Skocz do zawartości

Antena satelitarna na kominie


exor

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, exor napisał:

Ktos z państwa uzywal takiego mocowania? Komin mam ocieplony styropianem zatem to chyba jedyna opcja taka obejma. 

 

https://satsklep.pl/pl/p/Uchwyt-masztu-kominowy-obejma-kominowa-tasmowa-5m-srebrna%2C-Art.nr-03.101-/1538

Dokładnie tak mam zamocowaną, ale komin z cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką obejmę, ale komin z cegły. Na styropian raczej bym tego nie dał. Te paski trzeba mocno zacisnąć, one są stosunkowo wąskie, więc wcisną się w styro a na rogach pewnie zetną kąty. To już chyba lepiej wyciąć kwadrat w styro pod nawiercaną łapę a potem ładnie wykończyć.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

Mam taką obejmę, ale komin z cegły. Na styropian raczej bym tego nie dał. Te paski trzeba mocno zacisnąć, one są stosunkowo wąskie, więc wcisną się w styro a na rogach pewnie zetną kąty. To już chyba lepiej wyciąć kwadrat w styro pod nawiercaną łapę a potem ładnie wykończyć.

Przy duzych wiatrach tez moze byc problem, ewentualnie pod obejmę dac z 0.5 m metalowe/plastikowe (ale twarde) narozniki, by się siły rozeszły na większej powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na obejmę, bo tak zrobił mi gość od SAT TV, ale mój dekarz na mnie na wrzeszczał, że tak nie powinno się robić przy łączeniach obróbki komina na rąbek. Fakt, nie wygląda to dobrze, było tez widać srebne opaski, więc okleiłem taśmą pod kolor obróbki. Jeżeli masz tynk, czy płytki to może ok.

Dekarz radził wiercił i kotwić do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, exor napisał:

Ktos z państwa uzywal takiego mocowania?

 

Mam takie cztery założone na ceglany komin.

Jeśli masz ocieplony styropianem, to nie montuj, bo zmiażdżysz ocieplenie - chyba, że może jakieś wzmocnienia z szerokich desek czy czegoś po rogach - ale nadal bym się bał.

 

No i dwie taśmy pękły mi po jakichś 8 latach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem dać takie coś. Też mam komin ze styropianem. 

Wyszło że mój komin jest za niski plus spadzisty dach więc nie było jak zmieścić dwóch opasek. Wyszło na to że przewierciłem styro plus komin prawie na wylot i wkleiłem 4 kotwy chemiczne zamiast opaski. Narazie tak już trzyma 2 lata.

Maszt  mam 1.2 rurki stalowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takim systemem zamontowaną antenę ale na klinkierze. W każdym razie teraz bym już tak nie zrobił bo mam słaby dostęp do anteny. Jeśli u Ciebie dostęp do anteny będzie ok to montuj na kominie, jeśli nie to radzę znaleźć lepsze miejsce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a musi byc na kominie? 🤣 ja mam w ogrodzie, za garażem. nie dość, że nie szpeci domu/elewacji/dachu to przy wymianie, ustawieniach łatwiej dotrzeć.

Dodam, że łącznie mam z 60m kabla w ziemi i wszystko działa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cześć śruby która będzie w styropianie załóż jakieś tulejki na grubość ocieplenia żeby uchwyt nie opierał się na styropianie tylko na tych tulejkach i wtedy można nawet uchwyt odsunąć trochę od ocieplenia

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2019 o 09:20, exor napisał:

Ktos z państwa uzywal takiego mocowania? Komin mam ocieplony styropianem zatem to chyba jedyna opcja taka obejma. 

 

https://satsklep.pl/pl/p/Uchwyt-masztu-kominowy-obejma-kominowa-tasmowa-5m-srebrna%2C-Art.nr-03.101-/1538

 

Jak masz komin ocieplony styropianem, to jest dokładnie ten zestaw, który ci zniszczy ocieplenie i nie powinieneś go stosować. Dodatkowo będzie niestabilny.

Musisz dać kotwy przechodzące przez styro do cegły.

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem antenę na elewacji pokrytej 15 cm styropianem:

 

- do muru wkleiłem na kotwach chemicznych szpilki chyba  fi 12 w rozstawie dokładnie otworów w uchwycie antenowym

- na szpilkach nakręcone są nakrętki i położone podkładki poszerzane, aby zrobić oparcie na uchwyt antenowy

- nakrętki są oblane klejem, aby przypadkiem się nie przesunęły od drgań uchwytu np przy wietrze

 

Dzięki temu uchwyt nie naciska na elewację i nie niszczy jej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.