Skocz do zawartości

Zarysowanie zderzaka w nowym aucie.


ANDPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Auto nie ma jeszcze roku. Na parkingu baba nie trafiła w dziurę i przerysowała zderzak mojej żonie. Będzie naprawiane z OC sprawcy. Powiedzcie mi jak oni to kwalifikują, do wymiany zderzak, czy do malowania? Chyba połamany nie jest ale rysy są do gołego plastiku. Marka Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ANDPOL napisał:

Auto nie ma jeszcze roku. Na parkingu baba nie trafiła w dziurę i przerysowała zderzak mojej żonie. Będzie naprawiane z OC sprawcy. Powiedzcie mi jak oni to kwalifikują, do wymiany zderzak, czy do malowania? Chyba połamany nie jest ale rysy są do gołego plastiku. Marka Renault.

 

To co z zewnątrz to pikuś, ważne co pod spodem, czyli czy nie wgniecione elementy blacharskie, odboje, popękane zatrzaski i inne duperele. 

 

Zderzaki są elastyczne i odskakują a zniszczenia dzieją się pod spodem. :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jerzyk_ napisał:

 

lakierowanie 

Mnie się wydawało, że doprowadzenie do stanu pierwotnego, czyli wymiana. Kiedyś, jak robiłem Fiata w ASO z OC sprawcy to nie było mowy o malowaniu tylko o wymianie na nowy i to oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ANDPOL napisał:

Auto nie ma jeszcze roku. Na parkingu baba nie trafiła w dziurę i przerysowała zderzak mojej żonie. Będzie naprawiane z OC sprawcy. Powiedzcie mi jak oni to kwalifikują, do wymiany zderzak, czy do malowania? Chyba połamany nie jest ale rysy są do gołego plastiku. Marka Renault.

ASO [GM]  nie ma na stanie "gotowych zderzaków pod kolor"

Maja "surowe", które lakierują.

Lakier miesza lakiernie w/g ściśle określonej i strzeżonej receptury :phi:.

 

U ciebie będzie szpachlowanie ubytku, matowienie, podkładowanie i lakierowanie całego elementu.

Z autem zastępczym ok 1000 - 1200 zł

 

Niestety, jak lakier perłowy metalik to będzie różnica w odcieniu podczas patrzenia w słońcu.

Przy takim lakierze znaczenie ma nie tylko mieszanka pigmentów ale i ciśnienie w pistolecie i kąt nakładania lakieru.

Inaczej układa się perła i inaczej odbija światło.

Nie jest możliwe, aby lakiernik pomalował tak jak robot na linii.

 

Nie bawić sie w cieniowanie - szkoda zachjodu.

 

Przerabiane 3 razy :facepalm: na aucie ślubnej...

Edytowane przez lessero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ANDPOL napisał:

Mnie się wydawało, że doprowadzenie do stanu pierwotnego, czyli wymiana. Kiedyś, jak robiłem Fiata w ASO z OC sprawcy to nie było mowy o malowaniu tylko o wymianie na nowy i to oryginalny.

 

A co to za roznica jak to jest tylko plastik?

Stan pierowtny to używany roczny zderzak, wiec musieliby ten nowy jakos postarzyć ;]

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

A co to za roznica jak to jest tylko plastik?

Stan pierowtny to używany roczny zderzak, wiec musieliby ten nowy jakos postarzyć ;]

A taka różnica, że zderzaki nowe są już gotowe pod malowanie i jak jest uszkodzona struktura tego podkładu to zderzak idzie do wymiany. Tak mi tłumaczyli w ASO. Tam nikt sie nie chciał bawić w szpachlowanie starego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ANDPOL napisał:

A taka różnica, że zderzaki nowe są już gotowe pod malowanie i jak jest uszkodzona struktura tego podkładu to zderzak idzie do wymiany. Tak mi tłumaczyli w ASO. Tam nikt sie nie chciał bawić w szpachlowanie starego zderzaka.

 

No to odstaw auto do ASO i po kłopocie :ok:

Będziesz miał wymieniony na nowy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ANDPOL napisał:

Auto nie ma jeszcze roku. Na parkingu baba nie trafiła w dziurę i przerysowała zderzak mojej żonie. Będzie naprawiane z OC sprawcy. Powiedzcie mi jak oni to kwalifikują, do wymiany zderzak, czy do malowania? Chyba połamany nie jest ale rysy są do gołego plastiku. Marka Renault.

Musisz załatwić temat w trzech krokach:

1) Jedziesz Do ASO i podpisujesz kwitki

2) oddajesz auto do ASO i bierzesz zastępcze

3) odbierasz naprawione auto i niczym sobie doopy nie zawracasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ANDPOL napisał:

Mnie się wydawało, że doprowadzenie do stanu pierwotnego, czyli wymiana. Kiedyś, jak robiłem Fiata w ASO z OC sprawcy to nie było mowy o malowaniu tylko o wymianie na nowy i to oryginalny.

 

do wymiany zderzaka niezbędne są jego uszkodzenia strukturalne: wzdłużne pęknięcia, zdeformowanie, urwany zaczep itp

jak masz zdarty lakier to lakierowania przywraca stan auta do stanu poprzedniego

Edytowane przez Jerzyk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ANDPOL napisał:

No tak też będzie zrobione. Pytam, jaka jest teraz technologia napraw w Renault w takim przypadku? Może się coś zmieniło i zaczęli oszczędzać. Na szczęście sprawca ubezpieczony w PZU.

 

To nie prościej zadzownic do Renault? ;l

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ANDPOL napisał:

No tak też będzie zrobione. Pytam, jaka jest teraz technologia napraw w Renault w takim przypadku? Może się coś zmieniło i zaczęli oszczędzać. Na szczęście sprawca ubezpieczony w PZU.

No to już zależy co PZU uzna czy wymianę czy malowanie

Jako ciekawostkę napiszę. We wrześniu ub roku naprawiałem auto w ASO, przycierka. Wymiana drzwi plus malowanie. 

W poniedziałek dostałem wezwanie na świadka do sądu. ASO Pałuje się z PZU właśnie o 1300 zł kosztów naprawy.

Edytowane przez Lupus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jerzyk_ napisał:

to pozwól jej się tym zająć ;]

Nie ma czasu. Zarobiona jest... i wygodna... Żeby ASO się tym zajęło trzeba podpisać pełnomocnictwo. Czy można to zrobić zdalnie?

Edytowane przez ANDPOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ANDPOL napisał:

Nie ma czasu. Zarobiona jest... i wygodna... Żeby ASO się tym zajęło trzeba podpisać pełnomocnictwo. Czy można to zrobić zdalnie?

oficjalnie to zdalnie nie można

ale podpisane skany działają i wypłacają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko starty lakier, to należy się nowe auto :hehe: Wielkie dywagacje...

13 minut temu, Lupus napisał:

W poniedziałek dostałem wezwanie na świadka do sądu. ASO Pałuje się z PZU właśnie o 1300 zł kosztów naprawy.

Ubezpieczyciel zatwierdził sposób naprawy, czy ASO samodzielnie ustaliło sobie co i jak? Jeżeli samodzielnie, to ich problem.

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krowka napisał:

Jeżeli tylko starty lakier, to należy się nowe auto :hehe: Wielkie dywagacje...

Ubezpieczyciel zatwierdził sposób naprawy, czy ASO samodzielnie ustaliło co i jak? Jeżeli samodzielnie, to ich problem.

Nie wiem, nie obchodzi mnie to. Auto służbowe leasingowane. Jedyna moja wina to to że je tam oddałem i odebrałem po naprawie. W sumie nie wiem nawet po co mnie wzywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lessero napisał:

ASO [GM]  nie ma na stanie "gotowych zderzaków pod kolor"

Maja "surowe", które lakierują.

Lakier miesza lakiernie w/g ściśle określonej i strzeżonej receptury :phi:.

 

U ciebie będzie szpachlowanie ubytku, matowienie, podkładowanie i lakierowanie całego elementu.

Z autem zastępczym ok 1000 - 1200 zł

 

Za 1000zł to ASO nawet nie zacznie mieszać lakieru...

Jak z OC to obstawiam, że będzie dobre 3k za samą robociznę z materiałami + zastępcze 90zł netto/doba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, iwik napisał:

 

Za 1000zł to ASO nawet nie zacznie mieszać lakieru...

Jak z OC to obstawiam, że będzie dobre 3k za samą robociznę z materiałami + zastępcze 90zł netto/doba

 

Tak właśnie jest. Miałem podobną sytuację gdy auto miało miesiąc. Widoczna rysa, ASO wymieniło cały zderzak, koszt jeżeli dobrze pamiętam 2800 + zastępczy na tydzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał:

 

Za 1000zł to ASO nawet nie zacznie mieszać lakieru...

Jak z OC to obstawiam, że będzie dobre 3k za samą robociznę z materiałami + zastępcze 90zł netto/doba

Mówiłem, że sprawdzone w praktyce, tylko może zapamiętałem ceny netto.

3 x malowanie zderzaków dla Chevrolet Spark M300 koloru zielony ogórek perła.

Auto stało u nich 3 dni za każdym razem. ASO Mucha Mikołów.

Ceny z protokołów.

Naprawy 2013r. 2015r 2017r

Edytowane przez lessero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.