Skocz do zawartości

Co kupili fizole w kwietniu.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rado_ napisał:

Miałeś Fiaty, co Cie dziwi, ta klasa to takie chińskie trampki.

 

jesli chodzi o jakoś wykonania wnętrza, wrażenie solidności deski rozdzielczej i jej dźwięki to Fiat Bravo był pod tym wzlędem lepszej jakości niż Astra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

 

zależy co rozumieć poprzez jakość wykonania. Jeśli jakość i spasowanie elementów, to może być racja. W swojej Astrze rozbierałem już słupek B, deskę przed pasażerem (przy okazji wymieniłem filtr kabinowy - ten kto wymyślił jego lokalizację powinien za karę do końca życia wymieniać te filtry ;]) i prawy próg, żeby likwidować skrzypienia, trzeszczenia i świerszcze. A pomiędzy obudowę zegarów, a deskę upchałem kawałki gumy. Zostały mi jeszcze świerszcze w klamkach przednich drzwi ;]

 

Musisz być chyba wyjątkowo nadwrażliwy na takie dzwieki ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rado_ napisał:
39 minut temu, maro_t napisał:
 
jesli chodzi o jakoś wykonania wnętrza, wrażenie solidności deski rozdzielczej i jej dźwięki to Fiat Bravo był pod tym wzlędem lepszej jakości niż Astra.

Po jakim czasie wyszły te dźwięki?

 

Są praktycznie od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaruga napisał:

Ja też coś tak myślę że @maro_t powinien dać się komuś innemu przejechać żeby posłuchał ;)

 

 

te rzeczy (stukanie w słupku dokładnie za uchem kierowcy), świerszcz w klamkach czy zegarach nie są moim wymysłem, są nawet o tym wątki na forum Astry. Podejrzewam, że jest to w większości egzemplarzy, tylko większość tego nie słyszy albo nie zwraca uwagi. Mnie takie rzeczy irytują. Zwłaszcza, że ostatnio lubię jeździć z wyłączonym radiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

 

TSi? Chyba wszystkie mają i lepiej chodzą na 98. Niektóre wręcz jej wymagają.

Zmiany osiągów nie zauważyłem poza odczuciem że na 95 jakby lepiej jedzie z dołu a na 98 jakoś bardziej gładko wkręca się na wyższe obroty. Ale to może być złudzenie wiec się nie upieram.

Natomiast nie mam wątpliwości że na 98 chodzi jakoś bardziej gładko i chyba nieco ciszej. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ⠀ napisał:

 

Kolega @amazaque ma rację w pewnym wąskim fragmencie rzeczywistości, tym który zapewne sam doświadczył. Wersje "zaślepka" Astry wyglądają strasznie. 

Zresztą, wersje zaślepka zawsze wyglądają strasznie, nikt ich nie kupuje dla wyglądu.

wersji zaślepka nie widziałem, trudno mi się wypowiadać. Widziałem i testowałem zarówno średnią jak i wyższą wersję i nie miałem uwag. Z drugiej strony odnoszę wrażenie, że poprzednia Astra miała we wnętrzu lepsze materiały, chociaż ergonomia jest jednak na wyższym poziomie w nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 12:40, wujekcybul napisał:

Co ciekawe ani jednego VW i Seata :hmm: 

 

Jak były golfy w salonach poniżej 60k to VW był w czołówce sprzedaży.

Teraz najtańszy golf 66k, najtańszy sportsvan o prawie 10k drożej niż ja kupiłem rok temu :facepalm:

 

Corolla/Auris jest wysoko, bo wyprzedają stary model i ceny zaczynają się od 57k. Nowa corolla jest 20k droższa :facepalm:

Widać, że dla Kowalskiego 60k jest psychologiczną (i finansową pewnie) granicą ceny za rodzinne auto, a ceny nowych kompaktów osiągają granice absurdu...

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

 

Jak były golfy w salonach poniżej 60k to VW był w czołówce sprzedaży.

Teraz najtańszy golf 66k, najtańszy sportsvan o prawie 10k drożej niż ja kupiłem rok temu :facepalm:

 

Corolla/Auris jest wysoko, bo wyprzedają stary model i ceny zaczynają się od 57k. Nowa corolla jest 20k droższa :facepalm:

Widać, że dla Kowalskiego 60k jest psychologiczną (i finansową pewnie) granicą ceny za rodzinne auto, a ceny nowych kompaktów osiągają granice absurdu...

 

No bo z perspektywy fizola 100tys za auto powoduje zapalenie się czerwonej lampki że za taką cenę to można już kupić nieruchomość na jakimś wygwizdowie która nie tylko nie straci na wartości a może przynieść profit.

Sam szukałem auta za +-60k i miałem ból tyłka żeby tą granicę przekroczyć. Finalnie wydałem 57. Zupełnie inaczej by było gdybym był na JDG. Wtedy na pewno nie kupił bym najtańszego auta spełniającego minimalne wymagania, tylko coś dającego więcej radości. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaruga napisał:

 

No bo z perspektywy fizola 100tys za auto powoduje zapalenie się czerwonej lampki że za taką cenę to można już kupić nieruchomość na jakimś wygwizdowie która nie tylko nie straci na wartości a może przynieść profit.

Sam szukałem auta za +-60k i miałem ból tyłka żeby tą granicę przekroczyć. Finalnie wydałem 57. Zupełnie inaczej by było gdybym był na JDG. Wtedy na pewno nie kupił bym najtańszego auta spełniającego minimalne wymagania, tylko coś dającego więcej radości. 

Płacąc gotówką z góry za auto naprawdę ciężko wydać aż tyle oszczędności :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaruga napisał:

Sam szukałem auta za +-60k i miałem ból tyłka żeby tą granicę przekroczyć. Finalnie wydałem 57. Zupełnie inaczej by było gdybym był na JDG. Wtedy na pewno nie kupił bym najtańszego auta spełniającego minimalne wymagania, tylko coś dającego więcej radości. 

z jednej strony tak, ale z drugiej jak już się wydaje tyle kasy to warto być zadowolonym. Jak kupowałem auto dla żony to też najpierw sobie postawiłem granicę 65 kPLN, a później - a to jeszcze automat, a jeszcze kolor, a multimedia, a mocniejszy silnik i się zrobiło prawie 80 kPLN w małym miejskim Suvie. Ale przynajmniej żona zadowolona :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iwik napisał:

Teraz najtańszy golf 66k, najtańszy sportsvan o prawie 10k drożej niż ja kupiłem rok temu :facepalm:

 

 

Jak oceniasz Sportsvana?

Myślę o tym aucie jako transporcie codziennym dla rodziny 2+2, dzieci na razie szt 1, ale w perspektywie dalsze rozmnożenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bergerac napisał:

z jednej strony tak, ale z drugiej jak już się wydaje tyle kasy to warto być zadowolonym. Jak kupowałem auto dla żony to też najpierw sobie postawiłem granicę 65 kPLN, a później - a to jeszcze automat, a jeszcze kolor, a multimedia, a mocniejszy silnik i się zrobiło prawie 80 kPLN w małym miejskim Suvie. Ale przynajmniej żona zadowolona :) 

 

kolega z pracy teraz kupuje auto dla żony. Z założonego budżetu 50 tys. wyszło ponad 60 za Kiję Rio. Tyle teraz kosztują samochody. Za klasę B trzeba liczyć te 60 tys i to wcale nie będzie jakiś wypas, a za kompakta 80 tys.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak oceniasz Sportsvana?

Myślę o tym aucie jako transporcie codziennym dla rodziny 2+2, dzieci na razie szt 1, ale w perspektywie dalsze rozmnożenie

Na co dzień żona jeździ nim po mieście. Zewn. gabaryty auta są na tyle niewielkie, że jest raczej poręczny. Z drugiej strony pakujemy się na 2 tygodniowe wakacje w 2+2, choć muszę powiedzieć, że bagaznikowi brakuje tak ze 100 litrów do pojemności dobrego kombi (producent podaje 500l, ale to jest pewnie po doliczeniu przestrzeni pod podwójną podłogą. Na szczęście sytuację ratuje przesuwana tylna kanapa i naprawdę duża przestrzeń na nogi z tyłu. Przesuwamy kanapę max do przodu i dzieciaki nadal siadają swobodnie, a w bagażniku robi się konkretne miejsce

Co do "perspektywy" to musisz przymierzyć tylko duży wózek do bagażnika, bo pewnie nie każda gondola wejdzie bez przesuwania kanapy. Ten temat na szczęście mnie już nie dotyczy, więc nie sprawdzałem ;)

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.