Skocz do zawartości

Zagorzali ekolodzy z AK


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Ryb napisał:

bo wyprzedza ono hybrydy Toyoty (nie wspominając o pozostałych co dopiero raczkują) o lata świetlne. 

W czym sa lepsi od toyoty jesli chodzi o hybrydy? (czysta ciekawosc, bez podtekstow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ppmarian napisał:

Porównuj jabłka do jabłek. Czyli suv 4x4 z możliwością jazdy dookoła komina tylko w trybie EV

Wysłane z tel.
 

Ale ja nie chce porownywac modeli tylko zapytalem w czym rozwiazanie hybrydowe mitsu jest lepsze od toyoty, o czym wsponial Ryb. 

 

Bo jesli Ryb uzyl skrotu myslowego i mial na mysli rozwiazanie PEHV z Outlandera i hybryde Ravke (swoja droga zupelnie nie rozumiem ,dlaczego nie zrobia jej w wersji plug-in), to oczywiscie wybieram Outlandera. Myslisz, ze dlaczego zadalem Ci pytanie o jego zakup.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

W czym sa lepsi od toyoty jesli chodzi o hybrydy? (czysta ciekawosc, bez podtekstow)

 

Wyprzedzili hybrydową RAV4 o co najmniej kilka lat. A hybrydową RAV4 plug-in niemal o dekadę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ryb napisał:

 

Wyprzedzili hybrydową RAV4 o co najmniej kilka lat. A hybrydową RAV4 plug-in niemal o dekadę.

 

 

Ok, czyli nie chodzi Ci o technologie sensu stricte tylko konkretny model z uwagi na zastosowanie napedu PHEV vs HEV(czyli  Outlander vs Rav).

 

Moje pytanie odnosilo sie do samej technologii, nie konkretnego modelu - w czym plug-in Mitsu jest lepszy o dekade od plug-in toyoty. Po prostu pytam, bo nie wiem :ok:

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Ok, czyli nie chodzi Ci o technologie sensu stricte tylko konkretny model z uwagi na zastosowanie napedu PHEV vs HEV(czyli  Outlander vs Rav).

 

Moje pytanie odnosilo sie do samej technologii, nie konkretnego modelu - w czym plug-in Mitsu jest lepszy o dekade od plug-in toyoty. Po prostu pytam, bo nie wiem :ok:

 

Technologie mają ZTCW inne ale trudno tu wskazać która lepsza, bo obie działają bez zarzutu. Plus Mitsu to właśnie to, że ma 4x4 i plug-in. To przewaga tego konkretnego modelu nad konkurencją.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Technologie mają ZTCW inne ale trudno tu wskazać która lepsza, bo obie działają bez zarzutu. Plus Mitsu to właśnie to, że ma 4x4 i plug-in. To przewaga tego konkretnego modelu nad konkurencją.
:ok:
 
Główna różnica tych napędów to taka że Toyota ma skrzynie bezstopniowe a w Mitsubishi w ogóle nie ma skrzyni biegów Toyota potrafi ruszyć silnika benzynowego Mitsubishi nie potrafi ruszyć tylko z silnika benzynowego Toyota maksymalnie na silniku elektrycznym może jechać około 60 km na godzinę Mitsubishi około 130 km na godzinę

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

Główna różnica tych napędów to taka że Toyota ma skrzynie bezstopniowe a w Mitsubishi w ogóle nie ma skrzyni biegów Toyota potrafi ruszyć silnika benzynowego Mitsubishi nie potrafi ruszyć tylko z silnika benzynowego Toyota maksymalnie na silniku elektrycznym może jechać około 60 km na godzinę Mitsubishi około 130 km na godzinę

Wysłane z tel.
 

Wg str Toyoty Prius plugin moze jechac 135km/h na elektryku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Technologie mają ZTCW inne ale trudno tu wskazać która lepsza, bo obie działają bez zarzutu. Plus Mitsu to właśnie to, że ma 4x4 i plug-in. To przewaga tego konkretnego modelu nad konkurencją.

:ok:

 

A to bez dwoch zdan. Komoletnie nie rozumiem dlaczego toyota nie zastosowala plugin chocby w Ravce. Bo ta nowa Rvka to podobno bardzo udane auto jako takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bez dwoch zdan. Komoletnie nie rozumiem dlaczego toyota nie zastosowala plugin chocby w Ravce. Bo ta nowa Rvka to podobno bardzo udane auto jako takie.
Bo trzeba mieć miejsce na baterie. Mitsubishi sprytnie to zrobili kosztem 3rzedu foteli (rav4 nie był 7os) i wyższej podłogi o 4cm w 2 rzędzie.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 11:41, noras napisał:

Nawet jeśli posiada - wyobraź sobie sytuację - kobieta wraca do domu, wysiada z siatami zakupów w dodatku wyciągając dziecko z fotelika. Wśród zakupów ma lody i mrożonki, więc zajmuje się szybkim rozpakowaniem, żeby się rozmroziło. W międzyczasie dzwoni telefon - mamusia - no i następuje krótka, godzinna rozmowa. No i o podłączeniu wtyczki się zapomniało.

Rano się okazuje, że bateryjka pokazuje za mało zasięgu, żeby dojechać do przedszkola/pracy ... 

W spalinowym śmierdzielu - tankowanie na najbliższej stacji załatwia problem na parę dni.

 

Musialaby zapomniec naladowac kilka dni z rzedu, no chyba , ze jezdzi 300km dziennie   ...z lodami i mrozonkami ;];];]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ppmarian napisał:

Bo trzeba mieć miejsce na baterie. Mitsubishi sprytnie to zrobili kosztem 3rzedu foteli (rav4 nie był 7os) i wyższej podłogi o 4cm w 2 rzędzie.

Wysłane z tel.
 

Ale nowa ravka weszla dopiero, mogli odpowiednio zaprojektowac ale dali ciala.

Toyota to generalnie przespala swoja szanse. Przez lata nie mieli praktycznie konkurencji w hybrydach i chyba liczyli ze tak jeszcze dlugo bedzie. Ale pojawil sie Musk i wszystko ruszylo z kopyta. A oni dalej w HEV sie bawia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nowa ravka weszla dopiero, mogli odpowiednio zaprojektowac ale dali ciala.
Toyota to generalnie przespala swoja szanse. Przez lata nie mieli praktycznie konkurencji w hybrydach i chyba liczyli ze tak jeszcze dlugo bedzie. Ale pojawil sie Musk i wszystko ruszylo z kopyta. A oni dalej w HEV sie bawia. 
Toyota bardzo mocno poszła w wodór i chyba tam utopia większość inwestycji.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tom111 napisał:

 

Zrobili też lepsze napędy hybrydowe w Corolli 180 KM i RAV4 218 KM. Polecam wypróbować :ok:

Auta na benzynę ? Przecież w wątku obok twierdzisz, że takimi to już tylko nieudaczni analfabeci jeżdżą.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, noras napisał:

Auta na benzynę ? Przecież w wątku obok twierdzisz, że takimi to już tylko nieudaczni analfabeci jeżdżą.

 

Przecież Toyota jest pionierem nowoczesnych technologii, czystych napędów, dbałości o środowisko i zdrowie wszystkich wokół, etc. (tak przynajmniej wyczytasz w ich materiałach prasowych). Tymczasem ma jeden(!) model plug-in i żadnego w pełni elektrycznego. Cały marketing budują na tym, że nie potrafią robić diesli, więc zrezygnowali (chociaż nie do końca, bo LandCruisera z benzynowym silnikiem nie kupisz choćbyś chciał).

:lol:

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:

Ok ale z pelnymi EV i plugin stoja poza prusem

Wysłane z tel.
 

Postawili na hybrydy i je rozwijają, jak widać po ilości sprzedanych, dobrze zrobili. :ok:

Teraz hybrydy można masowo produkować, nie ma takiego ograniczenia z dostępnością baterii :ok:

Mitsubishi też ma chyba tylko jeden model plug in, robią jakieś EV?

Tak, czy siak, fajnie jakby był jakiś EV Toyoty ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos wczesniej pisal o szkodliwosci CO2...

Nasa ma inne wyliczenia troszke

https://www.naturalnews.com/2019-04-26-nasa-declares-carbon-dioxide-is-greening-the-earth.html

ale nikomu nie oplaca sie tego rozpowszechniac bo na pesudo ekologi mozna zrobic kase. Dlatego na AK mozna poczytac posty pseudo ekolegow ktora sa bardzo ciekawe

Edytowane przez patgaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 13:47, electrofinger napisał:

Też mi frajda...

 

 

Już Ci kiedyś pisałem coś na temat tego filmiku ale cieszy mnie, że dalej jest on dla Ciebie wzorcem. Coś jak Fiat 126p 30 lat temu. Brawo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 12:23, ZUBERTO napisał:

Tu masz rację,

Moja żona na pewno by zapomniała.

 

To szybko po kilku razach by się nauczyła.

 

Cytuj

Mimo tego, że wiem, że to na mnie spadłby obowiązek pilnowania ładowań chodzą mi czasem po głowie głupie myśli kupić EV.

Głupie, bo choć mam warunki do ładowania to lubię swoją kasę rozsądnie wydawać (zakupu EV za taki narazie nie uważam).

Prędzej hybrydę plug-in.

 

Plug in są równie drogie jak EV. Różnice zazwyczaj są małe, a koszty eksploatacji wyższe znacznie. 

Oczywiście są bardziej uniwersalne ale to inna kwestia.

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam fajny artykuł dla zatrwożonych, że prądu braknie.

 

„Przeprowadzone analizy wskazują, że wzrost zapotrzebowania na energie elektryczna w związku z rozwojem e-mobility sięgnie ok. 10% w 2035r. Założono, że do tego czasu na drogach Francji będzie poruszac sie ponad 15 mln pojazdów elektrycznych (ok. 50% całej floty). We wnioskach zarekomendowano wzrost udzialu energii odnawialnej do zasilania elektrykow oraz możliwość wykorzystania technologii V2G dla stabilizacji sieci w czasie najwększego obciążenia.”

 

10% w 15 lat.

To może i u nas korków nie wybije? :oki:

A dzieci na podwórkach Bełchatowa będą tylko o 10% zatrute bardziej? ;]

 

 

https://www.reuters.com/article/us-france-electric/french-grid-operator-able-to-handle-sharp-electric-vehicle-rise-idUSKCN1SL1DB

9B823AC8-173C-464E-9411-63E959DF9CD2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.