Skocz do zawartości

Co kupili fizole w kwietniu.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Źródło. https://www.samar.pl/__/3/3.a/103372/TOP30-modeli-dla-Kowalskiego--Corolla-liderem-kwietnia-.html?locale=pl_PL

Toyota idzie jak burza w koncu na Aurisa i Corolle sa dobre ceny to i sprzedaz bardzo ladna. Oszalamiajaca pozycja super kompaktu od Kily i brak w zestawieniu Hultaja i30. W koncu narod sie poznal na koreancach i kupuje tylko rozsadnie cenowo SUV. Brawo Dacia.

 

Co ciekawe ani jednego VW i Seata :hmm: chyba nadal czuja oddech WLTP na plecach.

 

1. Dacia Duster: 765 egzemplarzy
2. Toyota Yaris: 546 
3. Toyota Auris: 502 
4. Toyota Corolla: 499 
5. Skoda Fabia: 441 
6. Fiat Tipo: 308 
7. Hyundai Tucson: 305 
8. Skoda Octavia: 298 
9. Skoda Rapid: 295 
10. Dacia Sandero: 277 
11. Kia Sportage: 274 
12. Toyota C-HR. 262
13. Mazda CX-3: 221  
13. Nissan Qashqai: 221 
15. Toyota Aygo: 216 
16. Toyota RAV4: 212 
17. Opel Astra: 190 
18. Hyundai i20: 187 
19. Skoda Karoq: 186 
20. Kia Ceed: 185 
21. Suzuki Vitara: 175 
22. Renault Megane: 166 
23. Opel Corsa: 150 
24. Renault Clio: 138 
25. Ford Kuga: 134 
26. Citroen C3: 133 
27. Mazda CX-5: 131 
28. Opel Mokka: 130 
29. Kia Stonic: 127 
29. Skoda Citigo: 127
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wujekcybul napisał:


7. Hyundai Tucson: 305 

11. Kia Sportage: 274 
 

Ciekawe  z czego wynika różnica Tucsona i Sportage - IMO to auta b zblizone przy czym chyba sportage  jest tańszy ;) do tego ma nieco dluzszą gwarancję  - choc moze jak sie  już kupuje to co innego jest ważne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delco napisał:

Ciekawe  z czego wynika różnica Tucsona i Sportage - IMO to auta b zblizone przy czym chyba sportage  jest tańszy ;) do tego ma nieco dluzszą gwarancję  - choc moze jak sie  już kupuje to co innego jest ważne..

Porównując wizualnie (reszty nie znam) te 2 auta w Sportage przód/światła mi się nie widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Porównując wizualnie (reszty nie znam) te 2 auta w Sportage przód/światła mi się nie widzą.

Mnie się w sportage nie widzi tył - ten kretyński IMO podział swiateł na dwa piętra.... ale jakbym za taka samą wersje miał płacic np 10 tys zł taniej to chyba dałbym radę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delco napisał:

Ciekawe  z czego wynika różnica Tucsona i Sportage - IMO to auta b zblizone przy czym chyba sportage  jest tańszy ;) do tego ma nieco dluzszą gwarancję  - choc moze jak sie  już kupuje to co innego jest ważne..

Hultaj w praktyce daje lepsza gwarancje. Kia kojazy sie z Shuma i iinymi a SUVto prestiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujekcybul napisał:

Hultaj w praktyce daje lepsza gwarancje. Kia kojazy sie z Shuma i iinymi a SUVto prestiz.

Być może że lepszą bo pewnie bez wyłączeń....

 A co do skojarzeń - pewnie akurat ja jestem niemiarodajny bo kiedyś jeżdziłem (krótko przyznaje) sportage I  i wspominam to dobrze...choć Hultajem też jeździłem... Ba nawet dalej jest na mnie zarejestrowany (ale Getz)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy szukałem zonie używki tak do 20 kzł, to co oglądałem to masakra, szukałem corsy D, astry H, Merivy A, Roomstera, Note.... już prawie jedną noga byłem w Dacii, brałem pod uwagę kreskę i kupno nowego dustera bądź sandero.

nie dziwie się, że tak wygląda lista fizoli.

osobiście dziwi mnie niska pozycja astry K, to świetnie auto;), jestem niemiarodajny jak kolega wyżej bo mam za sobą spędzone w nim 200 000 i pewnie jeszcze drugą dwusetkę strzelę przez najbliższe 2-3 lata nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delco napisał:

Ciekawe  z czego wynika różnica Tucsona i Sportage - IMO to auta b zblizone przy czym chyba sportage  jest tańszy ;) do tego ma nieco dluzszą gwarancję  - choc moze jak sie  już kupuje to co innego jest ważne..

Jak z czego? Tucson jest ladny czego nie da sie powiedziec o Sportage :swinka:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maxit napisał:

Jeździłem tylko Qashqai`em, żadnego z listy bym nie kupił.... Coś jest ze mną nie tak? ;)

 

Każdy ma inne preferencje, takie pseudo suvy to chyba kupują tacy co albo nie mają rodziny albo mają wyrośnięte już dzieci. Jedyny aspekt to taki że można wjechać na krawężniki i itp. Co nie znaczy że teraz jest taka moda, w mojej okolicy jest podobnie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jerzyk_ napisał:

chyba jakiś dziwny ten ranking, bo u mnie w salonie VW/Audi kolejka na zapisy

Ci, co się zapiszą, kupią w czerwcu, lipcu czy jescze później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 12:57, amazaque napisał:

Citigo na końcu listy? 8]

 

Małe autko, z silniczkiem 3 cylindrowym 60KM, za około 40 tysięcy. W tej cenie można spokojnie kupić Sandero, niewiele drożej gołe Tipo Sedan. A mając budżet 30-40 tysiecy, wiele osób idzie jednak w samochody używane.

 

Z drugiej strony, mało maluchów w zestawieniu. Panda nawet się nie łapie. Widać, że nie ma wielu chętnych na takie auta, a wielu producentów wycofało maluchy z oferty - patrz peugeot, hyundai, renault, kia. 

Edytowane przez Majkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rado_ napisał:

Nie widzę marki premium Peugeot :hmm:

Nie ma. Nowego 508 to pewnie i firmy nie kupia. Cennikowo ich auta wychodza bardzo drogo. Dwa razy przymierzalem sie do zakupu i dwa razy nie bylo duzych rabatow. Szkoda, bo ladne auta choc zabojady nie potrafia zrobic dobrych mulimedii w nowych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wujekcybul napisał:

Nie ma. Nowego 508 to pewnie i firmy nie kupia. Cennikowo ich auta wychodza bardzo drogo. Dwa razy przymierzalem sie do zakupu i dwa razy nie bylo duzych rabatow. Szkoda, bo ladne auta choc zabojady nie potrafia zrobic dobrych mulimedii w nowych autach.

Zobacz cene 508 to z butów wyskoczysz:hehe:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, wujekcybul napisał:

Bardzo mnie to zastanawia bo oprocz klasy B to sa daleko w tyle w EU. Jeszcze 3008 robi robote ale tez jest drogi.

Mozna taniej wyrwać niż Skode, która to przecież powinna byc  tania? (bo w srodku to jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujekcybul napisał:

Bardzo mnie to zastanawia bo oprocz klasy B to sa daleko w tyle w EU. Jeszcze 3008 robi robote ale tez jest drogi.

 

to jest właśnie fenomen, bo z drugiej strony PSA podobno tak dobrze stoi finansowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 12:40, wujekcybul napisał:

Źródło. https://www.samar.pl/__/3/3.a/103372/TOP30-modeli-dla-Kowalskiego--Corolla-liderem-kwietnia-.html?locale=pl_PL

Toyota idzie jak burza w koncu na Aurisa i Corolle sa dobre ceny to i sprzedaz bardzo ladna. Oszalamiajaca pozycja super kompaktu od Kily i brak w zestawieniu Hultaja i30. W koncu narod sie poznal na koreancach i kupuje tylko rozsadnie cenowo SUV. Brawo Dacia.

 

Co ciekawe ani jednego VW i Seata :hmm: chyba nadal czuja oddech WLTP na plecach.

 

1. Dacia Duster: 765 egzemplarzy
2. Toyota Yaris: 546 
3. Toyota Auris: 502 
4. Toyota Corolla: 499 
5. Skoda Fabia: 441 
6. Fiat Tipo: 308 
7. Hyundai Tucson: 305 
8. Skoda Octavia: 298 
9. Skoda Rapid: 295 
10. Dacia Sandero: 277 
11. Kia Sportage: 274 
12. Toyota C-HR. 262
13. Mazda CX-3: 221  
13. Nissan Qashqai: 221 
15. Toyota Aygo: 216 
16. Toyota RAV4: 212 
17. Opel Astra: 190 
18. Hyundai i20: 187 
19. Skoda Karoq: 186 
20. Kia Ceed: 185 
21. Suzuki Vitara: 175 
22. Renault Megane: 166 
23. Opel Corsa: 150 
24. Renault Clio: 138 
25. Ford Kuga: 134 
26. Citroen C3: 133 
27. Mazda CX-5: 131 
28. Opel Mokka: 130 
29. Kia Stonic: 127 
29. Skoda Citigo: 127
 

Ja tutaj widzę:

- zaskakująco mocny Tucson

- rapid wciąż się trzyma 9 miejsca chociaż w sumie to już go nie ma

- zaskakująco niska pozycja astry - chyba pora na FL

- jest drogi ford kuga a nie ma focusa ani fiesty 8]

- gdzie jest golf i polo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 12:40, wujekcybul napisał:

Co ciekawe ani jednego VW i Seata :hmm: chyba nadal czuja oddech WLTP na plecach.

 

Moim zdaniem po prostu VW wrócił do poprzedniej polityki cenowej. A seat bez zmian, trzeba zaśpiewać i zatańczyć by dostać byle jakie 3000zł rabatu na auto za 150k.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ⠀ napisał:

 

Moim zdaniem po prostu VW wrócił do poprzedniej polityki cenowej. A seat bez zmian, trzeba zaśpiewać i zatańczyć by dostać byle jakie 3000zł rabatu na auto za 150k.

Malo tego Seata nie da sie kupic. Chyba fabryka ma za male moce przerobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

Ja tutaj widzę:

- zaskakująco mocny Tucson

- rapid wciąż się trzyma 9 miejsca chociaż w sumie to już go nie ma

- zaskakująco niska pozycja astry - chyba pora na FL

- jest drogi ford kuga a nie ma focusa ani fiesty 8]

- gdzie jest golf i polo???

Tucson bez zaskoczenie to jest po prostu ladne auto dodatkowo silnik 1.6PB jest tani a masz namiastke premium. Astra nisko czemu to nie wiem moze nie oferuja juz IV? Fiesta nowa nie zrobila na mnie wow vs moja stara. Golfa i Polo nie ma bo GPL no i ceny tez dosc wysokie. Rapid wysoko tak samo jak Auris sprzedaja to co maja na placach z odpowiednia cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 09:30, Rado_ napisał:

Nie widzę marki premium Peugeot :hmm:

nie na PL rynek. Za drogo, a konsument by chciał francuskie auto tanio :)

 

ale widać, że na innych rynkach radzą sobie świetnie, zwłaszcza z 2008 i 3008 :ok: pełno tego na drogach np. w Hiszpanii i Włoszech. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

Chcialbym jeszcze zobaczyc raport 1osDB vs fizole vs firmy, ktore sa na CIT.

Godzinę temu, bergerac napisał:

nie na PL rynek. Za drogo, a konsument by chciał francuskie auto tanio :)

 

ale widać, że na innych rynkach radzą sobie świetnie, zwłaszcza z 2008 i 3008 :ok: pełno tego na drogach np. w Hiszpanii i Włoszech. 

Lokalny patriotyzm we Francji napedza im sprzedaz. Wogole SUV Pezota sa calkiem fajne. W przeciwienstwie do Citroena. Nie wiem co oni tam knoca w prowadzeniu. No moze oprocz multimedii sa tak samo dziadowskie niezaleznie czy to Dacia, Renault, Pezot czy Citonen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujekcybul napisał:

Astra nisko czemu to nie wiem moze nie oferuja juz IV?

Ja się nie dziwię ludziom którzy idą do salonu po markowego kompakta i wychodzą zobaczywszy samochód wykonany na poziomie Fiata Panda :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amazaque napisał:

Ja się nie dziwię ludziom którzy idą do salonu po markowego kompakta i wychodzą zobaczywszy samochód wykonany na poziomie Fiata Panda :hehe:.

Piszesz o Astrze IV? To ma taki sam standard wykonania jak koreance a jest lepsze i tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pejus1982 napisał:

Z całym szacunkiem ale Astra K jest dużo lepiej wykonana niż Panda. Mamy takie auta w firmie i wiem co piszę.

Szefostwo kupi byle tanio z rabatami żeby plebs miał czym jeździć służbowo, to samo dotyczy Forda. I tak trzymają fason że nie Dacia :hehe:. Przeciętny "Kowalski" patrzy na co wydaje pieniądze :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, amazaque napisał:

Szefostwo kupi byle tanio z rabatami żeby plebs miał czym jeździć służbowo, to samo dotyczy Forda. I tak trzymają fason że nie Dacia :hehe:. Przeciętny "Kowalski" patrzy na co wydaje pieniądze :phi:.

Rozumiem, ze mam dopisac kile ceed jako 3ci najlepszy samochod na swiecie zaraz po fiacie 500x i Skodzie superb? Astra to jedno z nalepszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bergerac napisał:

jeśli uważasz, że nowa Astra jest wykonana jak Fiat Panda, to przepraszam Cię bardzo, ale nie masz zupełnie pojęcia o temacie :) 

 

zależy co rozumieć poprzez jakość wykonania. Jeśli jakość i spasowanie elementów, to może być racja. W swojej Astrze rozbierałem już słupek B, deskę przed pasażerem (przy okazji wymieniłem filtr kabinowy - ten kto wymyślił jego lokalizację powinien za karę do końca życia wymieniać te filtry ;]) i prawy próg, żeby likwidować skrzypienia, trzeszczenia i świerszcze. A pomiędzy obudowę zegarów, a deskę upchałem kawałki gumy. Zostały mi jeszcze świerszcze w klamkach przednich drzwi ;]

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maro_t napisał:

 

zależy co rozumieć poprzez jakość wykonania. Jeśli jakość i spasowanie elementów, to może być racja. W swojej Astrze rozbierałem już słupek B, deskę przed pasażerem (przy okazji wymieniłem filtr kabinowy - ten kto wymyślił jego lokalizację powinien za karę do końca życia wymieniać te filtry ;]) i prawy próg, żeby likwidować skrzypienia, trzeszczenia i świerszcze. A pomiędzy obudowę zegarów, a deskę upchałem kawałki gumy. Zostały mi jeszcze świerszcze w klamkach przednich drzwi ;]

Miałeś Fiaty, co Cie dziwi, ta klasa to takie chińskie trampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bergerac napisał:

jeśli uważasz, że nowa Astra jest wykonana jak Fiat Panda, to przepraszam Cię bardzo, ale nie masz zupełnie pojęcia o temacie :) 

 

Kolega @amazaque ma rację w pewnym wąskim fragmencie rzeczywistości, tym który zapewne sam doświadczył. Wersje "zaślepka" Astry wyglądają strasznie. 

Zresztą, wersje zaślepka zawsze wyglądają strasznie, nikt ich nie kupuje dla wyglądu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maro_t napisał:

 

zależy co rozumieć poprzez jakość wykonania. Jeśli jakość i spasowanie elementów, to może być racja. W swojej Astrze rozbierałem już słupek B, deskę przed pasażerem (przy okazji wymieniłem filtr kabinowy - ten kto wymyślił jego lokalizację powinien za karę do końca życia wymieniać te filtry ;]) i prawy próg, żeby likwidować skrzypienia, trzeszczenia i świerszcze. A pomiędzy obudowę zegarów, a deskę upchałem kawałki gumy. Zostały mi jeszcze świerszcze w klamkach przednich drzwi ;]

 

No nieźle. W mojej budżetowej kurze nic nie trzeszczy, ale za to dokonałem ciekawego odkrycia w zakresie "kultury" pracy 3 cylindrów.

Otóż przyklejony do szyby uchwyt na telefon wpada w wibracje w pewnym zakresie obrotów. Ale tylko na paliwie 95, bo na 98 nie wibruje rotfl

Eksperyment powtarzałem wielokrotnie. Na 98 się sinik mniej telepie.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No nieźle. W mojej budżetowej kurze nic nie trzeszczy, ale za to dokonałem ciekawego odkrycia w zakresie "kultury" pracy 3 cylindrów.
Otóż przyklejony do szyby uchwyt na telefon wpada w wibracje w pewnym zakresie obrotów. Ale tylko na paliwie 95, bo na 98 nie wibruje rotfl
Eksperyment powtarzałem wielokrotnie. Na 98 się sinik mniej telepie.
 
Również mam wrażenie, że TSI generacji EA 211 lepiej pracuje na 98.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jaruga napisał:

 

No nieźle. W mojej budżetowej kurze nic nie trzeszczy, ale za to dokonałem ciekawego odkrycia w zakresie "kultury" pracy 3 cylindrów.

Otóż przyklejony do szyby uchwyt na telefon wpada w wibracje w pewnym zakresie obrotów. Ale tylko na paliwie 95, bo na 98 nie wibruje rotfl

Eksperyment powtarzałem wielokrotnie. Na 98 się sinik mniej telepie.

 

Pytanie czy on ma mape na 98? Bo po tuningu to i owszem ale standard to chyba nie. :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.