Skocz do zawartości

Podstawa parasola ogrodowego zatopiona w trawie


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem parasol ogrodowy o taki https://www.castorama.pl/parasol-blooma-malta-300-cm-ciemnoszary-id-1091088.html

 

Podstawa parasola to metalowy krzyżak dostosowany do wstawienia obciążników lub płyt chodnikowych.

Ja kupiłem 4 płyty 50x50 o wadze 40 kg każda - myslę że będzie stabilnie :-)

 

Teraz żeby to jakoś wyglądało i żeby podstawa nie była uciążliwa ( będzie stać przecież tuż obok mebli ogrodwych ) wymyśliłem żeby tą podstawę wraz z płytami chodnikowymi "zatopić w trawie"

 

Tak żeby wyglądało to mniej więcej w ten sposób jak na zdjęciu

 

Pytania:

 

Czy to dobry pomysł ?

Jakie są przeciwskazania ?

Jak szybko zardzewieje mi ta podstawa ? ( Zakładam że na zimę schowam do garażu parasol a podstawa - może czymś przykryta - zostanie na zewnątrz )

 

 

 

 

parasol.jpg

trawa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten parasol z Casto.... Na tym krzyżaku kiepsko się trzyma (sprawdzisz sam), obciążony płytami też raczej kiepsko będzie się trzymał na wietrze. Ostatecznie przymocowałem na stałe podstawę do ogrodzenia tarasu. Jest ok nawet na silniejszym wietrze.

Po zimie delikatnie widać początki rdzy.

 

Wkopanie krzyżaka w grunt to kwestia 2 lat i skoroduje na wylot - chyba że go czymś dodatkowo zabezpieczysz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki parasol od 2 lat. Jak zobaczyłem cenę obciążników to zabiłem formę i odlałem obciążniki z zaprawy plus zbrojenie z siatki z uchwytem. Wygląda bardzo dobrze i spełnia swoją rolę. Mam założone 2szt i parasol nigdy nie leżał.

Niestety jego metalowa konstrukcja jest podatna na rysy i od razu pojawia się korozja. Jak zakopiesz w ziemi to przyspieszysz znacznie degradację.

Tak to wygląda:

1512966767_dominternet_35_20190521233900886.jpg.b36205b6e6d58ef6116d4ceedaf5d8ad.jpg

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marko33 napisał:

Zakupiłem parasol ogrodowy o taki https://www.castorama.pl/parasol-blooma-malta-300-cm-ciemnoszary-id-1091088.html

 

Podstawa parasola to metalowy krzyżak dostosowany do wstawienia obciążników lub płyt chodnikowych.

Ja kupiłem 4 płyty 50x50 o wadze 40 kg każda - myslę że będzie stabilnie 🙂

 

Teraz żeby to jakoś wyglądało i żeby podstawa nie była uciążliwa ( będzie stać przecież tuż obok mebli ogrodwych ) wymyśliłem żeby tą podstawę wraz z płytami chodnikowymi "zatopić w trawie"

 

Tak żeby wyglądało to mniej więcej w ten sposób jak na zdjęciu

 

Pytania:

 

Czy to dobry pomysł ?

Jakie są przeciwskazania ?

Jak szybko zardzewieje mi ta podstawa ? ( Zakładam że na zimę schowam do garażu parasol a podstawa - może czymś przykryta - zostanie na zewnątrz )

 

W przyszłym roku na wiosnę pokażę ci jak się wymienia urwaną linkę :hehe:

U mnie strzela co sezon.

 

Też mam przyłożone płytami chodnikowymi choć nie tak wielkimi i ciężkimi.

Nigdy nie było problemów choć też nigdy na dużym wietrze nie zostawiałem otwartego.

 

Zatopienie w trawie jest bardzo proste ale będzie skutkowało szybką korozją tych elementów postawy.

Wręcz zaleciłbym odwrotnie - odizolowanie czymkolwiek od trawiastego podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.