, cel sie osiagnie a odczuwalnie taniej.

 

 

W sumie to można mykać 70 po autostradzie. Dobra, bezpieczna prędkość, a i spalanie niewielkie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Phil_ips napisał:

 

 

W sumie to można mykać 70 po autostradzie. Dobra, bezpieczna prędkość, a i spalanie niewielkie.

sarkazm zbedny. natomiast zauwazylem ze jak A to 140 musi byc, a zareczam ze jadac wolniej tez dotrze sie do celu, bezpieczniej i mniej ryzykownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cesarz napisał:

Najlepiej cisnąc 180 - migać wszystkim światłami i zachowywać odstęp metra od poprzedzających aut ;)

Dlatego jestem za odcinkowym pomiarem predkosci. paru by sie zdziwilo. Ale  jeden uratowany czlowiek bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.05.2019 o 11:43, cesarz napisał:

Najlepiej cisnąc 180 - migać wszystkim światłami i zachowywać odstęp metra od poprzedzających aut ;)

A można jechać 140 zamiast 120 legalnie i cicho, więc czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.