Skocz do zawartości

Megane III zmieniarka cyfrowa i nawigacja


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

1- widzę, że do takiego radia nie da się łatwo nic czytającego mp3 podłączyć

 

post-65475-0-25406900-1402852447.jpg

 

wiem, że można podłączyć jack'a do czinczy które są pod radiem -  https://allegro.pl/oferta/ssh8-kabel-stereo-minijack-2xrca-chinch-m-m-25cm-6597117264

 

Awaryjnie może być, nie mówię nie, ale może 'ktoś coś' fajnego i bez wielkich przeróbek odkrył? ;]

 

2 - fabryczna nawigacja z opcją live bez map PL. Jakie mam opcje, żeby wrzucić PL? Kupić oryginał? Czy da się jakoś łatwo wrzucić jakąś inną nawigację (soft)? I tak nie będę z niej korzystał, ale skoro już widzę na telewizorze samochodzik to niech będą widoczne też ulice ;)

 

Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, r1sender napisał:

@tomecki masz już tam RLinka? 

Jeżeli masz to wchodzisz na MyRenault, rejestrujesz się i ściągasz aktualne mapy ale to prawie 3 stówki kosztuje, ja sobie odpuściłem. W IV nawet nie ma gdzie płyty CD włożyć:facepalm:

 

nie, jest Carminat, jakieś pieniądze mogę zapłacić oczywiście. O ile jednorazowo, a nie jakaś subskrypcja, bo jak mówię- skorzystam z tej navi, raz, żeby sprawdzić, a mam tylko fanaberię, żeby dla jaj było widać ulice, a nie puste tło ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomecki napisał:

 

nie, jest Carminat, jakieś pieniądze mogę zapłacić oczywiście. O ile jednorazowo, a nie jakaś subskrypcja, bo jak mówię- skorzystam z tej navi, raz, żeby sprawdzić, a mam tylko fanaberię, żeby dla jaj było widać ulice, a nie puste tło ;]

 

u mnie stara mapa siedzi, bo subskrypcja jest na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, r1sender napisał:

u mnie stara mapa siedzi, bo subskrypcja jest na rok

 

gdybym miał mapę PL to bym nie narzekał, ale widzę ikonę samochodu na pustym tle, bo mapy DE czy nawet duńskie :nie_wiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, r1sender napisał:

w ogóle to pochwal się co kupiłeś:oki:

 

wrzucę do wątku powitalnego jak lepsze foty ogarnę ;)

 

ale jakaś tam zajawka niech będzie. 2011, GrandTour, 1,9 cDi (tak, tak, wiem, silnik do żopy), względny wypas, środek jak nóweczka, niemiec dzwonił rano już 3x :ok:

 

eeee.jpg.55e0ccf1f4eff817662e829f8533ae9f.jpg

 

IMG-20190520-WA0006.jpg.f53e795f5698b0b28e76bbb4995303b6.jpg

 

IMG-20190520-WA0007.jpg.5a91a2b8ede3178d2a8eb65eb3638039.jpg

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomecki napisał:

 

bardzo ładne, tylko szkoda, że nie kombi ;]

 

podobają mnie się te nowe francuzy :ok:

 

 

kombi mam ja (meg II):hehe:

taki silnik jak Ty masz śmigał u nas w robocie też w megane III i kompletnie nic się z nim złego nie działo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp nr 1. Ja używam telefonu połączonego za pomocą bluetooth i odtwarzam muzykę w samochodzie z youtube,  własnego zbioru muzyki lub radia internetowego. Wystarczy włączyć na pilocie zewnętrzne źródła dźwięku. 

odp 2. Musisz kupić Mapę Polski lub europy za 170-250 PLN

Edytowane przez Hagi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Odp nr 1. Ja używam telefonu połączonego za pomocą bluetooth i odtwarzam muzykę w samochodzie z youtube,  własnego zbioru muzyki lub radia internetowego. Wystarczy włączyć na pilocie zewnętrzne źródła dźwięku. 
odp 2. Musisz kupić Mapę Polski lub europy za 170-250 PLN


Z tym, że u mnie nie ma BT właśnie, nie zwracałbym głowy ;]



Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślałeś o transmiterze FM ? ja kiedyś miałem i było spoko.

Edyta:

Teraz to są takie, że możesz połączyć z telefonem i mieć zestaw głośnomówiący. 

 

Edytowane przez Hagi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stalan napisał:

A nie myślałeś  o tym aby kupić na Allegro takie radio , ale z BT. ? .

 

hmm, nie myślałem o tym, a patrzę, że są tanie. Tylko czy to bez żadnych kombinacji wejdzie? Identyko wszystko?

 

https://allegro.pl/oferta/renault-megane-scenic-iii-08-16-radio-cd-bluetooth-7452015908

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2019 o 09:33, tomecki napisał:

Hej,

 

1- widzę, że do takiego radia nie da się łatwo nic czytającego mp3 podłączyć

 

post-65475-0-25406900-1402852447.jpg

 

wiem, że można podłączyć jack'a do czinczy które są pod radiem -  https://allegro.pl/oferta/ssh8-kabel-stereo-minijack-2xrca-chinch-m-m-25cm-6597117264

 

Awaryjnie może być, nie mówię nie, ale może 'ktoś coś' fajnego i bez wielkich przeróbek odkrył? ;]

 

2 - fabryczna nawigacja z opcją live bez map PL. Jakie mam opcje, żeby wrzucić PL? Kupić oryginał? Czy da się jakoś łatwo wrzucić jakąś inną nawigację (soft)? I tak nie będę z niej korzystał, ale skoro już widzę na telewizorze samochodzik to niech będą widoczne też ulice ;)

 

Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny :)

 

 

 

 

Miałem Megane III i za klapką jeszcze niżej było wejście USB. Nie masz?

Do wersji Live tylko mapy oryginalne.

renault_megane_1.jpg

Edytowane przez Phil_ips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2019 o 07:39, tomecki napisał:

 

hmm, nie myślałem o tym, a patrzę, że są tanie. Tylko czy to bez żadnych kombinacji wejdzie? Identyko wszystko?

 

https://allegro.pl/oferta/renault-megane-scenic-iii-08-16-radio-cd-bluetooth-7452015908

 

 

 

Może być problem, ze względu na nawigację. To nie działa tak od strzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Już wiem...
Poszukaj kompletu z nawigacją bez usług Live. Nie dość, że można, do czego oczywiście nie namawiam, "tanio" pozyskać mapy to jeszcze można uruchomić fabrycznie zablokowane TMC.

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
 
ale jakaś tam zajawka niech będzie. 2011, GrandTour, 1,9 cDi (tak, tak, wiem, silnik do żopy), względny wypas, środek jak nóweczka, niemiec dzwonił rano już 3x :ok:
 


Jeździłem przez pięć lat taką Megane z 1.9 dCi. Bardzo wdzięczne i niezawodne auto. Sprzedałem w kwietniu z przebiegiem 230 000 km, sam zrobiłem 100 000 km.
Kiedy oddawałem nowemu właścicielowi, który zresztą wykupił usługę sprawdzenia auta, wtryski, turbo czy dwumasa były w idealnym stanie. Jedyna awaria jaka mnie dogoniła to przytarło się koło paska osprzętu ale to była moja wina bo zapomniałem o wymianie zgodnie z zaleceniem producenta. Poza tym wymiany oleju co 10 000 km i tyle.
Jedyny minus to to, że trochę chlała ropy. Po Wrocławiu w korkach lubiła wessać ok. 8 litrów na sto km. Trasy z prędkością ok 120 na tempomacie to było już 5.5 l.

Także jestem przekonany, że będziesz zadowolony z auta i posłuży Ci bezawaryjnie.

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2019 o 21:56, Phil_ips napisał:


 

 


Jeździłem przez pięć lat taką Megane z 1.9 dCi. Bardzo wdzięczne i niezawodne auto. Sprzedałem w kwietniu z przebiegiem 230 000 km, sam zrobiłem 100 000 km.
Kiedy oddawałem nowemu właścicielowi, który zresztą wykupił usługę sprawdzenia auta, wtryski, turbo czy dwumasa były w idealnym stanie. Jedyna awaria jaka mnie dogoniła to przytarło się koło paska osprzętu ale to była moja wina bo zapomniałem o wymianie zgodnie z zaleceniem producenta. Poza tym wymiany oleju co 10 000 km i tyle.
Jedyny minus to to, że trochę chlała ropy. Po Wrocławiu w korkach lubiła wessać ok. 8 litrów na sto km. Trasy z prędkością ok 120 na tempomacie to było już 5.5 l.

Także jestem przekonany, że będziesz zadowolony z auta i posłuży Ci bezawaryjnie.

Wysłane z mojego Huawei P30 przy użyciu Tapatalka
 

 

Na razie nic złego powiedzieć nie mogę. Ale...chłodnica klimy i rozrząd do zrobienia. Olej już wymieniłem. 

Auto ma 195kkm, wg mnie realny. 

Spalanie z jednego baku na razie 6,5. Teraz będzie więcej, bo więcej po mieście. Ogonie polubiliśmy się z tym atutem :oki: Mimo, że mówiłem, że nigdy nie chcę diesel'a ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.