Skocz do zawartości

Wymiana Uconnect 7 na Uconnect 7 Nav


Gordonek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem okazyjnie radio i postanowiłem zrobić podmiankę. Radio jest umiejscowione za schowkiem przy błotniku. Wymontowanie schowka aby nic nie wyłamać wymaga posiadania torxa  przegubowego aby odkręcić trzy dolne śruby, górne bez problemu. Po wymontowaniu schowka po prawej stronie zobaczymy radio które jest przykręcone w trzech miejscach (klucz oczkowy 10) i przymocowana wiązka przewodów w dwóch miejscach. Wymiana bez problemu, dokupiłem wcześniej antenę uniwersalną GPS na złącze Fakra. Zastanawiam się jaką zakupić antenę do DAB może zakupię oryginał do Tipka trzy pasmową. Nawigacja działa, komendy głosowe nawigacji działają, ekoBig Grinrive działa, po włączenia wstecznego gaśnie wyświetlacz i pojawia się napis brak kamery. Poszukam oryginalnej kamerki z okablowaniem. Mam pytanie do kolegów gdzie znaleźć aktualizacje map nie koniecznie do najnowszej wersji. Na stronie Fiata nie dam rady.

20190513_123114.jpg

20190513_123143.jpg

20190513_123326.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy ściągasz ze strony mopara, aby zaktualizować musisz też ściągnąć licencję pod swój VIN więc... możesz mieć trudności. Ale zerknij do mojego manuala o CarPlay / AA i olej wbudowanego tomtoma, to i tak jest szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to szajs dlatego nie brałem przy zakupie .Wprzyszłym tygodniu spróbuje zrobić AA . Poszukuję teraz oryginalnej kamery aby podłączyć. Plik z licencją podobno jest uniwersalny. Jeśli nie sprubóje  zainstalować to się nie dowiem.  Przecieram szlak jeśli chodzi o wymianę radia i dlatego poszukuję plików aktualizacyjnych map. Mam teraz wersję 957.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że nikt nie ma plików z mapami aby udostępnić na próbę. Po niedzieli podłączam oryginalna kamerę cofania to wstawię manuala jak i gdzie podpiąć kabelki aby działała, nadal się zastanawiam nad anteną do DAB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gordonek13 napisał:

Nie wierzę że nikt nie ma plików z mapami aby udostępnić na próbę. Po niedzieli podłączam oryginalna kamerę cofania to wstawię manuala jak i gdzie podpiąć kabelki aby działała, nadal się zastanawiam nad anteną do DAB.

Ja niestety Ci nie pomoge bo sam nie mam NAV ale moze Ty mi pomozesz. Podeslal bys mi Twoje proxy z MESa oraz ISO radia? Masz moze zdjecie tabliczki z modulu uconnect? Mam uconnect 7 z kamera ale niestety nie mam ani nav ani dab. Antene mam zamontowana fabrycznie z dab/nav. Kombinuje z proxy ale niestety nie jestem w stanie tego uruchomic. Z tego co wiem przynajmniej DAB powinien byc przy wersji z kamera.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2019 o 22:16, hulajnoga10 napisał:

Ja niestety Ci nie pomoge bo sam nie mam NAV ale moze Ty mi pomozesz. Podeslal bys mi Twoje proxy z MESa oraz ISO radia? Masz moze zdjecie tabliczki z modulu uconnect? Mam uconnect 7 z kamera ale niestety nie mam ani nav ani dab. Antene mam zamontowana fabrycznie z dab/nav. Kombinuje z proxy ale niestety nie jestem w stanie tego uruchomic. Z tego co wiem przynajmniej DAB powinien byc przy wersji z kamera.

Dzieki

Po niedziel prześle koledze proxy z MESa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałeś radia, możesz zerknac czy jest tam możliwość podpięcia drugiego gniazda USB? Myślę nad przeniesieniem go do podłokietnika, jest tam idealne miejsce na to) ale głupio dziurę w konsoli zostawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szastan napisał:

Jak wymieniałeś radia, możesz zerknac czy jest tam możliwość podpięcia drugiego gniazda USB? Myślę nad przeniesieniem go do podłokietnika, jest tam idealne miejsce na to) ale głupio dziurę w konsoli zostawiać

 Jest tam gniazdo mini USB które jest podłączone kabelkiem z gniazdem USB na konsoli.20190518_191248.jpg.f71de544ea94668b9658ef312419d72e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hulajnoga10 napisał:

@Gordonek13 Gdzie kupiłeś to radyjko? Masz fotkę naklejki na radiu? Masz kamerę cofania? Przypominam o proxy :) 

Radyjko kupiłem okazyjnie za 100 od znajomego, aby pogrzebać w swoim TIPO i nie uszkodzić swojego radia. Znajomy trochę się wkurzył gdy rozkodowałem radio. Kamera miała przyjść ale klient się wycofał z transakcji, będę szukał dalej. Dzisiaj zadzwonię do ASO i zobaczę ile mi powiedzą za kamerkę i obudowę z klamką bagażnika + kabelek. Zastanawiam się czy moje radio posiada NAV bo ma gniazdo GPS fakra.

20190511_141941.jpg

Edytowane przez Gordonek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2019 o 22:16, hulajnoga10 napisał:

Ja niestety Ci nie pomoge bo sam nie mam NAV ale moze Ty mi pomozesz. Podeslal bys mi Twoje proxy z MESa oraz ISO radia? Masz moze zdjecie tabliczki z modulu uconnect? Mam uconnect 7 z kamera ale niestety nie mam ani nav ani dab. Antene mam zamontowana fabrycznie z dab/nav. Kombinuje z proxy ale niestety nie jestem w stanie tego uruchomic. Z tego co wiem przynajmniej DAB powinien byc przy wersji z kamera.

Dzieki

Przesyłam obiecane proxy, ale wydaje mi się że to nic ci nie da. Jest to oryginalne Proxy jakie miałem przed wymiana radia. Aby być pewny że twoje radio obsługuje DAB to najlepiej wymontować go i zobaczyć czy ma podłączenie anteny DAB. Mogę się mylić bo moje radio jakie miałem zamontowane ma wejście sygnału GPS a nawigacji nie miałem. Także mam prośbę do kolegów którzy mają nawigacje o proxy z MESa

proxy.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli poszukuję kamerki ale w ASO ceny z kosmosu. Sama kamerka nr. katalogowy 52017470 cena 1324,68 zł Na allegro całą klapę bagażnika uzbrojoną w kamerkę i obudowę z klamką bagażnika za tą cenę kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.