Skocz do zawartości

Skrzynia DSG7 w 1.5 TSI


Pado

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pado napisał:

Jak sprawuje sie 2.0 tdi? To jest 150KM? Nie bierze oleju?

190km, mam przejechane nieco ponad 100k. Oleju na dolewki zero, tylko wymiana co 30k. Jutro aż musze sprawdzić kontrolnie  8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sdss napisał:

Ile to pali w takiej budzie, miasto, średnio,  autostrada.

Mam blizniaka Atece, tyle ze z 1.4

Za 30kkm ma srednia 7.6 chyba. Nie jestem w stanie powiedziec ile tylko miasto czy trasa, bo jest wiele czynnikow ktore moga mocno zroznicowac spalanie. Na codzien jezdze po Krakowie, wiec wiekszosc w korkach, ze srednia predkoscia na odcinku 15km 21km/h. Wtedy pewnie bedzie i 9-10l. Ale jezdzac przez miesiac w godzinach kiedy korkow nie bylo i sr predkoac oscylowala w granicach 35-40, komp pokazywal ponizej 7, dokladnie nie pamietam. Minimum jakie osiagnalem to bylo chyba 5.1 jadac bardzo lajtowo lokalnymi drogami. Jadac na narty z boxem do AUT wyszlo chyba 8.5, wiekszosc predkosci przepisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zinger napisał:

Mam blizniaka Atece, tyle ze z 1.4

Za 30kkm ma srednia 7.6 chyba. Nie jestem w stanie powiedziec ile tylko miasto czy trasa, bo jest wiele czynnikow ktore moga mocno zroznicowac spalanie. Na codzien jezdze po Krakowie, wiec wiekszosc w korkach, ze srednia predkoscia na odcinku 15km 21km/h. Wtedy pewnie bedzie i 9-10l. Ale jezdzac przez miesiac w godzinach kiedy korkow nie bylo i sr predkoac oscylowala w granicach 35-40, komp pokazywal ponizej 7, dokladnie nie pamietam. Minimum jakie osiagnalem to bylo chyba 5.1 jadac bardzo lajtowo lokalnymi drogami. Jadac na narty z boxem do AUT wyszlo chyba 8.5, wiekszosc predkosci przepisowe.

 

Ateca to bliźniak Karoq'a, kodiaq jest ciut większy (nawet sprawdziłem +200kg, +35cm na dlugości przy tym samym napędzie) więc cięzko to porównywać spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Ateca to bliźniak Karoq'a, kodiaq jest ciut większy (nawet sprawdziłem +200kg, +35cm na dlugości przy tym samym napędzie) więc cięzko to porównywać spalania.

Oczywiscie masz racje, nie doczytalem :oki:

To by trzeba z Tarraco porownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rwIcIk napisał:

30, ale i tak nadgorliwi wymieniają olej co 15 ;]

 

 

Zmieniłem ostatnio olej w 1.0 TSI, zmiana po 13kkm, wylał się szlam straszny. Auto pracuje aksamitniej, wyraźnie to słychać. Poziom był OK.

 

VW przewiduje zmianę po roku / 30kkm. U mnie w rok byłoby 27-28kkm.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sdss napisał:

Każda auto może się popsuć, po ta są gwarancje prawie każdego vaga można mieć z 5 letnia gwarancją.

Tylko że w przypadku dq200 to nie było "może". Sprzęgła siadały notorycznie. Może teraz jest lepiej, ale ja się z dsg wyleczyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś 2.0 tsi 190KM dsg

 

Nie powiem, komfort jazdy z dsg bardzo dobry. Nie dyskutuje o komforcie bo tu się zgodzę - jest. Niestety nie wiem jak jeździ 1.5tsi bo nie maja takowego.

 

Ps

190KM wogole  nie czułem, mimo, że jechaliśmy nawet droga ekspresowa, gdzie moglem sobie pozwolić... Zero zachwytu nad mocą w porównaniu do mojego ex silnika 163KM z qashqai

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pado napisał:

Ps

190KM wogole  nie czułem, mimo, że jechaliśmy nawet droga ekspresowa, gdzie moglem sobie pozwolić... Zero zachwytu nad mocą w porównaniu do mojego ex silnika 163KM z qashqai

 

 

 

Przecież on ma chyba 7,5 s/100 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał:

Jeździłem dziś 2.0 tsi 190KM dsg

 

Nie powiem, komfort jazdy z dsg bardzo dobry. Nie dyskutuje o komforcie bo tu się zgodzę - jest. Niestety nie wiem jak jeździ 1.5tsi bo nie maja takowego.

 

Ps

190KM wogole  nie czułem, mimo, że jechaliśmy nawet droga ekspresowa, gdzie moglem sobie pozwolić... Zero zachwytu nad mocą w porównaniu do mojego ex silnika 163KM z qashqai

 

Mi dali na próbnej kodiaqa 2.0 TDI 190 KM i później superba 1.5 TSI 150 KM. Żeby porównywać wagowo oba auta. Niby 40 kucy różnicy, ale przez wagę już tego nie da się mocno odczuć.

Kupując obecnie brałbym to co lepiej pasuje cenowo i jest lepiej dostępne. Czyli diesel, na TSI w skodzie czeka się już prawie latami ;] Co do skrzyni, manul to porażka w tym superbie, po jedzie DSG z obrzydzeniem się na niego patrzy ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w przypadku dq200 to nie było "może". Sprzęgła siadały notorycznie. Może teraz jest lepiej, ale ja się z dsg wyleczyłem. 
To było DSG z suchymi sprzęgłami, największa porażka, każde mokre DSG zrobi bez bólu 200-250 tyś jeżeli się olej i filtry wymienia co 60 tyś. IMHO mokrego DSG nie ma się co bać, dobry produkt, ale wymaga regularnego serwisu olejowego.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spajdi napisał:

To było DSG z suchymi sprzęgłami, największa porażka, każde mokre DSG zrobi bez bólu 200-250 tyś jeżeli się olej i filtry wymienia co 60 tyś. IMHO mokrego DSG nie ma się co bać, dobry produkt, ale wymaga regularnego serwisu olejowego.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, ale właśnie w modelu, który mam na oku są skrzynie suche... W trocku chyba jest dq200, czyli suche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spajdi napisał:

Nie wycofali się z tego dziadostwa?!

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Jak dziadostwo, jak wszyscy tu zachwalaja dsg, a jak pisze o moich obawach to mnie od uprzedzonych wyzywaja 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spajdi napisał:

To było DSG z suchymi sprzęgłami, największa porażka, każde mokre DSG zrobi bez bólu 200-250 tyś jeżeli się olej i filtry wymienia co 60 tyś. IMHO mokrego DSG nie ma się co bać, dobry produkt, ale wymaga regularnego serwisu olejowego.
 

Wiem, ale uraz pozostaje. Nawet post kilka lat temu wykreowałem na ten temat.

Podobnie z fiatem - kiedyś miałem nowego i psuł się co 2-3 tygodnie. Teraz może są inne, ale awersja pozostaje. Poza tym irytuje mnie, że dsg trzyma za cenę życia i śmierci jak najniższe obroty.

 

BTW. Chyba te suche nawet poprawili. Teraz nie słyszy się o problemach z nimi - ja na nowym komplecie przejechałem już 70 tys. i spokój. Podobnie znajomi, którzy mają dq200 - od którejś wymiany (z grubsza w tym samym czasie) zero problemów.

 

 

Edytowane przez Polarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2019 o 10:14, zinger napisał:

:oki:

Ja ACC uzywam tez czesto w miescie, a tu zmiany predkosci, a tym samym koniecznosc zmiany biegow jest czestsza.

 

Podobnie rzecz sie bedzie miala z asystentem jazdy w korku, jakos nie widze tego bez automatu, bo co chwila by trzeba 1-2 wachlowac. Pewnie sie da, ale jakies to kulawe dla mnie. 

 

Chodzi mi o to, ze w pelni z zalet ACC i systemow jemu podobnych mozna jednak korzystac majac automat, w manualu sie da, ale to taka zaslepka troche.

 

 

Potestowałem, ale nie miałem już sumienia iść na całość :]
Na szóstce zwolnił do 1k obrotów, prędkości nie pamiętam i wcisnąłem sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

Potestowałem, ale nie miałem już sumienia iść na całość :]
Na szóstce zwolnił do 1k obrotów, prędkości nie pamiętam i wcisnąłem sprzęgło.

:oki:

Czyli troche lipa. Wiadomo, lepszy rydz niz nic ale dla mnie ACC ma sens jako samograj co przy manualu nie jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

:oki:

Czyli troche lipa. Wiadomo, lepszy rydz niz nic ale dla mnie ACC ma sens jako samograj co przy manualu nie jest mozliwe.

Druga generacją ACC która współgra z nawigacją i odczytem znaków jeszcze fajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sdss napisał:

Zaklejasz kamerę srebrna taśma 🤣😂

 

ACC drugiej generacji jest fajniejszy, bo auto jedzie zgodnie z przepisami i można zakleić kamerę srebrną taśmą ?

Super, szanuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.