Skocz do zawartości

Leon III 1.6 tdi manual 5-biegów


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździł ktoś? Jak wrażenia? 

Chodzi o wersję 115KM w kombiku auto 2-letnie z przebiegiem 50-70km. 

Dojeździ bezawaryjnie do 150tys, czy jednak jest to kolejny silnik podwyższonego ryzyka w vw? ;] 

Taki test przeczytałem https://www.auto-swiat.pl/uzywane/seat-leon-16-tdi-test-dlugodystansowy-100-tys-km/4bnctgj :ok: 

Edytowane przez swienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem ostatnio takim wypożyczonym okolo 1000km , glownie po autostradach.

Niskie spalanie. Dynamika dosc słaba. Brakuje 6 biegu na autostradzie. Dosc głosno plus dosc twarde zawieszenie jak na auto w tej wersji. Na dziurawej ekspresowce miedzy Łodzią a Częstochowa byla uczucie ze cos sie zaraz urwie w zawieszeniu, tak waliło.

Wersja Reference wiec słabo wyposazona. 

Auto mialo przebieg 6tys km.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, swienty napisał:

Jeździł ktoś? Jak wrażenia? 

Chodzi o wersję 115KM w kombiku auto 2-letnie z przebiegiem 50-70km. 

Dojeździ bezawaryjnie do 150tys, czy jednak jest to kolejny silnik podwyższonego ryzyka w vw? ;] 

 

 

115 KM w rapidzie więc pewnie to samo. 110 tys niecałe dwa lata. Wymiana oleju co 30 tys i jeździ nadal

Edytowane przez wilu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cesarz tu chłop robi niby w godzinę jak mówi :)

 

 

 

swoja droga 115 KM w 5F to jest DDYA, a te 1.6 TDI to są CAYC i tym podobne

 

DDYA wychodzi z typoszeregu EA288, a CAYC jest EA189

 

http://pics3.tdiclub.com/data/517/820433_EA288.pdf

do przestudiowania czy jest inny czy ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2019 o 12:31, swienty napisał:

Jeździł ktoś? Jak wrażenia? 

Chodzi o wersję 115KM w kombiku auto 2-letnie z przebiegiem 50-70km. 

Dojeździ bezawaryjnie do 150tys, czy jednak jest to kolejny silnik podwyższonego ryzyka w vw? ;] 

Taki test przeczytałem https://www.auto-swiat.pl/uzywane/seat-leon-16-tdi-test-dlugodystansowy-100-tys-km/4bnctgj :ok: 

Kupując pewny samochód z pl masz jeszcze min. 2 lata gwarancji, więc w ogóle w czym rzecz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Kupując pewny samochód z pl masz jeszcze min. 2 lata gwarancji, więc w ogóle w czym rzecz???

 

Jeszcze rok, ale VW zaliczyło tak dużo wtop z silnikami że trzeba dmuchać na zimne. Chcę tym pojeździć 4, więc 2-letnie gwarancja to jeszcze nie wszystko. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Skoro kupujesz 2 latnie auto to mniej więcej masz prawie dwa lata gwarancji lub 120 tys km, więc zawsze możesz po 2 latach sprzedać i iść w kolejny samochód mając cały czas spokój głowy :)

 

Mogę też kupić nowe BMW X7 i sprzedawać co roku jednak raczej każdy mierzy siły na zamiary. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, swienty napisał:

 

Mogę też kupić nowe BMW X7 i sprzedawać co roku jednak raczej każdy mierzy siły na zamiary. ;)

Raczej utrata wartości takiego Leona w dieslu będzie znikoma przez ten okres czasu z uwagi na to, że Leony w dieslu 1.6 w bazowych wersjach wyposażenia/flotowych bardzo szybko tracą na wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Golfem z tym silnikiem tylko w wariancie mocy 105 lub 110 KM już nie pamiętam. Auto z 2015r. Podobało mi się spalanie w nim i ogólnie dawał radę jak na tę pojemność i moc. Jednak sporym minusem był brak 6 biegu podczas jazdy autostradowej. Podczas jazdy po mieście nie przeszkadzał brak 6 biegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w golfie VII kombi. Dla mnie te diesle 1.6 to nieporozumienie, jeżdżą słabo, a spalanie może 0,5l niższe niż normalne 2.0 TDI. Ja polecam warunkowo tylko po chipie, fabrycznie słaby jak cholera. To nowy 1.6 Diesel w astrze k fabrycznie miażdży tego TDI osiągami, a spalanie ma równie niskie o ile nie niższe. Przypuszczam, że gdyby zrobić program w tym 1.6 TDI to pojedzie jak ta Astra K fabrycznie.
1.6 TDI ma fabrycznie 250 Nm, a 1.6 w Astrze 300 Nm i tą różnice czuć kolosalnie za kierownicą.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2019 o 20:05, volkov napisał:

Jeździłem Golfem z tym silnikiem tylko w wariancie mocy 105 lub 110 KM już nie pamiętam. Auto z 2015r. Podobało mi się spalanie w nim i ogólnie dawał radę jak na tę pojemność i moc. Jednak sporym minusem był brak 6 biegu podczas jazdy autostradowej. Podczas jazdy po mieście nie przeszkadzał brak 6 biegu. 

 

W jakim sensie? Ja nie lubie 6b bo na 6tce nie jedzie. 5b w zupelnosci wystarcza pod warunkiem, ze zaakceptuje sie wyzsze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wujekcybul napisał:

 

W jakim sensie? Ja nie lubie 6b bo na 6tce nie jedzie. 5b w zupelnosci wystarcza pod warunkiem, ze zaakceptuje sie wyzsze spalanie.

Nic nie będzie jechać na 6-ce, jeśli to najwyższy bieg, bo on nie służy do tego by na nim przyspieszać. To nadbieg, który ma służyć redukcji obrotów ile tylko się da, żeby ograniczyć spalanie- tylko tyle i aż tyle. Chcesz żeby jechało to redukujesz. Kląłem kiedyś inżyniera Forda który w poprzedniej Fieście, kiedy topowym silnikiem było 120 konne 1.6, wsadził tam tylko 5-biegową skrzynię - na autostradzie przy 140 km/h  było ponad 4000 RPM i hałas który po kilkudziesięciu minutach powodował ból głowy i spalanie 9l/100 km.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Manx napisał:

 Kląłem kiedyś inżyniera Forda który w poprzedniej Fieście, kiedy topowym silnikiem było 120 konne 1.6, wsadził tam tylko 5-biegową skrzynię - na autostradzie przy 140 km/h  było ponad 4000 RPM i hałas który po kilkudziesięciu minutach powodował ból głowy i spalanie 9l/100 km.

Też to przerabiałem. Koszmar! Co ciekawe to samo bylo w grandepunto , gdzie punto 2 miało super zestopniowama skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.