Skocz do zawartości

Problem z elektrycznym dachem Panoramą - Faltdach


djb

Rekomendowane odpowiedzi

am problem z dachem panoramą  w SC 2002r.. Pękło to co na zdjeciu. Element plastikowy który idzie po zębatce pękł na 3 części które oznaczyłem. Gdzie cos takiego i czy wogóle można dostać? Ten plastikowy element na końcu ma metalowy bolec który dociska dach. W chwili obecnej dachu nie idzie zamnknąć i cieknie woda więc jestem w totalnej kropce i nie wiem co zrobić.
 

20190501_142036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób więcej zdjęć bo to co dałeś to nic nie widać. Uszkodzony może być cięgno, prowadnica przednia lub wodzik. Z ewentualną naprawą bez problemu sobie sam poradzisz. Powiem krok po kroku co trzeba będzie zrobić. Wszystkie części uszkodzone kupisz tylko we Fiacie na zamówienie do 3 tyg czekania Sam naprawiałem swój i musiałem wymienić dwa cięgna 2 wodziki i dwie prowadnice przednie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają nie uszkodzone elementy wodzik i cięgno nr katalogowy cięgień to 71712323 oraz 7171234 które prawe a które lewe to nie wiem we Fiacie będą wiedzieć. Prowadnica lewa przednia 46470879 niestety wodzika nr kat nie mam 

20190502_111519.jpg

20180706_093655.jpg

20190502_113521.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam cen dokładnie ale cięgno 220 zł za sztukę prowadnica 107 zł  wodzik 80 zł. Wymiana jest bardzo prosta. Z tyłu faltdachu od wewnątrz odkrecasz w sumie 4 śruby. Na przodzie faltdachu masz wewnątrz tą skrzynkę zdejmujesz zaslepke i odkrecasz silniczek  oczywiście odpinasz kostki elektryczne potem od zewnątrz masz takie plastikowe zabezpieczenia przykrecone śrubeczką i wtedy zdejmujesz całe poszycie. Prowadnice są przykrecone na 2 śruby a wodziki są nakładane z jednej strony do prowadnicy a z drugiej do cięgna. Wymiana cięgna jak silniczek jest zdemontowany to poprostu od tyłu wysuwasz  a potem nowe wsuwasz w to samo miejsce. Jak zaczniesz naprawiać to zobaczysz  że ten mój opis może wydawać się skomplikowany a tak naprawdę jest banalne żeby samemu to naprawić. Wrzuciłem zdjęcia i porównaj czy twoje tak samo wyglądają albo wrzuć lepsze foty to Ci powiem co u Ciebie jest uszkodzone bo to co dałeś nie bardzo widać 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu ostatnim wygląda że wodzik jest złamany  ale też może być prowadnica przednia lub cięgno (końcówki) ale ja bym zdemontował dach i wtedy będzie pewność niestety te części są z plastiku i odlewu  żeliwnego które po upływie czasu się kruszą. Jak zdemontujesz dach to porównasz części z tymi co ja dałem fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śruby z tyłu co zaznaczyłem najpierw odkręcasz potem ten silnik z tyłu od zewnątrz podnosisz poszycie i ciągniesz powoli do siebie. Cięgień nie będziesz musiał wyciągać bo będziesz widział końcówki czy nie są połamane mają wyglądać tak jak na moim wcześniejszym zdjęciu 

received_1726213694126218.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.