Skocz do zawartości

[Astra G X14XE] przestał działać prędkościomierz (wyjmowanie/wymiana zegarów)


Jaceq_P

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.
W astrze G przestał działać prędkościomierz. Podobno inne elementy zegarów działają (obrotomierz, licznik km itp). W tylnej złączce podczas wymiany podświetlenia zauważyłem wykruszony częściowo zapinany plastik - więc może coś przestało łączyć.
Czy w astrze G można czasowo odpiąć i wymontować zegary (tudzież wymienić na inne) a przy tym odpalić auto i jeździć czy np. immobiliser jest w zegarach i "ni-dy-rydy" ?

 

PS. Czy w przypadku konieczności wymiany zegarów wystarczy sugerować się pochodzeniem z auta benzynowego czy np. pojemność i 8 lub 16v też mają znaczenie?

Edytowane przez Jaceq_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaceq_P napisał:


W astrze G przestał działać prędkościomierz. Podobno inne elementy zegarów działają (prędkościomierz, licznik km itp).

 

 

 

napisz dokładnie co w końcu działa, a co nie działa 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 51cent napisał:

 

 

napisz dokładnie co w końcu działa, a co nie działa 😀

 

Poprawione... obrotomierz itp. działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prędkość w Astrze G odczytywana jest z lewej piasty przedniej.

Pada czujnik - a dokładniej łamią się stalowe przewody wychodzące z piasty i wchodzące do kostki.

Można wymienić sam czujnik, też tak robiłem w przednich piastach, choć tylko w zamienniku czujnik występuje - 35 zł

https://allegro.pl/oferta/przod-przedni-czujnik-abs-opel-astra-g-astra-ii-7410198777

Na dwa wymienione czujniki lewy padł po 3 miesiącach, wtedy wymieniłem całą piastę na SKF - 350 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to czujnik samego ABS z którego dodatkowo dane przetwarzane są na odczyt prędkości? Bo jeśli tak to awarię czujnika powinna sygnalizować kontrolka ABS (chyba)...

 

PS. Na razie obrotomierz znowu działa ale trudno powiedzieć co ma na to wpływ. Może poruszenie kostki przy zegarach a może wstrząs np. na wyboju na lewym kole. 

Myślałem jeszcze o zakupie zegarów skoro kompletne sprawne można dostać już za ok. 20 zł plus przesyłka, ale na razie zaczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jaceq_P napisał:

 Bo jeśli tak to awarię czujnika powinna sygnalizować kontrolka ABS (chyba)...

 

PS. Na razie obrotomierz znowu działa ale trudno powiedzieć co ma na to wpływ. Mlewym kole.

 

Na 100% wywali ci błąd ABSu, wymieniałem swojego czasu piastę ze względu na brak wskazań prędkościomierza, uwalony był czujnik.

 

Co z tym obrotomierzem? Pisałeś że działa, a że nie działa prędkościomierz 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 51cent napisał:

 

Na 100% wywali ci błąd ABSu, wymieniałem swojego czasu piastę ze względu na brak wskazań prędkościomierza, uwalony był czujnik.

 

Co z tym obrotomierzem? Pisałeś że działa, a że nie działa prędkościomierz 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

Ech... Nie wiem czemu cały czas spod palców wychodzi mi słowo obrotomierz... Jedyny problem dotyczy prędkościomierza 😑. Zresztą na razie wszystko wróciło do normy... No prawie bo od jakiegoś czasu nie działa klakson, ale to już inna historia 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, bo u mnie jest podobny problem..pacjent AG Z16XEP 2008r.

Ogólnie rzecz biorąc prędkościomierz działa normalnie, ale na postoju, na biegu jałowym jak np. wsiadam do samochodu, wskazówka potrafi się mocno podnieść w górę, czasem jak gdzieś ruszam (zwłaszcza pod górkę) jest to samo. W czasie jazdy problem nie występuje. Kontrolka ABS raz się świeci a raz nie. Zauważyłem jednak taką zależność, że chętniej się zaświeca, jak jest wilgotno pada deszcz. Bawić się w wymianę samego czujnika czy od razu piasta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Hubert_ napisał:

Kontrolka ABS raz się świeci a raz nie. Zauważyłem jednak taką zależność, że chętniej się zaświeca, jak jest wilgotno pada deszcz. Bawić się w wymianę samego czujnika czy od razu piasta? 

U Ciebie objawy są bardziej ewidentne... Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć od dokładnych oględzin okablowania przy piaście - jeśli to przewód może da się coś zreanimować na jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wracając do tematu braku wskazań prędkościomierza... Okazało się podczas jednej z wizyt w warsztacie że przyczyną okazał się przetarty przewód ABS, choć wstępnie auto już było szykowane do wymiany piasty. Po naprawie przewodu problem zniknął.

Edytowane przez Jaceq_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

U mnie było tak, że po wymianie piasty z czujnikiem problem zniknął..połowicznie. Tzn. kontrolka ABS przestała się zaświecać, jednak po jakimś czasie problem ze skaczącym prędkościomierzem (tylko przy małych prędkościach) nadal się pojawiał. Pora było dokładnie przyjrzeć się przewodowi. Po wypięciu przeczyściłem piny z wtyczki idącej do czujnika w piaście i problem zniknął całkowicie. Zaoszczędzone 130zł. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.