Skocz do zawartości

Nowa Toyota Yaris - jaki silnik?


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

Teściowa chce kupić nową Yariskę i pyta mnie, jaki silnik - 1.0 czy 1.5? Różnica w cenie auta to jakieś 3 tys cennikowo, więc nie za dużo. Któryś z tych silników jest jakiś kapryśny?

 

Samochód na jeżdżenie wokół komina głównie w niewielkiej miejscowości, raczej bez korków. Teraz ma Pandę i od nowości - 2011 roku, przejechała około 60 tys. teraz, jako że już emerytka i pracuje na pół etatu, to może być jeszcze trochę mniej.

 

Od razu uprzedzam, że nie pytam o żadne wynajmy/taksówki/opłacalność własnego samochodu przy niewielkich przebiegach - w to się nie mieszam 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek t napisał:

1.5 to nowość na naszym rynku, więc ciężko coś o nim powiedzieć. 1.0 ma 3 cylindry i na pewno gorszą kulturę pracy ale za to jest oszczędniejszy. 

 

 

Jednak z jakiegoś względu prócz 1.0 pojawił się 1.5.

Brałbym 1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kysior napisał:

Teściowa chce kupić nową Yariskę i pyta mnie, jaki silnik - 1.0 czy 1.5? Różnica w cenie auta to jakieś 3 tys cennikowo, więc nie za dużo. Któryś z tych silników jest jakiś kapryśny?

 

Samochód na jeżdżenie wokół komina głównie w niewielkiej miejscowości, raczej bez korków. Teraz ma Pandę i od nowości - 2011 roku, przejechała około 60 tys. teraz, jako że już emerytka i pracuje na pół etatu, to może być jeszcze trochę mniej.

 

Od razu uprzedzam, że nie pytam o żadne wynajmy/taksówki/opłacalność własnego samochodu przy niewielkich przebiegach - w to się nie mieszam 😄

 

 

Wszystko zależy od tego jak bardzo lubisz teściową. ;)

 

Natomiast patrząc na gabaryty auta, większy silnik to elastyczniejsze wykorzystanie mocy silnika. Ten 3 cylindrowiec troszkę głośnawy i momentami jakby się męczył.

 

Jak ma kasę niech bierze większy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kanu napisał:

Wszystko zależy od tego jak bardzo lubisz teściową. ;)

 

Natomiast patrząc na gabaryty auta, większy silnik to elastyczniejsze wykorzystanie mocy silnika. Ten 3 cylindrowiec troszkę głośnawy i momentami jakby się męczył.

 

Jak ma kasę niech bierze większy.

 

W wokol komina  sie meczy?

przeciez to predkosci glownie do 70kmh, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kysior napisał:

Teściowa chce kupić nową Yariskę i pyta mnie, jaki silnik - 1.0 czy 1.5? Różnica w cenie auta to jakieś 3 tys cennikowo, więc nie za dużo. Któryś z tych silników jest jakiś kapryśny?

 

Samochód na jeżdżenie wokół komina głównie w niewielkiej miejscowości, raczej bez korków. Teraz ma Pandę i od nowości - 2011 roku, przejechała około 60 tys. teraz, jako że już emerytka i pracuje na pół etatu, to może być jeszcze trochę mniej.

 

Od razu uprzedzam, że nie pytam o żadne wynajmy/taksówki/opłacalność własnego samochodu przy niewielkich przebiegach - w to się nie mieszam 😄

 

 

 

IMHO nie ma sensu brac 1.5 do jazdy po malym miescie i okolicach.

NIech sobie za te 3kPLN poleci na jakies fajne wakacje :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kysior napisał:

jaki silnik - 1.0 czy 1.5?

Teściowa nie powinna narzekać na 1.0 Jest całkiem żwawy i oszczędny. Moja była ma w Sirionie czyli autku o tych samych gabarytach. Daje radę. Przy dojazdach do pracy po mieście pali jej średnio 6.5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kysior napisał:

jaki silnik - 1.0 czy 1.5

Jeździłem testowo Aygo z 1.0 - żonie się podobało. Dla mnie nie do przyjęcia. Głośny, na wolnych obrotach drgania, powyżej 80 km/h naciskanie pedału gazu niewiele zmienia, nie jedzie i koniec. Stanęło na zwykłym 4 cylindrowym silniku o podobnej mocy ale o niebo lepszej kulturze pracy i osiagach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smigiel napisał:

Jeździłem testowo Aygo z 1.0, powyżej 80 km/h naciskanie pedału gazu niewiele zmienia, nie jedzie i koniec.

Na którym biegu?
Bo Aygo ma bardzo długie przełożenia (zapewne dla obniżenia zużycia paliwa).
Na dwójce osiąga ponad 100km/h, na trójce 150km/h, a piątka nadaje się właściwie tylko do podtrzymywania prędkości nabranej na niższych biegach.

 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, donpedro napisał:

Aygo ma bardzo długie przełożenia

Zgadza się. W większych autach jest inaczej i dobrze się zbiera kosztem wyższych obrotów. I nawet brzmi lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

IMHO nie ma sensu brac 1.5 do jazdy po malym miescie i okolicach.

NIech sobie za te 3kPLN poleci na jakies fajne wakacje :)

 

yaris 1.5 a 1.0 to calkiem inny swiat. palą praktycznie tyle samo.

Przy odsprzedaży te 3kpln zwróci się przynajmniej dwukrotnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2019 o 12:19, Smigiel napisał:

Jeździłem testowo Aygo z 1.0 - żonie się podobało. Dla mnie nie do przyjęcia. Głośny, na wolnych obrotach drgania, powyżej 80 km/h naciskanie pedału gazu niewiele zmienia, nie jedzie i koniec. Stanęło na zwykłym 4 cylindrowym silniku o podobnej mocy ale o niebo lepszej kulturze pracy i osiagach.

w aygo 3 bieg wrzuca się przy 100 dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 1.5 przez 20k km, moc silnika było czuć, bez/awaryjność przy dużym przebiegu - nie wiem, najważniejsze - lepiej się zapoznać ze skrzynią biegów - 1ka haczy, tttm, upierdliwe bardzo, jeśli wersja z rozpoznawaniem znaków - lepiej mieć świadomość, co się stanie, jak system uzna, że wjeżdżasz na zakaz wjazdu, pipczy wszystko na max, trwałość ogólnie po 20k km - złącze usb nie zawsze wczytywało pendrive`a, przeciek, chyba z klimatyzacji, do kabiny, jeśli zakup nowej - targować niskie ceny serwisu,

najlepiej hybrydę ew automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bartekm napisał:

To miejską 50 robisz na jedynce? ;]

 

Na jałowym ;]

Kiedyś jechaliśmy trasę na 2 auta: kolega Yarisem 1.3, ja Golfem 122km. I kurczę niełatwo było się za nim utrzymać, bardzo sprawnie toto jechało   :ok: Dla teściowej z wątku 1.5 to wręcz zbytek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.