Skocz do zawartości

Wezwanie na komendę... Mailem


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem na maila wezwanie... Całkiem możliwe, a nawet pewne, że coś odwaliłem. 

Ale...skąd mają maila? Jest numer i oczywiście mogę zadzwonić, chociaż pewnie przez telefon niczego konkretnego się nie dowiem. 

Pocztą póki co nic nie przyszło. Teoretycznie mogę maila nie przeczytać...ale wiadomo, że pójdę. 

Zastanawia mnie tylko jak dostali mojego maila. Mam profil zaufany, ale to i tak chyba nie powinno tak działać? 

 

Screenshot_20190509-163454__01.jpg.75fd6e90d8add8ffde2eedef8f734319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomecki napisał:

Dostałem na maila wezwanie... Całkiem możliwe, a nawet pewne, że coś odwaliłem. 

Ale...skąd mają maila? Jest numer i oczywiście mogę zadzwonić, chociaż pewnie przez telefon niczego konkretnego się nie dowiem. 

Pocztą póki co nic nie przyszło. Teoretycznie mogę maila nie przeczytać...ale wiadomo, że pójdę. 

Zastanawia mnie tylko jak dostali mojego maila. Mam profil zaufany, ale to i tak chyba nie powinno tak działać? 

 

Wolalbys po polecony dymac na poczte i stać pol godziny w kolejce? ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fili_P napisał:

Odpalając propfil zaufany chyba zaznaczało się checkboxa na zgody w róznych celach....(?)

 

Sluzby to chyba niespecajalnie musze mieć zgode, żeby się skontaktować z obywatelem? ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ZUBERTO napisał:

Otarles?

Za samo depniecie po gazie raczej by Cię nie ciągała policja.

 

Absolutnie nie. Prędkość na pewno plus jakieś inne zmiany pasów, może pomarańczowe (czerwone na pewno nie). Takie coś mogło się zdarzyć, czyli standardowe rzeczy wysyłane na maila policji.

 

Swoje auto odrzucam raczej, bo mail ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mati_lecha napisał:

A co było w tym SMS ?

 

"MiiMove:
Dziekujemy za wynajem naszego samochodu Melania. Prosimy o bezpieczna jazde i stosowanie sie do zasad ruchu drogowego, nie przekraczanie limitow predkosci oraz nie przeciazenie silnika. "

 

Standardowa formuła pewnie. Tego samego dnia jechałem jeszcze Traficarem. Stawiam, że albo to albo to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomecki napisał:

"MiiMove:

Dziekujemy za wynajem naszego samochodu Melania. Prosimy o bezpieczna jazde i stosowanie sie do zasad ruchu drogowego, nie przekraczanie limitow predkosci oraz nie przeciazenie silnika. "

 

Standardowa formuła pewnie. Tego samego dnia jechałem jeszcze Traficarem. Stawiam, że albo to albo to.

Skoro było "przekraczanie limitów prędkości" to może faktycznie to.

Tylko czy firma by się na to zdecydowała w obawie przed utrata klienta/klientów, ile zapitalales?

PS. Ja Cię rozumiem, ujeżdżać wynajętą Melanię i nie poszaleć to grzech.:phi:

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ZUBERTO napisał:

Skoro było "przekraczanie limitów prędkości" to może faktycznie to.

Tylko czy firma by się na to zdecydowała w obawie przed utrata klienta/klientów, ile zapitalales?

 

Imo na policję rzeczywiście poszło nagranie z mojej jazdy i podali maila.

 

Zapisu z GPSa myślę, że nie dali, a nawet gdyby to chyba za to lejce nie mogą polecieć? Mogło być minimalnie ponad "limit"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomecki napisał:

Imo na policję rzeczywiście poszło nagranie z mojej jazdy i podali maila.

Zapisu z GPSa myślę, że nie dali, a nawet gdyby to chyba za to lejce nie mogą polecieć? Mogło być minimalnie ponad "limit"

 

Wg mnie to jest nierealne, zeby donosili na wlasnych klientow :facepalm:

Chyba, ze ktos postronny Cie nagral, zglosil na Policje i w przez kontakt z firma dotarli do Ciebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maciej__ napisał:

 

No to pewnie korzystajac z ich uslug zgodziles sie na przetwarzenia i udostepnianie danych osobowych.

 

No to na pewno. Zobaczymy, nic grubego nie zrobiłem raczej ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie poszedł. Jestem pewny, że moja poczta wywaliłaby akurat ten list do spamu 😄 Z resztą zawsze ważne listy tam wywala ;)

Może posłali maila na zasadzie - nie chce nam się pisać pisma, drukować, bo papieru brak, łazić na pocztę, wysyłać poleconych - poślemy maila... jak przyjdzie damy mu stówkę mandatu, jak nie przyjdzie to trudno.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomecki napisał:

 

"MiiMove:
Dziekujemy za wynajem naszego samochodu Melania. Prosimy o bezpieczna jazde i stosowanie sie do zasad ruchu drogowego, nie przekraczanie limitow predkosci oraz nie przeciazenie silnika. "

 

Standardowa formuła pewnie. Tego samego dnia jechałem jeszcze Traficarem. Stawiam, że albo to albo to.

No nie mów. Jakieś tydzień temu zarejestrowałem się w MiiMove, bo chciałem zabrać tą Astrę na Obwodnicę i zobaczyć ile pójdzie :hmm: Akurat coś mi wypadło i nie miałem czasu pojechać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kaczorek79 napisał:

No nie mów. Jakieś tydzień temu zarejestrowałem się w MiiMove, bo chciałem zabrać tą Astrę na Obwodnicę i zobaczyć ile pójdzie :hmm: Akurat coś mi wypadło i nie miałem czasu pojechać... 

 

Po 15 min jak jedziesz wg nich niebezpiecznie to przychodzi powiadomienie. Ponoć są przypadki, w których nawet dzwonią.

 

Screenshot_20190510-083836.jpg.8f788f27bb130e619b5a2056cdabe7dd.jpg

 

Ilość tych przyspieszeń to "loteria", prawie każde ruszenie było tak zakwalifikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, czacha napisał:

Donoszenie na swoich klientow ze dopuscili sie wykroczenia - slabe .. ja z takiej firmy bym wiecej nie skorzystal.

Tez prawda, lepszy bylby zapis w regulaminie ze za przekroczenie predkosci doliczaja jakas kwote np +50% od calego czasu najmu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smigiel napisał:

Wezwanie na komendę e-mailem? No ludzie! :) Ja bym w żadnym wypadku nie reagował, bo to nie jest droga urzędowa. Zwykła prowokacja i tyle.

Ooooo i zaczyna się temat wałkowany wielokrotnie na AK, czyli szybkości działania organów państwa, skutecznych powiadomień, itd.

Większość tutaj, zawsze twierdziła, że system powiadamiania/wzywania listownego za zwrotnym potwierdzeniem i 2x awizo jest stary, skostniały, nieprzystający do wspolczesnych czasów.

Jednak jeżeli chodzi o mandat dla wzywanego, czy inna niedogodność to jednak ta skostniała procedura staje sie nieodzowna.

  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już na policji, po co czekać dwa tygodnie. Chodziło o jedno moje zgłoszenie z grudnia, o którym zapomniałem. 

Nie było widać nawet blach, chodziło mi tylko o zwrócenie uwagi na jedno miejsce koło mojego domu. 

Ale normalnie przyjęli to jako zgłoszenie i będzie zamknięte, bo brak numerów. 

  • Haha 1
  • Skonfundowany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomecki napisał:

Byłem już na policji, po co czekać dwa tygodnie. Chodziło o jedno moje zgłoszenie z grudnia, o którym zapomniałem. 

Nie było widać nawet blach, chodziło mi tylko o zwrócenie uwagi na jedno miejsce koło mojego domu. 

Ale normalnie przyjęli to jako zgłoszenie i będzie zamknięte, bo brak numerów. 

 

LOL :hehe:

A tutaj już powstaly soczywiscie spiskowe teorie dziejow ;] 

  • Lubię to 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomecki napisał:

Byłem już na policji, po co czekać dwa tygodnie. Chodziło o jedno moje zgłoszenie z grudnia, o którym zapomniałem. 

Nie było widać nawet blach, chodziło mi tylko o zwrócenie uwagi na jedno miejsce koło mojego domu. 

Ale normalnie przyjęli to jako zgłoszenie i będzie zamknięte, bo brak numerów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tomecki napisał:

Byłem już na policji, po co czekać dwa tygodnie. Chodziło o jedno moje zgłoszenie z grudnia, o którym zapomniałem. 

Nie było widać nawet blach, chodziło mi tylko o zwrócenie uwagi na jedno miejsce koło mojego domu. 

Ale normalnie przyjęli to jako zgłoszenie i będzie zamknięte, bo brak numerów. 

O.. czyli sam doniosles a potem sie bales ze

ktos na Ciebie doniosl ;) 

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2019 o 17:12, tomecki napisał:

Hmm, auto na minuty mi przychodzi do głowy. Postraszyli smsem po ostatniej jeździe. Maila mają... bawili by się? 

wiesz, ze przez Cibie Trafficar zmienił regulamin na niekorzystny?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 07:06, czacha napisał:

O.. czyli sam doniosles a potem sie bales ze

ktos na Ciebie doniosl ;) 

 

nie doniosłem, bo jak pisałem - nie widać blach, a napisałem po to, żeby spróbować poprawić bezpieczeństwo.  Mało tego, nie wysłałem tego na 'standardowy' adres do donoszenia, tylko na adres mailowy komisariatu dzielnicy, żeby "poprosić" o radiowóz w tym feralnym miejscu. NIGDY tam nie ma kontroli, a potrąceń (w tym śmiertelnych) pełno, dwa na szybko znalezione: Jeden, Dwa

 

Film, który wysłałem -

 

 

Teraz się już trochę na plus zmieniło. Jakieś 2 miesiące temu przed krzyżówką, na której Mazda skręca w prawo jest próg zwalniający (i jadąc z drugiej strony przed pasami) oraz plastikowe rozdzielenie pasów.

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.