Skocz do zawartości

Brak miejsca w dowodzie rejestracyjnym na pieczątki


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Posłużyłem się szukajką i znalazłem taki wątek

 

Może jednak "dobra zmiana" coś zmieniła i mozna jeździc z karteczką z przeglądu w nieskończoność? Tzn do następnego badania?

 

Jeśli jednak muszę zmienić dowód, to mam tutaj pytanie uzupełniające.

Samochód zarejestrowany w innym powiecie. Ja tam już nie mieszkam.

Po nowy dowód jak rozumiem muszę iść do swojego urzędu gminy, ale czy to oznacza zmianę również numerów rejestracyjnych? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kravitz napisał:

Posłużyłem się szukajką i znalazłem taki wątek

 

Może jednak "dobra zmiana" coś zmieniła i mozna jeździc z karteczką z przeglądu w nieskończoność? Tzn do następnego badania?

 

Jeśli jednak muszę zmienić dowód, to mam tutaj pytanie uzupełniające.

Samochód zarejestrowany w innym powiecie. Ja tam już nie mieszkam.

Po nowy dowód jak rozumiem muszę iść do swojego urzędu gminy, ale czy to oznacza zmianę również numerów rejestracyjnych? :(

 

jezdzij z karta bo nic Ci z tego tytułu nie grozi ;]

A najlepiej zostaw DR w domu bo nie ma potrzeby go wozic :ok:

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kravitz napisał:

Posłużyłem się szukajką i znalazłem taki wątek

 

Może jednak "dobra zmiana" coś zmieniła i mozna jeździc z karteczką z przeglądu w nieskończoność? Tzn do następnego badania?

 

Jeśli jednak muszę zmienić dowód, to mam tutaj pytanie uzupełniające.

Samochód zarejestrowany w innym powiecie. Ja tam już nie mieszkam.

Po nowy dowód jak rozumiem muszę iść do swojego urzędu gminy, ale czy to oznacza zmianę również numerów rejestracyjnych? :(

u siebie miałem w grudniu przegląd...jako że w złomku skończyło się miejsce to wziąłem karteczkę z OSKP ładnie poskładałem i wrzuciłem do DR....
przy kontroli i tak nie wyjdzie bo nie zamierzam wyskakiwać z DR w formie papierowej...a przy sprzedaży...kupujący otrzyma komplet i z tym wyrobi sobie nowy DR...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

jezdzij z karta bo nic Ci z tego tytułu nie grozi ;]

A najlepiej zostaw DR w domu bo nie ma potrzeby go wozic :ok:

za granica tez mozna tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem temat u osoby z rodziny, z kartką z SKP poszła do WK w celu wyrobienia nowego DR ze względu na brak miejsc na pieczątki. Pani w okienku stwierdziła że nie musi wyrabiać nowego DR, wystarczy wozić stary DR z kartką z SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wladmar napisał:

 

Nie. 

Czyli warto miec DR by uniknac klopotow w razie wyjazdu za granice. Chyba ze auto nigdy nie przekroczy granicy to na kwitkach mozna krecic.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wladmar napisał:

 

Ale mogli. 

 

mogli do wszystkiego

jest ważne badanie ? jest, więc IMO nie jest to takie oczywiste

na jednej granicy pokazali mi datę w DR (bo nie dawałem karteczki), to pokazałem kartkę z badaniem, wskazałem aktualną datę i było OK

powiedziałem że takie mamy przepisy, jak kończy się miejsce w DR to dają karteczkę :phi:

 

wiem że jest ryzyko że się ktoś doczepi, że będzie się trzeba tłumaczyć, ale czy faktycznie mają podstawy 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fanlan napisał:

za granica tez mozna tak?

 

Watpie, ze ktokowliek za granica będzie rozkminial daty przeglądu w polskim DR ;]

Ale masz racje, ze jak się często wyjezdza to lepiej mieć porządek w papierach.

Kravitz pisal, ze ma nowego Golfa wiec watpie, ze auto o które pyta będzie jezdzic gdzies dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Watpie, ze ktokowliek za granica będzie rozkminial daty przeglądu w polskim DR ;]

Ale masz racje, ze jak się często wyjezdza to lepiej mieć porządek w papierach.

Kravitz pisal, ze ma nowego Golfa wiec watpie, ze auto o które pyta będzie jezdzic gdzies dalej...

 

 

Właśnie chodzi o auto, którym planujemy jechać do Portugalii w tym roku ;)

Mitsubishi Lancer.

Ma tempomat (a Golf nie) i dodatkowo mam do niego bagażnik na dach, a do Golfa nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:

 

Właśnie chodzi o auto, którym planujemy jechać do Portugalii w tym roku ;)

Mitsubishi Lancer.

Ma tempomat (a Golf nie) i dodatkowo mam do niego bagażnik na dach, a do Golfa nie ;)

 

I tak nie pojedzie pewnie autem, wiec nie ma problemu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, steyr napisał:

Ostatnio przerabiałem temat u osoby z rodziny, z kartką z SKP poszła do WK w celu wyrobienia nowego DR ze względu na brak miejsc na pieczątki. Pani w okienku stwierdziła że nie musi wyrabiać nowego DR, wystarczy wozić stary DR z kartką z SKP.

Czyli pani była niedouczona, bo w momencie gdy kończą sie miejsca, to dowód traci ważność. I pomimo, ze nie trzeba go wozić, to ma być ważny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blue_ napisał:

Czyli pani była niedouczona, bo w momencie gdy kończą sie miejsca, to dowód traci ważność. I pomimo, ze nie trzeba go wozić, to ma być ważny.

 

 

gdzie jest taki zapis ? chyba że odnosisz się do zapisu że wszelkie zmiany należny zgłosić w ciągu 30dni

to raczej kartka traci ważność, bo jest tam adnotacja że jest ważna 30dni :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koonrad napisał:

kartka traci ważność, bo jest tam adnotacja że jest ważna 30dni 

A wpis diagnosty do CEPIK też traci ważność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak po roku czasu jazdy z samą kartka od diagnosty o zaliczeniu BT. Chcemy ponownie zrobić przegląd to wtedy już z musimy mieć nowy dowód czy diagnosta wystawi kolejne zaświadczenie na kartkę o pozytywnym wyniku BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OlekBartek napisał:

A jak po roku czasu jazdy z samą kartka od diagnosty o zaliczeniu BT. Chcemy ponownie zrobić przegląd to wtedy już z musimy mieć nowy dowód czy diagnosta wystawi kolejne zaświadczenie na kartkę o pozytywnym wyniku BT?

 

Normalnie robi badanie i wystawia kolejną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Koonrad napisał:

 

gdzie jest taki zapis ? chyba że odnosisz się do zapisu że wszelkie zmiany należny zgłosić w ciągu 30dni

to raczej kartka traci ważność, bo jest tam adnotacja że jest ważna 30dni :hmm:

Masz w dowodzie rubryke H: data ważności dowodu. U mnie jest wpisany kolejny dzień po dacie wygaśnięcia ostatniego BT.

ostatnio zona byla w urzedzie dowiedziec sie czy musi wymieniac, bo raz ze braklo kratek na pieczatki, dwa ze zmienila adres, to dowiedziala sie, ze te dwie sprawy to pikuś, ale musi wymienić, bo wraz z końcem miejsc na pieczątki dowód staje się nie ważny.

Tak samo jest z dowodem osobistym- 10 lat i wymiana, pomimo ze pesel i data urodzenia Ci sie nie zmieniła

Edytowane przez blue_
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blue_ napisał:

Masz w dowodzie rubryke H: data ważności dowodu. U mnie jest wpisany kolejny dzień po dacie wygaśnięcia ostatniego BT. 

a kto Ci to wpisał tam i na jakiej podstawie antycypował kiedy będzie to miało miejsce w związku z BT?

Musiałbyś trafić na wyjątkowego wróżbitę w WK żeby przewidział dzień po BT auta, za te 6 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

W dodatku musialby ja co rok modyfikowac ;]

nie no rozumiem, że ktoś mu wpisał datę wypadającą dzień po dacie ważności ostatniego BT... czary Panie, czary !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, blue_ napisał:

Masz w dowodzie rubryke H: data ważności dowodu. U mnie jest wpisany kolejny dzień po dacie wygaśnięcia ostatniego BT.

ostatnio zona byla w urzedzie dowiedziec sie czy musi wymieniac, bo raz ze braklo kratek na pieczatki, dwa ze zmienila adres, to dowiedziala sie, ze te dwie sprawy to pikuś, ale musi wymienić, bo wraz z końcem miejsc na pieczątki dowód staje się nie ważny.

Tak samo jest z dowodem osobistym- 10 lat i wymiana, pomimo ze pesel i data urodzenia Ci sie nie zmieniła

 

A u mnie, w dwóch dowodach rejestracyjnych są 3 kreseczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, blue_ napisał:

Masz w dowodzie rubryke H: data ważności dowodu. U mnie jest wpisany kolejny dzień po dacie wygaśnięcia ostatniego BT.

ostatnio zona byla w urzedzie dowiedziec sie czy musi wymieniac, bo raz ze braklo kratek na pieczatki, dwa ze zmienila adres, to dowiedziala sie, ze te dwie sprawy to pikuś, ale musi wymienić, bo wraz z końcem miejsc na pieczątki dowód staje się nie ważny.

Tak samo jest z dowodem osobistym- 10 lat i wymiana, pomimo ze pesel i data urodzenia Ci sie nie zmieniła

 

chyba tylko w tymczasowym

dowod-rejestracyjny-2257-7db8503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ozarek napisał:

a kto Ci to wpisał tam i na jakiej podstawie antycypował kiedy będzie to miało miejsce w związku z BT?

Musiałbyś trafić na wyjątkowego wróżbitę w WK żeby przewidział dzień po BT auta, za te 6 lat

ale co Cię tak dziwi i dlaczego nie wierzysz? przecież to system z automatu wypluwa,

pozatym nie jest ciężko obliczyć kiedy to wypadnie.

kupiłem auto we wrześniu 2013, przegląd miało ważny do 1 kwietnia roku następnego. w nowym dowodzie wpisali tą datę w pierwszej rubryce. od razu wiadomo, że ostatni przegląd będzie wbity w 1 kwietnia 2019, więc w dacie ważności wpisali 2.04.2019 i po temacie

szkoda, ze nie miałem zdjęcia tego dowodu, bo bym pokazał. teraz mam juz nowy i w tym są już kreseczki.

tak nawiasem mówiąc polacy to faktycznie dziwny naród? dowód kosztuje 60 zł raz na 6 lat, ale nie bedzie jeden z drugim wymieniał, tylko z jakimiś karteczkami jezdził. co to za oszczędność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blue_ napisał:

tak nawiasem mówiąc polacy to faktycznie dziwny naród? dowód kosztuje 60 zł raz na 6 lat, ale nie bedzie jeden z drugim wymieniał, tylko z jakimiś karteczkami jezdził. co to za oszczędność?

 

To nie chodzi o oszczednosc a zawracanie gitary i marnowanie czasu na wizyty w WK...

Co to za roznica czy przeglad jest wbity w DR czy masz to potwierdzone na wydruku? :hehe:

Przeciez to jest absurdalne, zeby wymagac wymiany z powodu takiej dupereli.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blue_ napisał:

@Maciej__ 

ale póki co dr jest obowiązkowy, więc żadna wymówka marnowanie czasu. ja spędziłem max 15 min w urzędzie przy składaniu wniosku i 5 min przy odbiorze

 

Czyli w dodatku musisz jechac dwa razy... IMHO takie tematy sie powinno zalatwiac przez internet.

Ja nigdy nie trzymalem auta tak dlugo, ale na 100% bym tego nie wymienil zwlaszcza, ze chyba nawet mandatu za to nie wylapiesz.

A teraz jak nie trzeba wozic DR to juz w ogole nie ma tematu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blue_ napisał:

ale co Cię tak dziwi i dlaczego nie wierzysz? przecież to system z automatu wypluwa,

pozatym nie jest ciężko obliczyć kiedy to wypadnie.

kupiłem auto we wrześniu 2013, przegląd miało ważny do 1 kwietnia roku następnego. w nowym dowodzie wpisali tą datę w pierwszej rubryce. od razu wiadomo, że ostatni przegląd będzie wbity w 1 kwietnia 2019, więc w dacie ważności wpisali 2.04.2019 i po temacie

szkoda, ze nie miałem zdjęcia tego dowodu, bo bym pokazał. teraz mam juz nowy i w tym są już kreseczki.

tak nawiasem mówiąc polacy to faktycznie dziwny naród? dowód kosztuje 60 zł raz na 6 lat, ale nie bedzie jeden z drugim wymieniał, tylko z jakimiś karteczkami jezdził. co to za oszczędność?

Oszczędność to 60zl 

Pomyśl że czasem dają zastępczy ...często w sytuacji kiedy brak miiejsca na pieczątki

Po co wydawać 60zl skoro nie trzeba wozić DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blue_ napisał:

@Maciej__ 

ale póki co dr jest obowiązkowy, więc żadna wymówka marnowanie czasu. ja spędziłem max 15 min w urzędzie przy składaniu wniosku i 5 min przy odbiorze

a ja muszę wziąć dwa dni wolnego żeby głupi papier wymienić

biorąc pod uwagę że mam 3 pojazdy, to jest 12dni zmarnowane 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blue_ napisał:

nie jest ciężko obliczyć kiedy to wypadnie.

kupiłem auto we wrześniu 2013, przegląd miało ważny do 1 kwietnia roku następnego. w nowym dowodzie wpisali tą datę w pierwszej rubryce. od razu wiadomo, że ostatni przegląd będzie wbity w 1 kwietnia 2019,

Co jeśli ktoś się spóźni z którymś badaniem technicznym albo kilkoma?

:hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Joki napisał:

Co jeśli ktoś się spóźni z którymś badaniem technicznym albo kilkoma?

:hmm: 

Ja np. ''spóźniłem'' sie  jednym autem chyba 4 lata, bo po prostu nim nie jeździłem i stał sobie w garażu.

Póki co nie jest to chyba zabronione:)

Na szczęście dowód nie miał daty ważności;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blue_ napisał:

tak nawiasem mówiąc polacy to faktycznie dziwny naród? dowód kosztuje 60 zł raz na 6 lat, ale nie bedzie jeden z drugim wymieniał, tylko z jakimiś karteczkami jezdził. co to za oszczędność?

Dziwni to są ci co ten dowód projektowali/zatwierdzali. Co stało na przeszkodzie, by tych miejsc na przeglądy zrobić więcej. Zwłaszcza, ze te nowe dowody są o 50% większe od starych (gdzie było 6 miejsc):skromny:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, volf6 napisał:

Dziwni to są ci co ten dowód projektowali/zatwierdzali. Co stało na przeszkodzie, by tych miejsc na przeglądy zrobić więcej. Zwłaszcza, ze te nowe dowody są o 50% większe od starych (gdzie było 6 miejsc):skromny:

 

Dokładnie. Nie widzę powodów aby DR miałby nie posiadać 10 miejsc na przeglądy, dając nam 10 letnią ważność dokumentu jak w przypadku DO. Póki co, mamy probiurokratyczny świstek marnujący nasz czas i papier. Tzn. widzę jeden powód - całkowitą rezygnację z papierowej formy DR. Ale z tym się ustawodawca najwyraźniej nie spieszy, bo przypomnijmy zmiana przepisów miała wejść w życie w III kwartale 2018. Póki co, wszystko jest po staremu i być może coś się zmieni dopiero w ostatnim kwartale 2019 roku.

 

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/583027,dowod-rejestracyjny-wymiana-brak-miejsca-na-pieczatki-od-kiedy-przepisy.html

 

Sam aktualnie stoję przed dylematem - wyrabiać/nie wyrabiać nowy DR. Z tego co czytam w powyższym artykule, wyjeżdżając za granicę (np. do Czech), powinienem jednak DR sobie wyrobić. Zdaje się, że będę w grupie pechowców, którzy będą musieli wyrobić świstek tracący ważność z końcem roku.

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blue_ napisał:

@Maciej__ 

ale póki co dr jest obowiązkowy, więc żadna wymówka marnowanie czasu. ja spędziłem max 15 min w urzędzie przy składaniu wniosku i 5 min przy odbiorze

A ja ostatnio, żeby wymienić musiałem pojechać do Lbn(dobra tutaj powiedzmy moja wina, bo się nie przemeldowałem), wziąć na ten dzień wolne, a w urzędzie spędziłem min. 3 godziny, odbiór nowego - faktycznie 5 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Koonrad napisał:

a ja muszę wziąć dwa dni wolnego żeby głupi papier wymienić

 

każdy urząd w tym kraju ma przynajmniej jeden dzień w tygodniu, w którym pracuje dłużej, i wolnego brać nie trzeba.

u mnie na dodatek mogę się wcześniej internetowo umówić na dany dzień i godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciej__ napisał:

chyba nawet mandatu za to nie wylapiesz.

 

dzisiaj rozmawiałem z kolegą z drogówki. owszem mandatu za to nie ma, ale póki jest obowiązkowy, to każdy zapełniony dowód pieczątkami należy wymienić, a jeśli tego nie zrobisz, to grozi kara administracyjna 500 zł z urzędu. urząd może odezwać się sam, może Cię też zgłosić do urzędu policja w momencie kiedy Cię zatrzyma do kontroli i sprawdzi, ze masz niewymieniony.

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2019 o 10:17, gregoryj napisał:

diagnosta mi mowil, ze jest wtedy notatka zostawiona w systemie, ze brak miejsca w dowodzie. Nie wiem czy policja widzi w systemie ta notatke podczas kontroli .... i czy to nie jakas sciema.

 

nie jest to ściema. widzą wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2019 o 09:17, 4tyelement napisał:

przy kontroli i tak nie wyjdzie bo nie zamierzam wyskakiwać z DR w formie papierowej.

 

i to jest największy błąd. wystarczy, ze nie bedzie działał cepik (a nie działa każdego dnia przez ileś tam czasu) to przy kontroli możesz spędzić nawet godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2019 o 19:15, blue_ napisał:

ale co Cię tak dziwi i dlaczego nie wierzysz? przecież to system z automatu wypluwa,

pozatym nie jest ciężko obliczyć kiedy to wypadnie.

kupiłem auto we wrześniu 2013, przegląd miało ważny do 1 kwietnia roku następnego. w nowym dowodzie wpisali tą datę w pierwszej rubryce. od razu wiadomo, że ostatni przegląd będzie wbity w 1 kwietnia 2019, więc w dacie ważności wpisali 2.04.2019 i po temacie

 

system tego z automatu nie 'wypluwa', a ta kratka nie do tego służy.

Teraz weź pod uwagę, że możesz się spóźnić ze 2-3dni z badaniem, albo wypadnie ze 2x w nd a pojedziesz w pn, albo auto ma warsztacie przestoi z miesiąc po badaniu z uwagi na kolizję, albo awarię i będziesz miał ważne badanie w nieważnym dowodzie...

To jest komórka używana w dowodach tymczasowych albo jeżeli występuje jakieś inne ograniczenie dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ozarek napisał:

 

system tego z automatu nie 'wypluwa', a ta kratka nie do tego służy.

Teraz weź pod uwagę, że możesz się spóźnić ze 2-3dni z badaniem, albo wypadnie ze 2x w nd a pojedziesz w pn, albo auto ma warsztacie przestoi z miesiąc po badaniu z uwagi na kolizję, albo awarię i będziesz miał ważne badanie w nieważnym dowodzie...

To jest komórka używana w dowodach tymczasowych albo jeżeli występuje jakieś inne ograniczenie dokumentu.

 

To tak z praktyki, mam przyczepkę powyżej 750kg, więc koniecznie są przeglądy co rok

Kupiłem ją w lutym i tak był pierwszy przegląd, kolejne robiłem jak potrzebowałem jechać i tak po kilku latach z lutego zrobił się czerwiec :phi:

Więc data w DR rozjechała się dość mocno 

 

Na szczęście SKP nam "za płotem" więc jak zapomnę to nie ma problemu podjechać

 

W drugim aucie w ogóle zapomniałem raz zrobić przegląd i cały rok przeleciał :blush:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.