Skocz do zawartości

Podmiana silnika i skrzyni biegów w OPLU


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że na kąciku opla ruch znikomy moe tutaj uzyskam odpowiedź.

Cytuj

 

Chodzi o podmianę silnika i ewentualnie skrzyni biegów.

1. Czy automatyczna skrzynia biegów z silnika 2.2 diesel ( roczniki około 2000 r) podejdzie do silnika benzynowego 2.2 lub 2.0 - 136 KM. Oba benzyniaki mają więcej mocy niż wspomniany diesel. Codzi o to czy pasuje P&P czy trzeba coś ciąć i spawać?

Lub jak kto woli czy do samochodu z "PADNIĘTYM"  2.2 dieslem (12) KM) i automatem da sie wsadzić 2.0 benzynę 136KM.

 

Pomijam fakt wybebeszania samochodu z dislowskich pozostałości celem wsadzenia benzyny. Chodzi o samą współpracę silnik skrzynia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AxiT napisał:

Z racji że na kąciku opla ruch znikomy moe tutaj uzyskam odpowiedź.

 

 

Pocieszę Cię, w pozostałych działach podobnie. Ja nie wiem, czy ludziom się już auta nie psują, czy ze wszystkim jeżdżą do mechanika i nie tracą czasu na forach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znajomosci specyfiki Opla zaryzykuje stwierdzenie, ze nie. 

Chyba, ze przelozyc wszystko z jednego auta do drugiego. 

Kiedys ogladalem program interwencji dziennikarskiej bo jakis gosc sobie kupił wymarzonego Paśnika w TDI, ale pojechał do ASO bo mu coś niedomagało i po VIN wyszło, że to anglik z benzynowym silnikiem :) dotarli do handlarza-mirka ;) ktory zrobil z tego biznes, przekladajac angliki i robiac z benzyn diesle, bo to bardziej wtedy chodziło na rynku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też korci Frota, ale niestety w krótkiej budzie nie wychodziło v6 z automatem, a nawet w manualu ze świeczką szukać. Więc jeśli się w przyszłości zdecyduję to przekładka całego zespołu napędowego będzie jedynym słusznym rozwiązaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frontera, to rwd jest... To jezeli mechanicznie da się przykręcić do silnika to powinno zadziałać. Bo skrzynie na 99% mają takie same (lub bardzo podobne przełożenia), róznieca będzie głównie w przełożeniu głównym  tylnego mostu.

 

 

Problem moze być ze sterowaniem skrzyni, skrzynia ma własny komputer, współpracował ze sterownikiem silnika dizla, nie wiadomo czy sterownik silnika beznynowego będzie chciał gadać ze sterownikiem skrzyni automatycznej. No chyba ze wymiana wiązki silnika benzynowego na wiązke takiego samego silnika benzynowego z automatem fabrycznie jest do ogarnięcia (wiązka i sterownik silnika)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zejk napisał:

Mnie też korci Frota, ale niestety w krótkiej budzie nie wychodziło v6 z automatem, a nawet w manualu ze świeczką szukać. Więc jeśli się w przyszłości zdecyduję to przekładka całego zespołu napędowego będzie jedynym słusznym rozwiązaniem. 

Były, nawet jedna była na sprzedaż w tym roku w ogłoszeniach... ;]

Szukaj również pod hasłem Isuzu Amigo, możesz nawet 3.5 V6 trafić z US and A , a to już idzie ogniem :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, analyzer64 napisał:

 

Skrzynia 4L30E, przełożenie główne chyba 4,10 we wszystkich wersjach. 

 

Oki jak dokładnie wygląda układ napędowy w frocie sport B?

Zakładam że wygląda tak:

 

silnik (brak przed 1) przykręcona skrzynia biegów (2 / 1 to chyba sprzęgło) do skrzyni przekręcony "reduktor" (3) z którego wychodzi jeden wał na tył a drugi na przód.

 

Czyli jeśli dobre rozumiem jeśli do reduktora podejdzie sama skrzynie nie będzie problemu  przełożeniami.

 

Opiszcie co jest pod każdą z cyfr

frota sk.jpg

 

 

Jesli to wspomniana 4L30E to była w kilku samochodach i to nie tylko oplach

 

 

Chodzi mi o to żeby odkręcić 1+2 i zamienić na automat.

Edytowane przez AxiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pipper napisał:

Były, nawet jedna była na sprzedaż w tym roku w ogłoszeniach... ;]

Szukaj również pod hasłem Isuzu Amigo, możesz nawet 3.5 V6 trafić z US and A , a to już idzie ogniem :jem:

 

Co do takich to jest gościu na forum frontery co sprzedaje takie zmoty gdzieś z okolic chyba poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AxiT napisał:

 

Co do takich to jest gościu na forum frontery co sprzedaje takie zmoty gdzieś z okolic chyba poznania.

Znalazłem dziś rano w ogłoszeniach z 4.6 V8 z Forda za 15kpln... :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pipper napisał:

Znalazłem dziś rano w ogłoszeniach z 4.6 V8 z Forda za 15kpln... :piwko:

tak to chyba ten widziałem to ogłoszenie ale nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.